Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brać - październik

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gren
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.09.2009
Brać - październik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gren » 02.09.2009 18:59

Witam serdecznie!!
Wybieram się do Chorwacji na początku października. Czy ktoś orientuje się, jak dostać się wtedy na wyspę Brać, i czy odbywają się jeszcze wtedy jednodniowe kursy na archipelag Kornati??
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2009 21:40

Normalnie- promem.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 02.09.2009 21:44

Promy tutaj
Gren
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gren » 02.09.2009 21:48

Tak, tylko zauważ, że wszystkie rozkłady obowiązują do 30.09., a ja jadę w październiku :roll:
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 03.09.2009 10:10

Z Brać na Kornati cieżko bedzie sie dostać. Będąc w czerwcu nie widziałem żadnych ofert wycieczek. Problemem pewnie jest odległość, a co zatym idzie koszty.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 03.09.2009 12:43

Gren napisał(a):Tak, tylko zauważ, że wszystkie rozkłady obowiązują do 30.09., a ja jadę w październiku :roll:

No fakt ;)
Ale za to tekst na dole strony: -
-Ceny poza sezonem -20% zniżka ;)
Czyli pływa coś, tylko nie tak często :)
Pozdrawiam i powodzenia :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.09.2009 13:55

Gren napisał(a):Tak, tylko zauważ, że wszystkie rozkłady obowiązują do 30.09., a ja jadę w październiku :roll:


Kliknij na rozkład zimowy...Chwilowo chyba wprowadzają zmiany na stronie...Za kilka dni poszukaj. Albo w wyszukiwarce połączeń kliknij na interesującą Cię datę, albo przejrzyj rozkłady tabelarne "vansezona" czyli pozasezonowe. Promy do Supertu poza sezonem pływają mniej więcej co 1h (może 1,5h). Cała masa mieszkańców tego miasteczka i jego okolic pracuje i uczy się w Splicie, bo to rzut beretem od lądu (ok 40 min. rejsu).....
Na Kornati to można z Zadru, albo z Murteru (i okolic). Z Brača drogą morską to kawał drogi....nie ten rejon; a i nie ten czas ... poza sezonem juz nikt takich wycieczek nie organizuje.. nie opłaca się, zbyt trudno znaleźć grupę chętnych. Ale atrakcji Ci nie zabraknie jeśli jesteś eksploratorem. Brač jest piękny i założę się, że jeszcze czasu braknie, by poznać wyspę...
Gren
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gren » 03.09.2009 14:51

No właśnie tak myślałem, że ludzie muszą się jakoś stamtąd wydostawać:), ale nie potrafiłem znaleźć tego rozkładu zimowego. Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2009 05:45

Kasia :
"Cała masa mieszkańców tego miasteczka i jego okolic pracuje i uczy się w Splicie, bo to rzut beretem od lądu (ok 40 min. rejsu)....."


Dokładnie to 50 min. :)

Z Sumartinu( z Sumartnu-tak się odmienia,Kaśka?) wycieczki niewielkim stateczkiem raz w tygodniu do Omiszu,raz w tygodniu (sobota do Blac) a i tak nie wiem czy dochodza do skutku...początek września a tutaj praktycznie pusto...
A co do piękności -pełna zgoda.Tych miejsc i zakątków cała masa,raczej nie wystarczy by zajrzeć w kazdy kąt,nie tylko ten przewodnikowy.

Bura wieje.
Teraz tylko 20 st(5 rano),w dzień góra 27...w cieniu na plaży,bywa,że robi sie chłodno,wtedy trzeba do morza się ogrzać ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 07.09.2009 16:15

Szczerze mówiąc miałam na myśli połączenie Split - Supetar....
Makarska - Sumartin to inna bajka.
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.09.2009 19:01

Szczerze mówiąc to mnie sie już pomieszało.
50 min-Split-Supetar.
A o wycieczkach- chodzio o Sutivan.

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Brać - październik
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone