Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bok svima!

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 25.02.2010 10:12

ante_ napisał(a):Pogledaj linkove koje je stavio pan Janusz na onoj temi o Susku.


Pogledacu veceras obavezno, jer trenutno ne mogu da pustim i ton. :wink:

ante_ napisał(a):Od kud ekavica kod tebe?


Objasnila sam ti vec da sam zivela i odrasla u Beogradu. Jesi li ikada bio u njemu?

Ali pricam ja sasvim dobro i cesto i dalmatinski, kada nisam umorna. :P
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 25.02.2010 12:24

Ae,vidi se da imaš dalmatinske gene,pazi ti ona je umorna već u 9 i 12 ujutro.Šta sad valja popit macchiato pa malo počinut pa laganini počet nešto radit ali ni slučajno prije podne. :lol:

I škužaj jer totalno san zabija da si rekla to za Beograd.

Inače nisan nikad bija tamo mada iman neku familiju u Zemunu,ipak je Zemun naš grad. :lol:
Ali znan po pričama za Beograd da je super za provod i da je jako jeftin.

Splavovi,cajke,Seka,Goga,sise,guzice....uglavnom ludilo.
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 25.02.2010 14:15

jesaN prava dalmatinka :P

obavezno poseti beograd, kada budes mogao. odlican je za provod, super atmosfera. nesto nalik splitu (bez mora), ali opet drugacije. a ima i dosta istocnjackih uticaja 8)

daleko manje se u beogradu slusaju i vole te cajke, nego u dalmaciji. na normalnim mestima, niko to ni ne slusa. to je ono sto mene malo iritira u hr, da se vise pustaju (recimo u autobusima, po kaficima - srpski narodnjaci i bora corba, nego u srbiji. to je valjda sada "in". :roll:

ante_ napisał(a):ipak je Zemun naš grad. :lol:


hrvatska do tokija 8O
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 25.02.2010 19:06

Hrvatska do Tokija. :lol:

Ma nema ti u Hrvatskoj toliko baš cajki,ima nekoliko klubova di se to pušta i to je to,uglavnom te klubove drže Hercegovci.U normalnim kafićima nećeš ih čut a pogotovo ne četnika Boru Čorbu mada je on rocker samo je malo maka u glavi.

A to za Beograd svi kažu da je dobar provod tamo.
Biker_HR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 847
Dołączył(a): 18.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker_HR » 25.02.2010 19:09

Nives napisał(a):to je ono sto mene malo iritira u hr, da se vise pustaju (recimo u autobusima, po kaficima - srpski narodnjaci i bora corba, nego u srbiji. to je valjda sada "in".


Boru Corbu u Hr nisam cuo vjerojatno 20 godina, niti na radiju, niti na tv, niti bilo gdje drugdje. Turbo folk pustaju samo navecer u narodnjackim klubovima. Ja sam prokrstario Hrvatsku vise puta, ne sjecam se da sam igdje drugdje cuo tako nesto, u nekom kaficu, restoranu ili javnom prostoru. S time bi otjerali veliku vecinu gostiju.

Sad postoji poplava privatnih lokalnih radiostanica, valjda samo one najnize "klase" pustaju tako nesto, ali oni opcenito imaju smece od programa, vec po definiciji.. Jedino sto dosta balavurdije to slusa kod kuce, ili pak odlaze u narodnjacke klubove. Oni koji imalo drze do sebe, tako nesto nece si priustiti, jer to je retardirana "glazba", s jos stupidnijim tekstovima.
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 25.02.2010 23:25

ante_ napisał(a):Ma nema ti u Hrvatskoj toliko baš cajki,ima nekoliko klubova di se to pušta i to je to,uglavnom te klubove drže Hercegovci.U normalnim kafićima nećeš ih čut a pogotovo ne četnika Boru Čorbu mada je on rocker samo je malo maka u glavi.


Biker_HR napisał(a):Boru Corbu u Hr nisam cuo vjerojatno 20 godina, niti na radiju, niti na tv, niti bilo gdje drugdje. Turbo folk pustaju samo navecer u narodnjackim klubovima. Ja sam prokrstario Hrvatsku vise puta, ne sjecam se da sam igdje drugdje cuo tako nesto, u nekom kaficu, restoranu ili javnom prostoru. S time bi otjerali veliku vecinu gostiju.


verujem vam da niste imali takva iskustva (mozda sam ja baksuz, pa uvek naletim na sve sto drugi ne vide). drago bi mi bilo da je tako zaista i da ni u hrvatskoj ni u srbiji niko ne slusa cajke. ali verujem i sebi, tj. svojim usima i mojim prijateljima iz dalmacije, koji mi pricaju potpuno drugu pricu.

licno sam cula boru corbu u kaficu na bracu prosle godine (i zamolila da to iskljuce, jer ga ne podnosim), cula sam zeljka joksimovica par puta, jednom u autobusu (a evo, on ce i odrzati koncert u zagrebackoj areni, dakle ima publike), cula sam da je lepa brena takodje odrzala koncert, itd. u cajke ja ubrajam i severinu & co.

meni je to naravno bez veze, jer je dalmacija kolevka najlipse pisme i nigde nema ni takve glazbe, nit takvih divnih glasova, ni takvih klapa.

evo samo za vas malo meni najdraze glazbe:

Zvona moga grada - Vice Vukov

i sledeca generacija Vukovih:

Tina Vukov - Ana

a i ovo se zove - dobar glas 8) :

Klapa Cambi - Kriva karta
Josko Bulic
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 25.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Josko Bulic » 25.02.2010 23:53

Na żalost cajki je sve viśe,iviśe kosa mi se diże na glavi kad idem kroz grad i ćujem to zavijanje kako celo selo śmrće belo teśka sramota.Proszlo lito sa żenom na Braću (povlje) skoro sam se potuka s konobarima redi te dżikanske muzike i cece arkan.Uvik se ćudin kako mogu sluśat ćetnika arkana żenu.BOG I HRVATI :twisted:
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 26.02.2010 17:20

Nives,stvarno me ne zanima šta neko sluša i niti se ne zamaram tim.
Ali u normalnim kafićima cajki nema nego samo u nekim klubovima koji puštaju samo tu muziku ka šta je u Zagrebu "Ludnica".
A što se tiče Bore Čorbe teško da tog neko sluša budući da svi znaju o čemu on piva(E moj druže Zagrebački evo nas kod vas u pljački,kako ću da stavim tačku na svu braću Zagrebačku) a vlasnik kafića nikad ne zna kad more naletit na nekog PTSP-ovca koji mu može zbog njegove pisme s pravom demolirat kafić.

A za Severinu si potpuno u pravu.
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 26.02.2010 17:31

Nives a sićaš li se one od Stublića?
Lijepe cure beogradske
kako ste se ljubit znale
još se sjećam kose plave
novosadske moje male :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.02.2010 18:09

ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 26.02.2010 18:20

Dzin dobri panie Janusz! :D
Jest jeszcze jedna dobra od Stublića "Bili cvitak".

Czy moge cos zaproponovac do vaszego radija?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.02.2010 18:28

ante_ napisał(a):Dzin dobri panie Janusz! :D
Jest jeszcze jedna dobra od Stublića "Bili cvitak".

Czy moge cos zaproponovac do vaszego radija?


Propozycja przyjęta :D Bili cvitak

Czy jest jeszcze jakaś propozycja :?:
ante_
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 22.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ante_ » 26.02.2010 19:00

Mam cos jeszcze dla pana ale nieviem czy moge tu podać czy može na stronie cro-radija?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108017
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.02.2010 19:03

ante_ napisał(a):Mam cos jeszcze dla pana ale nieviem czy moge tu podać czy može na stronie cro-radija?


Zapraszam na stronę CRR :D
Nives
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 495
Dołączył(a): 13.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nives » 26.02.2010 21:25

ante_ napisał(a):Nives a sićaš li se one od Stublića?
Lijepe cure beogradske
kako ste se ljubit znale
još se sjećam kose plave
novosadske moje male :lol:


Jos uvek se znamo dobro ljubiti. :oops:


Doduse, koliko mogu da primetim, izgleda da su fatalani spojevi, tj. ljubavi vise na liniji Zagreb-Novi Sad i Beograd-Split :P

Ili sam to ja malo pristrasna?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Bok svima! - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone