Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baška, Krk 2023

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18652
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 03.05.2024 11:42

Piękne trasy zaliczyłeś na wyspie :spoko: , mieliście ciekawe wakacje , więc i relacja taka z nich wyszła :D Dziękuję :D

Wspomniałeś o Valticach i Lednicach - pierwszego stamtąd wyjechaliśmy ( wreszcie był czas na zwiedzanie pałaców :oczko: )

Side to świetny wybór na tureckie wakacje , atrakcji wokół mnóstwo , nie wszystkie z listy "top" - dla mnie to zaleta 8) , czekam więc na kolejną Twoją relację .


Pozdrawiam
Piotr
Bbee88
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 300
Dołączył(a): 13.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bbee88 » 05.05.2024 09:43

Dzięki za relację :) Piękne zdjęcia z trekkingów ! :)
Pozostałości po świątyni Wenus z z I wieku przed naszą erą są pod przeszkoloną podłogą jak najbardziej współczesnego sklepu :) .

to mnie rozwaliło :o Serio? Szkoda takiego zabytku. Dobrze, że chociaż jest przeszklona podłoga.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1418
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 05.05.2024 21:53

Nefer napisał(a):Dzięki za relację, miło było popatrzeć na Krk, zwłaszcza z bardziej "górnej" perspektywy :) .

Proszę bardzo. Fajnie było popatrzeć na wyspę z góry :D .

piotrf napisał(a):Piękne trasy zaliczyłeś na wyspie :spoko: , mieliście ciekawe wakacje , więc i relacja taka z nich wyszła :D Dziękuję :D

Cieszę się, że relacja się spodobała. Szlaki, które pokonałem nie zawiodły moich oczekiwań. Wręcz przeciwnie było lepiej niż się spodziewałem.

piotrf napisał(a):Wspomniałeś o Valticach i Lednicach - pierwszego stamtąd wyjechaliśmy ( wreszcie był czas na zwiedzanie pałaców :oczko: )

I jak się spodobało? Warto zboczyć z drogi do lub z Chorwacji by tam zajrzeć?

piotrf napisał(a):Side to świetny wybór na tureckie wakacje , atrakcji wokół mnóstwo , nie wszystkie z listy "top" - dla mnie to zaleta 8) , czekam więc na kolejną Twoją relację . Pozdrawiam
Piotr

Mógłbyś coś podpowiedzieć spoza listy top? Może jeszcze nie mam tego na liście. Lubię takie nieoczywiste, mało znane miejsca. Dodają smaczku zwiedzaniu. Staram się zawsze coś takiego wyszukać.

Bbee88 napisał(a):Dzięki za relację :) Piękne zdjęcia z trekkingów ! :)

Proszę bardzo. Miło usłyszeć, że zdjęcia się spodobały :) .
Bbee88 napisał(a):
Pozostałości po świątyni Wenus z z I wieku przed naszą erą są pod przeszkoloną podłogą jak najbardziej współczesnego sklepu :) .

to mnie rozwaliło :o Serio? Szkoda takiego zabytku. Dobrze, że chociaż jest przeszklona podłoga.

Chciałem zrobić zdjęcia w sklepie ale byli w nim jacyś turyści i głupio mi było robić zdjęcia podłogi wraz z nimi. Z zewnątrz udało się zrobić tą fotkę, którą zaprezentowałem z niewidocznymi klientami sklepiku :D .

Długi weekend ma się ku końcowi. Udało nam się wyskoczyć na dwa dni w Góry Świętokrzyskie i dodać do kolekcji kolejny szczyt z Korony Gór Polskich :lol: .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18652
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.05.2024 00:13

Dawigs napisał(a):
piotrf napisał(a):Wspomniałeś o Valticach i Lednicach - pierwszego stamtąd wyjechaliśmy ( wreszcie był czas na zwiedzanie pałaców :oczko: )

I jak się spodobało? Warto zboczyć z drogi do lub z Chorwacji by tam zajrzeć?


Jak najbardziej , szczerze polecam zwiedzanie obydwu pałaców , parku w Lednicach i podziemnej trasy w Valticach

Dawigs napisał(a):
piotrf napisał(a):Side to świetny wybór na tureckie wakacje , atrakcji wokół mnóstwo , nie wszystkie z listy "top" - dla mnie to zaleta 8) , czekam więc na kolejną Twoją relację . Pozdrawiam
Piotr

Mógłbyś coś podpowiedzieć spoza listy top? Może jeszcze nie mam tego na liście. Lubię takie nieoczywiste, mało znane miejsca. Dodają smaczku zwiedzaniu. Staram się zawsze coś takiego wyszukać.[/quote]

Na mojej liście ( niezrealizowane są jeszcze - zostały na następny raz :oczko: ) :

- Kanion Cennet - rejs stateczkiem po sztucznym jeziorze ( wpływanie do małego , dużego kanionu i do źródeł rzeki Manavgat ) ,
- Kanion Tazi
- Köprülü Canyon National Park - spływy kajakowe i pontonowe
- Seleukeia ( Lyrbe ) - starożytne miasto
- Kalelibelen i Uzun Kale - starożytne miasta w górach
- Kargihan - karawanseraj

Mam nadzieję , że coś z tego Cię zainteresuje , prócz tego będziesz miał tyle pięknych miejsc nad wodą ( również antycznych ) , że na nudę czasu zabraknie :tak:


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 16173
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.05.2024 08:34

piotrf napisał(a):Mam nadzieję , że coś z tego Cię zainteresuje , prócz tego będziesz miał tyle pięknych miejsc nad wodą ( również antycznych ) , że na nudę czasu zabraknie :tak:
Tylko trzeba mieć dużo samozaparcia, aby w tych letnich temperaturach zwiedzać. Ja, teraz w kwietniu, miałam 27-30 st. (oficjalnie zarejestrowane podawały 22-23) i na otwartej przestrzeni poza plażą, było już trudno wytrzymać (jeden dzień bez lampy, zaciągnięty chmurami to było oficjalnie 28, w realu 30+).
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2537
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 06.05.2024 08:49

Dziękuję za relację :tak:

pozdrawiam, Michał
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5783
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 06.05.2024 13:39

Dawigs napisał(a):
piotrf napisał(a):Wspomniałeś o Valticach i Lednicach - pierwszego stamtąd wyjechaliśmy ( wreszcie był czas na zwiedzanie pałaców :oczko: )

I jak się spodobało? Warto zboczyć z drogi do lub z Chorwacji by tam zajrzeć?

Ja bym powiedział, że warto na Morawy przyjechać nie tylko w drodze do, czy w drodze z Chorwacji. :oczko: Można polecić ten rejon na osobny wyjazd. :) Naprawdę jest, co tam zwiedzać - Mikulov, Brno, Slavkov u Brna, Moravsky Krumlov itd. ;)
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1418
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 06.05.2024 19:14

piotrf napisał(a):Na mojej liście ( niezrealizowane są jeszcze - zostały na następny raz :oczko: ) :

Mam nadzieję , że coś z tego Cię zainteresuje

Dziękuję, przyda się :D .

piekara114 napisał(a):
piotrf napisał(a):Mam nadzieję , że coś z tego Cię zainteresuje , prócz tego będziesz miał tyle pięknych miejsc nad wodą ( również antycznych ) , że na nudę czasu zabraknie :tak:
Tylko trzeba mieć dużo samozaparcia, aby w tych letnich temperaturach zwiedzać. Ja, teraz w kwietniu, miałam 27-30 st. (oficjalnie zarejestrowane podawały 22-23) i na otwartej przestrzeni poza plażą, było już trudno wytrzymać (jeden dzień bez lampy, zaciągnięty chmurami to było oficjalnie 28, w realu 30+).

Tego właśnie się obawiam, że niesprzyjająca pogoda może storpedować nasze plany.

majkik75 napisał(a):Dziękuję za relację :tak:
pozdrawiam, Michał

Proszę bardzo :D .

Nefer napisał(a):
Dawigs napisał(a):
piotrf napisał(a):Wspomniałeś o Valticach i Lednicach - pierwszego stamtąd wyjechaliśmy ( wreszcie był czas na zwiedzanie pałaców :oczko: )

I jak się spodobało? Warto zboczyć z drogi do lub z Chorwacji by tam zajrzeć?

Ja bym powiedział, że warto na Morawy przyjechać nie tylko w drodze do, czy w drodze z Chorwacji. :oczko: Można polecić ten rejon na osobny wyjazd. :) Naprawdę jest, co tam zwiedzać - Mikulov, Brno, Slavkov u Brna, Moravsky Krumlov itd. ;)

Fakt, Morawy to ciekawy rejon :D .
Habanero
Mistrz Europy UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 6664
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.05.2024 20:19

Dzięki za relację :D
Wczoraj wróciliśmy m.in. z Krk-u , było mega :coool:
Pozdrawiam...
IMG_0407.JPG
IMG_0458.JPG
IMG_0365.JPG
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12796
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.05.2024 10:08

Nadrobione po majówkce.
Dzięki za relację.
Za górskie wycieczki podziwiam ale wcale się nie dziwię że wstajesz i idziesz bo rozumiem każdego człowieka z pasją :cmok:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1418
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 08.05.2024 19:39

Habanero napisał(a):Dzięki za relację :D

Proszę bardzo :lol:

Habanero napisał(a):Wczoraj wróciliśmy m.in. z Krk-u , było mega :coool:

Super :!: Plażyczki widzę odludne ale pewnie teraz tłumów jeszcze nie było :lol: .

Kapitańska Baba napisał(a):Nadrobione po majówce.
Dzięki za relację.

Proszę bardzo :) Też nadrabiam zaległości po weekendzie 8) .

Kapitańska Baba napisał(a):Za górskie wycieczki podziwiam ale wcale się nie dziwię że wstajesz i idziesz bo rozumiem każdego człowieka z pasją :cmok:


Ja podziwiam Twe urlopy na wodzie :lol: . To dla mnie coś innego :D .
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12796
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.05.2024 09:11

Dawigs napisał(a):
Ja podziwiam Twe urlopy na wodzie :lol: . To dla mnie coś innego :D .


Kiedyś dużo chodziliśmy po górach. W Tatrach mimo wtedy ośmiu godzin jazdy w jedną stronę bywaliśmy bardzo często. Potrafiliśmy w piątek po pracy ruszyć z domu, w sobotę przejść jakiś dłuższy szlak i w niedzielę rankiem już wracać. Ale te czasy już za nami.
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Baška, Krk 2023 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone