Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Babia Góra- krótka fotorelacja

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.06.2010 14:46

maslinka napisał(a):Roksa, dzięki za super relację i inspirację do zdobycia Babiej :D


Dziękuję i polecam się na przyszłość, a teraz zmykam czytać o Jozinie ;)

U-la napisał(a):No i kurtka - booomba Też bym nie zdjęła - i jaki kolor fotogeniczny


A teraz jak na złość słońce świeci i kurtka w szafie musi wisieć :wink:

U-la napisał(a):Jeszcze raz dziękuję i gratuluję świetnej wyprawy!



To ja dziękuje za chwile poświęcone czytaniu i oglądaniu :)

:papa:
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 11.06.2010 23:28

Hey Roksa_ gratuluję osiągnięcia 1745m.
:?: :!:
Przecież Babia Góra ma 1725 m.
Spoko Roksa_ dodałem Ci 20 m pod wodą z Chorwacji :wink: :), najwyraźniej atakujesz w obie strony. :)

Pozdrawiam.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 12.06.2010 00:48

Roksa_ napisał(a):...
Teraz jak tylko pogoda dopisze, to wszędzie pełno ludzi, coraz trudniej o odludne zakątki.


Dlatego tym bardziej trzeba jeździć tam, gdzie masy nie docierają, albo im się docierać nie chce...
W słowackich Tatrach Zachodnich jest najmniej ludzi a doliny długie i ciche. Ale nie ma bazy- i dlatego jest ciekawie.
A odnośnie Słowacji...
Mentalność niektórych Słowaków jest przejęta żywcem z komuny, więc nie ma co wspominać jakiegoś reliktu przeszłości i trzeba skupić sie na tych ludziach, którzy są otwartym, dobrym źródłem informacji.



Tak się zastanawiam, że może lepiej by było gdyby wyraźnie było powiedziane, czy można schodzić, czy nie. Miejscami jest bardzo wąsko np. przy łańcuchach i wtedy mijanka jest niemożliwa. Jedna lub druga osoba musi się kawałeczek wrócić.
Ale z drugiej strony w górach takie ograniczenia?


No właśnie po to sa niektóre ograniczenia, aby się nie robiły zbędne i nadmierne zatory, oraz aby "atak żółtodziobów" nie spowodował ofiar w ludziach.
Widziałem nie raz jak kobitki w obuwiu klapkopodobnym i czółenkach "atakowały" jakiś szczyt i w miejscu gdzie pojawiały się jakieś trudności i ubezpieczenia, osoby takie powodowały zator- przy okazji siadała im psycha no i robił się zamęt, bo mąż nie bardzo wiedział co robić...a kolejka kolejnych kolejkowiczów oczekiwała na przejście.
Niestety, w góry przyjeżdżają i kompletne cepry, dlatego "planiści od szlaków" (Komisja Turystyki Górskiej?) w niektórych miejscach albo wprowadzają obejście, albo jednokierunkowość szlaku (żeby masowo schodzący nie ładowali się na masowo wchodzących :lol: :wink: ).

Pozdr.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.06.2010 17:56

nomad napisał(a):
Przecież Babia Góra ma 1725 m.
Spoko Roksa_ dodałem Ci 20 m pod wodą z Chorwacji :wink: :), najwyraźniej atakujesz w obie strony. :)


No przecież, że ma 1725m. Nawet na jednym zdjęciu ze szczytu widać.
Muszę przejrzeć teraz gdzie taką gafę puściłam ;)
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 12.06.2010 22:55

:wink: Roksa_ spoko, nie zrobiłaś żadnego błędu.

To ja celowo dodałem Ci (od siebie :wink: ) te 20 m z Twojej relacji: Dwa tygodnie z cykadami, czyli nasza Chorwacja 2009. :)
I to ja zrobiłem błąd w obliczeniach, bo 20 metrów, to była opisana przez Ciebie widoczność pod wodą, a wasze zejście było na 14 m.

Czyli ostatecznie to ja przekłamałem zsumowany wynik.
To nie zmienia faktu, że od poziomu morza (w obie strony) zaczynasz bić kolejne swoje rekordy i przypuszczam, że nie ostatnie.

Chciałem w ten sposób dać Ci znać, że również byłem gościem w tamtej relacji. :)
I poprzedni awatarek, chyba też był z tamtej relacji, prawda :?: :)

Pozdrawiam.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 13.06.2010 11:39

nomad napisał(a):...


Uff a już myślałam, że to ja gdzieś błąd zrobiłam ;)

Bardzo mi miło, że w ogóle pamiętałeś o mojej relacji z Cro i zajrzałeś i tutaj :oops:

Poprzedni awatarek owszem, był z tamtej relacji. Teraz zmiana, pewnie do następnego wyjazdu ;)

Pozdrawiam serdecznie :)
:papa:
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 10.08.2010 15:26

Sporo miejsc noclegowych w Zawoi ?
Też muszę kiedyś wleźć na tą górkę.
Ładne widoczki z tej drogi granią.

Pozdrawiam.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.08.2010 09:59

Noclegów bardzo dużo, ale trzeba chodzić i pytać, bo często nie ma szyldu na płocie (czy gdzie tam dają takie szyldy ;)), że wynajmują pokoje. Pewnie podatków nie chcą płacić.
Jeżeli nastawiasz się na barowe wieczory to nie polecam Zawoii Centrum. Lepsze i ładniejsze karczmy są wyżej.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 11.08.2010 14:11

Ja to bym chętnie tam skoczył na 1-2 noclegi.
Tak na króciutko. Nocleg ze śniadankiem, potem górki,
a wieczorkiem jakieś mniamciu w knajpce.
Do takiego stylu pobytowego to gdzie lepiej szukać ?
A może nie Zawoja tylko jakaś mniejsza wichura obok ?
Podpowiedz jak możesz.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.08.2010 07:03

My mieliśmy podobne oczekiwania i Zawoja się sprawdziła.
Jeżeli planujesz wieczorne jedzonko w kanjpie to ucz się na naszych błędach i nie wynajmuj noclegu w Centrum, tylko gdzieś wyżej- tak z 3 km wyżej. Może to nie dużo i ktoś powie, że spokojnie można ten kawałek przejść, ale o 2 w nocy i w deszczu taka wędrówka to nic przyjemnego :twisted: Według mnie lepiej podjechać te 3km i tam coś wynająć.
Z wynajęciem noclegu na 1-2 noce nie powinno być problemu, większość tak właśnie robi i traktuje Zawoję jako bazę wypadową. Miejscowi górale doskonale o tym wiedzą i nie wybrzydzają w gościach ;)
Tylko tak jak pisałam, prawie wszyscy wynajmują, a prawie nikt nie ma szyldu, że wynajmuje- trzeba pytać.
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 12.08.2010 07:44

To "3 km wyżej" to jak mam rozumieć ?
W kierunku Krowiarek, czy Mosornego ?
Bo pionowo (chyba) odpada :D
Nie byłem tam nigdy, dlatego pytam.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.08.2010 08:13

Pionowo odpada, fakt :lol:
Zawoja Podryżowana albo Zawoja Widły. Poza tym noclegi w tej okolicy powinny być tańsze, a i na Babią bliżej ;)

Kierunek Mosorny i Krowiarki to ten sam kierunek- do góry ;)
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 12.08.2010 08:28

wielkie dzięki.
o to chodziło.
teraz spłynęła na mnie jasność. :D
Crayfish
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1744
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crayfish » 22.08.2010 21:02

Roksa,
Gratuluję małej ilości ludzi na Diablaku.
Dzisiaj wróciłem z Babiej i było tyle narodu, że szczyt oblepili jak muchy.
Zagęszczenie na metr kwadratowy takie:
Obrazek
Wszyscy idą jak przecinaki, żadnych zasad ustępowania.
Ale dla samych widoków warto wejść.
Dzisiaj nie było żadnych chmur, przejrzystość niezła.
Tatry nieco za mglą. Bez upiększania, obróbki , na żywo mniej więcej tak:
Obrazek
Panorama - DOSKONAŁA. Wspaniałe miejsce. Nareszcie dotarłem.
I wcale się nie dziwię czarownicom, że sobie tu sabaty organizowały.
TEŻ BYM TU JE ZROBIŁ.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 23.08.2010 14:54

Ale tłumy 8O
Nie dziwota, w końcu pratycznie koniec wakacji i pogoda jak na zamówienie, ale żeby AŻ tak :?:
Podczas naszej wycieczki wydawało mi się, że wszyscy się na Babią rzucili, ale widzę, że się myliłam :twisted:
Gratuluję szczytowania :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Polska



cron
Babia Góra- krótka fotorelacja - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone