Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ateny i po dwóch stronach Evii - sierpień 2024 - Michał

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017
Ateny i po dwóch stronach Evii - sierpień 2024 - Michał

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 23.08.2024 08:53

Witajcie i zapraszam do nowej relacji :verryhappy:

Co w tym sezonie ;) ?

Sprawdzimy czy nadal trwa remont
DSC_6329_00179.jpg


Wiem, tęskniliście. Ja też :hearts:
DSC_6414_00259.jpg


Będziemy mieli w miarę optymalną plażę koło domu
DSC_6648_00490.jpg


Bo na tej parę kilometrów dalej to wiało, mówię wam ...
DSC_6516_00361_edited.jpg


Generalnie było więcej zwierząt niż ludzi
DSC_6695_00537.jpg


Do tego stopnia, że trzeba było je jeść
DSC_6703_00544_edited.jpg


Czasem trafiła się zatłoczona plaża
DSC_6832_00670.jpg


Ale ta obok zawsze była już pusta
DSC_6849_00687.jpg


No i po wodzie się dało pochodzić
DSC_7099_00931.jpg


Czyli musiało być bosko :hearts: :verryhappy:

Pozdrawiam, Michał :papa:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13934
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 23.08.2024 09:38

Oj, ale trzeba było mieć paputki do chodzenia po wodzie ;)

Remont jak widzę trwa, podobnie jak Katedry w Lecce. Gdy byliśmy tam pierwszy raz w 2013 roku trwał, teraz Żona była tam w czerwcu, nadal trwa, tylko z innej strony... 11 lat :serduszka: :glaszcze: :glaszcze:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 23.08.2024 09:43

tony montana napisał(a):Oj, ale trzeba było mieć paputki do chodzenia po wodzie ;)


Jak się ma psychę to się idzie po wodzie :chytry:

pozdrawiam, Michał
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15001
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 23.08.2024 10:55

Już nowa relacja? Ale Ty jesteś szybki :chytry: :D

Przysiadam się :cfaniak:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 23.08.2024 11:01

maslinka napisał(a):Już nowa relacja? Ale Ty jesteś szybki :chytry: :D

Przysiadam się :cfaniak:


Nie ma co czekać, trzeba cisnąć dopóki pamięć świeża :verryhappy:
Zapraszam :proszedzieki:

pozdrawiam, Michał
yarko2000
Cromaniak
Posty: 832
Dołączył(a): 24.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarko2000 » 23.08.2024 11:01

Jestem :)
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12908
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 23.08.2024 12:39

Jestem u Ciebie, uwielbiam takie klimaty, no i kozinę 8) .
W tym roku znów nie uda mi się doświadczyć tego osobiście, na pocieszenie miałam na Gochach rok kurkowy, jakiego dawno tu nie było. Ale Aten i klimatycznych plaż brakowało...
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 23.08.2024 13:44

yarko2000 napisał(a):Jestem :)

:spoko:

dangol napisał(a):Jestem u Ciebie, uwielbiam takie klimaty, no i kozinę 8) .
W tym roku znów nie uda mi się doświadczyć tego osobiście, na pocieszenie miałam na Gochach rok kurkowy, jakiego dawno tu nie było. Ale Aten i klimatycznych plaż brakowało...


To zapraszam i wspominamy razem :spoko:

pozdrawiam, Michał
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2656
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 23.08.2024 23:39

Uprzedzałam, że jak do Grecji to nawet bez zaproszenia ;) .
To jestem :D .
Ale jak to tak, samolotem?

majkik75 napisał(a):Generalnie było więcej zwierząt niż ludzi

Bo wszyscy są na Santorini :mg:
megidh
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5016
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 24.08.2024 22:03

Koleżanka opowiadała mi o Evii wiele dobrego, ale ona tam była bardzo dawno temu. Z chęcią więc popatrzę na nią Twoimi oczami. Na Ateny też spojrzę, chociaż już sporo oglądałam, chociaż nie osobiście, bo tam mnie jeszcze nie było.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 26.08.2024 08:50

wiola2012 napisał(a):Uprzedzałam, że jak do Grecji to nawet bez zaproszenia ;) .

Bo wszyscy są na Santorini :mg:


I bardzo dobrze :spoko:
Widziałem ten artykuł... Kiedyś dawno temu byliśmy z żoną na Santorini będąc na Krecie. A to było ponad 20 lat temu... Też pamiętam właśnie taki tłok :bojesie: Dlatego fajnie, że jeszcze są miejsca nie "dojechane" tłumem turystów :verryhappy:

megidh napisał(a):Koleżanka opowiadała mi o Evii wiele dobrego, ale ona tam była bardzo dawno temu. Z chęcią więc popatrzę na nią Twoimi oczami. Na Ateny też spojrzę, chociaż już sporo oglądałam, chociaż nie osobiście, bo tam mnie jeszcze nie było.


No to zobaczymy co tam ta Evia proponuje ;)
Ale najpierw połazimy jeszcze po Atenach :spoko: Może coś będzie nietypowego ;)

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 26.08.2024 09:36

No to zaczynamy :proszedzieki:

Po zeszłorocznej Grecji i Lefkadzie mieliśmy nadal głód Grecji. Poprzeczka co do plaż została postawiona bardzo wysoko i właściwie mało widziałem piękniejszych plaż gdzie indziej. Ale mają one jedną tylko wadę- dostęp do nich jest utrudniony, w sensie trzeba dojechać albo dojść i jest to na pewno jakiś problem.
Dlatego starałem się wybrać coś co miało spełniać nie tylko warunki klasycznego trójkąta projektowego: czas-koszt-jakość :chytry:
Więc:
- miało być bliżej niż Lefkady. Z Aten to jest klika godzin jazdy co przekłada się i na paliwo i na sam koszt dojazdu (opłata za autostrady, potem most)
- miał być tak jak tam osobny dom i nie jak na Lefkadzie tylko w jednym miejscu, tylko w dwóch różnych miejscach
- miało być blisko do dobrej plaży
- fajnie by było jakby było taniej - i tak wyszło
- miało nie być na jakiejś typowej wyspie, bo w przypadku pożaru powinna być jakaś droga ewakuacji - co później pokażę :bojesie:

Po znalezieniu spełniających kryteria miejsc wyszło, że loty do Aten jakbyśmy wzięli nie od poniedziałku jak miałem start w pierwszym miejscu tylko od soboty, to wyjdą jeszcze taniej. Więc rzutem na taśmę doszły jeszcze 2 noclegi w Atenach, co i tak wyszło taniej niż loty w pierwotnym terminie :mg: A, że Aten nigdy dość to czemu nie :hearts:

No i jeszcze auto: od razu napiszę, że odezwałem się na wiosnę do naszego Aramisa i spytałem czy dla stałych klientów :chytry: są zniżki. Oczywiście, że są, więc Szczałę mieliśmy za 38EUR dziennie z full inszurensem Można? :verryhappy:

Więc sumarycznie tegoroczny pobyt wyszedł o kilka tyś taniej niż zeszłoroczny. Ale o tym będzie na koniec za parę miesięcy relacji pewno ;)

Zaczynamy więc 27.07.2024 o około 1 w nocy i jedziemy spod Łodzi klasycznie do Wroclove. Wylot o 5:50 i przylot 9:25 do Aten. Dość szybko była nasza walizka. Acha: już mamy opracowany tryb pakowania i 1 walizka 20kg nadawana i do tego plecak podręczny wystarcza nam na 2 tygodnie z palcem w bucie :zeby:
Z Aten jedną linią M1 do placu Omonia za 9EUR za osobę i stamtąd na pieszo około 20 min mieliśmy nasze mieszkanko. To był najsłabszy element całego wyjazdu. Mieszkanie jest położone super. I było tanie bo płaciłem 480 zł za 2 noce. Ale to wszystko... Klucze do odbioru ze skrytki były ulicę obok, w skrytce kluczy nie było. Dzwonimy do laski która podała dane dostępowe na WhatsApp. Mówi, że właśnie mieszkanie jest sprzątane i mamy iść pod nie i poczekać bo ktoś właśnie wziął klucze i sprząta. A ja zapłaciłem w tym dodatkowo za wcześniejsze zameldowanie 10EUR. No i dupa :oczy: Już nie rozpisując się czekaliśmy blisko 2h na wejście do mieszkania. Oczywiście mimo pisania i dzwonienia nie dostałem zwrotu za wcześniejsze zameldowanie, ale za 10EUR nie będę robił dramy. Napisałem co myślę (w cywilizowany sposób) do laski, poszła opinia na Bookingu. A to jest to mieszkanko https://www.booking.com/hotel/gr/5th-fl ... ew.pl.html
W środku było nie tak jak na zdjęciach... sprzęty mocno zużyte, miejscami coś urwane, coś brudne. Ale łóżka i pościel czysta.
No i fajny duży taras.

IMG_20240727_130955634_HDR.jpg


IMG_20240727_131034419_HDR.jpg


IMG_20240727_132957899_HDR.jpg


IMG_20240727_133004683_HDR.jpg


IMG_20240727_133039910_HDR.jpg


Także takim małym słabym akcentem zaczynamy, ale to są wakajki, nie ma co się denerwować ;)

Chwila odpoczynku po podróży, przepakowujemy się, przebieramy i trzeba iść zobaczyć czy coś się w Atenach zmieniło ;)

pozdrawiam, Michał
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5776
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 26.08.2024 14:29

Słabo się zaczyna, ale później musiało być już lepiej ;) .
Będę zaglądał :) .
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15001
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.08.2024 14:35

No to im pojechałeś w komentarzu na B...u 8) I bardzo dobrze, może się inni nie natną. Trochę się dziwię, że Wy to wzięliście, bo opinie słabe... Ale, tak jak piszesz, na szybko rezerwowaliście.

Dwie noce, myślę, da się przeżyć :D Fajnie, że dobra lokalizacja 8)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 26.08.2024 14:42

Nefer napisał(a):Słabo się zaczyna, ale później musiało być już lepiej ;) .
Będę zaglądał :) .


No trochę słabo, czasem się źle trafi :( Ale, to tylko spanko, nie siedzi się w domu w Atenach, a i tak wieczory tylko były na tarasie :chytry:

maslinka napisał(a):No to im pojechałeś w komentarzu na B...u 8) I bardzo dobrze, może się inni nie natną. Trochę się dziwię, że Wy to wzięliście, bo opinie słabe... Ale, tak jak piszesz, na szybko rezerwowaliście.

Dwie noce, myślę, da się przeżyć :D Fajnie, że dobra lokalizacja 8)


Czytałaś? ;) No bo zdjęcia z Bookinga nie oddają tego zupełnie jak to mieszkanko teraz wygląda... Wygrała w wyborze lokalizacja i cena i jak widać tylko lokalizacja się broni. Ale o tym napiszę w kolejnym wpisie.

pozdrawiam, Michał
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Ateny i po dwóch stronach Evii - sierpień 2024 - Michał
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone