Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apartamenty w pierwszej linii brzegowej

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kajmanka
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 20.07.2010
Apartamenty w pierwszej linii brzegowej

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajmanka » 20.07.2010 11:57

Witam,

z góry chciałabym przeprosić, jeżeli podobny temat już był. Szukałam, ale nie znalazłam, dlatego zakładam.

W zeszłym roku byłam z rodziną pierwszy raz w Chorwacji. Wybór padł na wyspę Ciovo. Zależało nam na dobrze położonym pod względem wypadowym miejscu. Pojechaliśmy na przełomie sierpnia i września, bez wcześniejszej rezerwacji. Zgodnie z tym co wyczytałam na forum :) Miejsce marzeń znaleźliśmy w jakieś 0,5h szukania. Chorwację pokochaliśmy i w tym roku znowu chcemy tam spędzić urlop.
W związku z tym mam pytanie, w których miasteczkach na makarskiej są apartamenty w pierwszej linii brzegowej? Na Ciovo nasz apartament wychodził na morze, wychodziliśmy wprost na plażę, właściciele zapewniali nawet leżaki. Widok z balkonu nieoceniony, od rana człowiek miał 100% humoru :) Dlatego położenie apartamentu jest to dla nas bardzo ważne.
Myślałam też o wyspach Brać i Hvar, ale nie jestem do końca pewna czy chcę się "zamykać" na wyspie.

Z góry dziękuje za konstruktywne odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie,
Kasia

Pozdrawiam serdecznie
masiunia39
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 29
Dołączył(a): 19.07.2010
Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) masiunia39 » 23.07.2010 12:58

Ja planuję wypad na ta wyspę, może masz namiary na ubiegłoroczną kwaterę, dla ilu była osób, czy miała klimatyzację i ile płaciliście za dobę?
wmeger
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 23.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wmeger » 23.07.2010 16:01

A mozesz podać jakieś dane dt. swego pobytu na Ciovo? bo właśnie jestem na etapie poszukiwań lokum a 4 osób :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.07.2010 16:06

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.07.2010 18:13

apartament, który mogę polecić na Ciovo to- http://www.villa-mirella.com/ czysto, mili właściciele, auta stoją w cieniu, dobra lokalizacja czyli 5 min w lewo i plaże i 15 min w prawo i Trogir. ale czy mają wolne i jakie ceny to trzeba sprawdzić samemu.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 24.07.2010 13:32

kajmanka napisał(a):Witam,

z góry chciałabym przeprosić, jeżeli podobny temat już był. Szukałam, ale nie znalazłam, dlatego zakładam.

W zeszłym roku byłam z rodziną pierwszy raz w Chorwacji. Wybór padł na wyspę Ciovo. Zależało nam na dobrze położonym pod względem wypadowym miejscu. Pojechaliśmy na przełomie sierpnia i września, bez wcześniejszej rezerwacji. Zgodnie z tym co wyczytałam na forum :) Miejsce marzeń znaleźliśmy w jakieś 0,5h szukania. Chorwację pokochaliśmy i w tym roku znowu chcemy tam spędzić urlop.
W związku z tym mam pytanie, w których miasteczkach na makarskiej są apartamenty w pierwszej linii brzegowej? Na Ciovo nasz apartament wychodził na morze, wychodziliśmy wprost na plażę, właściciele zapewniali nawet leżaki. Widok z balkonu nieoceniony, od rana człowiek miał 100% humoru :) Dlatego położenie apartamentu jest to dla nas bardzo ważne.
Myślałam też o wyspach Brać i Hvar, ale nie jestem do końca pewna czy chcę się "zamykać" na wyspie.

Z góry dziękuje za konstruktywne odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie,
Kasia

Pozdrawiam serdecznie

Tego czego szukasz znajdziesz w każdej miejscowości na Riwierze Makarskiej. Pierwsza linia brzegowa w tym rejonie nie zawsze znaczy ze wychodzisz wprost na plaże (duże stromizny) i tak dom położony nieraz jako pierwszy od morza może stać na tyle wysoko że ma się do pokonania nieraz tyle schodów co do 5 piętra ale bez obaw jest też dziesiątki domów gdzie takiej naturalnej przeszkody niema. Powodzenia
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.07.2010 22:43

Na lądzie, można spróbować szczęścia w Stanici .
http://www.dalmacija.net/site/accommoda ... x.php#omis

Lepiej jednak daj się zamknąć na wyspie :D ... może na Hvarze , albo Korculi ... http://www.valsa.cz/
kajmanka
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajmanka » 26.07.2010 13:13

mkm napisał(a):Na lądzie, można spróbować szczęścia w Stanici .
http://www.dalmacija.net/site/accommoda ... x.php#omis

Lepiej jednak daj się zamknąć na wyspie :D ... może na Hvarze , albo Korculi ... http://www.valsa.cz/


Dziękuje za podpowiedź.
Właśnie jestem w trakcie czytania relacji Ines z Korculi i muszę przyznać, że wygląda bardzo zachęcająco.
Co do Hvaru, to na pewno kiedyś. Na tą chwilę, muszę patrzeć na urlop pod kątem 5 letniego synka. Poza tym, zdecydowanie wolę turysytkę w "stylu" Ines, czyli trochę spokojnego plażowania + zwiedzanie urokliwych miasteczek, z małymi uliczkami, knajpkami i mariną :) Dlatego tak bardzo podobał mi się Trogir czy Split.
kajmanka
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajmanka » 26.07.2010 13:15

consett0805 napisał(a):
kajmanka napisał(a):Witam,

z góry chciałabym przeprosić, jeżeli podobny temat już był. Szukałam, ale nie znalazłam, dlatego zakładam.

W zeszłym roku byłam z rodziną pierwszy raz w Chorwacji. Wybór padł na wyspę Ciovo. Zależało nam na dobrze położonym pod względem wypadowym miejscu. Pojechaliśmy na przełomie sierpnia i września, bez wcześniejszej rezerwacji. Zgodnie z tym co wyczytałam na forum :) Miejsce marzeń znaleźliśmy w jakieś 0,5h szukania. Chorwację pokochaliśmy i w tym roku znowu chcemy tam spędzić urlop.
W związku z tym mam pytanie, w których miasteczkach na makarskiej są apartamenty w pierwszej linii brzegowej? Na Ciovo nasz apartament wychodził na morze, wychodziliśmy wprost na plażę, właściciele zapewniali nawet leżaki. Widok z balkonu nieoceniony, od rana człowiek miał 100% humoru :) Dlatego położenie apartamentu jest to dla nas bardzo ważne.
Myślałam też o wyspach Brać i Hvar, ale nie jestem do końca pewna czy chcę się "zamykać" na wyspie.

Z góry dziękuje za konstruktywne odpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie,
Kasia

Pozdrawiam serdecznie

Tego czego szukasz znajdziesz w każdej miejscowości na Riwierze Makarskiej. Pierwsza linia brzegowa w tym rejonie nie zawsze znaczy ze wychodzisz wprost na plaże (duże stromizny) i tak dom położony nieraz jako pierwszy od morza może stać na tyle wysoko że ma się do pokonania nieraz tyle schodów co do 5 piętra ale bez obaw jest też dziesiątki domów gdzie takiej naturalnej przeszkody niema. Powodzenia


Rozumiem, dziękuje za informację.
kajmanka
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 20.07.2010
Re: Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) kajmanka » 26.07.2010 13:22

masiunia39 napisał(a):Ja planuję wypad na ta wyspę, może masz namiary na ubiegłoroczną kwaterę, dla ilu była osób, czy miała klimatyzację i ile płaciliście za dobę?


Niestety nie mam namiarów.
Cena za 2-pokojowy apartament, z klimatyzacją, dwoma balkonami z "własną" plażą - wynosił 40E. Początkowo właścicielka chciała 50, ale udało nam się trochę zbić.
Na Ciovo byliśmy 2 września i było dużo wolnych miejsc.
Tak jak pisałam, Ciovo jest doskonałym miejscem wypadowym.
Z wyspy pływają katamarany do Splitu, więc to kolejna dodatkowa atrakcja. Katamaran płynie jakieś 40min. Polecam :)
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 26.07.2010 17:57

Kajmanka

my w przyszłym roku wybieramy się do Chorwacji ( Brela) chcemy zwiedzić parę miejsc,chetnie poczytam twoja relację z podrózy
Jaka droga jedziecie przez niemcy?
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.07.2010 19:39

kajmanka napisał(a): Poza tym, zdecydowanie wolę turysytkę w "stylu" Ines, czyli trochę spokojnego plażowania + zwiedzanie urokliwych miasteczek, z małymi uliczkami, knajpkami i mariną :) Dlatego tak bardzo podobał mi się Trogir czy Split.


Tutaj, aż się prosi pojechać na Brac ... Ines może potwierdzić :)
Spokojne plażowanie w Splitskiej i zwiedzanie urokliwych miasteczek , których na Bracu nie brakuje .


justa999
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 04.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) justa999 » 01.08.2010 18:54

Ja też nie chciałam się zamykać na wyspach przez pięc lat wyjazdow do Cro. W tym roku wreszcie odwiedzilam Hvar i teraz na celownik idą wyspy. W moim odczuciu to właśnie na wyspie są urokliwe miasteczka. Ale najbardziej urzekło mnie to o czym kiedyś czytalam a teraz sama mogłam odczuć tzn.zwolnione tempo życia. Na wyspie czas płynie jakby wolniej (jeśli wogole można tak stwierdzić będąc na wakacjach) a to daje możliwość nabrania dystansu i odpoczynku od codziennej, całorocznej gonitwy. No chyba że ktoś jedzie się głównie wyszaleć na imprezach. :D

Wydaje się, że można sobie na jeden dzień wyskoczyć i zwiedzić wyspę ale wtedy nie poczujemy tego specyficznego klimatu i wcale nie zdążymy zobaczyć tych wszystkich uroczych miejsc. Choć spędziłam na Hvarze 7 i starałam się wiele zobaczyć to jednak wiem, że muszę tam jeszcze wrócić.
Pawcio&Monia
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 17.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawcio&Monia » 01.08.2010 21:19

justa999 napisał(a):Ja też nie chciałam się zamykać na wyspach przez pięc lat wyjazdow do Cro. W tym roku wreszcie odwiedzilam Hvar i teraz na celownik idą wyspy. W moim odczuciu to właśnie na wyspie są urokliwe miasteczka. Ale najbardziej urzekło mnie to o czym kiedyś czytalam a teraz sama mogłam odczuć tzn.zwolnione tempo życia. Na wyspie czas płynie jakby wolniej (jeśli wogole można tak stwierdzić będąc na wakacjach) a to daje możliwość nabrania dystansu i odpoczynku od codziennej, całorocznej gonitwy. No chyba że ktoś jedzie się głównie wyszaleć na imprezach. :D

Wydaje się, że można sobie na jeden dzień wyskoczyć i zwiedzić wyspę ale wtedy nie poczujemy tego specyficznego klimatu i wcale nie zdążymy zobaczyć tych wszystkich uroczych miejsc. Choć spędziłam na Hvarze 7 i starałam się wiele zobaczyć to jednak wiem, że muszę tam jeszcze wrócić.


Popieram. Na wyspie życie idzie swoją drogą.Nie ma gtakiego tempa jaki jest na lądzie.

pzdr

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Apartamenty w pierwszej linii brzegowej
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone