Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Apartamenty - normalni ludzie?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
seledynka
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 06.07.2007
Apartamenty - normalni ludzie?

Nieprzeczytany postnapisał(a) seledynka » 22.07.2007 22:01

Witam .Pierwszy raz jedziemy do Chorwacji.Mamy zarezerwowany apartament w Bilo-Primosten poprzez biuro Adriatica. Od 29-07 do 05-08 (zaraz wyjazd :D ) Moje dotychczasowe spanie poza domem to nasze polskie hotele przy wyjazdach na narty:) Raz zaryzykowaliśmy kwatere (bo 30m od stoku) i okazała sie koszmarem uciekliśmy do hotelu po wielkiej awanturze z gospodarzem po pierwszym dniu.(Tam nam nikt głowy nie zawracał i nie prześladował) Okazało sie że to on nam łache robi że nas przyjął a nie my że mu płacimy :? Wyliczanie wody ,łażenie za nami krok w krok i obowiązkowe zrywanie nas z łóżka bo on nam jajko ugotował na śniadanie i sie zmarnuje...kwatera była ze śniadaniem ale zaznaczyliśmy że płacimy za codzienne śniadania ale możliwe że nie zejdziemy bo nocka ... :wink: ciężka. I tak właśnie sie zastanawiam jakie kwatery są w Chorwacji bo aż sie trzęse że będe zależna od gospodarza że przysłowiowo nie pierdne bo mnie ścignie :lol: Chce spokoju i luzu. Ale jednak zeszłoroczna porażka w naszej polskiej kwaterze niepokoi mnie byśmy znowu nie trafili na upierdliwca .... :?:
Janek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 15.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janek » 22.07.2007 22:46

Po pierwsze - wyluzuj.
Kiedy przyjedziesz na miejsce, prawdopodobnie spotkasz sympatycznych gospodarzy, którzy wprowadzą Cię do apartamentu - tzn. mieszkania wyposażonego w pościel, ręczniki, sprzęt kuchenny (prawdopodobnie nie będzie czajnika) i będą życzyć miłego pobytu. Śniadań zazwyczaj nie oferują. Mogą zaprosić na powitalnego drinka (wino, rakija) - ale to nie jest regułą. Jeżeli weźmiesz ze sobą coś na "przełamanie lodów" tzn. butelkę polskiego alkoholu to możesz liczyć na bardzo przyjemny pobyt ze wspólnymi wieczorami włącznie. Pytaj gospodarzy o wszystko - gdzie jest najlepsze wino, jak dojść do plaży, jak przyżdzić lignie (czyli kalmary - miejscowy przysmak) - z pewnością pomogą. Język chorwacki jest trochę podobny do polskiego, przy dobrej woli z obu stron dogadacie się.
Naprawdę, wyluzuj.
Janek
seledynka
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 06.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) seledynka » 23.07.2007 11:18

Dzięki - Nie no luz to podstawa bez tego na wakacje sie nie wybieram :D Tak spytałam z ciekawości. Właśnie planujemy coś na przełamanie lodów jak zorientowałam sie na tym forum to żołądkowa lub żubrówka.Właśnie tak sie zastanawiałam czy daje sie na początku pobytu czy na koniec w podsumowaniu gościny. Ale raczej tak dla dobrego samopoczucia zrobimy to na wstępie :lol: Oby do soboty .... 8)
darekk_2005
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekk_2005 » 23.07.2007 15:51

Seledynko...czy na koniec czy na poczatek...wiesz na przywitanie mozesz dac i na podsumowanie gościny tez możesz dać;)nikt się nie obrazi :D jak ma przy sobie troszke procentów. A co do Twoich jesli chodzi o zachowanie gospodarzy to jest tak jak pisze Janek, wprowadzą Cię w apartman, pokażą co i jak i zawsze jak chcesz to pomogą. U mnie w zeszlym roku było tak:
Przyjeżdżamy pokazują nam co i jak i tyle ich widzielismy przez cały pobyt;)Widziałem gospodarza w dzien wyjazdu rano(jedyny raz kiedy wstałem rano- czytaj o 7:00) jak szedlem po buleczki do sklepu. Siedział i wybieral Rybki z sieci..Czasem mijaliśmy ich na tarasie czy cos nikt nikogo nie męczył. Możesz być spokojna. Udanego Urlopu życzę i pozdrawiam :D
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 23.07.2007 16:11

weż żubrówke-to duzo z nich zna i sobie chwali-jak dalismy gospodarzowi w zeszłym roku na cro - to zaraz odwdzięczył sie butelką rakiji i zaczął coś gadać o parkach narodowych w Polsce heheh :lol:

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Apartamenty - normalni ludzie?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone