Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Anglia Walia Irlandia Szkocja

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.01.2013 17:32

Kenik napisał(a):Te karty mnie zainteresowały. Czy mógłbyś coś szerzej bo na stronie nie widzę zbyt obszernej informacji. Rozumiem, że członkostwo Was nie interesowało tylko zrobiliście jednorazowy zakup. I jakie atrakcje tak naprawdę zyskaliście ?
Rodzinna karta wygląda bardzo kusząco.

Każdy zakup powoduje członkostwo. To tylko kwestia, na jak długo. Nas interesowały trzy tygodnie.

National Trust na trzy miesiące na dwie osoby kosztował 83,5 GBP.
English Heritage mogliśmy wziąć za 49,50 na dwa tygodnie i w ramach tego było około 100 atrakcji. Ale wtedy nie mielibyśmy już trzeciego tygodnia, więc wzięliśmy roczne członkostwo za 80 GBP. W ramach tej ceny do dyspozycji mieliśmy około 400 atrakcji.

Zniżki są takie, że koszt karty zwraca się już po odwiedzeniu kilku z proponowanych miejsc. Również często można korzystać za darmo z parkingu, który bez karty byłby płatny kilka funtów. Moim zdaniem, obie karty się opłacają.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.01.2013 20:29

Franz napisał(a):Zniżki są takie, że koszt karty zwraca się już po odwiedzeniu kilku z proponowanych miejsc.
Pozdrawiam,
Wojtek


A jak jest z proponowanymi miejscami ... czy nie są to jakieś mniej atrakcyjne miejsca przypadkiem ? Czy wcześniej jest możliwość zobaczenia co oni w ramach tych kart tak naprawdę oferują ?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.01.2013 20:44

Kenik napisał(a):A jak jest z proponowanymi miejscami ... czy nie są to jakieś mniej atrakcyjne miejsca przypadkiem ?

Ba! To musiałby ktoś zobaczyć wszystko, co jest w ofercie i wszytko, co jest poza nią.
A ktoś inny po zobaczeniu mógłby mieć inne zdanie. ;)

Nam się wiele z tych miejsc bardzo podobało. Jeszcze nigdy wcześniej tylu wnętrz się nie naoglądaliśmy.
Ale zdarzało nam się kupować bilety do miejsc, na których nam zależało, a nie były objęte żadnym z tych dwóch programów.

Kenik napisał(a):Czy wcześniej jest możliwość zobaczenia co oni w ramach tych kart tak naprawdę oferują ?

Przy drugim członkostwie zrobiliśmy tak, że kupiliśmy zwykłe, pełnopłatne wejściówki, a po obejrzeniu i decyzji, że wchodzimy w ten interes, zwrócono nam różnicę między pełną ceną, a zniżkową - czyli niejako po fakcie już.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.01.2013 20:55

Ale mam rozumieć, że oferta obu tych kart się nie pokrywała, że wzięliście to i to ?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.01.2013 22:08

Kenik napisał(a):Ale mam rozumieć, że oferta obu tych kart się nie pokrywała, że wzięliście to i to ?

Na kilkaset pozycji w ramach każdej karty, kilka się pokrywało.
Trochę zabolał spory wydatek na obie karty w pierwszy dzień pobytu, ale cóż zrobić. Zwróciło się z nawiązką.

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18652
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.01.2013 22:29

Franz napisał(a):
Kenik napisał(a):Ta nekropolia nad zatoką ... niesamowity widok.

Dlatego ją zamieściłem, mimo iż ta fotka pozostawia sporo do życzenia.


Nie wszystkie mają ( miały ) tyle szczęścia . Na kilku nekropoliach urządzono np. parkingi :?

Franz napisał(a):
Kenik napisał(a):Te karty mnie zainteresowały. . .
Rodzinna karta wygląda bardzo kusząco.


Zniżki są takie, że koszt karty zwraca się już po odwiedzeniu kilku z proponowanych miejsc. Również często można korzystać za darmo z parkingu, który bez karty byłby płatny kilka funtów. Moim zdaniem, obie karty się opłacają.


Mam takie samo zdanie na ten temat . Jedna kilkudniowa pętelka zwraca te kilkadziesiąt funtów 8)


Pozdrawiam
Piotr
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.01.2013 23:21

piotrf napisał(a):
Mam takie samo zdanie na ten temat . Jedna kilkudniowa pętelka zwraca te kilkadziesiąt funtów 8)


Pozdrawiam
Piotr


Przy trzech tygodniach Wojtka i parkowaniu to z pewnością. Ale przy tygodniowym pobycie cały czas mam wątpliwości czy uda się wyjść chociaż na zero przy studenckich zniżkach syna.
Ale dzięki za informacje. Będę się temu przyglądać.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.01.2013 13:37

piotrf napisał(a):Nie wszystkie mają ( miały ) tyle szczęścia . Na kilku nekropoliach urządzono np. parkingi :?

Tu było zbyt pochyło. ;)

Kenik napisał(a):Przy trzech tygodniach Wojtka i parkowaniu to z pewnością. Ale przy tygodniowym pobycie cały czas mam wątpliwości czy uda się wyjść chociaż na zero przy studenckich zniżkach syna.
Ale dzięki za informacje. Będę się temu przyglądać.

Jeśli będziesz miała konkretne plany, możemy sprawdzić, ile wyniosłyby zniżki w tych obiektach.

Zauważyłem taką regułę, że znacznie więcej rezydencji z wnętrzami ma w ofercie National Trust.

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.01.2013 16:10

Kenik napisał(a):Trzymam Cię za słowo ogrodowo. :wink:

Proszę bardzo.

P2170007.JPG
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13953
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 31.01.2013 16:11

Kenik napisał(a):Ta nekropolia nad zatoką ... niesamowity widok.

Franz napisał(a):Dlatego ją zamieściłem, mimo iż ta fotka pozostawia sporo do życzenia.

Pozdrawiam,
Wojtek


No, no, a jak ktoś ma same takie fotki to co? ;) :)

:papa:
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2013 20:43

Franz napisał(a):
Kenik napisał(a):Trzymam Cię za słowo ogrodowo. :wink:

Proszę bardzo.

P2170007.JPG


Trochę przekwitający ten gąszcz. :wink: A poza tym jedno zdjątko to zdecydowanie za maloooo. :lol:
tony montana napisał(a):
Kenik napisał(a):Ta nekropolia nad zatoką ... niesamowity widok.

Franz napisał(a):Dlatego ją zamieściłem, mimo iż ta fotka pozostawia sporo do życzenia.

Pozdrawiam,
Wojtek


No, no, a jak ktoś ma same takie fotki to co? ;) :)

:papa:


Czyżbyś same zatoczkowe nekropolie focił ? ...dawaj, dawaj :lol:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 31.01.2013 23:52

tony montana napisał(a):No, no, a jak ktoś ma same takie fotki to co? ;) :)

Nieee... no... myślałem, że inne fotki są chociaż odrobinę lepsze...
Tiaaa... :(

;)

Kenik napisał(a):Trochę przekwitający ten gąszcz. :wink: A poza tym jedno zdjątko to zdecydowanie za maloooo. :lol:

Nie mam zacięcia ogrodowego. Ale może jeszcze wkrótce coś dorzucę.

Kenik napisał(a):Czyżbyś same zatoczkowe nekropolie focił ? ...dawaj, dawaj :lol:

Ja? Czy Tony?

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13953
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.02.2013 10:32

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):No, no, a jak ktoś ma same takie fotki to co? ;) :)

Nieee... no... myślałem, że inne fotki są chociaż odrobinę lepsze...
Tiaaa... :(

;)

Pozdrawiam,
Wojtek


heheh, wiesz dobrze, że myślałem raczej o swoich zdjęciach ;) :)
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2013 11:32

Franz napisał(a):
Kenik napisał(a):Czyżbyś same zatoczkowe nekropolie focił ? ...dawaj, dawaj :lol:

Ja? Czy Tony?

Pozdrawiam,
Wojtek


Co Ty proponujesz to już wiem ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.02.2013 15:55

tony montana napisał(a):heheh, wiesz dobrze, że myślałem raczej o swoich zdjęciach ;) :)

Oko przymrużyłem. ;)

Każdy z nas ma w swoich zasobach zdjęcia lepsze i gorsze. Z jednych jesteśmy w miarę zadowoleni, inne pewnie zrobilibyśmy lepiej, gbyby się powtórzyła okazja.

Kenik napisał(a):Co Ty proponujesz to już wiem ;)

Tiaa... jestem jak otwarta księga...

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom

cron
Anglia Walia Irlandia Szkocja - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone