Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Anglia Walia Irlandia Szkocja

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 06.08.2013 12:06

No tak :) Edynburg to Szkocja :)

"I umierając we własnych łożach, za wiele lat, czy chcielibyście zamienić te wszystkie dni, od dziś do wtedy, za jedną szansę, jedną jedyną szansę, aby tu wrócić i powiedzieć naszym wrogom, że mogą odebrać nam życie, ale nigdy nie odbiorą nam wolności!?" ;)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.08.2013 16:37

skylogg napisał(a):No tak :) Edynburg to Szkocja :)

"I umierając we własnych łożach, za wiele lat, czy chcielibyście zamienić te wszystkie dni, od dziś do wtedy, za jedną szansę, jedną jedyną szansę, aby tu wrócić i powiedzieć naszym wrogom, że mogą odebrać nam życie, ale nigdy nie odbiorą nam wolności!?" ;)

Mam zamiar powrócić kiedyś do ojczyzny Walecznego Serca.

Ale tu szybciej znajdzie się streszczenie podróży na wyspę, skąd pochodzi celtyckie plemię, które dało nazwę Szkocji...

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.08.2013 17:47

Po dwóch latach od streszczonego poprzednio wyjazdu do Anglii, znów przyszło nam opuszczać kontynent europejski w Dunkierce.

P09G0001.JPG


P1190841.JPG
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.08.2013 18:43

Franz napisał(a):Po dwóch latach od streszczonego poprzednio wyjazdu do Anglii, znów przyszło nam opuszczać kontynent europejski w Dunkierce.

Ale sprzętu nie porzucałeś? ;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18652
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 10.08.2013 19:17

Doczekałem się wreszcie 8)

Zasiadam z ciekawością , a skoro domyślam się kierunku - życzę Slán abhaile :papa:


Pozdrawiam
Piotr
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.08.2013 19:50

Haaa ... czyli jednak :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.08.2013 15:52

weldon napisał(a):Ale sprzętu nie porzucałeś? ;)

Sprzętu? Takiego, jak na plaży w Dunkierce?
Kierunek mojej inwazji szedł w przeciwną stronę. ;)

piotrf napisał(a):Zasiadam z ciekawością , a skoro domyślam się kierunku - życzę Slán abhaile :papa:

Ale to bardziej pożegnanie chyba?..

Kenik napisał(a):Haaa ... czyli jednak :)

8)

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18652
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.08.2013 20:11

Franz napisał(a):
piotrf napisał(a):Zasiadam z ciekawością , a skoro domyślam się kierunku - życzę Slán abhaile :papa:

Ale to bardziej pożegnanie chyba?..


Jest to życzenie dobrej , udanej podróży , a skoro wyruszamy z Tobą ( choćby wirtualnie ) w podróż , życzenie takie skierowane do wszystkich uczestników nikogo drażnić nie powinno :)
Jeżeli jest inaczej - przepraszam , post wyślę w kosmos :wink:


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.08.2013 21:04

piotrf napisał(a):Jest to życzenie dobrej , udanej podróży , a skoro wyruszamy z Tobą ( choćby wirtualnie ) w podróż , życzenie takie skierowane do wszystkich uczestników nikogo drażnić nie powinno :)
Jeżeli jest inaczej - przepraszam , post wyślę w kosmos :wink:

Moja znajomość tego języka jest zbliżona do absolutnego zera, więc korzystałem wyłącznie z internetu.
Ponoć w Irlandii Północnej zwolennicy republiki wypisują takie hasła pod adresem Korony Brytyjskiej. ;)

Ale potraktuję Twoje życzenia zgodnie z Twoimi intencjami - które z dużym prawdopodobieństwem prawidłowo odbieram - zatem jak najbardziej pozytywnie. :papa:

Pozdrawiam,
Wojtek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18652
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.08.2013 23:03

Franz napisał(a):Ponoć w Irlandii Północnej zwolennicy republiki wypisują takie hasła pod adresem Korony Brytyjskiej. ;)


No tak , o tym nie pomyślałem :? Kilka plakatów z tym napisem i wizerunkiem odchodzącego żołnierza widziałem :roll:

Moja "znajomość" gaelickiego sprowadza się do kilku zwrotów , jakich nauczyłem się od Szkotów , z którymi miałem przyjemność pracować i Irlandczyka , którego ja z kolei uczyłem polskiego , przed jego wizytą w naszym kraju :wink:


Pozdrawiam
Piotr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.08.2013 14:29

piotrf napisał(a):Moja "znajomość" gaelickiego sprowadza się do kilku zwrotów , jakich nauczyłem się od Szkotów , z którymi miałem przyjemność pracować i Irlandczyka , którego ja z kolei uczyłem polskiego , przed jego wizytą w naszym kraju :wink:

To i tak jest lepsza od mojej. Chociaż szkocki od irlandzkiego się chyba w istotny sposób różni?
Ja - to tylko kilka terminów, które weszły w skład nazw geograficznych oraz: Slainte! ;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.08.2013 17:38

W ramach suplementu do streszczenia angielsko-walijskiego wyjazdu - wizyta na zamku Pembroke w Walii.
To również świetny pomost do kolejnego wyjazdu, jako że to stąd ruszyła wyprawa na Hibernię. Pretekstem stała się prośba o pomoc, skierowana przez wygnanego z kraju Hy Kinsella króla Dermota, dziedzicznego władcy Leinsteru. Obiecał on rękę córki oraz następstwo tronu Ryszardowi de Clare, hrabiemu Pembroke, zwanemu Strongbow - Mocny Łuk.
Przyrzeczenie zupełnie nieważne w myśl obowiązującego prawa brehonów, ale fakt ten rozpoczął serię następujących po sobie inwazji, a w ich konsekwencji kilkusetletnią okupację wyspy przez Brytyjczyków.

Zabrzmiało nieco enigmatycznie? Może się potem wyjaśni.

P10G0013.JPG


P3180137.JPG


P3180144.JPG


P3180164.JPG


P3180180.JPG


P3180186.JPG


P3180190.JPG


P1250447.JPG


P1250492.JPG


P1250511.JPG
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 13.08.2013 15:20

A koszulki, kupione dwa lata wcześniej w Anglii, świetnie komponowały się w nowym krajobrazie.

P25G4312.JPG
Użytkownik usunięty
Re: Anglia i Walia, Irlandia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.08.2013 16:27

Zamawiam jak najwięcej celtyckich zawijańców :)
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59426
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Anglia i Walia, Irlandia

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.08.2013 17:59

Kenik napisał(a):Zamawiam jak najwięcej celtyckich zawijańców :)

Trochę ich nazbieraliśmy.
Ale jeszcze więcej pięknych krajobrazów. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
Anglia Walia Irlandia Szkocja - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone