Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania - spotkania z synami orłów - oraz Kosowo

Nazwa Albanii wywodzi się ze źródeł greckich i rzymskich, nawiązując do koloru białego. Sami Albańczycy używają nazwy Shqipëria, co oznacza Krainę Orłów. Albania jest niewielkim krajem - jej powierzchnia wynosi to niewiele mniej niż powierzchnia województwa wielkopolskiego.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 03.01.2014 20:34

O promie pasażerskim czytałam, o łódce nie (jeszcze nie dotarłam do Twojej poprzedniej relacji, ale czytam aktualną ;) ) ale dla nas te opcje odpadają. Trzy godziny w niewielkiej łodzi to dla naszych dzieci w_ciągłym_ruchu zbyt duże wyzwanie...
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59327
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.01.2014 17:52

JoannaG napisał(a):Chciałabym wybrać się na jakąś wędrówkę, myślałam o noclegu w Theth i jednodniowej wycieczce, ale po pierwsze będziemy w drugiej połowie sierpnia i nie wiem czy nie będzie za gorąco. Po drugie nie wiem jak będzie z możliwościami naszej córeczki, będzie miała 4 latka, a nie wiem czy będziemy brać nosidło... Więc może też być tak, że pojedziemy tam tylko na wycieczkę krajoznawczą i niewiele pochodzimy.

Rozumiem. Jeszcze trochę zbyt młoda ta turystka na poważniejsze trasy.

JoannaG napisał(a):Czytałam o wodospadach, wąwozie i jaskini w okolicy Theth. Byłeś tam może?

O nich nie wiem nic. Chętnie bym się dowiedział, zanim ponownie w tamte okolice zawitam. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59327
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 04.01.2014 17:53

DarCro napisał(a):Można w Koman samemu łodkę z przewodnikiem wynająć

Z konieczności przetestowałeś - na razie chyba jako jedyny na forum - taką opcję.

Pozdrawiam,
Wojtek
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 04.01.2014 18:59

Jeszcze chodzi mi po głowie pomysł ,by zostawić auto w Boge i przejść te 15 km do Theth z namiocikiem i po drodze się rozbić, co by na noclegu oszczędzić. W sumie jesli droga taka ładna, to po co się spieszyć?!
Tylko zastanawiam się, czy mi nie poniszczą auta w Boge (jest tam jakieś miejsce by go bezpiecznie zostawić?).
Ostatnio edytowano 05.01.2014 13:01 przez DarCro, łącznie edytowano 1 raz
K2
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 30.07.2004
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) K2 » 05.01.2014 01:43

Krzysiek "KOL" o takiej opcji z zostawieniem auta w Boge pisał.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59327
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.01.2014 14:49

DarCro napisał(a):Jeszcze chodzi mi po głowie pomysł ,by zostawić auto w Boge i przejść te 15 km do Theth z namiocikiem i po drodze się rozbić, co by na noclegu oszczędzić. W sumie jesli droga taka ładna, to po co się spieszyć?!
Tylko zastanawiam się, czy mi nie poniszczą auta w Boge (jest tam jakieś miejsce by go bezpiecznie zostawić?).

W takiej sytuacji najlepiej byłoby się dogadać z jakimś gospodarzem.
Natomiast góry po drugiej stronie przełęczy są znacznie ciekawsze i szkoda by było czasu na wędrówkę do nich na piechotę. Lepiej jednak przejechać i zrobić jakąś trasę w okolicach Theti.

Pozdrawiam,
Wojtek
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 05.01.2014 21:18

Franz napisał(a):Rozumiem. Jeszcze trochę zbyt młoda ta turystka na poważniejsze trasy.


I za mała i za dużo jednocześnie... Jeszcze w te wakacje sporo w nosidle była noszona, jako czterolatka nie wiem czy nie będzie za duża na nosidło. Dodatkowo nie wiem czy nosidło zabierzemy, trochę miejsca zajmuje w boksie... :roll:
W przewodniku mam fajnie opisaną wycieczkę z Theth na Jezerce i tak sobie myślę, żeby przejść część tej trasy, na przykład do przełęczy Peje...

Franz napisał(a):
JoannaG napisał(a):Czytałam o wodospadach, wąwozie i jaskini w okolicy Theth. Byłeś tam może?

O nich nie wiem nic. Chętnie bym się dowiedział, zanim ponownie w tamte okolice zawitam. :)


To jest druga opcja znacznie krótszej wędrówki w okolicach Theth. Jest tam ponoć wąwóz Grunas, dwa wodospady: Grunas i Gjecaj, jaskinia Birae Rratheve ale pewnie nie dostępna dla zwykłego turysty, tym bardziej z małymi dziećmi...

Pozdrawiam
Asia.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59327
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.01.2014 15:49

JoannaG napisał(a):I za mała i za dużo jednocześnie... Jeszcze w te wakacje sporo w nosidle była noszona, jako czterolatka nie wiem czy nie będzie za duża na nosidło. Dodatkowo nie wiem czy nosidło zabierzemy, trochę miejsca zajmuje w boksie... :roll:

Ze 25 lat temu też targałem dzieciaka w nosidełkach...

JoannaG napisał(a):W przewodniku mam fajnie opisaną wycieczkę z Theth na Jezerce i tak sobie myślę, żeby przejść część tej trasy, na przykład do przełęczy Peje...

To macie fajny ten przewodnik!
Wędrówkę jak najbardziej polecam, chociaż ma stromy odcinek - ale jest piękna.

JoannaG napisał(a):To jest druga opcja znacznie krótszej wędrówki w okolicach Theth. Jest tam ponoć wąwóz Grunas, dwa wodospady: Grunas i Gjecaj, jaskinia Birae Rratheve ale pewnie nie dostępna dla zwykłego turysty, tym bardziej z małymi dziećmi...

Chętnie poczytam, kiedy już stamtąd wrócisz. Sam bym chętnie jakieś ładne wodospady odwiedził. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59327
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 06.01.2014 23:11

Droga wznosi się początkowo łagodnie, potem zakręca ostro na pierwszej serpentynie, a kiedy znów przyjmuje kierunek wschodni, dostrzegam w dole – tam, gdzie przed chwilą jeszcze byłem – motocyklistów, którzy wypakowują sprzęt i chyba przymierzają się do rozstawienia namiotów. Cóż, miejsce całkiem przyjemne; moje miejsce noclegu oczekuje mnie gdzieś po drugiej stronie przełęczy.

P15G0196.JPG


P15G0197.JPG


P15G0198.JPG


P15G0199.JPG


P15G0201.JPG


P15G0202.JPG


P15G0203.JPG
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59327
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.01.2014 16:02

Niezliczone serpentyny łagodnie prowadzą na samą przełęcz. Zatrzymuję się na chwilę, a to co widzę, wcale nie napawa optymizmem. O ile do tej pory można było mówić o sporym zachmurzeniu, to teraz na optymizm już jakoś w ogóle nie ma miejsca. Po drugiej stronie po prostu buro i nieprzyjaźnie. Czy ja na pewno dobrze zrobiłem, wlokąc się tutaj?..

P15G0204.JPG


P15G0206.JPG


P15G0207.JPG


P15G0208.JPG


P15G0210.JPG


P15G0212.JPG


P15G0213.JPG
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 09.01.2014 17:18

DarCro napisał(a):Jeszcze chodzi mi po głowie pomysł ,by zostawić auto w Boge i przejść te 15 km do Theth z namiocikiem i po drodze się rozbić, co by na noclegu oszczędzić. W sumie jesli droga taka ładna, to po co się spieszyć?!
Tylko zastanawiam się, czy mi nie poniszczą auta w Boge (jest tam jakieś miejsce by go bezpiecznie zostawić?).


DarCro w Boge, zaraz przy końcu asfaltu, po lewej stronie, jest bar. Możesz zostawić zupełnie bezpiecznie u nich na placu samochód. Z tego co pamiętam, za pilnowanie zapłaciłem Im 5 euro za dobę.

Super zdjęcia Franz.

Pozdrawiam
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 09.01.2014 17:24

Dobrze zrobiłeś, dobrze... :)

To Twoje Subaru ma jakoś ekstra podniesione podwozie?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59327
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 09.01.2014 20:21

KOL napisał(a):Super zdjęcia Franz.

Witam Cię - przyznaję, zaskoczyłeś mnie. :)

DarCro napisał(a):To Twoje Subaru ma jakoś ekstra podniesione podwozie?

Tak. O ile dobrze pamiętam, tzw. prześwit wynosi 20cm.

Pozdrawiam,
Wojtek
KOL
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 15.07.2003
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) KOL » 09.01.2014 20:42

Franz napisał(a):
KOL napisał(a):Super zdjęcia Franz.

Witam Cię - przyznaję, zaskoczyłeś mnie. :)


Czym? Naprawdę mi się podobają.

Pozdrawiam
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59327
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Albania - spotkania z synami orłów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.01.2014 00:22

KOL napisał(a):Czym? Naprawdę mi się podobają.

Swoją obecnością. :)

A fotki... jedne lepsze, inne słabsze. Jak na małpkę - ujdą.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Albania - Shqipëria

cron
Albania - spotkania z synami orłów - oraz Kosowo - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone