Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
YoanaK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.06.2008
Re: zakaz wwozu żywności

Nieprzeczytany postnapisał(a) YoanaK » 21.06.2008 14:23

Piotrek_B napisał(a):
deny1974 napisał(a):na stronie polskiego msz jest info o zakazie wwozu do cro wyrobów pochodzenia mięsnego czy jakoś tak nazwanego ale nie dotyczy to obywateli państw członkowskich ue .....

Serio :?: nie wiedziałem :lol:


trzeba się tym zająć ;-)
nicenick
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 21.06.2008
Pytanko

Nieprzeczytany postnapisał(a) nicenick » 21.06.2008 14:54

Witam.
Wybieram sie w sierpniu do Novigrad.
Poleci ktos dobrą jadłodajnie na obiadki?
Jakie ceny ceny?
Użytkownik usunięty
Re: zakaz wwozu żywności

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2008 14:56

YoanaK napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):
deny1974 napisał(a):na stronie polskiego msz jest info o zakazie wwozu do cro wyrobów pochodzenia mięsnego czy jakoś tak nazwanego ale nie dotyczy to obywateli państw członkowskich ue .....

Serio :?: nie wiedziałem :lol:


trzeba się tym zająć ;-)

Dokładnie :!: Musimy powołać cro_komisje śledczą do wyjaśnienia tego wątku :lol: :wink: :papa:
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006
Re: zakaz wwozu żywności

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 22.06.2008 07:42

Piotrek_B napisał(a):
YoanaK napisał(a):
Piotrek_B napisał(a):
deny1974 napisał(a):na stronie polskiego msz jest info o zakazie wwozu do cro wyrobów pochodzenia mięsnego czy jakoś tak nazwanego ale nie dotyczy to obywateli państw członkowskich ue .....

Serio :?: nie wiedziałem :lol:


trzeba się tym zająć ;-)

Dokładnie :!: Musimy powołać cro_komisje śledczą do wyjaśnienia tego wątku :lol: :wink: :papa:

Jutro idziemy palić opony pod ambasadą :lol:
Zbiórka o 12 :lol:
Musimy zwyciężyć :lol:
YoanaK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) YoanaK » 22.06.2008 09:10

Na 12 do Warszawy nie dam rady.
Zrobię jakąś zadymę we Wro w tej intencji.
Może nas w Faktach pokażą ;-)
deny1974
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) deny1974 » 22.06.2008 10:11

spoko, po prostu nie przeczytałem wcześniejszych wypowiedzi i dlatego nie wiedziałem, że już ktoś o tym napisał a że pare dni wcześniej odwiedziłem msz. gov to chciałem sie podzielić informacją. dobre intencje chyba źle odebrane
pozdrawiam
jacusd
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 218
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacusd » 22.06.2008 22:09

deny1974 napisał(a):spoko, po prostu nie przeczytałem wcześniejszych wypowiedzi i dlatego nie wiedziałem, że już ktoś o tym napisał a że pare dni wcześniej odwiedziłem msz. gov to chciałem sie podzielić informacją. dobre intencje chyba źle odebrane
pozdrawiam

Nie przejmuj się :oczko_usmiech:
Wszyscy chcieliśmy tylko się wyluzować :smo:
nie bierz za bardo do siebie :devil: :papa:
rzochu
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 18.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzochu » 22.06.2008 23:08

skoro mówicie że ceny jak w Kołobrzegu, to nie nastraja zbyt optymistycznie. moja mama ma mieszkanie w Kołobrzegu i dzwoniła że tylko raz poszła na rybke bo ceny jak na Batorym, przystosowane do portfeli Helmutów :?
z drugiej strony to pocieszające że stracę tyle siana co w Pogorzelicy :D
jedziemy we czworo Corsą więc zbyt wiele jedzonka nie weźmiemy, no ale cóż, cały rok sie zbiera żeby w 2 tygodnie stracić, co nie?
tomi32
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 31.05.2008
ceny

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi32 » 23.06.2008 06:46

nie jest tak żle:
chleb - 6-7 kun
mleko 5 kun
masło - 14 kun
szynka 60 kun/kg
pepsi - 13 kun/2l
mineralna 2,5 kuny/1,5 l
ser - 8 kun kostka
pizza - 40 kun
ryba 80 kun ( można sie najeść )
i pomnozyć to przez 0,47 i wychodzi na złote
darko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 31.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darko » 23.06.2008 09:31

YoanaK napisał(a):Darko a stragany z owocami warzywami w Mimicach koło poczty dalej stoją :?:


Niestety byliśmy przed sezonem więc nic takiego nie było , zaopatrywaliśmy się w owoce i warzywa w Omisiu.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.07.2008 18:36

Wczoraj wrociłem i moge stwierdzić, iz:
ceny zbliżone do tych sprzed lat, rejs statkiem na Kornati tańszy; jedzenia i picia więcej;statek i kapitan ten sam; nastepnego dnia syn poplynął samemu, 10 lat, za free.
W knajpach bez zmian dobrze; czy to Pakostane, Trogir, etc. zmian no drożej nie zauważyłem. Spotkania z ludźmi znanymi od 4 sezonów w jednym miejscu - BEZCENNA!!!!!!
po raz pierwszy bilismy zproszeni na wytawną kolację do miejscowych Chorwatów.
W skrócie-VERY NICE.

Po raz X razy. Wożenie jedzenia w całości z Polski uważam za bezcelowe, chyba, że ktos na kolacje potrzebuje na rodzinę 2 chleby, kostkę masla, 1kg wędliny, 1kg mięsa na obiad, etc.....
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2008 19:11

FUX napisał(a):Wczoraj wrociłem i moge stwierdzić, iz:
ceny zbliżone do tych sprzed lat, rejs statkiem na Kornati tańszy; jedzenia i picia więcej;statek i kapitan ten sam; nastepnego dnia syn poplynął samemu, 10 lat, za free.
W knajpach bez zmian dobrze; czy to Pakostane, Trogir, etc. zmian no drożej nie zauważyłem. Spotkania z ludźmi znanymi od 4 sezonów w jednym miejscu - BEZCENNA!!!!!!
po raz pierwszy bilismy zproszeni na wytawną kolację do miejscowych Chorwatów.
W skrócie-VERY NICE.

Po raz X razy. Wożenie jedzenia w całości z Polski uważam za bezcelowe, chyba, że ktos na kolacje potrzebuje na rodzinę 2 chleby, kostkę masla, 1kg wędliny, 1kg mięsa na obiad, etc.....


Witaj FUX :lol:

A ja przeciwnie jak Ty - uważam, że oprócz chleba, masła i worka ziemniaków celowe jest zabranie trochę suchej wędliny, kawałka żółtego sera, kilku konserw i kilku słoików zawekowanego mięska przez tych co tak chcą się żywić w Chorwacji, bo nikt nikogo tam zmusza chodzić do restauracji.
Po raz X pojadę do Chorwacji i po raz X zabiorę z sobą te produkty.

Gdzie w Pakostane chodziłeś do restauracji na obiad, co jadłeś i ile taki obiad kosztował.
(zaznaczam, że pizza mnie interesuje, bo dla mnie to nie obiad)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 01.07.2008 19:34

Janusz Bajcer napisał(a):
FUX napisał(a):Wczoraj wrociłem i moge stwierdzić, iz:
ceny zbliżone do tych sprzed lat, rejs statkiem na Kornati tańszy; jedzenia i picia więcej;statek i kapitan ten sam; nastepnego dnia syn poplynął samemu, 10 lat, za free.
W knajpach bez zmian dobrze; czy to Pakostane, Trogir, etc. zmian no drożej nie zauważyłem. Spotkania z ludźmi znanymi od 4 sezonów w jednym miejscu - BEZCENNA!!!!!!
po raz pierwszy bilismy zproszeni na wytawną kolację do miejscowych Chorwatów.
W skrócie-VERY NICE.

Po raz X razy. Wożenie jedzenia w całości z Polski uważam za bezcelowe, chyba, że ktos na kolacje potrzebuje na rodzinę 2 chleby, kostkę masla, 1kg wędliny, 1kg mięsa na obiad, etc.....


Witaj FUX :lol:

A ja przeciwnie jak Ty - uważam, że oprócz chleba, masła i worka ziemniaków celowe jest zabranie trochę suchej wędliny, kawałka żółtego sera, kilku konserw i kilku słoików zawekowanego mięska przez tych co tak chcą się żywić w Chorwacji, bo nikt nikogo tam zmusza chodzić do restauracji.
Po raz X pojadę do Chorwacji i po raz X zabiorę z sobą te produkty.

Gdzie w Pakostane chodziłeś do restauracji na obiad, co jadłeś i ile taki obiad kosztował.
(zaznaczam, że pizza mnie interesuje, bo dla mnie to nie obiad)

Cześć Janusz.

Masla, ziemniakow, chleba nie zabierałem.
Dla dzieciaków zabralrm 3 krążki jałowcowej, z pół kg kabanosów na drogę, kilka małych mielonek :roll: w puszeczkach i na dzień dobry jakis makaron do spaghetti oraz przecier. Acha kilka puszek piwa imbirowego.
W południe/popołudnie na plaży/lesie/zatoczce robiliśmy przekąski w postaci jogurtów, pączków, kruha, jakiejś wędliny. Ja osobiście preferowałem paprykę, pomidory, prsut lub coś zbliżonego.
W domu albo spaghetti, wolowina z kaszą, pierś z kurczaka, sznycle z wieprzowiny.
W knajpkach ryby, mesane mieso, skolki, jagnięcina/prosię.
Ceny od 180 do 400 kun na 4 os. z winem.
Pizzę jadał tylko młodszy Syn; my gościliśmy sie rybami lub jagnięciną....
Pychota!
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.07.2008 20:51

To jednak coś wiozłeś.
A wołowinę, kurczaki, wieprzowinę na obiad kupowałeś w sklepie i od podstaw- Żona lub Ty, gotowaliście na kwaterze :?:
darko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 31.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darko » 02.07.2008 09:08

Janusz Ty głodomorze , jedziesz na wczasy a Ty tylko o jedzeniu :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone