Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Aktualne ceny

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zielono mi
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zielono mi » 12.06.2008 14:10

Chciałabym się zapytać ile pieniędzy powinna wsiąść osoba w wieku 14 lat na 12 dni do Chowacji dokładnie Drvenika. Ile może wynosić np. zakup 'Kubusia' czy innych podobnych rzeczy. Te linki to czarna magia nie mogę sie połapać.

Z góry bardzo dziękuje, pozdrawiam.
darko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 31.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darko » 12.06.2008 14:22

Bardzo trudne pytanie , pytanie czy chodzi Ci o kwotę na przeżycie czy tylko na przyjemności , bo to dość istotne???? :D
Zielono mi
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zielono mi » 14.06.2008 13:34

Zakwaterowanie i jedzenie ma zagwarantowane bo to kolonie. Chodzi mi o przyjemności.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13027
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 14.06.2008 14:56

Zielono mi napisał(a):Zakwaterowanie i jedzenie ma zagwarantowane bo to kolonie. Chodzi mi o przyjemności.

Tyle, co w Polsce razy 1.5....
bestia75
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestia75 » 14.06.2008 15:04

Myśle że 200 euro powinno wystarczyć.Bedzie miał za to około 1450 chorwackich kun.Na przykład w sieci sklepów GETRO do której kolega podał linka ceny są nastepujące:(podane w kunach)
draże 100 g - 2,55 kn
ciastka 400 g -8,49 kn
czekolady 100 g - od 5 do 8 kn
sok multivitamina 1,5 litra - 6,59 kn
zgrzewka mineralnej 6X1,5 litra - 26,59 kn
mineralna 0,5 litra - 2,19 kn
sześciopak Red Bulla - 53,95 kn
Inne rzeczy sa cenowo zblizone do polskich cen wiec łatwo to obliczysz.Po prostu zastanów sie ile dałbyś dziecku na wakacje do Kołobrzegu,dodaj 25 procent i za tyle kup mu euro lub chorwackich kun.Lepiej kupić euro bo wychodzi minimalnie lepszy kurs jeżeli wymieniasz w CRO na kuny.Ale dla wygody,żeby dzieciak nie musiał o tym mysleć możesz kupić kuny w Polsce.Oczywiście te 200 euro to kwota na drobne wydatki(cukierki,napoje,lody).Jezeli ma za to kupić jakies pamiatki,wysyłać pocztówki itp to musi miec troche więcej.
Oczywiście myśle że wycieczki fakultatywne sa juz w cenie bo na takowe ta suma by na pewno nie wystarczyła.Pozdrawiam
keruj7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 430
Dołączył(a): 23.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) keruj7 » 14.06.2008 15:15

Zielono mi napisał(a):Chciałabym się zapytać ile pieniędzy powinna wsiąść osoba w wieku 14 lat na 12 dni do Chowacji dokładnie Drvenika. Ile może wynosić np. zakup 'Kubusia' czy innych podobnych rzeczy. Te linki to czarna magia nie mogę sie połapać.

Z góry bardzo dziękuje, pozdrawiam.


Wg mnie to kolejne pytanie na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Każdą kwotę można przepuścić na przyjemności nawet biorąc pod uwagę wiek pytającego. Myślę że 100 euro powinno wystarczyć na napoje, słodycze, lody i owoce. Weź w drobnych kawałkach i wymieniaj w kantorze w miarę potrzeb. Zresztą policz ile wydawałeś dziennie na wakacjach w Polsce dodaj do tego 20% przelicz złotówki na euro i pomnóż przez ilość dni. Wszelkie działania matematyczne dokonuj jeszcze w czasie roku szkolnego żeby już nie obciążać umysłu na wakacjach. :D
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 14.06.2008 21:08

Jeszcze 2 dni temu byłem w HR więc wiadomości mam najnowsze. Wg mnie to jest taniej niż kiedyś (albo u nas tak jest drogo) Odwiedzając jakiś market np konzum ceny nie powinny powalać, oczywiście nie są takie jak w biedronce ale takie jak w zwykłym sklepie w Polsce lub trochę wyższe (ok 20-30%). Są produkty oczywiście dużo droższe np masło wychodzi 8zł, cena np mielonego mięsa to ok 20-25zł/kg ale jakość mięska duża, mało tłuszczu-więcej mięsa i to chyba wołowego( a nie takie byle co co u nas za 3.50zł) . Piwo w butelce (karlovacko, ożujsko) =2.5zł w puszce ok 4 zł a kaucja za butelkę w zwykłym sklepie to 3 KN a w konzumie 1.20 KN. Trzeba pamiętać że kiedyś cena jednej kuny to było prawie 70gr a teraz jest poniżej 50gr. Ja w swoim banku mam wypłatę bezprowizyjną i za 300 KN z konta zabrali mi 140.82zł Coca cola 2L parę lat temu kosztowała mnie prawie 10zł a teraz to wydatek ok 6-7zł. Dużą pizzę za 40KN kupić to nie problem, a piwo w knajpce za 15KN, czyli jakieś 7zł, w Wenecji (a także w Austri) za piwo płaciłem 6 euro więc jest w HR taniej, oczywiście warto zabrać co nieco z PL, mnie i innych (których się pytałem) nie kontrolowali, więc zakazem bym się nie przejmował, ale nie przesadzałbym z prowiantem bo nigdy nie wiadomo.
elasa
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elasa » 14.06.2008 22:35

Witam wszystkich. Mam pytanie. Byłam w Chorwacji dwa razy (2 lata i rok temu). Większość jedzenia zabierałam z sobą ze względu na znaczne różnice w cenie na Chorwacji i nie miałam najmniejszych z tym problemów. Czytając posty w tym wątku odnoszę wrażenie że jest jakiś zakaz wwożenia własnego jedzenia- a to chyba jakaś nowość. Czy ktoś może mi powiedzieć czy dobrze zrozumiałam?? Faktycznie nie mogę ze sobą zabrać jedzenia??Mogę mieć z tym problemy na granicy??
Pozdrawiam
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 14.06.2008 22:40

elasa... : | tematów o żywności na cropli było chyba z 5 ( możesz brać wszystko co chcesz z Polski ;)
elasa
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elasa » 14.06.2008 22:45

Ups :oops: sorki - nie znalazłam nic na temat jedzenia ale pogrzebie trochę bo ten temat bardzo mnie interesuje. Już niedługo może uda mi się znów pojechać do Chorwacji i wolę wiedzieć na czym stoję.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 15.06.2008 08:49

Gdybyś nie znalazł to Ci podpowiem, jakiś minister HR wprowadził całkowity zakaz wwozu żywności do HR który nie dotyczy tylko kaszki dla dziecka a za znalezioną w aucie żywność będziesz musiał jeszcze zapłacić za jej utylizację. Tyle teorii a w praktyce to się zobaczy, na razie nie było problemów ale zobaczymy co forumowicze napiszą za miesiąc.
elasa
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elasa » 15.06.2008 10:10

O bardzo dziękuję za informację. Czekam na jakieś info od osób które były i miały ze sobą jedzenie.

Pozdrawiam
bestia75
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 04.09.2006
Można wszystko wwozić!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) bestia75 » 15.06.2008 12:29

Kolega lub koleżanka joajer ma troche nieaktualne informacje!!
Zakaz został wprowadzony na początku czerwca ale kilka dni pożniej została napisana oficjalna notka na stronie MSZ że zakaz nie dotyczy krajów członkowskich UE czyli m.in Polski.
Tak więc jest wszystko po staremu.Można wszystko wwozić tak jak dawniej!!Bez obaw!!!
elasa
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 05.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elasa » 15.06.2008 13:24

No to świetnie - bardzo dziękuję za info.
joajer
Cromaniak
Posty: 638
Dołączył(a): 15.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) joajer » 15.06.2008 14:29

Ja wyjeżdżałem na początku czerwca i do tej pory nic o tym nie słyszałem bo dopiero co wróciłem, spotkałem innego turystę z Polski i słyszał to w radiu i też nic ze sobą nie zabrał, ale ani jego ani mnie nie kontrolowali.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone