Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

akt notarialny?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KM
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 02.07.2007
akt notarialny?

Nieprzeczytany postnapisał(a) KM » 02.07.2007 10:44

jedziemy autem do Chorwacji; nowożeńcy (stąd paszport ze starym nazwiskiem) i moje rodzeństwo - 9 i 13 latki.

Rodzeństwo ma paszporty, ja na dowodzie nowe nazwisko, a na paszporcie stare. Dlatego zamierzam napisać upoważnienie, z którego będzie wynikać zgoda na opiekę od rodziców. Sporządzone w jęz. polskim i angielskim. Ale bez żadnego notariusza!

Mam nadzieję, ze kłopotów nie będzie....co sądzicie?
krzysio21
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysio21 » 02.07.2007 18:40

KM napisał(a):jedziemy autem do Chorwacji; nowożeńcy (stąd paszport ze starym nazwiskiem) i moje rodzeństwo - 9 i 13 latki.

Rodzeństwo ma paszporty, ja na dowodzie nowe nazwisko, a na paszporcie stare. Dlatego zamierzam napisać upoważnienie, z którego będzie wynikać zgoda na opiekę od rodziców. Sporządzone w jęz. polskim i angielskim. Ale bez żadnego notariusza!

Mam nadzieję, ze kłopotów nie będzie....co sądzicie?


Po co te kombinacje, 8O :?: :?: :?: Zostaw dowód w domu i udawaj pannę :wink: :lol: :lol: :lol:
volta2
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 21.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) volta2 » 05.07.2007 01:23

Ja zabrałam na wyprawę 14 latkę, miała ona upoważnienie ale tylko w języku polskim na wyjazd ze mną, poświadczony przez notariusza( w całym kraju 25 zeta).
Nikt, na żadnej granicy nie sprawdził nawet, że ona ma inne nazwisko, w ambasadzie cro pan powiedział, że dzieci od 14 rż mogą samodzielnie przekraczać granicę, może to dlatego?
generalnie lepiej mieć niż nie takie upoważnienie, decyzja należy do was

wróciłam z cro w niedzielę:)
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 05.07.2007 18:55

krzysio21 napisał(a):
KM napisał(a):jedziemy autem do Chorwacji; nowożeńcy (stąd paszport ze starym nazwiskiem) i moje rodzeństwo - 9 i 13 latki.

Rodzeństwo ma paszporty, ja na dowodzie nowe nazwisko, a na paszporcie stare. Dlatego zamierzam napisać upoważnienie, z którego będzie wynikać zgoda na opiekę od rodziców. Sporządzone w jęz. polskim i angielskim. Ale bez żadnego notariusza!

Mam nadzieję, ze kłopotów nie będzie....co sądzicie?


Zostaw dowód w domu i udawaj pannę :wink: :lol: :lol: :lol:

I to chyba dobra rada krzysia21, ja tak zrobiłam w zeszłym roku, wzięłam paszport na panieńskie nazwisko (i tak nie zdążyłam wymienić) i nie było problemów.
Pozdrawiam. asia :D

Powrót do Chorwackie ABC

cron
akt notarialny?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone