Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ahoj Dalmacjo - trochę lądu, trochę wysp sierpień 2022

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1981
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 15.02.2023 12:00

To już wiem po co do Tribuni Pomorzanie jechali - macie zsynchronizowane relacje ;)
Jak się następny raz spotkamy to też zamawiam taką "przewózkę" :P
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1504
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 15.02.2023 13:10

Hurra,hurra udało nam się zgrać :!: :lol: :D :oczko_usmiech:
Dobrze, że Ty miałaś trochę zdjęć, bo ja mam bardzo niewiele. Mam nadzieję, że jutro uda mi się napisać o tym od naszej strony. Wprawdzie nie wiem ile szczegółów zapamiętałam, bo trochę nas zaskoczyliście tym rejsem. :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12801
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.02.2023 15:26

"mchrob"]To już wiem po co do Tribuni Pomorzanie jechali - macie zsynchronizowane relacje ;)


Synchronizacja sama zrobiła się przypadkiem :wink: No tak - wyprzedziłam relację Kamilki i wypaplałam o cro-spotkaniu :oops:
Jak się następny raz spotkamy to też zamawiam taką "przewózkę" :P


Z przyjemnością tylko wybierzcie się w końcu znowu w naszym terminie do Cro :smo:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12801
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.02.2023 15:31

"pomorzanka zachodnia"]Hurra,hurra udało nam się zgrać :!: :lol: :D :oczko_usmiech:


Tak samo jak w Tribunj :idea: :mrgreen:

Dobrze, że Ty miałaś trochę zdjęć, bo ja mam bardzo niewiele.


Kilka mam ale też niezbyt dużo :oops:

Mam nadzieję, że jutro uda mi się napisać o tym od naszej strony.


Czekam z niecierpliwością :idea:

Wprawdzie nie wiem ile szczegółów zapamiętałam, bo trochę nas zaskoczyliście tym rejsem. :mrgreen:


Na pomysł rejsu z Wami wpadłam sporo wcześniej przed spotkaniem ale chciałam zrobić Wam niespodziankę :smo:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.02.2023 15:43

Kapitańska Baba napisał(a):21 sierpnia 2022r.

Niedzielny poranek.

Czas wstać – morze wzywa :idea:
[...]
Załoga na cumach, muringu i odbijaczach.

Daję manetkę naprzód i ruszamy na podbój ukochanej Chorwacji.

Byłbym przegapił, ale na szczęście coś mnie tknęło żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie przeniosłaś się z Mazur na cieplejsze wody ;)

Staramy się nie oglądać za siebie – patrzymy do przodu i zastanawiamy się co nam przyniosą najbliższe dwa tygodnie.

Czy będzie szaleństwo jak w październiku czy może wręcz przeciwnie, zero wiatru?

Oby wiało.

<profet_mode=ON>
Będzie wiało i to nieźle ;)
Na szczęście to będą sztormy wyżowe, przy pięknej pogodzie.

<profet_mode=OFF>

Wiem jaka była pogoda, bo moja Córka z mężem i dziećmi żeglowali po Adriatyku w tym terminie i przysyłali nam swoje relacje :)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 16.02.2023 09:11

Widać, że wspólna wycieczka się udała :D Są nowi chętni na przewózkę to i ja może zapiszę się w kolejkę :wink: tyle, że jak będzie dużo chętnych to Beata nie wyrobisz :oczko_usmiech: no i jakiś wielka jednostka by się przydała :mrgreen: Wtedy, to już musisz rozważyć pobieranie opłat :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12801
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.02.2023 09:37

"Chris_M"]
Byłbym przegapił, ale na szczęście coś mnie tknęło żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie przeniosłaś się z Mazur na cieplejsze wody ;)


Martwiłam się o Ciebie - my na wodzie a Ciebie nie ma 8O
<profet_mode=ON>
Będzie wiało i to nieźle ;)
Na szczęście to będą sztormy wyżowe, przy pięknej pogodzie.

<profet_mode=OFF>

Wiem jaka była pogoda, bo moja Córka z mężem i dziećmi żeglowali po Adriatyku w tym terminie i przysyłali nam swoje relacje :)


Sztormy??? 8O 8O 8O Po której części Adriatyku pływała Twoja Córa??? U nas było bardzo spokojnie, chwilami aż za mało tego wiatru 8O
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12801
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.02.2023 09:39

pavlo napisał(a):Widać, że wspólna wycieczka się udała :D Są nowi chętni na przewózkę to i ja może zapiszę się w kolejkę :wink: tyle, że jak będzie dużo chętnych to Beata nie wyrobisz :oczko_usmiech: no i jakiś wielka jednostka by się przydała :mrgreen: Wtedy, to już musisz rozważyć pobieranie opłat :wink:


Spokojnie, pomieścimy się :smo: Przecież wszyscy na raz mi się nie zjedziecie na pokład :mrgreen: Amazone był maleńki a 4 osoby weszły i tłoku nie było :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12801
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.02.2023 10:09

Goście poszli więc pora na jakiś szybki obiad.

20220821_173453.jpg


W Tribunj jest strasznie ciasno.

20220821_173509.jpg


20220821_173526.jpg


Na łodzi obok nas jest polska załoga – Ania już nawiązała kontakt z ich córką i urzędują razem na nabrzeżu.

20220821_173538.jpg


20220821_175016.jpg


20220821_175343.jpg


Po obiedzie jakiś delikatny cyc.

20220821_175347.jpg


Kasia włóczykij w międzyczasie idzie na górę zerknąć na Tribunj z wysokości.

IMG_20220821_195251.jpg


IMG_20220821_195436.jpg


IMG_20220821_195850.jpg


IMG_20220821_195928.jpg


IMG_20220821_200247.jpg


IMG_20220821_200254.jpg


IMG_20220821_200413.jpg


Dziewczyny szybko sprzątają bo z daleka machają do nas kolejni goście!

Zeberko – witamy na pokładzie!!!

20220821_181210.jpg


Dawno się nie widziałyśmy!!!

Od wspólnego rejsu minęło już...zaraz zaraz...trzy czy cztery lata???

Sama nie wiem.

Długo.

Za długo!!!

20220821_181212.jpg


Zeberka odwiedziła nas razem ze swoimi Córami i z Przyjaciółmi.

Długo razem siedzieliśmy popijając i przegryzając jakieś drobiazgi.

20220821_195522.jpg


20220821_195714.jpg


Był czas na wspólne posiedzenie na dziobie.

20220821_201953.jpg


I na gitarę.

20220821_222055.jpg


Ewa zabrała córkę Zeberki i ich młodszą przyjaciółkę na rejs pontonem po kanale i zatoce.

Oglądały z pontonu zachód słońca.

Dorosła już córa Zebry wykorzystała Ewę aby nauczyć się manewrować na silniku – potrzebowała tej wiedzy gdyż była akurat na kursie żeglarskim.

Późnym wieczorem my we dwie z Zebrą też wybrałyśmy się na pontonowa wycieczkę po mieście.

Sunęłyśmy leniwie po wodzie wspominając wspólny rejs majowy i snując plany na kolejne wspólne pływania.

To był dla nas obu bardzo dobry czas.

Nie mogłyśmy się rozstać.

I wtedy wpadł mi do głowy pomysł: Zebra, zostawiasz rodzinę w domu i jutro płyniesz z nami, oni potem przyjadą po Ciebie do jakiegoś portu – co Ty na to?

Szybkie konsultacje i jest zgoda!

Zeberka może rano płynąć z nami!

Zrobiło się bardzo późno.

Goście zmęczeni, my tak samo – pora się pożegnać, wyspać aby jutro mieć siłę na kolejny żeglarski dzień.

Do jutra Maryś!!!
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 16.02.2023 12:20

Kapitańska Baba napisał(a):
"Chris_M"]
Byłbym przegapił, ale na szczęście coś mnie tknęło żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie przeniosłaś się z Mazur na cieplejsze wody ;)


Martwiłam się o Ciebie - my na wodzie a Ciebie nie ma 8O

Bo ja w tym czasie na nartkach z wnukami :)

<profet_mode=ON>
Będzie wiało i to nieźle ;)
Na szczęście to będą sztormy wyżowe, przy pięknej pogodzie.

<profet_mode=OFF>

Wiem jaka była pogoda, bo moja Córka z mężem i dziećmi żeglowali po Adriatyku w tym terminie i przysyłali nam swoje relacje :)


Sztormy??? 8O 8O 8O Po której części Adriatyku pływała Twoja Córa??? U nas było bardzo spokojnie, chwilami aż za mało tego wiatru 8O

Z Biogradu popłynęli na południe, aż do Lastova i z powrotem. Mieli zamiar zaliczyć też Mljet, ale właśnie burza im to uniemożliwiła, musieli zmienić plany.
Ze sztormami to trochę przesadziłem, ale Córka raportowała m.in. o dojściu do kei w Korculi przy 20 węzłach w pół burty i podobno przez większość rejsu tak im dmuchało.

PS:
W tym samym czasie we Włoszech było znacznie poważniej:
https://www.facebook.com/giovanni.lucch ... ZoC1Ad1Dil
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 15036
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.02.2023 13:13

Wasz pokład już dwa razy miejscem spotkań :o A to dopiero początek rejsu! Niedługo poznacie wszystkich Forumowiczów ;)
Szkoda, że jeździcie pod koniec sierpnia; my zawsze (zazwyczaj) w lipcu...

Trochę nie rozumiem, jak Zebra się tak szybko zdecydowała na rejs z Wami ;) Nie musiała wracać do Polski? Chyba że coś przegapiłam i oni mieszkają w Chorwacji :boss:
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 16.02.2023 14:06

Kapitańska Baba napisał(a):Sprawdzam też garnki i patelnie – jedna duża patelnia nie działa mi na mojej kuchence indukcyjnej.

Więc znowu wysyłam dziewczyny aby załatwiły dużą patelnię bo ta nie działa.

Poszły i słyszą: a z jakiej łódki jesteście? Z Amazona? To tam macie indukcję??????????

Ja też aż osłupiałem po przeczytaniu, że Wam patelnia nie grzeje na kuchni indukcyjnej! :o
Widzę, że teraz już nie tylko wozicie własne kostkarki do lodu, ale nawet własną kuchenkę indukcyjną!
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12801
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.02.2023 15:26

"Chris_M"]
Bo ja w tym czasie na nartkach z wnukami :)


Tłumaczenie przyjęte :smo:

Z Biogradu popłynęli na południe, aż do Lastova i z powrotem. Mieli zamiar zaliczyć też Mljet, ale właśnie burza im to uniemożliwiła, musieli zmienić plany.
Ze sztormami to trochę przesadziłem, ale Córka raportowała m.in. o dojściu do kei w Korculi przy 20 węzłach w pół burty i podobno przez większość rejsu tak im dmuchało.



Czyli tak samo jak my :D Wiatr u nas bywał ale tak maks do słabej siódemki i tylko bardzo krótkimi chwilami. To był bardzo przyjemny pogodowo rejs choć epizod z burzą także mieliśmy :wink:
Przy podejściu dobrze dmuchało już w Tribunj i niestety jak zwykle musiałam skakać - a właściwie zejść szybko na brzeg z cumą bo o skakaniu mogę zapomnieć :cry:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12801
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.02.2023 15:30

"maslinka"]Wasz pokład już dwa razy miejscem spotkań :o A to dopiero początek rejsu! Niedługo poznacie wszystkich Forumowiczów ;)
Szkoda, że jeździcie pod koniec sierpnia; my zawsze (zazwyczaj) w lipcu...


Maslinko - kto wie...może kiedyś Wy zmienicie termin? Albo my? Choć my nie chcielibyśmy w lipcu z uwagi na warunki pogodowe, jest za mało wiatru :cry:

Trochę nie rozumiem, jak Zebra się tak szybko zdecydowała na rejs z Wami ;) Nie musiała wracać do Polski? Chyba że coś przegapiłam i oni mieszkają w Chorwacji :boss:


Zebra jest jak najbardziej z Polski :wink: Ma z nami płynąć tylko jeden dzień - taka niespodzianka wakacyjna dla Niej zupełnie nie planowana. Córka z Przyjaciółmi obiecali zająć się najmłodszą Córeczką Zeberki aby ta mogła spędzić z nami dzień na morzu. Bo Ona tak jak i my strasznie tęskni za żeglowaniem...
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12801
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.02.2023 15:33

Chris_M napisał(a):Ja też aż osłupiałem po przeczytaniu, że Wam patelnia nie grzeje na kuchni indukcyjnej! :o
Widzę, że teraz już nie tylko wozicie własne kostkarki do lodu, ale nawet własną kuchenkę indukcyjną!


Dokładnie! Kuchenka dołączyła do naszego bagażu "must be"!
Gotuje dużo szybciej niż gazowa, można jej używać na zewnątrz i przez to nie nagrzewamy tak bardzo wnętrza jachtu. Sprawdzone, przetestowane - sprawdziło się :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Ahoj Dalmacjo - trochę lądu, trochę wysp sierpień 2022 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone