Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

a może Cairo ...?

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006
a może Cairo ...?

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 04.04.2012 08:50

Spontaniczny wyjazd z małżonką na pięciodniowe zwiedzanie " Matki swiata ". Kair od kuchni, bez pośpiechu i popędzania - było super i jak trochę ochłonę to postaram się skreślić kilka zdań :)
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 04.04.2012 10:38

To czekam :wink:

8)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.04.2012 10:40

A może...


:wink:
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3306
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 04.04.2012 10:48

malmika napisał(a):jak trochę ochłonę to postaram się skreślić kilka zdań :)


Kilka głębokich oddechów może pomoże :wink:

choć podobno było

malmika napisał(a):bez pośpiechu i popędzania
:roll:

Czekam na kontynuację :D
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 04.04.2012 11:50

Słowo się rzekło i "wielbłond" u płotu ... :)
Wyjaz jak na wstępie typowo spontaniczny chociaż nie ukrywam, że bardzo chciałem zobaczyć Kair. Bilety LOT-u zakupione podczas trwania "szlonej środy" za 50% wartości . Zostało tylko poinformować małżonkę, że okres od 27 marca do 02 kwietnia spędzimy w Kairze . Druga połówka zaakceptowała niespodziankę ( uff ) i pozostało zarezerwować hotel (zachowując pewne informacje tylko dla siebie - ale o tym później).
Wybór hotelu był raczej motywowany lokalizacją i jakimś tam komfortem.
Zarówno jedno i drugie okazało się strzałem w dziesiątkę - cena również przezwoita, chociaż może jak na Kair to ktoś mogłby powiedzieć, że drogo.
Pozostało już tylko przyśpieszyć tempo pracy, żeby zrobić to czego nie da się zrobić podczas nieobecności i odliczać dni do wyjazdu.
cdn...
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 04.04.2012 12:34

Oooo super! Lubimy takie spontany :D
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 04.04.2012 12:45

cd...
Przylot do Kairu w godzinach wczesno rannych, gdzieś około 2,30.
Wypełnienie wniosku wizowego, zakup wiz 30$ (2x 15$) i zaczeło się.
Propozycje wynajęcia samochodu i taksówkarze pojawili się z prędkością światła, kilka pytań co do ceny taxi do hotelu i musiałem ochłonąć udając się przed terminal na "dymka" jako palacz walczący z nałogiem bez skutku. Ceny kursu mocno zawyżone ale oczywiście moimi śladami podążał taksówkarz i proponując mi egipskiego papierosa ubiliśmy targu co do kursu pod hotel (10$) chociaż wielkiego zadowolenia na jego twarzy nie było. Przejazd do hotelu trwał jakieś 25 do 30 min. jadąc z prędkością srednią około 100 km/h i to był chyba powód jego nie najlepszej miny bo odległość dosyć spora.
Kilka słów z taksówkarzem i objaśnianie co akurat mijamy i jesteśmy pod hotem.
W hotelu mały problem bo brak pokoju dla nas z "pełnym" widokiem na NIL ( piszę z z "pełnym bo w opcji były: bez widoku, z częściowym i z pełnym) bo taki był nasz wybór.
Ostatecznie zakwaterowano nas w apartamencie na 13 pietrze z ładnym tarasem ale sześcioosobowym o pow. około 85 m2.
Rzut oka na Nil, szybki prysznic i do łóżka bo przecież noc, a rano trzeba być w formie .
cdn ...
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 04.04.2012 17:42

widok z hotelu

Obrazek
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 04.04.2012 18:17

malmika napisał(a):widok z hotelu



Widok extra :D tylko dla mnie krótkowidza trochę za mało pikseli ... :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 04.04.2012 18:20

Postaraj się wklejać większe fotki :wink:
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 04.04.2012 19:36

Oczywiście macie rację, ale wielkie sorry z mojej strony - bo to moje pierwsze foto na forum .
Będą większe fotki, bo na tych to i ja nic nie widzę . 8O
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 04.04.2012 20:13

może teraz ...

Obrazek
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14587
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 04.04.2012 20:23

malmika napisał(a):może teraz ...


Teraz jest Gucio :wink:
strzeleckris
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) strzeleckris » 04.04.2012 22:31

Czekam z niecierpliwością co pokażesz i co opiszesz. 3 lata temu też miałem przyjemność "niespiesznego spaceru" kairskimi ulicami. Dziś bym się chyba nie odważył.
ps. brzmienie tego miasta na zawsze utkwi mi w pamięci, coś pięknego :P
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 05.04.2012 08:24

Czekam z niecierpliwością co pokażesz i co opiszesz. 3 lata temu też miałem przyjemność "niespiesznego spaceru" kairskimi ulicami. Dziś bym się chyba nie odważył.
ps. brzmienie tego miasta na zawsze utkwi mi w pamięci, coś pięknego


To była moja pierwsza wizyta w tym mieście, ale druga będzie prawie na pewno. Co do bezpieczeństwa to nie jest tak źle - chociaż zawsze może się coś zdarzyć.
Pisząc o brzmieniu tego miasta, jego atmosferze to wiem co czujesz - to jest coś pięknego (tylko czy dla wszystkich?). :)
Następna strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
a może Cairo ...?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone