Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

600 zł za prom do Hvaru?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 27.07.2008 20:30

darek1 napisał(a):
krakuscity napisał(a):
Darkoni napisał(a):witam wszystkich !
Mam pytanie ze Splitu do Dubrownika czy jest sens płynąć promem ? Czy gnać samochodem ?

Radzę Ci jechać autem - raz , że szybciej, dwa , że taniej. :D



Krakus, wróciłeś z Hwaru, a ja Twojej relacji z pobytu na wyspie nie czytałem. Czyżbyś nie napisał czy jeszcze nie napisałeś. Pozdrawiam

Tak, wróciłem między innymi z Hvaru, byłem w Zavali a potem w Zivogosce Blato ( Riwiera Makarska) . Na razie nie mamy czasu na pisanie relacji, może coś jesienią.
Też pozdrawiam i nie rozrabiaj tu na forum. :wink:
Butros
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Butros » 01.08.2008 15:14

Z moich tegorocznych wyliczeń wynika, że jadąc z Polski autostradą na Hvar różnica w cenie dojazdu np. do Jelsy ze Splitu w stosunku do Drvenika wynosi ok. 30zł na niekorzyść Splitu (uwzgledniając koszty autostrady, paliwa oraz promu dla 4 osób i auta.) Plusem jazdy przez Drvenik jest możliwość zobaczenia wybrzeża Makarskiej oraz krajobrazów Hvaru. Jednak droga przez Hvar (z Sucuraju) jest dość trudna, często bardzo wąska i momentami niebezpieczna. Warto nią jechać gdy jest się wypoczętym i ma się trochę doświadczenia w jeździe przez taki teren. Jednak bezpośrednio po trasie z Polski odradzam. Uważam, że lepiej dołożyć te kilkadziesiąt zł. a widoki Hvaru i Makarskiej zobaczyć później np. w drodze powrotnej do Polski.

Pozdrov ! :hut:

Ps. Niektórzy po trasie z Sucuraju i tunelu Pitve przez parę godzin nic nie mówią i tak dziwnie wyglądają--> 8O
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 01.08.2008 20:52

Butros-zgadzam się z Twoim zdaniem. Widoczki to można pooglądać ale ....
Ta trasa jest wyjątkowo trudna a dopiero na jej samym końcu coś się polepsza. A cena z Drvenika (13 kn za osobę + 95 kn za samochód) wydaje się niższa ale dokładając kasę za autostradę od Splitu do Breli, czas oraz to, że przypływając promem z Sucuraju ma się 80 km a ze Splitu dużoooo mniej jak będziemy następnym razem zdecydujemy się na Split.
Pozdr
zebronek
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 09.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zebronek » 02.08.2008 17:10

witam. Kilka dni temu wróciliśmy z rodziną (żona i córeczka 2 lata) między innymi z wyspy Hvar (ivan dolać) na wyspę bezpośrednio jechaliśmy z Wiednia z przystankiem w słowenii i oczywiście na bramkach i stacjach benzynowych (winiety, paliwo). Na wyspę wjechaliśmy od strony promu Drvenik-Sucuraj i mimo zmęczenia, przynajmniej w moim przypadku, jazda była wprost zdumiewająca. Moim zdaniem warto ją pokonać bo widoki są niewiarygodne. Zgadzam się z przedmówcami że trasaa jest niebezpieczna (wąska, kręta, bez band) ale przecież nie trzeba jechać szybko nawet ze względu na widoki. Jeśli chodzi o zmęczenie to kierowca może się zdrzemnąć czekając na prom i w czasie rejsu (około 30-40 minut). Należy pamiętać : na tej trasie 0 (zero) brawury bo może się skończyć niewesoło a kierowca niech się zajmie kierowaniem, potem sobie obejrzy zdjęcia/filmy. Ogólnie polecam. W drodze powrotnej płyneliśmy promem stari grad-split i troszkę jest to rejs monotonny choć prom bardziej wyposażony (bar i klimatyzowany hol).
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 27.06.2009 16:30

odgrzebuję temat:

Auto+ 3 osoby dorosłe i dwójka dzieci

Split-Stari Grad 454 kuny w jedną stronę (317 zł)
Drvenik- Sucuraj 147 kun w jedną stronę (102 zł)

Dobrze liczę?

Trzeci raz na Hvarze- tylko raz płynęłam do Splitu. Droga Sucuraj- Jelsa znana mi dobrze.

I miotam się. Kurka siwa 600 zł!!??
Wiem, wiem, 90 km ze Splitu, paliwo, autobana- ktoś liczył ostatnio jaka jest realna różnica?
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 27.06.2009 21:23

Split - Drvenik (Jadranką) 90km
Sucuraj - Stari Grad 60km
Razem 150km,
Powiedzmy spalanie 8l/100km
150km=12litrów x 7,75kun po 0,65groszy = około 60zł

102 +60=162zł z promem + ok 2 godziny dłużej.

Przez Drvenik jest Ci o połowę taniej. :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2009 21:30

Drvenik- Sucuraj 147 kun

To ile Was tam jedzie? :)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 27.06.2009 21:58

Bocian
Iwona_PB napisał(a):Auto+ 3 osoby dorosłe i dwójka dzieci
:)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2009 22:26

krakuscity napisał(a):Bocian
Iwona_PB napisał(a):Auto+ 3 osoby dorosłe i dwójka dzieci
:)

A no nie doczytałem... Co ślepemu po oczach... :):)
Stela
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 02.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stela » 27.06.2009 22:27

Krakusie Drogi :)
Dzięki za obliczenia.
Próbowałam na wszystkie strony wyliczyć, żeby mi się jednak ten Split-Stari Grad opłacał bardziej- ale nie. Płyniemy po raz kolejny z Drvenika :)

I głusza nasza ;)

(choć w lipcu, mam wątpliwości co do głusz wszelakich)
Piuus
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 29.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piuus » 28.06.2009 09:34

Koszt promu ze SPLIT do STARI GRAD (samochod + 2 osoby) na dzien 19.06.2009. to 370 kun... oczywiscie w jedna strone ;)
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7919
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 28.06.2009 23:50

Iwona_PB napisał(a):Krakusie Drogi :)
Dzięki za obliczenia.
Próbowałam na wszystkie strony wyliczyć, żeby mi się jednak ten Split-Stari Grad opłacał bardziej- ale nie. Płyniemy po raz kolejny z Drvenika :)

I głusza nasza ;)

(choć w lipcu, mam wątpliwości co do głusz wszelakich)


A jesteś w stanie coś TU podpowiedzieć. :D
Butros
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Butros » 29.06.2009 10:53

Witam ! No i w tym roku znowu odwiedzimy Hvar ! W zeszłym roku radziłem wybrać prom Split- Stari Grad. Ale w 2008 kuna była po 45gr a obecnie po 65 gr. Policzyłem i tym razem chyba wybiorę Drvenik - Sucuraj :roll: Trochę grosza zostanie w kieszeni.
Pozdrawiam Cromaniaków !!!
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 28.07.2009 11:38

tczarnecki napisał(a):no właśnie mi ktoś to wczoraj uświadomił. w związku z tym moja ambitna trasa musi zostać zmieniona i chyba zamienię Istrię na okolicę Sibenika, może jeszcze dokładając po drodze do lub z Polski Plitvickie Jeziora...


Wydaje mi się to ciekawsze. W okolicy masz przeciez chociazby wspaniały NP Krka, sam Sibenik itp.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
600 zł za prom do Hvaru? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone