Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

3 pytania od żółtodzioba

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kulturalny cham
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.07.2008
3 pytania od żółtodzioba

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulturalny cham » 19.07.2008 11:28

Witam serdecznie wszystkich. Oczywiście na poczatku chciałem podziękować wszystkim , którzy dziela się informacjami na tym forum, z takimi żółtodziobami jak ja. Niedługo ze znajomymi wyruszam na swoją pierwszą wyprawę do Chorwacji i ostanio spędzam na tym forum wiele czasu (głownie w pracy, ale o tym cicho :wink: ). Wiele już wiem, a chciałbym wiedzieć jeszcze więcej :D . Mam do Was 3 pytania, których chyba nikt nie zadawał jeszcze na tym forum (przynajmniej mi nie udało się tego odszukać)
1. Jak wygląda sprawa picia piwka na plażach - czy jest to dozwolone czy zabronione. A jeżeli zabronione, to czy często bywają jakieś kontrole itp. Nie bedę ukrywał, że leżenie plackiem na plaży z piwkiem to jeden z moich ulubionych sportów :wink: .
2. Skoro już przy sportach jesteśmy. Chciałbym się dowiedzieć czy w nadmorskich miejscowościach turystycznych znajdzie się może jakieś boisko do koszykówki, lub siatkówki - w tym drugim przypadku zwłaszcza do siatkówki plażowej. Wyjeżdżamy na dwa tygodnie a ja nie wyobrażam sobie abym miał nie spędzić kilku godzinek grając w te gry - no cóż nałogowcem jestem.
3 Doszliśmy do ostatniego pytanka - też tak jakby związanego ze sportem, tylko że bardziej ekstremalnym. Czy jest gdzieś w Chorwacji możliwość skoków na bungee. Jeżeli tak, to w jakiej miejscowości (prosiłbym też podać region, w którym ta miejscowość się znajduję) i w przybliżeniu kwotę jaką trzeba by było przeznaczyć.

To by było na tyle.
Z góry dziękuje wszystkim za udzieleni mi odpowiedzi.
Pozdrawiam
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 19.07.2008 12:14

ad. 1 śmiało
ad. 2 cięzko o piasek. przy hotelach mogą być boiska
ad. 3 z maslenickiego mostu można skakać (jak się jedzie na Pag)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.07.2008 12:26

Ad 1. Na plaży możesz sobie spokojnie piwko sączyć, to normalny kraj w odróżnieniu od naszego :wink: . Dużo jest plaż, gdzie bezpośrednio przy nich są bary i możesz kupić kufelek zimnego złocistego napoju :) Ważne jest co innego, licz ile wypiłeś, bo wchodzi świetnie ale o banię na pełnym słońcu nietrudno 8) Widziałem takich, którzy nie byli w stanie zejść z plaży o własnych siłach. Głośne ku... m.. przy każdym spotkaniu z kamieniami na plaży, nie świadczyło najlepiej o naszych rodakach :?

Ad 2. Musiałbyś bardzo dobrze szukać, bo ja przez ładnych parę jak do Chorwacji jeżdżę nie spotkałem boiska do plażówki :? Tam o piasek bardzo trudno więc chyba dlatego. Spotkałem się natomiast w wielu miejscach z boiskami trawiasto - ziemnymi (ze wskazaniem na ziemię ubitą jak beton). Spotkać też gdzieniegdzie można boiska do plażówki ale wodnej jak np przy jednym z kempów na Hvarze niedaleko Sucuraja. Wody było do kolan i choć siatka była, że pożal się Panie Boże, to i tak zabawa świetna. Ze sportów bardziej przystępnym w Chorwacji jest snurkowanie, lub skoki ze skałek do wody. Niedaleko Crikvenicy, spotkałem najlepsze :lol: 6-12 metrów lotu i wbijasz się w otchłań wody, gdzie bezpośrednio przy brzegu głębokość sięga 100 metrów.

Ad 3. Nie wiem, ale chętnie się dowiem.

Polecić można jeszcze:

Parasailing,
Skutery wodne,
Narty wodne.

Zabawa nie tania, ale na bungee też za darmo sobie nie poskaczesz.

Pozdrav Rysio :wink:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.07.2008 12:30

Na Istri:

1.na plazach zabroniony tylko sex :wink:
2.kazda plaza publiczna ma boiska(kosykowka, siatkowka, piłka nozna)
3.bunge jumping

:?
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 19.07.2008 12:53

1. Można ale eleganciej 8) jest po prostu w przyplażowej Cafe/Bar
2. Nie wiem, ja nie widziałem (przy hotelach owszem)
3. Nic nie wiem (no chociaż paralotnie z Biokova w Makarskiej to widziałem)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 19.07.2008 13:04

Boisko do siatkówki plażowej widziałem na plaży przy ruinach :( hoteli w Srebreno.Nawet właśnie przywieźli świeży piaseczek....

Obrazek

:papa:
mawar33
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 18.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mawar33 » 19.07.2008 13:34

1 Spoko wczoraj wróciłem i nie miałem z tym problemów
2 nie dotyczy wiec nie wiem
3 Maslenica i most przed szybenikiem
wikusia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 190
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikusia » 19.07.2008 16:42

j23 napisał(a):ad.
ad. 3 z maslenickiego mostu można skakać (jak się jedzie na Pag)

i na samym Pagu,na plaży Zrce w Novalii z takiego ooooooooogromnego dżwigu 8O :papa:
kulturalny cham
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 18.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulturalny cham » 19.07.2008 18:09

Ad 1. Na plaży możesz sobie spokojnie piwko sączyć, to normalny kraj w odróżnieniu od naszego . Dużo jest plaż, gdzie bezpośrednio przy nich są bary i możesz kupić kufelek zimnego złocistego napoju Ważne jest co innego, licz ile wypiłeś, bo wchodzi świetnie ale o banię na pełnym słońcu nietrudno Widziałem takich, którzy nie byli w stanie zejść z plaży o własnych siłach. Głośne ku... m.. przy każdym spotkaniu z kamieniami na plaży, nie świadczyło najlepiej o naszych rodakach


nie no jasne kultura musi być, a pić to trzeba umieć, poza tym nie chce aby moją największą atrakcją Chorwacji był kac, w Polsce mam go pod dostatkiem :D

1.na plazach zabroniony tylko sex


eeee tam, z latarkami po plażach w nocy chyba nie będą chodzić :wink:


Dzięki Wam wszystkim za tak szybkie odpowiedzi. Na pewno skorzystam z waszych informacji.
Pozdrawiam.[/quote]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.07.2008 18:38

mirko napisał(a):Na Istri:
1.na plazach zabroniony tylko sex :wink:


Obrazek

No to nie pojadę na Istrię Obrazek
j23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1004
Dołączył(a): 22.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) j23 » 19.07.2008 20:25

Rysio napisał(a):
mirko napisał(a):Na Istri:
1.na plazach zabroniony tylko sex :wink:


Obrazek

No to nie pojadę na Istrię Obrazek

a te kolorowe baloniki na plaży to skąd? :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13051
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.07.2008 20:57

No właśnie wszędzie są, na Istrii widocznie nie skoro zabronili :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2008 21:55

Rysio napisał(a):
mirko napisał(a):Na Istri:
1.na plazach zabroniony tylko sex :wink:


Obrazek

No to nie pojadę na Istrię Obrazek


Będę na Istrii - sprawdzę :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2008 22:09

Janusz Bajcer napisał(a):...Będę na Istrii - sprawdzę :wink:

Janusz - koniecznie fotki z tego sprawdzenia powklejaj w relacji 8) :lol:
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3688
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.07.2008 22:16

Janusz Bajcer napisał(a):
Rysio napisał(a):
mirko napisał(a):Na Istri:
1.na plazach zabroniony tylko sex :wink:


Obrazek

No to nie pojadę na Istrię Obrazek


Będę na Istrii - sprawdzę :wink:


Uwazaj Janusz!
Ja kiedys dawno, dawno....temu, zaplaciłem kare :roll:
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
3 pytania od żółtodzioba
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone