I tak następnego dnia czyli 5 lipca bez moczenia tyłków w ciepłej i słonej wodzie ruszany w kolejny odcinek trasy w okolice Braszowa. Po drodze jest najpierw Sighisoara.
Sighișoara jest znana z powodu znakomicie zachowanego Starego Miasta, a najbardziej charakterystycznym jej obiektem i symbolem miasta jest wieża zegarowa. Wzniesiono ją w XIV wieku jako główną bramę broniącą dostępu do twierdzy i do połowy XVI wieku pełniła funkcję ratusza. Dwumetrowej grubości mury chroniły znajdujący się w środku skład amunicji, skarbnicę oraz archiwum. Piękny zegar wmontowano na początku XVII stulecia, posiada on dwie tarcze oraz figurki symbolizujące dni tygodnia. Cztery wieżyczki, jakie widzimy u podstawy dachu były symbolem niepodległości Sighisoary, teraz stały się jedną z wielu ozdób. Obecnie w budowli mieści się Muzeum Historyczne.
Dużym zainteresowaniem turystów cieszy się Dom Drakuli. Casa Dracula to jeden z najstarszych budynków w mieście. Prawdopodobnie podczas swojego pobytu tutaj w latach 1431-35 mieszkał w nim Wład Dracul, ojciec Włada Palownika. Obecnie mieści się tam restauracja oraz oddział muzeum miejskiego. W nim właśnie miał się urodzić jego syn. Po drugiej stronie ulicy jest tzw. Dom Wenecki. Casa Venetiana to XIII-wieczna kamieniczka, pomalowana na seledynowo.
Niedaleko domu Drakuli, również przy tym samym placu, stoi kościół klasztorny NMP. Biserica manastirii Sf. Maria została założona przez dominikanów w 1298 roku. Jej obecny wygląd to efekt przebudowy z lat 1677-78.
Wewnątrz kościoła można podziwiać cenne obiekty artystyczne, takie jak ościeżnice kamienne wyrzeźbione w 1570 roku w Transylwanii, w stylu renesansowym i wbudowane w północnej ścianie kościoła, biblioteka, orientalne dywany, barokowe organy i ołtarz z 1680 roku. W kościele odbywają się koncerty organowe.
Teraz kościół służy jako luterański kościół parafialny.
Świątynia składa się z trzech jednakowej wysokości naw i kwadratowego prezbiterium, zamkniętego wielokątną absydą.
Wracamy przez Plac Cytadeli i ponownie mijając wieżę zegarową kolorowymi uliczkami idziemy w kierunku Szkolnych Schodów i kościoła Na Wzgórzu.
;'
Schody Szkolne pochodzące z 1642 roku - drewniane Scara scolarilor prowadziły do znajdującej się na ich szczycie, jak łatwo się możecie domyślać – szkoły. Miały chronić uczniów i nauczycieli przed kapryśną aurą. Malutki budynek szkolny z 1619 roku stoi na wprost wyjścia z nich. Po lewej stronie jest nowe Liceum Josepha Haltricha, wybudowane na przełomie XVIII i XIX wieku.
Zaraz powyżej schodów jest kościół Na Wzgórzu. Stojący na szczycie liczącego 429 m n.p.m. Wzgórza Szkolnego jest najcenniejszą budowlą Sighisoary. Jego początki sięgają XIII wieku, kiedy wybudowano trójnawową bazylikę.Następnie dwukrotnie ją przebudowywano. Obecny wygląd świątyni to efekt renowacji z 1934 roku. Sama biserica to mozaika gotyku, renesansu i baroku. Warto do niej zajrzeć, ponieważ w środku zachowało się sporo oryginalnego wyposażenia.
Obok kościoła znajduje się cmentarz ewangelicki (Vechi cimitir evanghelic).
CDN.
Steftes.