Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Październik w Chorwacji

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mysza91
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.08.2005
Październik w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza91 » 22.08.2005 13:23

PROSZĘ O RADĘ
Wybieramy się w czwórkę do Chorwacji w październiku. Czy to dobry pomysł?????
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 22.08.2005 14:49

dobry
pare lat temu bylem po 20 X i bylo pieknie, cieplutko, moze okolo 20 stopni
Prot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 843
Dołączył(a): 30.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prot » 22.08.2005 15:19

w tamtym roku na początku pażdziernika była mgła i zimno,także najlepiej hotel z basenem sobie załatwić ,ceny w hotelach są juz wtedy niskie,dobry czas na zwiedzanie Chorwacji
mysza91
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza91 » 23.08.2005 09:09

Dziękuję za rady już mi lepiej. Zastanawiamy się tylko jeszcze gdzie pojechać chcielibyśmy gdzię bliżej może Krk?
antek
Cromaniak
Posty: 1031
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 23.08.2005 09:12

W październiku czym dalej na południe tym cieplej, prosta zasada:) A paxdziernik ma to do siebie,że woda ma o 2, 3 stopnie więcej niż Bałtyk w sezonie, bo około 20 - 22 stopni:)
M.Smith
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1029
Dołączył(a): 11.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) M.Smith » 23.08.2005 10:39

mysza91 napisał(a):Dziękuję za rady już mi lepiej. Zastanawiamy się tylko jeszcze gdzie pojechać chcielibyśmy gdzię bliżej może Krk?
chyba lepiej nadłozyć kilometrów i pojechać dalej na południe, w tym rejonie w październiku może być nieciekawie. Ja pare lat temu wracałem z południa magistralą pod koniec września, na południu było ciepło a nawet gorącą a na wysokości Pagu pogoda zaczeła się psuć. W okolicach Rijeki było zimno, siąpił deszcz i wiało jak diabli.
antek
Cromaniak
Posty: 1031
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) antek » 23.08.2005 11:35

M.Smith napisał(a):
mysza91 napisał(a):Dziękuję za rady już mi lepiej. Zastanawiamy się tylko jeszcze gdzie pojechać chcielibyśmy gdzię bliżej może Krk?
chyba lepiej nadłozyć kilometrów i pojechać dalej na południe, w tym rejonie w październiku może być nieciekawie. Ja pare lat temu wracałem z południa magistralą pod koniec września, na południu było ciepło a nawet gorącą a na wysokości Pagu pogoda zaczeła się psuć. W okolicach Rijeki było zimno, siąpił deszcz i wiało jak diabli.



nikt lepiej tego nie mógł ująć:):):)
mysza91
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza91 » 23.08.2005 15:31

Bardzo dziękuję za wszelkie rady są nieocenione!!!!!!!!!!!
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006
tez październik ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 27.06.2006 19:58

Te wiadomości są bardzo pozyteczne. 8)
My też się wybieramy w październiku, riwiera makarska
Nie nastawiam się na upały, logiczne, ale na spokojne zwiedzanie bez tłumów, turystów, itp.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 28.06.2006 12:19

Pogoda--wielka niewiadoma. Byłem parę razy zahaczając o pażdziernik na Istrii i było wspaniale, ciepło, słoneczko swieciło, morze nadające się do kąpieli. Chyba 3 lata temu w Vodicach podoga też dopisała. W zesżłym roku większa część urlopu wypadła w pażdzierniku, pojechałem więc na południe i ....wielka wpadka pogodowa-----deszcz, temperatury ok 18 st, całe szczęście woda nadal ciepa-dla zdrowia kąpaliśmy się codziennie.
Tak więc moje doświadczenie wskazuje, że nie zawsze Dalmacja jest cieplejsza.
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006
pogoda

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 12.07.2006 13:29

Mam nadzieje, że w tym roku pogoda na riwierze makarskiej bedzie cudowna ...
na to w duszy liczę, co by jednak móc troszke pozwiedzać oraz się pokąpać :roll: :roll:
Maria L.
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 14.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maria L. » 17.07.2006 08:43

Chcę się dostać w październiku na wyspę Hvar - Jadrolinija - nie podaje w tym terminie żadnych możliwości - wysłałam maila z zapytaniem do "Atlas Cavtat"
- zaproponowali rejs Split - Stari Grad (Hvar) we wtorki i soboty o 7 oraz w przeciwnym kierunku w niedziele i czwartki o 17 :(
Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie ?
tboy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 220
Dołączył(a): 02.09.2005
Re: pogoda

Nieprzeczytany postnapisał(a) tboy » 17.07.2006 10:50

witki napisał(a):Mam nadzieje, że w tym roku pogoda na riwierze makarskiej bedzie cudowna ...
na to w duszy liczę, co by jednak móc troszke pozwiedzać oraz się pokąpać :roll: :roll:

na pewno zdążysz się wypluskać, opalić fajowo brązowo i pozwiedzać wraz z niemieckimi emerytami ;)
witki
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1231
Dołączył(a): 27.06.2006
Re: pogoda

Nieprzeczytany postnapisał(a) witki » 31.07.2006 11:44

tboy napisał(a):
witki napisał(a):Mam nadzieje, że w tym roku pogoda na riwierze makarskiej bedzie cudowna ...
na to w duszy liczę, co by jednak móc troszke pozwiedzać oraz się pokąpać :roll: :roll:

na pewno zdążysz się wypluskać, opalić fajowo brązowo i pozwiedzać wraz z niemieckimi emerytami ;)


Lepsi niemieccy emeryci niz latajace bachory w koło i krzyczące non stop ...
Nie to że nie lubie dzieci, ale wole urlop spędzać w ciszy ....
W końcu ma to być urlop ...

Powrót do Pogoda i klimat


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Październik w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone