Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
szeryfek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 24.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) szeryfek » 14.04.2011 22:45

Możesz jechać w Ciemno. Ja byłem w tamtym roku z 2 i 6 latkiem. Żadnego brudu i smrodu czyściutko, przyjaźni ludzie ceny takie jak w PL. POZDRAV :D
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 15.04.2011 06:21

szeryfek napisał(a):Możesz jechać w Ciemno. Ja byłem w tamtym roku z 2 i 6 latkiem. Żadnego brudu i smrodu czyściutko, przyjaźni ludzie ceny takie jak w PL. POZDRAV :D

Szeryfek
A w jakiej miejscowości byliście i ile płaciliście za lokum (jakie)?\

pzdr
szeryfek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 24.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) szeryfek » 15.04.2011 07:52

Byłem w Petrovacu bardzo fajna miejscowość do wypoczynku z dziećmi nie ma takiego tłoku i gwaru. Ja byłem z biura podróży hotel Villa Ol*** tydzień kosztował ok 3400 za 2+2, ale obok były prywatne kwatery i z tego co wiem koszt to 10-12 euro os/dzień1 Pozdrav




:lol:
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 15.04.2011 09:56

Czy są jakieś strony w necie...może coś polecicie namiary na kwatery lub hotele w Czarnogórze???
Bede bardzo wdzięczny
Cieszę się że ok
Jedni piszą że brud inni że czysto
Plaże opisy podobne
Drożyzna podobno (jak u nas :lol: )???
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 15.04.2011 23:30

Radkoski, też mam podobny dylemat...
Jadę pierwszy raz w tym roku i też mam mieszane uczucia bo ludzie różne rzeczy piszą o Czarnogórze.
Ja jadę z biura autokarem do Ulcinj, planuje poruszać się busami i zwiedzić na pewno Kotor, Budve, Bar i Herceg-Novi.
Co do czystości i standardu wiem jedno - to na pewno nie Cro, ale nie przesadzajmy :wink:
Widoki i klimat powalające)
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 16.04.2011 07:01

Hm... myślę, że w kwestii brudu i syfu, to prawda leży gdzieś po środku. Miejscami jest syf, a miejscami całkiem przyzwoicie i czysto.
Jeśli ktokolwiek z państwa jeździł za naszą wschodnią granicę, to uwierzcie mi, że w porównaniu do Rosji czy choćby (niestety) Ukrainy, np. Krym, to Czarnogóra jest czyściutkim i bardzo ekologicznym krajem. Więc nie ma co marudzić.
Owszem, plaża w Ulcinju (Mala Plaza) po plażowaniu tubylców i turystów wygląda koszmarnie, ale już następnego dnia rano jest wszystko ładnie uprzątnięte i wymiecione. Jedyne co, to morze jest brudne. Ale wystarczy przejść kilometr lub dwa w kierunku północno zachodnim i już mamy śliczny czyściutki lazurowy Adriatyk (chyba to jeszcze Adriatyk?).
Niestety, taka już jest uroda południowej gawiedzi.
W Albanii.. to jest dopiero syfoza. Ale głównie dlatego, że oni mają po prostu wielki problem ze zorganizowaniem służb oczyszczeniowych. Trudno się im dziwić, skoro przez lata tragicznego reżimu komunistycznego nikt ich nie nauczył sprzątać i nieśmiecić! Tam komunizm sięgnął szczytów! Ludzie traktowano jak bydło, a przecież bydło nie musi żyć w czystości... szkoda gadać.
Ale obecna Albania rozwija się w takim tempie, ze my możemy im pozazdrościć i z pewnością dość szybko sobie poradzą z tym problemem. Gorzej będzie z nauczeniem narodu dbałości o czystość. Ale i z tym sobie poradzą. W Albanii była totalna i całkowita dekomunizacja i jest szansa, że dość szybko nauczą się nowych zasad i nowego stylu życie...
Generalnie jako naród sprawiają wrażenie nieco mądrzejszych ludzi od ludów byłego bloku sowieckiego (układu warszawskiego).
I chwała im za to.
:)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 16.04.2011 16:24

Dzięki Janniko)
Chyba pierwsza rozsądna opinia na ten temat... :D
Tak może jeszcze zbaczając z tematu - ile kosztuje nurkowanie w Czarnogórze? Chciałbym spróbować w tym roku, widziałem super zdjęcia z okolic Ulcinj
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 16.04.2011 21:20

Chce jechac z 3,5 letnim malcem i cały czas myślę czy to dobry kierunek Czarnogóra...
Raczej jeśli juz to autem...
choć w innym wątku raczej skłaniam się jeszcze w stronę HR
A jak ceny?
szeryfek
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 24.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) szeryfek » 16.04.2011 23:12

http://www.crna-gora-apartmani.com/pl/A ... nty-GALIJA
Może ten link wam pomoże. Pozdrav :D
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 17.04.2011 08:55

Link się przyda,jadę 14.04 na dwa tygodnie do Czarnogóry 2+1(8 lat),a póżniej skoczymy jeszcze na tydzień do Chorwacji.
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 17.04.2011 12:26

Co do nurkowania to raczej im bardziej na południe tym gorzej. Fachowcy może niech się wypowiedzą w tym temacie, bo ja nie nurkuję, ale nurkowanie w okolicach Ulcinja czy północnej Albanii to ciemny piach przed oczami :-). Co innego na kamienistych plażach Hvaru, Peljesaca i innych części Chorwacji. Na południu Albanii też będzie lepiej niż w południowej Czarnogórze, ale nie tak dobrze jak w Chorwacji czy Grecji. Im więcej kamieni tym czystsza woda i nurkowanie podejrzewam że staje się ciekawsze. Choć nigdy tego nie próbowałem :-)
Co do wyboru - gdzie jechać - wszystko zależy od tego czego oczekujesz od wyjazdu, co jest dla Ciebie najważniejsze. Małe dziecko nie wyklucza żadnego z tych miejsc. Jeśli wypoczywasz wygodnie, zgodnie ze standardami, lubisz czystość - wybierz raczej Chorwacje, jeśli bardziej zaakceptujesz "nieporządek", ale pociągają Cię ciekawe górskie drogi (choć i w Chorwacji ich nie brakuje), chcesz poczuć klimat Kotoru, czy poleżeć na Wielkiej (naprawdę) Plaży z czarnym ale drobnym piachem - wybierz Czarnogórę, a jeśli naprawdę chcesz zobaczyć coś odmiennego, zupełnie inną kulturę, nie przeszkadza Ci "nieporządek" - jedź do Albanii, góry na północy albo morze na południu (coraz więcej nowych asfaltowych dróg prowadzących do plaż na których sprzątają! - tak jak napisał janniko z roku na rok bardzo szybko się rozwijają i nie wiadomo czy za 10 lat tej odmienności już nie będzie).
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 17.04.2011 19:51

znalazłem taką stronę o nurkowaniu w okolicy Ulcnij
http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/cz ... a---ulcin/
więc chyba nie jest aż tak bardzo źle i można coś zobaczyć
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 17.04.2011 21:14

artur77 napisał(a):znalazłem taką stronę o nurkowaniu w okolicy Ulcnij
http://www.bestdivers.pl/fotorelacje/cz ... a---ulcin/
więc chyba nie jest aż tak bardzo źle i można coś zobaczyć


... ale napisane jest też na tej stronie potwierdzenie, że im bardziej na południe tym gorzej:
Nurkowania w południowej części Montenegro na pewno nie będą tak atrakcyjne jak te w północnej części kraju. Powodem jest coś, o czym już wspominałem- przejrzystość wody. Im dalej od Ulcinj w kierunku Chorwacji, tym woda coraz bardziej przejrzysta. Dno w okolicach Ulcinj to zbita glina wymieszana z piachem.
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 17.04.2011 21:48

tak, zgadza się) mimo wszystko nie tracę nadziei :wink:
Jeśli nic się nie uda, wybiorę się np. do Herceg-Novi, tam woda bardziej przejrzysta wg różnych informacji
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 18.04.2011 15:34

W temacie nurkowania:

Polska Baza Nurkowa ALBANIA - SARANDA

http://www.nurkowaniealbania.pl/

Pozdrawiam.
Artur
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 54
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone