Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nie aparat ale kamerka :)

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003
Nie aparat ale kamerka :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 06.10.2005 19:52

Witam serdecznie, w związku z powiększeniem się naszej rodzinki w jabliższym czasie (i nie tylko) planujemy zakup kamerki cyfrowej. i tu pojawił się problem, a mianowicie w ofercie sprzętu do 2 tys ( bo taki mamy mniejwięcej budżet) jest dostępna ogromna ilość sprzętu.

I tu do was drodzy forumowicze mam pytanko: co polecacie ? jaki typ, jaki model lub co bardziej istotne : NA CO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY ZAKUPIE
Za wszystkie informację będę wdzięczny 8)

PZDR

Karol
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 07.10.2005 08:34

Ja się na tym nie znam :wink:
Cayman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 319
Dołączył(a): 16.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cayman » 07.10.2005 08:50

...rzeczywiście kamer, których cena oscyluje w tej granicy jest sporo...są to kamery MiniDV (czyli na małe kasetki)...również przymierzałem się do zakupu kamery w tej cenie, pytałem wielu osób na forum i dobrym wyborem jest kamerka JVC GR DX27...

http://www.sklepit.pl/cgi/easyshop.cgi?com=PT/6600

Większość tych kamer posiada podobne parametry więc wybór jest utrudniony,a sprzedawca w sklepie raczej wciśnie ten towar który najsłabiej schodzi...polecam przestudiowanie kilku forum związanych z tematem kamer cyfrowych, na pewno znajdziesz coś dla siebie...POZDRAWIAM
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 07.10.2005 10:26

Dzięki Cayman, no kamerka niby ok. Ale jakoś nie mam przekonania do JVC (choć poglądy się zmieniają :wink: )
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 07.10.2005 12:02

W dzisiejszym wydaniu Chip. Foto-video digital jest test kilku popularnych kamer video. Polecam.
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 07.10.2005 21:44

na allegro.pl kamerka 3 przetwornikowa Panasonic NV GS 75 (w tym aparat cyfrowy 1,7 mpix na karte SD) cena ponizej 2.000,-
ta sama kamerka w sklepie www.jonczak.pl - 2.299,-
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.10.2005 22:08

VOID napisał(a):Dzięki Cayman, no kamerka niby ok. Ale jakoś nie mam przekonania do JVC (choć poglądy się zmieniają :wink: )

Nie wiem, czy wiesz Karolu, ale JVC jest twórcą systemu VHS....znaczy się sroce spod ogona nie wypadli........ :wink:
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 07.10.2005 22:34

slapol napisał(a):
VOID napisał(a):Dzięki Cayman, no kamerka niby ok. Ale jakoś nie mam przekonania do JVC (choć poglądy się zmieniają :wink: )

Nie wiem, czy wiesz Karolu, ale JVC jest twórcą systemu VHS....znaczy się sroce spod ogona nie wypadli........ :wink:


No widzisz Sławku i taki ze mnie specjalista od kamer :? :lol:
W temacie aparatów to pewnie znalazło by sięgrono specjalistów że ten to taki a ten to taki. A jeżeli chodzi o kamerki to cisza..... A jak mnie pamięć nie myli :twisted: to całkiem sporo ich było na zlocie. Panie i Panowie opiszcie czym filmujecie jakie są wady i zalety waszego sprzętu.

dziękuję za info :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.10.2005 22:43

Filmuję JVC GR-DVL 145 EG (mini DV)...nie narzekam....zoom optyczny x16 widzi toplessy na sąsiedniej wyspie.....wada....mój sprzęt jest za duży...(jeśli mówić o kamerkach jest to ponoc wada :wink:)
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 07.10.2005 22:46

slapol napisał(a):Filmuję JVC GR-DVL 145 EG (mini DV)...nie narzekam....zoom optyczny x16 widzi toplessy na sąsiedniej wyspie.....wada....mój sprzęt jest za duży...(jeśli mówić o kamerkach jest to ponoc wada :wink:)


i o takie informacje mi właśnie chodzi z pierwszej ręki a nie ze stron katalogowych
Dzięki Slapciu
Ryszard_K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 615
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ryszard_K » 08.10.2005 08:38

moze i VHSa wynalezli ale w DV najlepsi nie sa
moja pierwsza kamerka to JVC GR-DVL 107, do której dolozylem sporo kasy na naprawy. byc moze to tylko ten model - skarzy sie na niego sporo ludzi (na innym forum)
kraqsek
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 19.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kraqsek » 08.10.2005 11:31

witam
wedlug mnie sony i panasonic robi niezle kamerki. mialem kiedys VHS panasonica i musze powiedziec ze nagrywala swietnie.
Ale JVC wprowadziła na rynek kamerki w ktorych obraz zapisywany jest na twardzielu a czas nagrywania to aż 35 godzin... 8O sa narazie drogie (ponad 3000) ale naepwno stanieją gdy inni producenci wprodzadzą takie kamerki do sowjej oferty
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 08.10.2005 19:35

Ja filmuję kamerą analogową SONY TR425E. Mam ją od 1999 roku, jest poprostu niezawodna. Zawsze towarzyszy nam w podróżach. Co prawda jest analogowa, ale nie ma problemu z przegrywaniem filmów do komputera.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 10.10.2005 21:28

Kiedyś ten temat nurtował również mnie. Chodziłem, patrzałem, czytałem, ..pytałem która jest lepsza. Kupiłem Panasonica i jestem bardzo zadowolony ( NV DS 150). Kosztował wówczas w detalu 6500 PLN. ( udało mi sie taniej kupić). Znam równiez inne i moge powiedzieć jedno ...... kup ta co najlepiej sie podoba. Tak naprawde to wszystkie to samo potrafią. Róznic nie stwierdzam żadnych w filmowaniu. Wszytskie równiez posiadają w zasadzie to samo, mam na mysli ten sam przedział cenowy. Nie ma lepszych czy gorszych, jest tylko przyzwyczajenie do jakiejś marki czy wyglądu. Moim zdaniem - zoom optyczny czym więcej tym lepiej ( ja mam x 20), na cyfrowy nawet nie patrz, to tylko bajer dla naiwnych. Mozesz wykorzystac do x 40 później to mrowienie. Nie kupuj równiez bardzo małej. Miniaturki są zawsze gorsze choc producent pisze co innego. Popatrz tylko na profesjonalne kamery i zobaczysz że nie są małe.
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 12.10.2005 13:22

woka napisał(a):Nie kupuj równiez bardzo małej. Miniaturki są zawsze gorsze choc producent pisze co innego.


Ja jestem duży i lubię duże żeczy :twisted: małe jest fajne ale nie praktyczne :wink:
dzięki za informacje
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie aparat ale kamerka :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone