Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z wyspy Brac, trasa przez Węgry, polecam

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Szadecki
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 12.04.2005
Wróciłem z wyspy Brac, trasa przez Węgry, polecam

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szadecki » 20.09.2005 09:04

Byłem w tym roku na Bracu (w uroczym Bolu) tj wyspa blisko Splitu oraz obok Makarskiej. Przygotowując wyjazd korzystałem z podpowiedzi na forum za które dziękuję. Jechałem na lpg przez Cieszyn, Bratysławę, Węgry (Rajka, Mosonmagyarovar, Csorna, Szombathely, do granicy w Mursko Sredisce), krótko Słowenia, Chorwacja (autostradą nową z Karlowaca do Splitu. Trasa powrotna: wyjazd z Makarskiej o 5.00 rano, powrót tą samą drogą, dojechałem do Sieradza (1399 km) o godz. 22.20. Czas podróży 17 godzin 20 minut. Myślę że jadąc przez Czechy i Austrię nie przejechałbym szybciej ani krócej a koszt byłby większy (winiety na 15 dni w Czechach i 2 razy 10 dniowe w Austrii, gdyż byłem 2 tygodnie) Prowadziłem samochód sam, bez szaleństw. Pogoda była przykra, padał deszcz od Karlovaca aż do Cieszyna. W Chorwacji byłem pierwszy, ale nie ostatni raz. Jestem bardzo zadowolony. Chętnie podzielę się spostrzeżeniami z planującymi podróż.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2005 08:22

otóż to :D ... droga przez Węgry jest super :lol:
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 21.09.2005 08:25

bjur napisał(a):otóż to :D ... droga przez Węgry jest super :lol:

Całkowicie się zgadzam. A najlepszy jest zajazd w Bosarkany, gdzie zawsze zatrzymujemy się na pyszne jedzonko 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2005 09:21

Volumen ... a gdzie jest to Bo ..... coś tam ... nie chce mi się odpalać mapy a może też przy okazji napiszesz co tam dają dobrego ...
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 21.09.2005 09:37

bjur napisał(a):Volumen ... a gdzie jest to Bo ..... coś tam ... nie chce mi się odpalać mapy a może też przy okazji napiszesz co tam dają dobrego ...

Bosarkany jest mniej więcej w połowie drogi między Mosonmagyarovar a Csorną (jadą w kierunku Chorwacji). Zajazd jest tuż za tabliczką z nazwą miasteczka, po prawej stronie wygląda to tak:

Obrazek

A co można zjeść? Cała paleta różnych odmian gulaszu, dziczyzna (polecam kotlet z jelenia w sosie leśnym - z jeżynami, borówkami). Są też potrawy z wołowiny, wieprzowiny, drobiu, są też dania jarskie. Bardzo dobra kawa i desery. A wszystko niezwykle smaczne i w przystępnych cenach. A porcje przeogromne.

Przykładowy obiad:
kotlet z jelenia w sosie leśnym z kluseczkami i surówką
gulasz z dzika z pieczonymi ziemniakami
naleśniki z czekoladą
herbata, sok, mineralna
dwie kawy, trzy ciastka na ciepło

Cena z napiwkiem - 15 euro
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2005 09:48

hmmm ... znaczyłoby to, że położenie nowego pit-stopu na trasie jest już ustalone :lol:

Rozumiem z menu, że konsumowały 2-ie dorosłe osoby + dziecko (mniejsze lub większe) ??

Natomiast dla ustalenia ceny nieodzowna będzie informacja ... jakiż to został przyjęty % napiwku w podanej cenie ... :D
Ostatnio edytowano 21.09.2005 09:49 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 21.09.2005 09:48

Volumen to tylko taki zart - wcale nie złosliwy:

volumen napisał(a):Bosarkany jest mniej więcej w połowie drogi między Mosonmagyarovar a Csorną (jadą w kierunku Chorwacji).


a jadąc w kierunku Polski? :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2005 09:52

kolego Wtrysk Wielopunktowy (to dopiero !),

informacja o kierunku jazdy była nieodzowna i anonsowała już informację z następnego zdania ... za którą tablicą położony jest ów zajazd ... :D

Także nie czepiajmy się interpunkcji ... :lol: ... szczególnie wobec tak szczodrego opisu ... :D i przydatnych informacji oraz zdjęć ... :D
Ostatnio edytowano 21.09.2005 09:53 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 21.09.2005 09:53

mpi napisał(a):Volumen to tylko taki zart - wcale nie złosliwy:

volumen napisał(a):Bosarkany jest mniej więcej w połowie drogi między Mosonmagyarovar a Csorną (jadą w kierunku Chorwacji).


a jadąc w kierunku Polski? :D

Tak samo, tylko na odwrót ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2005 09:55

no ... a przechodząc do meritum :?:
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 21.09.2005 09:56

bjur napisał(a):hmmm ... znaczyłoby to, że położenie nowego pit-stopu na trasie jest już ustalone :lol:

Rozumiem z menu, że konsumowały 2-ie dorosłe osoby + dziecko (mniejsze lub większe) ??

Natomiast dla ustalenia ceny nieodzowna będzie informacja ... jakiż to został przyjęty % napiwku w podanej cenie ... :D

Dokładnie: 2 dorosłe osoby + dziecko w wieku 5 lat. Napiwek był wysokości 10%.
Dodam jeszcze, że od tego roku można płacić kartą kredytową.
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 21.09.2005 09:57

wiem wiem że nie wolno się czepiać. mój cięzki charakter - kiedyś za to odpokutuję, a póki co muszę zmienić nick na "zgryźliwa wredota" :D

Wtrysk Wielopunktowy :D jakoś nigdy bym z tym nie skojarzył :D :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2005 09:58

tak więc nowy pit-stop to Bosarkany ... mniej więcej w połowie drogi między tymi cudakami Csorna i Moso coś tam ...

W zajeździe super-papu w bardzo dobrej cenie ... Węgry - Polska dwa bratanki ... :lol: :lol: :lol:
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 21.09.2005 10:02

mpi napisał(a):wiem wiem że nie wolno się czepiać. mój cięzki charakter - kiedyś za to odpokutuję, a póki co muszę zmienić nick na "zgryźliwa wredota" :D

Wtrysk Wielopunktowy :D jakoś nigdy bym z tym nie skojarzył :D :D

Też się masz czym przejmować... Mnie kojarzą z warszawskim bazarem ;)
mpi
Croentuzjasta
Posty: 148
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mpi » 21.09.2005 10:07

volumen napisał(a):
mpi napisał(a):wiem wiem że nie wolno się czepiać. mój cięzki charakter - kiedyś za to odpokutuję, a póki co muszę zmienić nick na "zgryźliwa wredota" :D

Wtrysk Wielopunktowy :D jakoś nigdy bym z tym nie skojarzył :D :D

Też się masz czym przejmować... Mnie kojarzą z warszawskim bazarem ;)


już lepszy bazar niż wYtrysk :wink: w dodatku wielopunktowy hehe :D

a tak poważnie to jaka jest droga przez Węgry? chodzi mi o jakość tzn dziury itp. pytam bo jestem uczulony pod tym względem (strasznie drogie zawieszenie mam które łatwo ulega zniekształcaniu)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wróciłem z wyspy Brac, trasa przez Węgry, polecam
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone