Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

RELACJA Z CRO!!!!!!!!!!TUCEPI+PRIMOSTEN-zapraszam:))))))

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005
RELACJA Z CRO!!!!!!!!!!TUCEPI+PRIMOSTEN-zapraszam:))))))

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 14.09.2005 17:07

27.08(Sobota)wyjazd do cro- Warszawa.
Wyjechaliśmy o 9.00-.granica w Cieszynie przekroczona o14-30:)
Potem kawalek przez czechy i kierujemy się na slowacje, potem bratyslawa(gdzie cos nam się pokićkało i jedziemy dluzsza droga do Wiednia.w Wiedniu jesteśmy o19.00
O 22.30 przekraczamy granice ze slowenia i kierujemy się na Ptuj na nocleg:)
Po ok30min znajdujemy bardziej na obrzezach miasteczka spanie w prywatnym domu za12E od osoby,pan b mily,ale rano okazuje się ze to nie był dobry pomysl bo srednio się wypalimy(porownanie z tamtym rokiem na parkingu w aucie wypadlo tak samo:)
28.08 (Niedziela)pobudka 6.00 i 6-40 wyjazd do cro ale zostalo nam już nam tylko500km:)
Kierujemy się na Brele i Baska Voda .Docieramy na miejsce o12.30.nastawiamy się 10E od osoby ,max 12!
Zaczynamy szukac apartamentow,;) proponuja nam blisko morza za15E od osoby chodzimy po kilku i niby sa ok..ale mi nie dokonca pasuja,zreszta Brela i Baska Voda na zdjęciach wydawaly się ladniejsze..zastanwaiam się czy chce tam zostac i stwierdzam ze chce szukac jeszcze czegos innego:)
Po drodze zaczepiaja nas w Makarskiej…zgodzilsimy się bo facet chce nam pokazac za10E apartament!niby blisko morza..heheh..okazuje się ze do morza jest 30min i chyba turlaniem się z gory..natomiast apartament b ladny ale facet nagle rzada 15E od osoby!a my w smiech:)zreszta Makarska to nie miasto dla mnie…..ja chce cisze ,spokoj i blisko morze!!jedziemy do Podgory tam zgarszamy się bo pan nam pokazuje „apartament”za15E od osoby-ale to sutenera zrobiona nad parkingiem koszmar!!!
zaczynam być zmeczona i zla..ale mój facet mowi ze po drodze było cos jeszcze-faktycznie Tucepi..nio jedziemy tam i się zakochuje w tym miejscu:)wiem ze chce tu zostac..plaza bliziutko..nie trzeba nigdzie wchodzic hihi;]zatrzymuje nas starsza pani..pokazuje apartament chce 10E od osoby-zgadzamy się:)jedyny dol to ze okna mamy przy samej ulicy na parterze!ale mamy do dyspozycji wielka sypialnie ,gigant kuchnie ,łazienkę…wyglądało to jak po prostu mieszkanie z odzielnym wejściem na 6osob:)nio i do morza jest 30m!!tylko przez ulice i już :)
Pani wydaje być się mila,choc denerwuje nas ze ciagle gasi nam światło przy wejściu:)to była już przesada…jak wracaliśmy w nocy z miasta nie mogliśmy trafic w zamek..grrr
(spowodowane jest to wyłącznie ciemnością:)
slonce codziennie prazy,upal 35st leżakujemy na plazy:)albo czesciej na materacach w wodzie;)widoki cudne,w miasteczku jestem zakochana;)dla mnie idealne..ludzi optymalnie,piekne widoki,bliziutko morze…:)
gotuje sama ale tez co 2dzien chodzimy na jedzonko na miasto:)codziennie prawie wcinamy owoce morza które sama przyrządzam i sa mniam!!zaliczamy wycieczke do Makarskiej która niestety jako miasto srednio mi się podoba, miasteczko niczym mnie nie zachwyca.
Decydujemy się na calodniowa wycieczke stateczkiem na Brac i Hvar+fishpiknik(120kun od osoby)
rano dowiadujemy się ze plyniemy mniejszym statkiem niż miał być –widac za malo ludzi(sobota)plynie nas z 40osob.Wyspy bardzo mi się podobaja-Brac fajna ze swoim Bol , natomiast miasteczko Jelsa na Hvar odebrałam bardzo milo-cisza spokoj…Zycie plynie w zwolnionym tempie..juz wiem ze na pewno pojedziemy na ktoras z tych wysp na dłużej za jakis czas;)wycieczka stateczkiem bylaby super..gdyby nie to ze na koniec pol pasażerów się spilo z panem kapitanem na czele.jak się dorwali do sterow to stetek pływał w rozne strony,i kiedy ktos tak zakręcił mocno sterem ze nieomal nas przechylilo przestalo być smiesznie…kapitan chyba otrzezwial a większość pasazerwo wracala z „dusza na ramieniu” Bardzo slaba obsluga..pol pasazerwo dostawalo alkohol non stop, inni malo,jedzenie niedobre.nauczka nastepnym razem plyniemy większym stakiem bo tu momentami było to po prostu zalosne..
Ale widoki ze statku były super;)
Jetsesmy w Tucepi 10dni liczymy na to ze cennik u naszej pani jest dobry bo od 1wrzesnia spada cena nam na9E:)dlatego nie przenosimy się już do innych apartamentow(a zaczynaja się zwalniac)i to coraz lepsze nad samiutkim morzem.
Starsza pani jest mila ale potem się okazuje ze było to sztuczne…mój facet kupuje u niej jeszcze 2rakije i wino.W dniu wyjazdu gdy przychodzi do placenia..wzywa swoja córkę..chcemy się targowac ta nic..mowimy ze bylismy tu az 10dni zreszta cennik jest inny od 1.09-ona ze cennik jest zły i mamy placic tyle ile ona chce…jest bardzo niemila , wrecz chamska ,zaczyna na nas krzyczec..moj facet zaczyna się wkurzac..ze bylismy 10dni a ona nas tak traktuje..ona ze my ja chcemy oszukac ,okazuje sie tez ze corka podaje inne ceny wina i rakiji-mowiac ze mama się pomylila w kosztach oczywiście (staja się droższe..)to nas juz b wkurza, przyprowadza do tego jakos koleżankę i ta jeszcze na nas zaczyna wrzeszczec..wkoncu już zdenerwowani placimy i się wydosimy!!!na koniec kobita nas wyzywa.(tak się domyślamy po chorwacku)odjeżdżamy oburzeni…nie dosc ze oszukala nas bo na początku mówiła ze będziemy placic wg cennika.. gaszenie światla wieczorem, często w dzien (wchodzila nam do apartamentu i gasila światło w przedpokoju jak siedzieliśmy np. w kuchni)-no szczyt!!
Okazuje się ze i tak wyszlo na nasze kobitka pomylila się i(policzyla nam 9nocy zamiast 10)i wyszlo nam ok9E za osobe:)hihi
Z gospodarzami chyba cos było nie tak bo przed nami Polka wyjeżdżała od tej pani i powiedzila ze strasznie dziwna i bez kultury osoba… to nam wtedy nie dalo do myslenia;(ale wiemy ze ta pania omijac z daleko a miasteczko cudne i na pewno jeszcze tam wrocimy!!!
7.09(środa)kierujemy się do Primosten… miasteczko robi na nas wrazenie .
Szukamy miejsca i tu ceny nas załamują:(szukamy apartamentu a tu ceny wachaja się od15-20Eza osobe i to kiepskie warunki, do tego już wrzesien…szukamy noclegu z 2godz bo nikt nie stoi przy drodze i szukamy po domach..wreszcie znajdujemy pokoj blisko morza,dosc elegancki z balkonem..pani nam zjezdza do12E.. postanawiamy zostac 2dni..zwiedzamy miasteczko ..przyznam ze jest ladne ale riwiera zrobila na mnie wieksze wrazenie-szczegolnie biokovo..
primosten to raczej misteczko do zwiedzenia..nie mogalbym tam wypoczywac, za duzo ludzi ,slabe plaze:(
Nastepnego dnia zwiedzamy park krka i trogir..oba miejsca cudne..park sliczny wstep(ok30zl)od osoby, widoki niezapomniane, warto pojechac!!
Pozniej zwiedzamy Trogir-na razie miasto które najbardziej mi się podobalo(nie bylam w Dubrowniku wiec pewnie do tego czasu będzie na 1miejscu u mnie)cudna starowka,po prostu klimat nie z tych czasow:)ceny mniejsze alkoholi,biżuterii niż w innych miasteczkach..oczywisce robimy duzee zakupy;]
Mielismy plan żeby znow wrócić na riwire choc na3dni ale sprawdzamy pogode i od sob zapowiadaja zalamanie..wiec rezygnujemy- postanawiamy zostac w Primosten do soboty…
W piątek jedziemy do Splitu..fajne miasto,duzo do zwiedzania,ciekawe zabytki,ale pogoda się psuje szybciej niż miala (po południu lapie nas deszcz:(choc w primosten jak wracamy nie pada:)
Co do jedzenia w primosten polecam restauracje od strony portu blisko wejścia do czesci starowkowej miasta-restauracja „PRIMOSTEN”
Ceny bardzo okazyjne,bardzo mila obsluga,a pizza za25kun to gigant!!!nigdy tak dobrej nie jadlam
Tam także raczyliśmy się pysznymi zabimi udkami i kalmarami. poprostu mniam :)
najlepsze jedzenie jakie jadlam w cro to w tam:)godna jest tez na starowce budka gdzie sprzedaja griilowane szproty-pychotka;)
W nocy nad primosten byla gigant burza..jeszcze takiej nie przezylam-miasteczko zostaje bez pradu:)
W sobote okazuje się ze pogoda się poprawia –ale coz my już jedziemy…bardzo milo zaskakuje nas gospodyni domu..codziennie rano i wieczorem robila nam herbatke ,a na wyjazd dala nam 1,5litra wina swojej produkcji:)wspominamy ja b milo w porownaiu do pani z Tucepi:/
Wyjeżdżamy o 12-40 z Primosten, wbijamy się na autostrade w Sibeniku..ale pozniej stoimy prawie 2godz w korku przed sv.Rok..koszmar:(
Do Zagrzebia docieramy dopiero na 18zalamka:(pozniej korek na granicy i do Mariboru „jedziemy sznurkiem„eh..caly czas pada…spimy na parkingu w mikulovie-bo miejsc nie bylo(święto wina)
Polska granice przekraczamy w Cieszynie 8.15
W warszawie jesteśmy o13.30:)
Jak zwykle wróciłam z cro wypoczeta ,opalona i spragniona pojechania tam za rok:)
Pewnie tym razem będzie to Plejesac i Dubrownik:)już nie mogę się doczekac , a to jeszcze rok;((
altE
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 26
Dołączył(a): 11.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) altE » 14.09.2005 20:12

świetny opis! dzięki... napewno wielu pomoże w decyzjach...

pozdrawiam :)
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 14.09.2005 20:49

Dzięki Ines za tą relacje.
Czemu nie podajesz adresu ""sympatycznej"" pani ???
Prawie jutro jedziemy w tamtym kierunku bez konkretnego celu.
Obysmy się nie zarazili tą ""panią""

Jeszcze tu zaglądne przed wyjazdem. Może coś dopiszesz

Pozdrawiamy :)))
Pieterko
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pieterko » 14.09.2005 20:52

Fajnie mi się czytało. Chociaż przez chwile byłem z Wami w Chorwacji. Niestety w tym roku nie udało mi się tam pojechać. Pozdrawiam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 15.09.2005 00:59

pani nazwiska nawet nie znam:)a zreszta nie wypada podawac danych na forum:)
moze dla kogos innego "pani "bedzie mila;)
ale mozecie poznac po domku jest w galerii- riwiera makarska fota nr 41(domek jest przy ulicy po lewej stronie na dubrovnik:)tyle powinno wystarczyc:)
http://www.wakacje.ao.pl/
pozdrawiam:)
koltonek
Globtroter
Posty: 57
Dołączył(a): 07.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) koltonek » 15.09.2005 09:57

Witaj ines
Widze ze mielismy bardzo podobne wakacje (z wyjatkiem pani w Tucepi bo nasza byla mila)
Tucepi faktycznie jest super, plaza, moze, promenada i atmosfera calosci.
Jesli chodzi o Trogir to bylismy tylko w jeden wieczor i to co nam sie nie spodobalo to przerazliwy smrod z kanalu portowego, a poza tym jak dla mnie za duzo ludzi w tych waskich uliczkach, samo miasto jest extra (gdyby nie bylo reklam na budynkach to czulbym sie calkiem jakby sie czas cofnol).
W Primostenie nie wiem czy byliscie w knajpce Dalmacja - moja danie dnia za 80 kun - tylko porcja jakas malutka :) Spodobaly nam sie te otwierane wieczorem winnice i sprzedawane niedaleko rybki z grila i hobotnice (moje ulubione slowo po tych wakacjach).
Wrocilismy wczoraj - wyjazd o 20.40 z Primostenu, 2 godzinki snu za Bratyslava i w domu czyli w Szczawnicy bylismy o 15 - korkow juz nie bylo autostrada pusta tylko nad Zagrzebiem byla taka burza jakby powtoorka z bombardowania - takich piorunow jeszcze nie widzialem.
Pozdrownienia i podziekowania dla wszystkich od ktorych sie tu duzo dowiedzialem.
jaca32
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 16.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaca32 » 15.09.2005 11:26

Ja też byłem z rodzinką w Tucepi .Wróciliśmy 02.09. Miejscowość nas urzekła. Piękna promenada, plaża i cała reszta. Płaciliśmy 20E za pokój z łazienką + wspólna kuchnia i duży taras (2os. dorosłe+ dziecko). Właścicielka bardzo miła (sama świeciła światło:D ).Miała jeszcze apartament klimatyzowany 4 osobowy (2 sypialnie + kuchnia + łazienka +taras) za 60-50E w sezonie poza sezonem 40E. Do morza 5min spacerkiem, tylko trzeba przejść przez ulice (jest przejście podziemne) i dalej przy hotelu ALGA (fajne ma baseny, jeden z jacuzzi). Polecam dziką plaże tuż za Tucepi w stronę Podgory. Samochód zostawia się na dzikim parkingu przy drodze i schodzi się do morza przez lasek oliwkowy. Rośnie tam też sporo fig więc można się najeść dowoli (w tym okrasie dojrzałe). W przyszłym roku też prawdopodobnie tam się wybierzemy.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 15.09.2005 12:39

:)
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 18.09.2005 10:29

Bardzo sie cieszę ,że rośnie liczba zwolenników Tucepi :D

pzdr :papa: :papa:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 19.09.2005 01:21

Bo to piekne miejsce:)dla mnie idealne do wypoczynku:)
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 03.10.2005 13:21

Hejka,
Ines, podobala nam sie Twoja relacja ( nie mowie juz o super-fotkach w albumie jaki podalas w innym poście) .
Mielibysmy pare pytan , prosze podaj nam maila do siebie ....
tu jest nasz adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
gg 30882

Pozdrawiamy Aneta z Jackiem
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 03.02.2006 01:44

oo:))
Eduardo
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 22.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eduardo » 09.03.2006 14:48

jaca32 napisał(a):Ja też byłem z rodzinką w Tucepi .Wróciliśmy 02.09. Miejscowość nas urzekła. Piękna promenada, plaża i cała reszta. Płaciliśmy 20E za pokój z łazienką + wspólna kuchnia i duży taras (2os. dorosłe+ dziecko). Właścicielka bardzo miła (sama świeciła światło:D ).Miała jeszcze apartament klimatyzowany 4 osobowy (2 sypialnie + kuchnia + łazienka +taras) za 60-50E w sezonie poza sezonem 40E. Do morza 5min spacerkiem, tylko trzeba przejść przez ulice (jest przejście podziemne) i dalej przy hotelu ALGA (fajne ma baseny, jeden z jacuzzi). Polecam dziką plaże tuż za Tucepi w stronę Podgory. Samochód zostawia się na dzikim parkingu przy drodze i schodzi się do morza przez lasek oliwkowy. Rośnie tam też sporo fig więc można się najeść dowoli (w tym okrasie dojrzałe). W przyszłym roku też prawdopodobnie tam się wybierzemy.


Witaj, czy mógłbym Cię prosić o namiar na Waszą kwaterę w Tucepi. Będę wdzięczny za info - adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 30.04.2006 01:17

pisalam w relacji namiarow nie posiadam ze wzgledu na zachowanie naszej gospodyni:)
chruścik
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 23.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) chruścik » 23.06.2006 16:28

ja 18.07 mialem jechac w ciemno do Podgory ale zajade do tucepi!:) jakies namiary na fajny apartament dla 2 osob!?
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
RELACJA Z CRO!!!!!!!!!!TUCEPI+PRIMOSTEN-zapraszam:))))))
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone