Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przedłużacz i eurowtyczka

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pijak
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 10.06.2005
Przedłużacz i eurowtyczka

Nieprzeczytany postnapisał(a) pijak » 10.06.2005 16:26

Witam szanownych forumowiczów
To bedzie mój pierwszy raz w Cro, wybieramy się pod namiot. Kompletuję właśnie ekwipunek i wśród wielu porad i list ekwipunku na forum trafiłem na pozycje jak w temacie. Pytanie mam takie: jak długi powinien być przedłużacz (jasne, że im dłuższy tym lepszy, ale też i sporo miejsca zajmuje) i co to jest eurowtyczka, gdzie ją mozna dostać? Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 10.06.2005 17:16

pijak napisał(a):Witam szanownych forumowiczów
To bedzie mój pierwszy raz w Cro, wybieramy się pod namiot. Kompletuję właśnie ekwipunek i wśród wielu porad i list ekwipunku na forum trafiłem na pozycje jak w temacie. Pytanie mam takie: jak długi powinien być przedłużacz (jasne, że im dłuższy tym lepszy, ale też i sporo miejsca zajmuje) i co to jest eurowtyczka, gdzie ją mozna dostać? Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków.

Myślę, że to wyjaśni wszystko:
1
2
Ps. Nick masz mniamniuśny!!!
Pzdr.
pijak
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 10.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pijak » 10.06.2005 19:18

Krystek : dzieki. Szukałem wcześniej pod złymi hasłami.
A nick jak życie... :wink:
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 17.06.2005 08:15

Jakbym miał Ci radzić, to:
kabel długości przynajmniej 30-40m, czasami skrzynki z prądem są w dziwnych miejscach i brakuje tych paru metrów, ja biorę dodatkowy przedłużacz dł. 5m zakończony listwą z 5 gniazdami, do niego dopiero podpinam wszystkie "urzadzenia elektryczne". :)
Tak na wszelki wypadek zrobiłem sobie "przejściówkę" wtyczka trójbolcowa, okragła (chyba ma oznaczenie TO-6) 230V, kabelek 20 cm i gniazdo jak do przedłużacza.
Przydało by się też jakieś zabezpieczenie do podłączenia "długiego" przedłużacza z "krótkim". W zeszłym roku zostałem poproszony przez właściciela kampingu o odpowienie zabezpieczenie tego połączenia przed ewentualnym iskrzeniem, zabezpieczenie zrobiłem z paru reklamówek i obwiazałem taśmą samoprzylepną. :D
Wszystkie części kupisz w najbliższym sklepie elektrycznym.
Poczytaj linki jakie już wcześniej dostałeś, bedziesz wiedział co jest potrzebne.
pijak
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 10.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pijak » 17.06.2005 12:04

Przemo napisał(a):Tak na wszelki wypadek zrobiłem sobie "przejściówkę" wtyczka trójbolcowa, okragła (chyba ma oznaczenie TO-6) 230V, kabelek 20 cm i gniazdo jak do przedłużacza.

A już spałem spokojnie... . Ta wtyczka to do siły chyba, nie :?
Jakbyś mógł to oznaczenie sprawdzić, nie mogę nigdzie niczego takiego na necie wypatrzeć. Jak to wygląda?
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 17.06.2005 13:57

Link http://www.aep.pl/katalog/w16-32/w16a002.html
jaki znalazłem do jakiegoś katalogu, chodziło mi o zdjęcie,
wtyczka jest 3-bolcowa dwa "zasilające: i środkowy grubszy uziemienie.
Wtyczka przenośna ProTOP 16A 230V 2P+Z IP44 (niebieska)
Czerwone są na 400V i mają większą średnicę, inny układ bolców,
Oczywiście wcale tego nie musisz mieć, ja niestety musiałem raz wybebeszyć "normalną" wtyczkę, żeby dostać choć trochę prądu. :)
Po tej "przygodzie" poszedłem do sklepu kupiłem niezbędne materiały i zrobiłem odpowiedni adapter, teraz mnie juz nie mam problemów :wink:
tomkoz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 24.05.2005
wtyczka

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomkoz » 17.06.2005 14:27

Byłem w CRO 5 razy, na różnych kempingach, zawsze brałem prąd /swoją drogą jak oni to kalkulują: 1,5 - 2 euro za dobę!/ i nigdy, absolutnie NIGDY nie trafiłem na inne podłączenie niż zwykła wtyczka taka jak przy przedłużaczu do kosiarki. Więc nie ma strachu.
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 17.06.2005 14:31

http://www.tarel.pl/katalog2.php?sub=pokaz&grupa=30&podgrupa=30
pierwszy obrazek z linku
Wtyczka izolacyjna przenośna IP44 16A/250V :D
pijak
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 10.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pijak » 17.06.2005 14:51

Z tego co mi się udało dowiedzieć, to takie wtyczki są standardowe przy podłączeniach prądu na zewnątrz budynków. Nie tylko w cro ale i u nas - jak ktoś robi podłączenie na zewnątrz to zgodnie z obowiązującymi normami powinien je robić dostosowane do tego typu wtyczek.
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 18.06.2005 15:48

Masz rację, wtyczki i gniazdka tego typu montowane są na zewnątrz, ale jednocześnie montuje się je przy urządzeniach wymgających większej mocy, a zasilanych 230V. Natomiast bardzo często wystepują w przyczepach kampingowych i kamperach. Stąd na kampingach znajdują sie takie przyłącza.
Taka uwaga, rzeczywiście nie na wszystkich kampingach są tego typu wtyczki, w 95 % przypadków sa tam gniazda typu F, ale co zrobić, jak sie przyjedzie na kamping i okazuje sie że nie ma gniazda do którego chcesz sie podłaczyć?
Czasami na kampingu mają odpowiednie adaptery, ale nie wiem czy czasem nie będą chcieli dodatkowych kun? :?
Dlatego ja sobie zrobiłem przejściówkę, zajmuje naprawdę niewiele miejsca, a dopadają problemy w przypadku braku gniazda. :D
pijak
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 10.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) pijak » 18.06.2005 20:12

Lepiej mieć niż niemieć. Przejściówka zrobiona. Z drugiej strony dałem gniazdo zatopione w gumie, więc dodatkowa izolacja nie będzie potrzebna. Koszt całości 25 zł. Dzięki Przemo.
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005
Re: wtyczka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 01.07.2005 16:20

tomkoz napisał(a):Byłem w CRO 5 razy, na różnych kempingach, zawsze brałem prąd /swoją drogą jak oni to kalkulują: 1,5 - 2 euro za dobę!/ i nigdy, absolutnie NIGDY nie trafiłem na inne podłączenie niż zwykła wtyczka taka jak przy przedłużaczu do kosiarki. Więc nie ma strachu.


...ale nie jest tak wszędzie: na kampie Poljana na wyspie Losinj (a warto, naprawdę warto tam jechać) niestety kwaterowałem namiotem w okolicy, w której były same skrzynki na te "eurowtyczki". Nie było normalnego wejścia! Zdarzają się takie kampy, słyszałem już od innych. Miałem duży problem.
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 01.07.2005 20:49

Witam.
Inne przyłącza są też na campie ZABLAĆE w Baśce na Krk-u.
Nie znam nazwy wtyczki ale pamiętam że były niebieskie.

Wpisujcie campy o których wiecie że są inne przyłącza niż te tradycyjne.

POZDR 8)
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 02.07.2005 21:08

darrou napisał(a):Witam.
Inne przyłącza są też na campie ZABLAĆE w Baśce na Krk-u.
Nie znam nazwy wtyczki ale pamiętam że były niebieskie.

Wpisujcie campy o których wiecie że są inne przyłącza niż te tradycyjne.

POZDR 8)

Ja właśnie o takich wtyczkach piszę
KRIS_WLKP
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 14.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KRIS_WLKP » 11.07.2005 14:38

krystek napisał(a):
pijak napisał(a):Witam szanownych forumowiczów
To bedzie mój pierwszy raz w Cro, wybieramy się pod namiot. Kompletuję właśnie ekwipunek i wśród wielu porad i list ekwipunku na forum trafiłem na pozycje jak w temacie. Pytanie mam takie: jak długi powinien być przedłużacz (jasne, że im dłuższy tym lepszy, ale też i sporo miejsca zajmuje) i co to jest eurowtyczka, gdzie ją mozna dostać? Pozdrawiam wszystkich Cromaniaków.

Myślę, że to wyjaśni wszystko:
1
2
Ps. Nick masz mniamniuśny!!!
Pzdr.


troszeczkę lepiej przedstawiona wtyczka typu F (fotki gniazdek i wtyczek)
http://users.pandora.be/worldstandards/electricity.htm
Następna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Przedłużacz i eurowtyczka
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone