Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lokva-Rogoznica

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ciupag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 09.05.2005
Lokva-Rogoznica

Postnapisał(a) ciupag » 11.05.2005 07:07

czy ktoś mógłby coś napisać na temat tej miejscowości. Znalazłem tam dosyc ciekawą ofertę apartamentu. [/b]
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Postnapisał(a) Kir » 12.05.2005 15:53

Trzeba zajrzeć do archiwum - było.

Lokva to mała wioska, letnisko położona na zboczu góry.
Byłem tam przez 5 dni w 2002 roku. 4-5 knajpek chyba 2 sklepy jak nasze wioskowe. Do Makarskiej kilka km, nie ma korków, do Omnisa kilkanaście km - korki od rana przy wjeździe do miasta.
W Lokvie nie ma nic do zwiedzania. Centrum z placykiem i 2 knajpkami oraz jednym sklepem wygląda jak w jakiejś dziurze w bieszczadach. Gorzej wygląd niż jest - knajpki jak na Hr sa tanie - w zasadzie Lokva to było jedyne miejsce gdzie chodziliśmy na kolację codzień zamiast gotować. Widoki są ciekawe. Ze zboczy widać wyspę Bracz z jej kamieniołomami i inne wyspy. Plaża - w zasadzie jest jedna za to duża i nigdy nie jest na niej tłoczno mimo że we wiosce na moje oko wypoczywa jednocześnie z 1000 osób. Do plaży schodzi sie ze 20 metrów od wioski w dół. Plaża jest żwirkowa w morzu jest trochę piachu pomiesznego ze żwirkiem. Nie pamiętam żeby tam były jeżowce na głównej plazy. Poza plaża też można wejśc do wody ale to są skałki lub małe dzikie plaże.
Największą wadą Lokvy jest magistrala - biegnie przez środek wioski i jeżeli nie mieszkasz znacząco nad magistralą to ją słychać równiez w nocy. Nam to jednak jakoś zupełnie nie przeszkadzało.
Wrzuciłem do sieci zdjęcie z widokiem na plaże w Lokvie
ciupag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 09.05.2005

Postnapisał(a) ciupag » 12.05.2005 18:16

Dziękuje za odpowiedź, oczywiście zaraz przejżę historie.
Troche mnie przygasiłeś swym opisem :(
znalazłem jeszcze ofertę w marusicu, spróbuję poszukać jakiś opinii na ten temat :)
Jackus
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 01.04.2004

Postnapisał(a) Jackus » 12.05.2005 20:56

Generalnie miejscowosci między Omisem a Pisakiem mają podobną wielkość i podobne ukształtowanie geograficzne. Plaże są dość wąskie, kamyczkowato - żwirowe. Stojąc na plaży ma się przed sobą wyspę Brac a za plecami pasmo gór niższych od Biokovo (Omiška Dinara, Sveti Vid ok 600 m.n.p.m). Jeśli chodzi o zwiedzanie na miejscu, to można wejść na Sveti Vid. Po drodze przy odrobinie szczęścia mozna zobaczyć osła przy zabudowaniach. Dalej wysoko położony cmentarz z kapliczką (w połowie góry) Na szczycie stoi druga kapliczka. Piękny widok z góry. W Lokvie przy plaży camping "Sirena" na cyplu zalesionym piniami. Nad plażą (prawie nad głową) przebiega jadranka. Z tego względu nam bardziej spodobała się miejscowość Ruskamen położona kilkaset metrów dalej w stronę Omisu. Tam jest mniejsza plaża ale bardziej intymna i zaciszona. Każdy może znaleźć zakamarek dla siebie. Omiska Riviera - bo tak zwykło się nazywać te wioski jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Omisa Splitu i Makarskiej. Jeśli lubicie spokój to miejsce w sam raz, byleby udało Wam się znaleźć kwaterę trochę dalej od magistrali. Mam kilka fotek z tamtych okolic. Jakby co....
ciupag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 09.05.2005

Postnapisał(a) ciupag » 12.05.2005 21:22

W Pisaku byłem dwa lata temu. Było fajnie bo spokojna okolica, daleko od Jadranki. W lokvie obawiam się że będzie chałas od samochodów.
Ponieważ jedziemy z małym dzieckiem chce zarezerwować wcześniej pobyt, ale jest już troche późno i jest mało ofert.
zastanawiam się jeszcze bo znalazłem fajną ofertę w Marusicu a tam chyba Jadranka jest wyżej. Są jeszcze apart. na Ciovo ale co do tej wyspy są rózne opinie.
Pozdrawiam
ciupag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 48
Dołączył(a): 09.05.2005

Postnapisał(a) ciupag » 12.05.2005 22:08

gdybyś mi podał skrzynke przesłałbym ci jedno zdjęcia z widoku apartamentu o którym myślę w lokvie, a ty byś mi napisał czy to co widać to jest właśnie magistrala. Jakoś idzie tak bardzo blisko morza :o
Jackus napisał(a):Generalnie miejscowosci między Omisem a Pisakiem mają podobną wielkość i podobne ukształtowanie geograficzne. Plaże są dość wąskie, kamyczkowato - żwirowe. Stojąc na plaży ma się przed sobą wyspę Brac a za plecami pasmo gór niższych od Biokovo (Omiška Dinara, Sveti Vid ok 600 m.n.p.m). Jeśli chodzi o zwiedzanie na miejscu, to można wejść na Sveti Vid. Po drodze przy odrobinie szczęścia mozna zobaczyć osła przy zabudowaniach. Dalej wysoko położony cmentarz z kapliczką (w połowie góry) Na szczycie stoi druga kapliczka. Piękny widok z góry. W Lokvie przy plaży camping "Sirena" na cyplu zalesionym piniami. Nad plażą (prawie nad głową) przebiega jadranka. Z tego względu nam bardziej spodobała się miejscowość Ruskamen położona kilkaset metrów dalej w stronę Omisu. Tam jest mniejsza plaża ale bardziej intymna i zaciszona. Każdy może znaleźć zakamarek dla siebie. Omiska Riviera - bo tak zwykło się nazywać te wioski jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania Omisa Splitu i Makarskiej. Jeśli lubicie spokój to miejsce w sam raz, byleby udało Wam się znaleźć kwaterę trochę dalej od magistrali. Mam kilka fotek z tamtych okolic. Jakby co....
Jackus
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 01.04.2004

Postnapisał(a) Jackus » 12.05.2005 22:29

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Sarah
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 07.05.2005

Postnapisał(a) Sarah » 28.06.2005 21:08

jaki to apartament? ja tez cos znalazlam, i zastanawiam sie czy jechac?
margaret
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 15.03.2005

Postnapisał(a) margaret » 23.08.2005 10:29

Właśnie wróciliśmy z Lokvy - apartament znaleziony w internecie był dokładnie jak w opisie i na zdjęciach, gospodarze mili, zejście do plaży prywatnej przez tunel, ale dalej koło kampingu Sirena była o niebo lepsza i tam chodziliśmy

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone