Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winsurfing

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zadus
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 19.04.2005
Winsurfing

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zadus » 20.04.2005 08:32

Witam Wszystkich

Mam pytanie - moze ktos bedzie wiedzial - kiedy i gdzie w Chorwacji mozna plywac na desce.
Mowiac "plywac" mam na mysli oczywiscie slizganie sie a nie stanie na dese i kolysanie sie na falach.
Jest Bora, Jugo i jeszcze jakies inne wiaterki ale kiedy i gdzie one wieja?
Moze ktos z szanownych forumoiczow "troche" plywa ?
Jesli tak - prosze o kontakt:

Z powazaniem
Robert Zadecki
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
tel. 0502641661
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 20.04.2005 10:15

Super miejscem jest Peljesac, konkretnie okolice Orebica, pomiedzy Peljesacem a Korcula tworzy sie naturalna dysza w ktorej wieja stabilne i dobre wiatry, podobnie jak na jez Garda - rano wieje w jedna strone a popoludniu w druga, jest to chyba najlepsze miejsce w Cro do plywania na desce, mozna spokojnie chodzic w slizgu, i nawet nie trzeba miec bardzo duzego zagla,
zreszta w okolicy Orebica jest kilka campow okupywanych przez deskarzy.
Polecam camp PERNA w Orebicu - super - ja tam bylem, w Viganij jest tez serfingowy camp Antony Boy,

popatrz tez na grupy dyskusyjne pl.rec.windsurfing i tam jak przeszukasz historie to znajdziesz sporo info o surfowaniu w Cro, podobno jest jeszcze gdzies miejsce do plywania ale szczerze mowiac nie wiem gdzie, natomiast sadzac po ilosci szkolek obozow i zwyklych ludzi plywajacych oraz obserwujac ilosc aut z deskami na dachu jadacych w kieruknku konca Peljesaca to chyba dobre miejsce


pozdr.
Olo
Zadus
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 19.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zadus » 20.04.2005 12:09

Dzieki za odpowiedz

Wybieramy sie w okresie pierwszych 2 tygodni sierpnia na poludnie Chorwacji (gdzies pomiedzy Splt a Dubrownik)
Informacje na temat wiatru w tym rejonie i o tej porze roku i sa raczej sprzeczne.... a wiezienie deski grubo ponad 1500 kilometrow w jedna strone tylko po to zeby ja przewiezc jakos mi sie nie usmiecha....

Chodzi mi raczej o ogolne spostrzezenia dotyczace wiatru w tym rejonie.
Jedziemy bez rezerwacji (tzn. w "ciemno" - jak zwykle) wiec nie wiemy gdzie sie zatrzymamy (na 1000% nie bedzie to hotel w miescie bo lubimy cisze, spokoj, kamieniste wybrzeze i piekne widoki)


Jeszcze raz dzieki za odpowiedz Olo.
Olo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 255
Dołączył(a): 17.03.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olo » 20.04.2005 12:52

tzn tak slyszalem ze sa podobnop dni kiedy jest slabo z wiatrem - ja bylem we wrzesniu, 2 i 3 tydzien wrzesnia, i na wiatr nie mozna narzekac, moja lepsza polowa byla 3 i 4 lata temu na przelomie sierpnia i wrzesnia tez na peljesacu i tez byla bardzo zadowolona z warunkow, powiem tak moze czasem brakowalo troche zagla - mamy 8 m2, ale czasami tez taklowalismy mniejsz 6,5 m2 i bylo super,
mieszkalismy na kampie PERNA - opisywanym tu na forum, duzy kamp, ladne sanitariaty, zacieniony, miedzy drzewami, dla mnie super, na koncu Orebica, wieczorami spokojnie - bylismy z malym dzieckiem i nie bylo hucznych imprez do bialego rana,
zwiedzalem tez camp AntonyBoy w Viganji - ale dla mnie ma jedna wade jest po drugiej stronie drogi - tzn. jest plaza, droga (malo ruchliwa ale jest) i dopiero camp - ale tez sanitariaty spoko, troche gorzej z cieniem ale tez jest.
a Perna jest na brzegu wiec nie musisz wogole chowac sprzetu w dzien jak idziesz np do swojego obozowiska na obiadek ;))

ja polecam to miejsce i jak mowie ja i zona bylismy zadowoleni i to bardzo


pozdr
Olo
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 20.04.2005 13:15

Dobre warunki i kilka ośrodków windsurfingu jest także na wyspie Brac w okolicy miasta Bolniedaleko znanej plaży Zlatni Rat :lol:
:hut:

pzdr :papa: :papa:
majus
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 22.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) majus » 20.04.2005 17:36

Te warunki o których pisze Diego M, to są w godzinach 12-16 i nie zawsze idealne, ale czasami jak zawieje to zawieje, tak że z tego wiatru mają tylko przyjmność ci co na deskach a resztę to raczej wywiewa z plazy.
Sytuacja na Brać - Bol jest podobna do tej jak na Peljesac, pomiędzy wyspą Hvar jest taki właśnie tunel.
Jest kilka miejsc gdzie mozna zostawić deski i nie składać ich codzienne, są szkółki tylko z ewentualnym serwisem nie zawsze jest łatwo. No i co jeszcze jest to drogo :cry: i bardzo ciasno jeśli chodzi o miesiące lipec-sierpień.

A z najbardziej czego trzeba to cierpliwego towarzystwa, którym nie będzie przeszkadzalo wietrzenie się na plaży. Sam wynudziłem się do bólu dwa tygodnie - ale i tak mile je wspominam.
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 20.04.2005 18:03

Na Peljesacu (najlepiej w miejscowości Viganj) masz prawie pewne 4-6B codziennie od 10 do 16-18. Zwykle z kierunku NW. Stan morza 3-4B.

Natomiast w Bol na Bracu wiatr wieje zwykle trochę słabiej, ale prostopadle do niskiego półwyspu i zawsze po jednej stronie masz spokojną wodę przy silnym wietrze.

Wybierz to co bardziej lubisz. Oczywiście wróżką nie jestem i gwarancji na wiatr Ci nie dam.
Sam popatrz na wiatry:
http://www.windguru.cz/int/index.php
tu masz i Viganj i Bol.

pozdraviam MP
Zadus
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 19.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zadus » 20.04.2005 18:25

Wszystkim - serdeczne dzieki.
Jestem blizej niz dalej podjecia decyzji o zabraniu deseczki.
Kobieta mi sie troche "krzywi" bo jesli bedzie wialo to raczej przez te dwa tygodnie nie bedzie mnie widywala zbyt czesto :wink:

Jeszcze jedno pytanko:
Planujemy zatrzymac sie na stalym ladzie - choc raczej daleko od cywilizacji - tam sa gory ktore "spadaja" prosto do morza - czy w ich "cieniu" takze troche dmucha? Czy nie bedzie problemu z doplynieciem na desce do miejsc o ktorych piszecie?

Powidzcie jeszcze tylko czy na granicach nie mieliscie zadnych problemow z przewiezieniem sprzetu - bo slyszalem ze czasem takowe bywaja - szczegolnie z drozszym sprzetem....
Moj nie jest az taki drogi ale kilka "tysiakow" na niego wydalem....
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 20.04.2005 18:42

Dopłynięcie na desce? No bez GPS-a i dobrej mapy to się nie uda.

To żart, a poważnie to na Peljesacu zawsze w jedną stronę będziesz miał
halsówkę. Na Bracu - nie wiem.

Deskę zabierz, nawet się nie zastanawiaj.

Na granicy zero problemów. Nie z takim sprzętem się jeździło.
Diego M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 28.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Diego M » 23.04.2005 19:45

Stronka dla symatyków windsurfingu ośrodka Perna na Peljesacu
http://www.perna-surf.com/ :lol: :hut:


pzdr :papa: :papa:

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone