Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac - lista kempingów( opinie)

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 02.03.2006 15:33

Kilka fotek z Divnej (przepraszam za nie zawsze wysoką jakośc ale tylko takie mam)

Obrazek
Plaza Divna sfotografowana z parkingu ok godziny 20 w ostatnich dniach lipca

Obrazek
A to rano pod słońce

Obrazek
A to z drogi na kemp. Kemp jest na wprost, nareszcie widać wysepkę

Obrazek
Wysepka o zachodzie z drogi do Duby Peljeszackiej

Obrazek
Wysepka z plaży (woda czyściutka,ale z powodu piasku na dnie widoczość gorsza niz przy skałkach

Obrazek
Plaza z wody. Jak widać bardzo oblężona nie jest - choć to szczyt sezonu. Prawda jednak jest taka ze duzo więcej ludzi jest od strony parkingu, tam jest tez trochę więcej piachu

Obrazek
No a to sama plaża, zdjęcie z parkingu, jeszcze nie ma tłumu
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 02.03.2006 15:35

A teraz zdjęcia z Duby Peljeszackiej

Obrazek
Plaża w Dubie. Ok godziny 21. Ale nawet w dzień nie ma tu wielkiego tłoku

Obrazek
Przystań w Dubie.

Obrazek
Duba, centrum. No, starówki to tu nie ma ;-)
W ogóle niczego nie ma. Kościółek zamknięty. Jest kilka świetnych wielkich willi poza ścisłym centrum

Obrazek
Widok z przystani na drugą stronę zatoki. Te góry w oddali to Biokowo, gdzieś za wystającą wyspą jest Makarska. Ta wyspa która jest na pierwszym planie to Hvar - jakaś strasznie płaska z tej strony się wydaje
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.03.2006 21:37

Płaskość Hvaru to złudzenie. W zdecydowanej większości wyspa jest górzysta i ... przepiękna!!!!

A co do Peljesacu... okolice Divnej jak dla mnie były bardzo atrakcyjne :)
emtomek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 13.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) emtomek » 07.03.2006 18:55

Kir - fajne fotki, dzięki za fatygę ... :lol:
Majkimajk
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Majkimajk » 20.06.2006 23:29

A ja mam pytanie o kemping Maestral. W czwórkę wybieramy się ze znajomymi na cały lipiec, wszyscy na deski.
Chętnie poczytam jakieś opinie :)
Dad
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 46
Dołączył(a): 30.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dad » 21.06.2006 19:15

ally napisał(a):PUK PUK nikt nie chce się wypowiedzieć???
A może macie jakiś kemping, który należy dodać do tej listy hmmm?

Przy wjeżdzie na kemp Adriatic w Mokalo jest brama na drugi kemp(nie pamiętam nazwy) na którym w 2005 roku spędziłem dwa tygdonie i byłem bardzo zadowolony.Czysto,schludnie i tanio a korzysta sie z tej samej plaży.Polecam.
Grzesiek_
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 25.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzesiek_ » 28.06.2006 21:58

Witam
Ally zaczełaś ten temat rok temu a więc jestem pewien że jesteś specjalistką w tej dziedzinie . Prośba , doradź który z kempingów z twojej listy i te dodane przez innych poleciła byś dla rodziny z dzieciakami w wieki 5 - 6 lat . Najważniejsze to dobre sanitariaty , dobre dojście do plaży , no i sama plaża. Liczę na pomoc i z góry dziękuję
Pozdrawiam Grzesiek
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 03.07.2006 12:34

Polecić naprawdę ciężko. Przekonałam się już wielokrotnie, że każdy turysta ma swój specyficzny gust i sposób spędzania czasu.

Ja preferuję miejsca raczej ciche, zdala od centrum turystycznego życia.....
Osobiście bardzo podbał mi się maleńki kemping Divna - przepiękna plaża, myślę, że w sam raz dla dzieci. Nie nocowałam tam jednak nie mogę więc powiedzieć wiele więcej. Kemping jest położony nad samą plażą w dośc odludnym miejscu a jeśli chodzi o sanitariaty to były raczej ... "średnie" ( sprawdzała je moja "druga połowa" nie testowoałam ich osobiście 8) ).

Ciekawy jest też kemping Adriatic - niedaleko do Orebicia i tym samym można swodobnie dostać się na Korculę, gdzie stare miasto jest nielada atrakcją ale .... co dla jednych może byc plusem dla drugich minusem.... bo ten kemping ulokowany jest w częsci na skalnych półkach, jak dla mnie bardzo fajny pomysł, jednak jeśli jedzie się z dziecmi może to być minus.....

Prapratno .....podobno ciekawe miejsce ( nie byłam) ale tu skolei plaża nie wszystkim odpowiada....



Powiem tak :D :D :D
Ja osobiście wybieram sobie kilka kempingów, które odpowiadają moim wymaganiom ( teoretycznie) i jadę z założeniem, że jak nie ten to ten drugi :D Wypowiedzi Forumowiczów są na tyle zróżnicowane, że można mniej więcej ustalić co będzie odpowiadało naszym wymaganiom.
tomiola
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomiola » 27.07.2006 23:31

szukam naprawdę bardzo taniego kampu i blisko plaży prosze o jakieś namiary i ceny ( rodzina 2+2)
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 02.08.2007 13:35

Pozwolilam sobie odswiezyc watek campow na Peljescu, jako ze wybieram sie z rodzinka w tamtym kierunku za dwa tygodnie...

Moze ktos byl i podpowie mi, ktory kemping spelnia moje oczekiwania...
Lubimy spokoj, kameralnosc, bliskosc plazy (kamyki i zwirek), czyste sanitariaty, cien, samochod przy namiocie.

Mam juz pewne typy, pewnie odwiedze te miejsca tak czy inaczej, ale moze czesc moich watpliwosci da sie rozwiac juz przed wyjazdem... :roll:

1. Makalo camp Adriatic - to chyba typ nr jeden, ale...jak to jest z tymi tarasami? czy z dzieckiem bedzie bezpiecznie? I czy auto daleko od namiotu?

2. Nevio Makalo, ale tam podobno z cieniem kiepsko...

3. Divna - tu z kolei informacje o sanitariatach mnie zniechcaja, brak cieplej wody nie wchodzi w gre

4. Glavna Plaza - tu zastanawia mnie polozenie: z informacji na forum wynika, ze nieopodal jest deptak? Dobrze zrozumialam?

5. Rozwazam tez campy w Zulianie (Sunce lub Vucine).

I tu prosba do osob, ktore byly w ww miejscach... Moze jakies sugestie dotyczace pobytu na tych campingach z dziecmi.
Bede bardzo wdzieczna za wszelkie informacje. A moze ktos ma zdjecia "pogladowe" z tych campow (oczywiscie nie liczac tych dostepnych na stronach internetowych)?
Z gory dziekuje i pozdrawiam :D :papa:
waldemort
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemort » 02.08.2007 13:39

witam

Ja jadę 06.08.
moje typy to : Vrila, Vala, Adriatyk, Divna, tylko jestem ciekawy jak będzie z miejscami w tym czasie.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 02.08.2007 21:43

AniaJ.
1) Makalo => mnie się ten kemping podoba. Ciężko powiedzieć czy dla dziecka będzie to bezpieczne miejsce. Myślę, że warto podjechać i oecenić osobiście. Napewno w sierpniu może być tłoczno bo to dość mały kemping. Ja odwiedziłam go przejazdem pod koniec sierpnia 2005 i kemping był dość "zaludniony" :D

2)Vucine - tu z koleji minusem był nieporządek na plaży i nieład na kempingu - ogólnie,kiepsko się to prezentowało.

To dwa kempingi z wymienionych przez Ciebie o których coś mogę pwoiedzieć bo byłam przejazdem. Wydaje mi się, że warto dojechać tak by mieć nieco czasu na weryfikację swoich oczekiwań :D Ja bym wybrała albo Divną ( tu też było tłoczno w sierpniu) albo Makalo.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 03.08.2007 12:15

Ally,
dzieki za odzew:) Czytalam Twoje wrazenia z tych miejsc, i Twoje zdanie na temat Adriatic Makalo mnie zachecilo:) Ale mam nadzije, ze odezwie sie kotos, kto byl z dziecmi i opowie co i jak. Chodzi mi o te tarasy i o zejscie na plaze.
A czy z namiotow widoki sa ladne? Podejrzewam, ze po Lili juz zaden mi sie nie spodoba, ale moze sie myle?
Co do zatloczenia to roznie moze byc. Wyjezdzamy co prawda 16 sierpnia, ale najpierw 4-5 dni w Slowenii, wiec na Peljesac dotrzemy po 20 sierpnia. Moze nie bedzie zle :roll:

Serdecznie pozdrawiam,
Ania :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 05.08.2007 11:10

Ania.
Po 20tym sierpnia zaczyna być mniej turystów, tak więc trzeba pojechać i zobaczyć czy będą miejsca.
Ja również po pobycie na Lili nie znalazłam jeszcze drugiego takiego miejsca. A prównując, no coż kemping w Mokalo jest jakby mniejszy, bardziej zacisnięty, no i w bardziej "cywilizowanym" miejscu. Ja po czasie żałowałam, że nie zostałam na nim bo jest to świetne miejsce wypadowe. Po pierwsze jest blisko do Orebicia i mozna zwiedzać półwysep. Po drugie można bezproblemowo zwiedzić miasto Korcula a w drugą stronę masz kierunek Ston, Mostar, Dubrovnik.

Na tym linku jest fotka gdzie widać tarasy i ogrodzenie: http://www.campingcroatia.net/south-dal ... -adriatic/

A na stronie w galerii zdjęć można zobaczyć, że wszędzie jest ogrodzenie (podbnie jak na Lilli): http://www.adriatic-mikulic.hr/pl/chorw ... okalo.html

Jak się zdecydujecie to po powrocie czekam na relacje :D
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 05.08.2007 11:11

...a tak przy okazji, czy mogę wiedzieć gdzie się zatrzymujecie w Słowenii?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Peljesac - lista kempingów( opinie) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone