Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Jaką trasą jeżdzimy do Chorwacji - ankieta

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]

Jaką trasą jeździmy do Chorwacji?

Słowacja (Czechy) - Węgry (przez Budapeszt) - Chorwacja
25
19%
Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja
95
72%
Niemcy - Austria - Słowenia - Chorwacja
8
6%
Inna (proszę opisać)
4
3%
 
Liczba głosów : 132

volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004
Jaką trasą jeżdzimy do Chorwacji - ankieta

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 17.03.2005 10:57

Proponuję następującą zabawę: dowiedzmy się, jaką trasą najczęściej jeździmy do Chorwacji. Całoś w formie ankiety, więc wyniki od razu widoczne. No i można głosować tylko raz.

Proponowane trasy:
1. Słowacja (Czechy) - Węgry (przez Budapeszt) - Chorwacja
2. Słowacja (Czechy) - Węgry (przez Budapeszt) - Chorwacja - BiH - Chorwacja
3. Słowacja (Czechy) - Węgry (przez Csorną, Sombathely, Lenti) - Słowenia - Chorwacja
4. Słowacja (Czechy) - Węgry (przez Csorną, Sombathely, Letenye) - Chorwacja
5. Słowacja - Austria - Słowenia - Chorwacja
6. Czechy - Austria - Słowenia - Chorwacja
7. Niemcy - Austria - Słowenia - Chorwacja
8. Inna (proszę opisać)

Trasy przez Węgry trochę porozdzielałem, gdyż można jechać autostradą bądź wzdłuż granicy z Austrią (tu są dwa warianty - albo przez Słowenią, alebo odbijamy na Letenye). Trasy przez Austrię generalnie nie różnią się tak bardzo, dlatego przedstawiłem mniej dokładnie. Jeżeli jest jeszcze jakaś trasa, a nie przedstawiłem jej, proszę o info, dodam ją do ankiety.

Na koniec małe wytłumaczenie techniczne: dlaczego ankieta o trasach dojazdowych tu, w temacie Kempingi, a nie w temacie Trasy, noclegi... Sprawa jest prosta: tam nie można zrobić ankiety. I mimo iż prosiłem o to admina i moderatora od listopada temat jest ignorowany. Przepraszam więc za małe zamieszanie. Link do ankiety podam w temacie Jaką trasę wybrać, a tu będziemy głosować i oglądać wyniki.
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 17.03.2005 11:13

Aby jeszcze uszczegółowić dopiszę, że jadąc przez Słowację przekraczamy granicę w Zwardoniu. Droga nie jest rewelacyjna ale nie było na niej do tej pory ciężarówek (jest tam budowany jakiś terminal ale nie wiem, czy będzie kończony). Trasa jest dla nas najkrótszą a do dziur na drogach lokalnych jesteśmy przecież przyzwyczajeni :)

Pozdrawiam
Józek

P.S. Zapewne macie rózne doświadczenia co do tras i prędkości ale u nas na ten jeden szczególny wyjazd załączamy w naszych "mózgach" następujące ograniczenie: na Słowacji i Węgrzech prędkość poruszania się jedynie do 100% PRĘDKOŚCI DOZWOLONEJ a w Chorwacji jeździmy podobnie jak jeżdżą pozostali użytkownicy - czyli czujemy się tak jak w Polsce :wink: czyli minimum +10...20km/h a jak jedzie kolumna i "zasuwa" +50km/h to nie zostajemy w tyle :wink: A z resztą, tam ograniczenia prędkości są o wiele bardziej sensownie rozmieszczane... jeżeli przed ostrym zakrętem jest ograniczenie do 30km/h to raczej nie uda się go "normalnie" przejechać powyżej 50km/h...
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 17.03.2005 11:57

JoeF napisał(a):Aby jeszcze uszczegółowić dopiszę, że jadąc przez Słowację przekraczamy granicę w Zwardoniu. Droga nie jest rewelacyjna ale nie było na niej do tej pory ciężarówek (jest tam budowany jakiś terminal ale nie wiem, czy będzie kończony). Trasa jest dla nas najkrótszą a do dziur na drogach lokalnych jesteśmy przecież przyzwyczajeni :)

Po koleji
Trasa na Zwardoń nie jest zła, pomijając kilka miejsc o których wiadomo, że są dziury, co ciekawe od lat w tym samym miejscu.
Terminal już jest otwarty ale nie została odebrana droga do granicy ze Słowacją.
Skanska zaczęła budowę wiaduktu, mostu, a właściwie etsakady na podjeździe za Szarem (podjazd z kostką) i jednocześnie wytyczona jest nowa droga omiajaca miejsce z zarwanym mostkiem.
Będzie czas to się w przyszłym tygodniu wybiorę i zobaczę jak im prace idą, ale pewnie nic nie robią i czekają na wiosnę.
Być może w przyszłym roku pojedziemy już nową drogą do Zwardonia.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 17.03.2005 14:12

volumen- gratuluję pomysłu !!! A co do samej trasy przez Słowację, to granicę przekraczam częściej w Chyżnem. Jak będzie w tym roku, jeszcze nie wiem. Zobaczymy co się będzie działo przy przebudowie "zakopianki".
PZDR
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 17.03.2005 14:55

Właściwie to chyba trzeba byłoby zmienić temat ankiety...
bo jeżeli jeździmy różnymi trasami a mamy tylko jeden wybór ?

Może "jaką trasą planujemy najbliższy przejazd ?"
ja właściwie tak odpowiedziałem a w przeszłości sprawdzaliśmy jeszcze Austrię z ominięciem Wiednia...

Józek
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 17.03.2005 15:08

Przemo napisał(a):Trasa na Zwardoń nie jest zła...

Mam pytanie do Przemo (sorry, że tutaj ale tak mi się przypomniało :) )
czy Ty przypadkiem nie udzielałeś się około 4 lat wstecz na pl.rec.turystyka.tramping ? Być może, to właśnie Ty informowałeś mnie tam, na temat trasy przez Zwardoń i zakupów winietek na stacji benzynowej gdzieś przed Cadcą. Jeżeli taki scenariusz był możliwy to chociaż w tym miejscu jeszcze raz podziękuję... To były moje początki, kiedy byłem zupełnie "zielony"... Pamiętam, że tam ktoś mi poradził również, żeby "broń Boże" nie zabierać do Dalmacji śpiworów i akurat w 2002 roku to był błąd :cry: dzieci kilka nocy spały w dresach a żona w dresie i moich skarpetkach :lol:

Pozdrawiam
Józek
Przemo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 22.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo » 17.03.2005 16:10

JoeF napisał(a):
Przemo napisał(a):Trasa na Zwardoń nie jest zła...

Mam pytanie do Przemo (sorry, że tutaj ale tak mi się przypomniało :) )
czy Ty przypadkiem nie udzielałeś się około 4 lat wstecz na pl.rec.turystyka.tramping ? Być może, to właśnie Ty informowałeś mnie tam, na temat trasy przez Zwardoń i zakupów winietek na stacji benzynowej gdzieś przed Cadcą. Jeżeli taki scenariusz był możliwy to chociaż w tym miejscu jeszcze raz podziękuję... To były moje początki, kiedy byłem zupełnie "zielony"... Pamiętam, że tam ktoś mi poradził również, żeby "broń Boże" nie zabierać do Dalmacji śpiworów i akurat w 2002 roku to był błąd :cry: dzieci kilka nocy spały w dresach a żona w dresie i moich skarpetkach :lol:

I dalej się udzielam, :D ale z tamtego okresu już niewielu widać, siedzą cicho pojwiło się wielu bardzo mądrych i poprostu niegrzecznych.
A od tego czasu wiele się zmieniło.
Z tymi śpiworami to rzeczywiscie różnie bywa, jak i z pogodą, W 2000 r byłem w Rabacu był straszliwy upał, i wdzień i w nocy, 2 lata później wracając z Włoch zawadzięłm o Rabac i szok, trwa zielona, duża, deszcz leje, zimno, ok 25°C, do wody nie da się wejść.
Wytrzymaliśmy Tylko 2 noce i zebraliśmy się do Polski. Jak pałciłem to recepcjonistka bardzo zdziwona, że tak krótko bylismy, mówiła że od 50 lat nie było takie pogody w tym miejscu.
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 17.03.2005 17:15

JoeF napisał(a):Właściwie to chyba trzeba byłoby zmienić temat ankiety...
bo jeżeli jeździmy różnymi trasami a mamy tylko jeden wybór ?

Zgadza sie, wpisalem trase przez BiH bo tak nam wypadalo najczesciej, ale Wegry-Chorwacje i Slowenie-Austrie tez cwiczylismy, zaleznie gdzie nam bylo po drodze. W zeszlym roku jechalismy przez BiH do Czarnogory i dopiero potem do HR ale nie zaznaczam tego jako oddzielnej trasy :)
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 17.03.2005 23:51

Trasa z 2002r:
PL : ok.17:00 BIAŁYSTOK - Warszawa - Piotrków Trybunalski - Częstochowa - Bielsko-Biała - Cieszyn
CZ : Ćesky Tesin
SK : Svrćinovec - Żilina - Trenćin (drzemka w aucie) - Pieśtany - Bratislava
A : Berg - Gattendorf - Eisenstadt - Wiener Neustadt - Klagenfurt
SLO : Loibltal - Ljubljana - Postojna - Planina(nocleg) - Ilirska Bistrica - Pasjak
HR : Rijeka - Novi Vinodolski - Karlobag - Zadar - VODICE k.Śibenika ok.17:00
Razem: 1739 km.

Trasa z 2003r:
PL : ok.6:00 BIAŁYSTOK - Warszawa - Piotrków Trybunalski - Częstochowa - Bielsko-Biała - Cieszyn
Cz : Ćesky Tesin
SK : Svrćinovec - Żilina - Trencin - Senec (nocleg), naprawa auta w serwisie (auspuh :-) ) - Bratislava
A : Berg - Gattendorf - Eisenstadt - Wiener Neustadt - ok.Pinkafeld - Graz - Spielfeld
SLO : Sentijl - Maribor - Gruśkovie
HR : Donji Macelj - Krapina - Zagreb - Karlovac - Slunj - Plitvice - Gracać - Knin - Sibenik - Vodice(nocleg) - Split - Omiś - Makarska - NEUM ok.14:30
Razem: 1884 km

To nie dobra pamięć - to ... zapiski z żółto-czarnego notesu :-).
W trasie:postoje na jedzonko i odpoczynek, zwiedzania, kąpiele w morzu, punkty widokowe ... .

To, co wystukałam powyżej, opisuje trasy DO Chorwacji.
PO i Z - zajęłyby jeszcze więcej miejsca :lol:

P.S: dlaczego ten wątek jest w "Kempingach"? :lol:
Ostatnio edytowano 18.03.2005 01:01 przez a to ja, łącznie edytowano 1 raz
liwan
Croentuzjasta
Posty: 374
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) liwan » 18.03.2005 00:22

Chyba pełniejszy byłby obraz gdyby każdy wpisał wszystkie swoje podróże, z podziałem na tam i z powrotem :lol: .Też zabawa. Ja jechałem pięcioma trasami.
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 18.03.2005 09:01

Ja też jeździłam różnymi trasami ale ostatnio jestem wierna trasie nr 2 czyli:
Słowacja (Czechy) - Węgry (przez Budapeszt) - Chorwacja - BiH - Chorwacja

Pozdrawiam
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 20.06.2005 22:44

Witam!W zeszłym roku do Chorwacji (wariant 2 z małymi zmianami), przez Słowcję jako że mieszkamy w Ustroniu granicę przekraczamy w Lesznej (małe przejście) następnie Cadca->Zilina->Prievidza->Nitra i... do granicy- przez Węgry jechaliśmy tak:Komarno -> Kisber -> Szekesfehervar ->potem wzdłuż Balatonu (mała kąpiel) ->Barcs (nocleg w hoteliku) praktycznie na granicy z Chorwacją.
Dzień drugi kierunek na BanjaLukę->Jajce->Bugojno->Livno-> Arzano i dalej na magistralę a potem do Trogiru.Trasa może nie jest szybka (brak autostrad) ale fajna widokowo.Pozdrawiam
maciogg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 372
Dołączył(a): 26.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) maciogg » 21.06.2005 19:09

Hejka


Na Istrię trasa :
Czech - Austria - Włochy - Słowenia - Chorwacja

Przez Włochy ze 100 km dalej z Wrocławia, ale za to szybciej.


Maciek

PS.

W sobotę znowu w drogę :)
Boniek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 38
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Boniek » 22.06.2005 11:00

Bytom, Cieszyn, Ołomuniec, Brno, Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb i sru do Splitu. Trochę ponad tysiączek. Wyjazd o 18-tej, przyjazd przed 10-tą.
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 24.04.2006 22:42

Sezon się zbliża wielkimi krokami myślę że można odświeżyć temat, a co!!! :) może się przydać.
Następna strona

Powrót do Kempingi

cron
Jaką trasą jeżdzimy do Chorwacji - ankieta
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone