Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samochodem bez klimatyzacji do CRO????

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004
Samochodem bez klimatyzacji do CRO????

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 10.03.2005 13:32

Mam pytanko które mnie nurtuje od pewnego czasu.
Posiadam samochód bez klimatyzacji (6cio letnia Astra:-).
Po raz kolejny jadę do Cro wspólnie z rodzinką ( 2 dzieci!!)
Pomimo, że mam dzieci stosunkowo wytrzymałe, zawsze przed wyjazdem najbardziej sie obawiam upałów a dodatkowo korków na drogach...W ubiegłych latach starałem się jechać tak aby docierac do Cro rano, ale w tym roku jadę pod Dubrownik stąd moje wizje co do podróży są jeszcze bardziej "czarne".
Czy ktoś z Cro-forumowiczów zna sposób na schłodzenie (metodą chałupniczą :D samochodu w trakcie podróży..bo zakup klimy lub wymiana autka odpada...Dzięki!! Pozdrawiam wszystkich
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 10.03.2005 13:41

Cóż... niezłą metodą jest opuszczenie szyb... dla hardcorowców polecam wszystkie cztery i do samego dołu :lol:

A tak poważnie... swego czasu na stronce www.conrad.pl widziałem coś w rodzaju klimatyzatora do samochodu. Urządzenie było podłączane do gniazda zapalniczki. Na Allegro tez kiedyś spotkałem coś podobnego. Ceny nie pamiętam, ale nie była zbyt wygórowana (czytaj: kilka razy niższa od montażu klimy).
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 10.03.2005 14:12

dzięki za info Volumen...już myślałem , że moje problemy z klimą rozwiązane, ale przeszukałem podaną stronke i allegro...niestety :( :(
nie ma nic dla mnie....ale nie trace nadziei. SIEMA
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 10.03.2005 14:16

urbandi napisał(a):dzięki za info Volumen...już myślałem , że moje problemy z klimą rozwiązane, ale przeszukałem podaną stronke i allegro...niestety :( :(
nie ma nic dla mnie....ale nie trace nadziei. SIEMA

Teraz jest sezon na dogrzewanie autek, musisz poczekać jakiś miesiąc, aż sprzedawcy się przestawią... chyba, że wciąż będzie śnieg za oknem :(
Myślę, że w drugiej połowie kwietnia coś sie ruszy w temacie. Po prostu bądź jak komisja śledcza i trzymaj rękę na pulsie.
robi
Croentuzjasta
Posty: 156
Dołączył(a): 11.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) robi » 10.03.2005 16:41

nie ma takiego sposobu (skutecznego). Gdyby był - nie montowano by klimatyzatorów. Opuszczanie szyb nie jest dobrym pomysłem - dzieciaki przegrzane i przewiane - to pewny katar. Kiedyś musiałem pojechac do Włoch Kangoo bez klimy ( on jest wysoki nie jest w nim tak duszno) radziłem sobie w ten sposób, że boczne szyby zasłonite były GRUBĄ białą tkaniną. Wiele to nie pomogło - droga była koszmarna. Nastpne wakacje były już z klimą. Gdybym musiał jechac bez jechałbym nocami.
Pozdrawiam
Piotr Lutynski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1301
Dołączył(a): 04.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr Lutynski » 10.03.2005 16:56

urbandi napisał(a):Mam pytanko które mnie nurtuje od pewnego czasu.
Posiadam samochód bez klimatyzacji (6cio letnia Astra:-).
Po raz kolejny jadę do Cro wspólnie z rodzinką ( 2 dzieci!!)
Pomimo, że mam dzieci stosunkowo wytrzymałe, zawsze przed wyjazdem najbardziej sie obawiam upałów a dodatkowo korków na drogach...W ubiegłych latach starałem się jechać tak aby docierac do Cro rano, ale w tym roku jadę pod Dubrownik stąd moje wizje co do podróży są jeszcze bardziej "czarne".
Czy ktoś z Cro-forumowiczów zna sposób na schłodzenie (metodą chałupniczą :D samochodu w trakcie podróży..bo zakup klimy lub wymiana autka odpada...Dzięki!! Pozdrawiam wszystkich

Nie ma problemu... ja bylem bez klimatyzacji 3x tylko muszisz sie zaopatrzyć w owiewki, ktore umozliwiaja nawet szybka jazde z otwartymi szybami tak aby nie "oberwało głowy".

Pozdrawiam
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 10.03.2005 19:18

Dzięki za podpowiedzi!. Opcja z owiewkami obecnie najbardziej do mnie przemawia tym bardziej, że przeczesałem caly inter w poszukiwaniu jakiś przenosnych-samochodowych klimatyzatorów lub czegoś podobnego i NIC!! :? słyszałem także o takiej metodzie wilgotnych ręczników na oknach..ale nie znam opinii na ten temat...może ktoś to testował? :D
Pozdrawiam..
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 10.03.2005 19:33

Dopóki męczyłem się autami bez klimy stosowałem następującą metodę:
tylne szyby opuszczone na 2-3 cm, siła nawiewu z wentylatora w zależności od potrzeb, a kierunek :"szyba czołowa-nogi". Jak są owiewki, to przednie szyby uchylone. Takie ustawienie obiegu powietrza nie grozi przeziębieniem, ani urwaniem głowy pasażerom z tyłu. Najważniejsze, żeby nagrzane powietrze z wnętrza auta miało, którędy wylecieć. "Patent" z mokrymi ręcznikami, to chyba może pogorszyć sprawę: zawarta w nich wilgoć będzie parować, a w połączeniu z upałami, to może być koszmar.
PZDR
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 10.03.2005 20:12

Też zawsze jeździlem autem bez klimy. Miałem założone owiewki i szczerze powiem że pomagają ale ...niewiele. Zwłaszcza na autostradzie gdy jedziesz takimi prędkosciami że huk mimo owiewek jest niedowytrzymania. Szczególnie źle wspominam jazdę we Włoszech - przy 35 stopniach musielismy zrobic ponad 600 km. Normalnie na autobahnie to pestka ale przy tej gorączce to był koszmar - dla nas dorosłych, dzieci w takiej sytuacji wolę sobie nawet nie wyobrażać. Na szczęście zmieniłem własnie auto na klimatyzowane :lol: i sam jestem ciekaw o ile przyjemniejsza będzie podróż.
PZDR :D
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 10.03.2005 22:30

Prosze mi wierzyc !!! nie ma porownania klimy z czyms podobnym !!!
Bylem w HR bez klimy-dalismy rady w cztery osoby w Punto 2,pozniej z klima,tez Punto 2-rewela,chlodek,cisza i brak,zapachu spalin !!!
Pozdrawiam.
carpic
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 77
Dołączył(a): 20.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) carpic » 10.03.2005 23:02

Jeżeli jedziesz w sezonie to pewnie będziesz tać w korkach, współczuję ci...
My jak mieliśmy jechać pierwszy raz na CRO to ja byłam zdecydowana znieść największy upał żeby tylko tam pojechać, natomiast mąż uparł się, że musimy założyć klimę i nie dał się przekonać. Założyliśmy klimę i pojechaliśmy na CRO i wtedy zrozumiałam dlaczego mąż się uparł, próbowaliśmy bez klimy, pot zalewał normalnie oczy, koszmar, dla kierowcy to bardzo niebezpieczne jechać w takiej duchocie. Po za tym zauważyliśmy, że mniej męczyła nas podróż, a mąż nie był tak bardzo zmęczony, mimo, że sam jechał całą drogę. Trudno coś radzić w twoim przypadku...wiem, że ludzie jeżdżą bez klimy i dają radę, tyle, że jedziesz do Dubrovnika a to jest daleko. Pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 10.03.2005 23:40

Urbandi jak możesz to jedź nocą, w dzień może uda Ci się gdzieś odpocząć w klimatyzowanej kwaterze ale to dodatkowe koszty. Na pewno jakoś wytrzymasz i dasz sobie radę.
Ja jeżdżę już autem prawie 30 lat ,od 2 lat mam klimę i wiem jakie to udogodnienie, wcześniej jakoś sobie radziłem przeważnie tylko otwierając okna, ubierając się w przewiewne ubranie , chłodziłem się (w Austrii) w klimatyzowanych sklepach na stacjach benzynowych i jakoś dojechałem.

Pozdrawiam
Marcold
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcold » 10.03.2005 23:41

Witam wszystkich jako swiezy czlowiek na tym forum osmielilem sie dodac moja opinie. Tak sie sklada ,ze tez mialem Astre bez klimy a pokonanie trasy Paryz Mielec w czasie upalow bylo nie do wytrzymania ( prawie 1800 km plus male dziecko i samochod w kolorze granatowym).Postanowilem tak jak Ty kupic tzw klimatyzator samochodowy.W kilku slowach nie kupuj tego badziewia, nie schladza praktycznie nic, jest problem z umiejscowieniem,a do tego nie jest tani.Probowalem tez owiewek ale tylko czesciowo pomagaly . Jedynym (poza zmiana samochodu) rozwiazaniem jest szyberdach. U mnie zdal egzamin rewelacyjnie ,kwesta jest tylko wybor modelu( ja mialem chowany w podsufitke ) bo nie ktore szumia gorzej niz owiewki :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 10.03.2005 23:55

Witam serdecznie Marcold :)
We Francji też nas czytają?

Pozdrawiam
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 11.03.2005 00:33

Dziękuje wszystkim za udział w dyskusji. Markold jestem Ci wdzięczny za info o klimatyzatorach przenośnych...odpuszczam sobie ich szukanie.
Z mojego niewielkiego doświadczenia wiem, że upał znosiliśmy jak autkiem się przemieszczaliśmy, jednak korków nie jestem w stanie przewidzieć, a to już staje się niezłym problemem gdy z nieba żar a wokół spaliny..
Apropos...czy autostrada do Splitu już jest całkowicie gotowa??wydaje mi się, że ona mogłaby skrócić o parę godzin "mękę".
Analizując wszystkie posty, wydają mi sie najbardziej rozsądne [b]dwie opcje:
1-Wcześnie rano wystartować z Jel. Góry moją "granatową strzałą" z owiewkami na szybach , aby być około 5tej w okolicy Makarskiej . Myślę, że może mi się to udać z 3 godzinami snu. Następnie spróbować jak najwcześniej dotrzeć na miejsce i modlić się o brak korków.(Cała trasa to około 1300 km.)
2.Powoli urabiać żonkę na zmianę autka... :D przecież wyjazd dopiero za 127 dni :)
Pozdrawiam wszystkich!!

Szczególnie ostatnie posty
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Samochodem bez klimatyzacji do CRO????
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone