Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Osłem po Dalmacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Osłem po Dalmacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 07.02.2005 20:56

Zastanawiam się czy jest możliwość wynajecia Osła i odbycia krótkich podróży po wybrzeżu. Nigdzie w Chorwacji nie widziłem tego zwierzęcia. Wyobrażam sobie , że jadę osłem po makarskiej i wzbudzam zainteresowanie ze strony turystów, zwłaszcza że będę miał napis na koszulce cro forum :D . Temat Osła juz był poruszany na forum przez Pirogirl jako przedmiot poważnych rozważań nauczycieli akademickich. W sumie można przecież zorganizować sobie kilkudniową podróż na Ośle. Zapewne jest to uczucie bardziej emocjonujące niż skok na bange. No cóż dziękuję za uwagę i życzę moim czytelnikom przeżywania już urlopu w dalekiej Chorwacji, w cieniu egzotycznych drzew i chłodzie błękitnego morza.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 07.02.2005 22:09

darek1 napisał(a):Zastanawiam się czy jest możliwość wynajecia Osła i odbycia krótkich podróży po wybrzeżu. Nigdzie w Chorwacji nie widziłem tego zwierzęcia. Wyobrażam sobie , że jadę osłem po makarskiej i wzbudzam zainteresowanie ze strony turystów, zwłaszcza że będę miał napis na koszulce cro forum :D .


Wiesz co Darku1?
Jak masz występować w koszulce z logo Cro-forum i jeżdzić na osiołku po Makarskiej to bardzo Cię proszę poruszaj się lepiej kompaktem Suzuki Liana1.6 z klimą.
A na osiołku lepiej sobie siadaj w dobrych spodniach, abyś sobie czegoś nie otarł, ubierz inny podkoszulek, koniecznie musisz ubrać kapelusik lub czapeczkę na głowę bo mam takie wrażenie, że w czasie ostatniego pobytu w Chorwacji o tym zapomniałeś.
Ale skoro teraz jedziesz na Słowację a tam też są mrozy wiec musisz ubrać ponownie czapeczkę aby Ci główkę nie przemroziło. :wink:


A poważniej - to życzę Ci ładnej pogody i udanego wypoczynku.
Pozdrawiam
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 07.02.2005 22:25

darek1 napisał(a):Zastanawiam się czy jest możliwość wynajecia Osła i odbycia krótkich podróży po wybrzeżu.


A czy Ty wiesz ile taki Osioł pali ... znaczy zjada na 100km?. Chociaż z drugiej strony klakson ma donośny.
Pomysł na medal, jak go zrealizujesz, to napisz gdzie i kiedy, będę z aparatem fotograficznym.

pozdraviam Krzysiek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 07.02.2005 22:31

Dziękuję krakuscity za życzenia. Nie mniej jednak zapraszam Cię na przejazdzkę Osłem. Gwarantuję Ci moc atrakcji i wrażeń. A propo Suzuki, to był to dobry zakup, nie sprawdziłem jeszcze jak kształtuje się spalanie paliwa. Zapraszam również na narty do Zuberca.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 07.02.2005 22:39

darek1 napisał(a):Dziękuję krakuscity za życzenia. Nie mniej jednak zapraszam Cię na przejazdzkę Osłem. Gwarantuję Ci moc atrakcji i wrażeń. A propo Suzuki, to był to dobry zakup, nie sprawdziłem jeszcze jak kształtuje się spalanie paliwa. Zapraszam również na narty do Zuberca.

Obym nie widział w lecie na terenie Makarskiej takiej scenki
Osioł ciągnie Suzuki-Lianę bo nawaliła. :cry:
Pozdrawiam
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 08.02.2005 00:13

Jak chcesz pojeździć latem na ośle - to jedź np. na południe Hiszpanii, do miejscowości Mijas. Sympatyczne miasteczko, gdzie turystów wożą na życzenie oślimi karawanami. Nie polecam, bo proporcje pomiędzy osłem a człowiekiem są zachwiane. A i zwierząt szkoda :wink: :)
Cóż dopiero kilkudniowa wyprawa. Żaden osioł nie wytrzyma ... :wink:
bazyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1194
Dołączył(a): 04.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bazyl » 08.02.2005 14:03

zachwiane Dorotko i to na korzyść osła :lol: sam widziałem , niejedna kobieta wytykała to swojemu mężowi :wink:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 08.02.2005 14:53

darek1 napisał(a):Dziękuję krakuscity za życzenia. Nie mniej jednak zapraszam Cię na przejazdzkę Osłem.

Niw wiem czy uniesie takie ciężary.
Pozdrawiam
Lastovo
Croentuzjasta
Posty: 489
Dołączył(a): 07.10.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lastovo » 08.02.2005 14:59

Osły są w Chorwacji, czemu nie?

Pamiętam jak pierwszy raz byłem w Chorwacji. Siedzieliśmy już na Hvarze parę dni i osłów nie było. W końcu wybraliśmy się w pola, szukać donkeya. Idziemy, idziemy i nic. Jakiś rolnik kazał nam wracać, bo "dalej już nic nie ma". Wracamy do Hvaru, mówię do żony: "Osła sobie wymysliłaś...... W Chorwacji osłów nie ma!" W tym momencie 50 metrów przed nami na skrzyżowanie wypadł wielki, ryczący osioł.....

Żona do dziś się śmieje na wspomnienie mojej miny ozdobionej opuszczoną koparą......
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 08.02.2005 22:27

Myślę , że podjęcie takiego tematu jak osioł jest bardzo pouczające. Zwierzę to jest symbolem południowej Europy i winno być elementem godła narodowego Grecji, Chorwacji itp. Co sadzicie o tym zwierzaku.
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 08.02.2005 22:41

:idea:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.02.2005 22:54

Nie trzeba jechać do pięknej Chorwacji aby zobaczyć osły.
ostatnio tabuny osiołków można zbaczyć w Warszawie na Wiejskiej
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 08.02.2005 22:57

Janusz Bajcer napisał(a):Nie trzeba jechać do pięknej Chorwacji aby zobaczyć osły.
ostatnio tabuny osiołków można zbaczyć w Warszawie na Wiejskiej

A ty w tym tabunie :wink:
Ale się dajesz ładować w osła.Pozdrawiam Kawalarzy od Jana Marii Rokity. :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 09.02.2005 21:50

Ja nic zdrożnego nie widzę w poróżowaniu na oślim grzbiecie. Zapraszam innych do sprawdzenia się w warunkach ekstremalnych
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 09.02.2005 22:15

darek1 napisał(a):Ja nic zdrożnego nie widzę w poróżowaniu na oślim grzbiecie. Zapraszam innych do sprawdzenia się w warunkach ekstremalnych

Wiesz ?Czy nie wiesz?
Byl kiedyś konik bujany.I jechało się dobrze.
Ale osioł?
Wszyscy już wiemy kto nim jest.A może nie darku ? :idea:
Następna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone