Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poratujcie! Co kupić?

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004
Poratujcie! Co kupić?

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 06.01.2005 01:06

Jest okazja - Euro jest najniższe od lat i najpewniej wkrótce znowu poszybuje do góry. Można zatem kupić fajny sprzęt który jeszcze niedawno kosztował krocie.
Właśnie dostałem śmieci z Media Markt i wygrzebałem z nich okazję p.t.
OLYMPUS C745 ULTRA ZOOM za 888,- który rok temu kosztował ponad 2000. I chcę go kupić ale nie wiem czy warto. Tzn chodzi mi o to czy to jest dobry sprzęt dla amatora. Szukam sprzętu który będzie pstrykał dobre zdjęcia w ustawieniu auto bo do ustawień ręcznych nie mam zacięcia, może kiedyś...a poza tym fotki pstrykają wszyscy; żona i dzieciaki więc sprzęt musi robić "sam" dobre fotki. Jedyne co zamierzam ustawiać to zoom a w w/w sprzęcie jest co ustawiać bo to jest 10x optyczny. Pytanie więc brzmi czy w/w aparat w w/w kontekście to dobry wybór czy też powinieniem wziąć coś innego, może Canona A85 czy coś podobnego?

Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi, byle szybko i szczerze bo czas ucieka...wieczność czeka

Obecnie eksploatuję HP735 z obiektywem Pentaxa który w maju ub. roku kosztował 900 w promocji a teraz pewnie jest wart 300 i mam sporo zastrzeżeń do funkcjonalności; baterie, autofocus, światło itd. choć trzeba przyznać że jak się chce to da się nim robić przyzwoite zdjęcia

P.S.
Jaki jest adres www do dobrych portali fotograficznych i forów dyskusyjnych o tematyce foto? Pamiętam że ktoś kiedyś zapodał na cro.pl dobry adres ale gdzieś to się już przewaliło pod zwałami kolejnych postów, gdy jeszcze nie było tego działu. Bedę wdzięczny za przypomnienie.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.01.2005 01:23

Niezawodny!
Po pierwsze bardzo sie cieszę, że moje życzenia noworoczne do Ciebie spełniły sie i jesteś ponownie tu na CRO-forum :!: ( patrz Sylwester- gdzie spędzacie).
Po drugie 3 lata temu kupiłem aparat cyfrowy Canon A40 za ponad 1600zł ( teraz może wart z 500), oraz kamerę Samsung ( już nie podam numeru- normalna za 1900zł- warta teraz z 40% wartości). Co to jest teraz warte to sam wiesz- nic.
Poczekaj aż sprzet stanieje i przed wakacjami zrób właściwy wybór.
Jako były bankowiec sam jeszcze chwilkę czekam aby kupić Euro po max. 4.02!
Pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.01.2005 01:32

krakuscity napisał(a):Niezawodny!
Po pierwsze bardzo sie cieszę, że moje życzenia noworoczne do Ciebie spełniły się i jesteś ponownie tu na CRO-forum :!: ( patrz Sylwester- gdzie spędzacie).
Po drugie 3 lata temu kupiłem aparat cyfrowy Canon A40 za ponad 1600zł ( teraz może wart z 500zł), oraz kamerę Samsung ( już nie podam numeru- normalna tzn nie cyfrowa za 1900zł- warta teraz z 30% wartości). Poczekaj z zakupem sprzetu ( moja prywatna informacja).
Chyba sprzęt stanieje i przed wakacjami zróbisz właściwy wybór.
Jako były bankowiec sam jeszcze chwilkę czekam aby kupić Euro po max. 4.00 zł a mam nawet nadzieję że po 3,90.
Pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.01.2005 01:34

Sam czekam aż Euro spadnie poniżej 4 zł.
Zobaczymy jak bedzie. Już jestem na etapie kupna- wakacje tuż tuż!
Pozdrawiam
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.01.2005 01:35

Pozdrawiam :P
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.01.2005 01:36

Cześc czas spać.
Dobranoc
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 06.01.2005 01:38

[ :P
jolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3457
Dołączył(a): 08.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolek » 06.01.2005 01:46

Darku, nie będę wdawać się w szczegóły, na pewno nie z wrodzonej skromności, ale dlatego,że rozmowa ze mną o aparatach fotograficznych przypomina dyskusję ze ślepym o kolorach...Ale próbuję spojrzeć na problem oczyma Twojej żony i dzieci.Aparat jest po to, aby w danej chwili przyłozyć go do oka...a teraz nawet tego nie trzeba, bo sie patrzy w ekranik i ... nacisnąć knefel. Taki własnie, choć C720 8X optyczny, nabyłam drogą kupna dokładnie w czerwcu 2003 za cięęęęzkie pieniądze, ale obskoczył dwie Chorwacje i kilkanascie pomniejszych imprez bez obciachu. Teraz kosztuje ok. 40% wartości, ale najważniejsze, że robi to, do czego został stworzony - zdjecia!!! Możesz spokojnie zainwestować :D
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 06.01.2005 07:54

niezawodny napisał(a):Jaki jest adres www do dobrych portali fotograficznych i forów dyskusyjnych o tematyce foto? Pamiętam że ktoś kiedyś zapodał na cro.pl dobry adres ale gdzieś to się już przewaliło pod zwałami kolejnych postów, gdy jeszcze nie było tego działu. Bedę wdzięczny za przypomnienie.


Na przykład www.cyberfoto.pl


A tutaj jest dyskusja na temat bardzo niskich cen nowych aparatów na Allegro, jedna z osób potwierdza, że wszystko jest w porządku z dostawą i "polską" gwarancją, Minolta Z1 za 899zł :!:
http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=10617&postdays=0&postorder=asc&start=0
oraz ważne wypowiedzi na temat gwarancji: http://cyberfoto.pl/viewtopic.php?t=10638

Na Allegro chyba faktycznie zaczęły się "wyprzedaże":
http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2023584&showing_type=gtext&order=p
Dobrze, że ja na razie nie muszę nic wybierać :wink: mój aparat DX6490 kupiłem we wrześniu jako używany (4 miesiące) od znajomego więc ja już na nim wiele nie straciłem. Zapłaciłem 1400 a jest wart dzisiaj być może 1200 (dla mnie o wiele więcej :D więc jeszcze długo go nie sprzedam)
Gdybym miał coś kupić dla siebie w podobnym jak wtedy przedziale cenowym to byłoby to chyba nowe Fuji S5500 za około 1500zł

Pozdrawiam
Józek
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 06.01.2005 08:18

niezawodny napisał(a):Właśnie dostałem śmieci z Media Markt i wygrzebałem z nich okazję p.t.

Na ogół gdy dostawałem do domu jakąś ofertę z Macro, Selgross itp. sprawdzałem ceny aparatów znajdujących się "w promocji" i często w sklepach internetowych lub na Allegro analogiczne modele kosztowały nawet o 100 lub 200 zł mniej :!:
Akurat jeżeli chodzi o model C-745 nie mogę znaleźć żadnej ciekawej ceny, wygląda jakby ten model zniknął z rynku :?:
Czytałem jego dane techniczne i wydaje się godny uwagi. Jedyny mankament to chyba tylko te 3 megapixele, co w tej chwili wystarczy ale za rok będzie kwalifikowało się do muzeum :wink:
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 06.01.2005 10:14

jolek napisał(a):Darku, nie będę wdawać się w szczegóły, na pewno nie z wrodzonej skromności, ale dlatego,że rozmowa ze mną o aparatach fotograficznych przypomina dyskusję ze ślepym o kolorach...Ale próbuję spojrzeć na problem oczyma Twojej żony i dzieci.Aparat jest po to, aby w danej chwili przyłozyć go do oka...a teraz nawet tego nie trzeba, bo sie patrzy w ekranik i ... nacisnąć knefel. Taki własnie, choć C720 8X optyczny, nabyłam drogą kupna dokładnie w czerwcu 2003 za cięęęęzkie pieniądze, ale obskoczył dwie Chorwacje i kilkanascie pomniejszych imprez bez obciachu. Teraz kosztuje ok. 40% wartości, ale najważniejsze, że robi to, do czego został stworzony - zdjecia!!! Możesz spokojnie zainwestować :D


Hej Jola,
o takie rady włąśnie mi chodzi. Przpuszczam że "mój" C745 jest jakimś rozwinięciem twojego więc najważniejsze pytanie brzmi Jolek do Ciebie czy twój aparat robi dobre zdjęcia w ustawieniu auto? Bo jeśli twój robi to i mój będzie. Olympus wydaje się być wiodącą marką jeśli chodzi o sprzęt foto, w szczególności rozwiązania techniczne. Miałem kiedyś najdroższą lustrzankę automatyczna za 500S i byłem baaardzo zadowolony. Czy ktoś jeszcze ma Olumpusa i może coś ciekawego powiedzieć o tym sprzęcie?
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 06.01.2005 10:15

Witaj
To i ja wrzucę swój kamyczek.
Olympus za tą cenę wydaje sie być bardzo atrakcyjną pozycją. Musisz pamiętać jednak o kilku sprawach: ten model praktycznie już nie jest produkowany, pracuje na drogawych kartach XD, ma "tylko" 3,2 mln pixeli (celowo dałem cudzysłów, bo to nie wada), niezbyt czytelne menu. Do zalet na pewno należy świetna optyka (jak to u Olympusa).

W podobnej cenie masz nowszą Minoltę Z10. Podobna matryca i zoom, bardzo szybka, zbiera niezłe recenzje w swojej klasie. I pracuje z tańszymi kartami.

Jak pisał Józek ja także polecam Fuji S5100 (5500). To hit w klasie aparatów do 2000 zł.

Ja mam Kodaka DX 7440. Ostatnio mozna je kupić w cenie ok. 1000 zł. Całkiem niezła maszyna: ma manuala i 16 programów tematycznych, ale zoom x4.
Polecam też lekturę recenzji aparatów cyfrowych:
http://www.recenzje.net.pl/index.php?ka ... az=kat_rec
http://www.steves-digicams.com/
http://www.dcresource.com/index.shtml
http://www.dpreview.com/

To chyba tyle. Narazie. Jakbyś miał pytania służę pomocą.
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 06.01.2005 10:20

JoeF napisał(a):
niezawodny napisał(a):Właśnie dostałem śmieci z Media Markt i wygrzebałem z nich okazję p.t.

Na ogół gdy dostawałem do domu jakąś ofertę z Macro, Selgross itp. sprawdzałem ceny aparatów znajdujących się "w promocji" i często w sklepach internetowych lub na Allegro analogiczne modele kosztowały nawet o 100 lub 200 zł mniej :!:
Akurat jeżeli chodzi o model C-745 nie mogę znaleźć żadnej ciekawej ceny, wygląda jakby ten model zniknął z rynku :?:
Czytałem jego dane techniczne i wydaje się godny uwagi. Jedyny mankament to chyba tylko te 3 megapixele, co w tej chwili wystarczy ale za rok będzie kwalifikowało się do muzeum :wink:


Choć jestem fotoamatorem to mam pewne podstawy techniczne (na co dzień zajmuję się maszynami). I dlatego drogi Joe mylisz się w kwestii wielkośi matrycy; po pierwsze jej wielkość nie ma żadnego znaczenia jeśli chodzi o jakość zdjęcia zrobionego przez aparat a po drugie duże matryce są potrzebne dla profesjonalistów, którzy żyją z fotografowania. Ostatnio byłem na imprezie firmowej na której był fotoprofi z Canonem 7Megapixeli i potwierdził mi to samo co mówię (stąd to wiem). Duże matryce są dobre dla kogoś kto chce drukować plakaty albo bilbordy. 3Megapixele wystarczają na zrobienie tak dużego zdjęcia jakiego ja nie wywoływałem jeszcze nigdy...
A co do Allegro to z całym szacunkiem wolę za te same pieniądze kupić w Media Markt, bez nerwów, kartą płatniczą, z gwarancją itd
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 06.01.2005 10:33

krakuscity napisał(a):Niezawodny!
Po pierwsze bardzo sie cieszę, że moje życzenia noworoczne do Ciebie spełniły sie i jesteś ponownie tu na CRO-forum :!: ( patrz Sylwester- gdzie spędzacie).
Po drugie 3 lata temu kupiłem aparat cyfrowy Canon A40 za ponad 1600zł ( teraz może wart z 500), oraz kamerę Samsung ( już nie podam numeru- normalna za 1900zł- warta teraz z 40% wartości). Co to jest teraz warte to sam wiesz- nic.
Poczekaj aż sprzet stanieje i przed wakacjami zrób właściwy wybór.
Jako były bankowiec sam jeszcze chwilkę czekam aby kupić Euro po max. 4.02!
Pozdrawiam

Krakuscity,
nie ma na co czekać bo za pół roku to można już mieć wygodny, marmurowy nagrobek na Rakowicach...
Wg mnie taniej już nie będzie a zajmuję się na co dzień importem ze wszystkich kontytntów, więc podpowiem że konstelacja Jen/€/$ jest tak korzystna jak nigdy a głównym powodem uwiądu cen jest generalnie (mówiąc skrótowo) obniżenie ceł na produkty made in Japan w związku z naszym wejściem do UE. Ponieważ do UE już weszliśmy i drugi raz nie wejdziemy więc na kkolejną obniżkę ceł japońskich nie ma na razie co liczyć a ich w podwyżka w protekcjonistycznej UE jest niestety możliwa...
niezawodny
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2307
Dołączył(a): 12.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) niezawodny » 06.01.2005 10:42

volumen napisał(a):Witaj
To i ja wrzucę swój kamyczek.
Olympus za tą cenę wydaje sie być bardzo atrakcyjną pozycją. Musisz pamiętać jednak o kilku sprawach: ten model praktycznie już nie jest produkowany, pracuje na drogawych kartach XD, ma "tylko" 3,2 mln pixeli (celowo dałem cudzysłów, bo to nie wada), niezbyt czytelne menu. Do zalet na pewno należy świetna optyka (jak to u Olympusa).

W podobnej cenie masz nowszą Minoltę Z10. Podobna matryca i zoom, bardzo szybka, zbiera niezłe recenzje w swojej klasie. I pracuje z tańszymi kartami.

Jak pisał Józek ja także polecam Fuji S5100 (5500). To hit w klasie aparatów do 2000 zł.

Ja mam Kodaka DX 7440. Ostatnio mozna je kupić w cenie ok. 1000 zł. Całkiem niezła maszyna: ma manuala i 16 programów tematycznych, ale zoom x4.
Polecam też lekturę recenzji aparatów cyfrowych:
http://www.recenzje.net.pl/index.php?ka ... az=kat_rec
http://www.steves-digicams.com/
http://www.dcresource.com/index.shtml
http://www.dpreview.com/

To chyba tyle. Narazie. Jakbyś miał pytania służę pomocą.


Volumen,
Dzięki za podpowiedź z tymi kartami i menu - trza to będzie sparwdzić.
Natomiast to że coś nie jest już produkowane to dla mnie nie jest argument bo za pare miesięcy nic już nie będzie produkowane z tego sprzętu który sam wymieniłeś. Postęp w tej dziedzinie jest tak ogromny i szybki + agresywny marketing co powoduje że większość producentów co kilka miesięcy wypuszcza nowsze rozwiązania a dotychczasowe są wyprzedawane. Więc człowiek wpadłby w paranoję gdyby się tym miał przejmować. Ja teraz kupię aparat na conajmniej 10 lat. Wg mnie absolutnie nie ma sensu napalać się na najnowsze rozwiązania, które za kilka miesięcy można nabyć za 50% ceny. Stąd mój wstępny wybór na C745. Co myślicie o mojej logice? Może jednak się mylę? To jestem otwarty na inną argumentację.
Główne pytanie brzmi czy dla amatora Olympus C745 to wystarczający sprzęt?
Następna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Poratujcie! Co kupić?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone