Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Brno Bratysława Budapeszt Zagrzeb

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011
Trasa Brno Bratysława Budapeszt Zagrzeb

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 31.07.2012 08:58

Wyjeżdżam wieczorem 17 sierpnia (piątek) z Krakowa do Biogradu. Znajomy od zeszłego roku jeździ przez Brno, Bratysławę , Budapeszt, Zagrzeb. Obawiam się trochę stania w korkach. Od standardowej trasy przez Wiedeń i Słowenię jest dłuższa tylko o 150 km. Co o tym myślicie ?
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.07.2012 10:59

Trasa najgorsza z możliwych i nie mam pojęcia, co kieruje twoim znajomym.

W takim wariancie potrzebujesz winietę zarówno czeską, jak i słowacką (chyba że jakoś Bratysławę omija lokalnymi).

Jeśli na Bratysławę, to tylko przez Żylinę.
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 31.07.2012 11:10

Ale nie potrzebuje winiety austriackiej i ewentualnie słoweńskiej. Pisze że z postojami jechał z KRK 13 h. Dojazd do Ziliny też nie jest taki fajny. Nie chodzi o koszty tylko o to by nie stać w korkach. Nie wyjadę wcześniej niż w piątek o 19-20. Wracam 01.09 , oddaję łódkę o 9 rano i w drogę jak większość.
knypsio123
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) knypsio123 » 31.07.2012 13:04

Trochę bez sensu ta trasa. Lepiej jechać całkowicie przez Słowację, dużo lepsze jakościowo drogi, oraz bliżej. Co do Węgier ja wolę drogę nr 86.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 31.07.2012 15:41

janek.pl napisał(a):Wyjeżdżam wieczorem 17 sierpnia (piątek) z Krakowa do Biogradu. Znajomy od zeszłego roku jeździ przez Brno, Bratysławę , Budapeszt, Zagrzeb. Obawiam się trochę stania w korkach. Od standardowej trasy przez Wiedeń i Słowenię jest dłuższa tylko o 150 km. Co o tym myślicie ?


Co on do tyłu jedzie. Coś tu się popier..liła trasa.
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 31.07.2012 16:40

Dlaczego do tyłu ?
http://goo.gl/maps/6K4B
wg wujka googla najszybsza przez wiedeń i słowenię ma 1124 km, 11h 37 m
najkrótsza przez Bielsko, Ziline 1090 km i 12 h
Ta od tyłu 1281 km 12h 43 m, nie jest chyba najgorsza
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.07.2012 20:09

No popatrz sam na tą mapę. Przecież ożarty by lepszego szlaku węża nie wydumał :D
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 31.07.2012 20:23

Nie patrz wizualnie tylko na kilometry i czas. Dawno dawno temu czyli w XX wieku Microsoft wydał atlas drogowy , już nie pamiętam nazwy. Najlepsza trasa Kraków Szczecin wg. niego była przez Berlin, najszybsza, niestety nie uwzględniała postojów na granicach. Wtedy jeszcze były. Tutaj podobnie. Gdybym wiedział że nie będzie korków na granicy słoweńsko chorwatskiej to bym się nawet nad tą trasą nie zastanawiał. Wyjeżdżam w piątek wieczorem, rano w sobotę muszę odebrać łódkę w Biogradzie - stąd te moje dywagacje.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 31.07.2012 20:44

Ale zupełnie niepotrzebnie pchasz się w Czechy by potem lecieć do Budapesztu. Żilinę masz po drodze zdecydowanie bardziej a potem już Bratislava i 86 przez Węgry z odbiciem i minięciem Slovenii prosto do autocesty w Cro.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 31.07.2012 22:17

Kto ci poowiedział, że dojazd do Żyliny nie jest fajny?

Zwykła droga krajowa, dobra nawierchnia (po świeżym remoncie), całkiem przyjemnie się jedzie. Korka tam w życiu nie widziałem. Na pewno o wiele szybciej będziesz w Bratysławie niż przez Czechy. O oszczędnościach nie wspomnę, bo odpada ci miesięczna winieta czeska - coś ok. 80 zł chyba (nie wiem dokładnie bo przez Czechy nie jeżdżę).

A od Żyliny wrzucasz piątkę (czy szóstkę) i wajchy od biegów dotykasz dopiero po 200 kilometrach - w Bratysławie! A jak chcesz, to robisz sobie skrót przez Komarno.

Jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś jechał na Bratysławę przez Czechy!!
Ostatnio edytowano 01.08.2012 12:37 przez Raul73, łącznie edytowano 1 raz
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 31.07.2012 23:39

janek.pl napisał(a):Wyjeżdżam wieczorem 17 sierpnia (piątek) z Krakowa do Biogradu. Znajomy od zeszłego roku jeździ przez Brno, Bratysławę , Budapeszt, Zagrzeb. Obawiam się trochę stania w korkach. Od standardowej trasy przez Wiedeń i Słowenię jest dłuższa tylko o 150 km. Co o tym myślicie ?

Jadąc przez Chyzne i Banska Bystrzyce do Budapesztu masz 400km a przez Brno to chyba wyjdzie 700 km , jadąc przez Chyzne to będziesz przed Zagrzebiem.
Dopisuje co znalazłem
Wg Google Kraków Budapeszt
1 trasa przez Brno 660 km 7 godz 15 minut
2. Trasa przez Ziline 560 km 6 godz 30 min
3. Trasa Chyzne BB 393 km 6 godzin 10 min

Ta ostatnia trasa do zrobienia bez kupowania winet
Adam Sz.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam Sz. » 01.08.2012 00:41

Przesuń na tej mapce punkt z Brna na Zylinę i wyjdzie ci tylko o kilka minut więcej, a zyskasz minimum 100 km. Tych kilka minut więcej lub mniej to zupełny przypadek, a masz do przodu koszt paliwa z tych 100 km i koszt czeskiej winety :wink:
Grzegorz1973
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 17.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz1973 » 01.08.2012 07:06

Dołączam się do przedmówców, wg mnie w piątek wieczorem spokojnie możesz jechać na Chyżne, Sahy,Budapeszt ok 5 godz jazdy, potem już tylko autostrada i tam dopasujesz prędkość do godziny odbioru łódki.
Oszczędzasz na paliwie i winietce w Czechach i na Slowacji, pamietaj tylko aby ominąć 15km drogi płątnej miedzy Bańską a Zvoleniem na Słowacji lub kupić winietę, ale wystarczy to tylko przesunąć gps w jednym punkcie na drogę altrnatywną i sam jedzie.
Jechałem w zeszłym roku bez żadnych korków i problemów. Z postojami do Podgory 15 godz.
janek.pl
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) janek.pl » 01.08.2012 07:33

Chyżne odpada. W piątek na zakopiance będzie koszmar, tłumy ciągnące do zakopanego, korek na zwężeniu w Lubniu, już lepsza jest droga na żywiec przez Suchą. Jechałem kiedyś do Brna w piątek. Dojazd z KRK do Bielska zajął mi ponad 2 h. Drogę na Słowację znam, jeżdże tamtędy na Chopok. Wiem że wystarczy tam kilka tirów i 50 km będę jechał godzinę. Czasami lepiej jest nadłożyć kilometrów i jechać autostradami. Narazie będę obserwował sytuację na drodze przez Austrię i Słowenię
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 01.08.2012 08:26

Rysio napisał(a):Ale zupełnie niepotrzebnie pchasz się w Czechy by potem lecieć do Budapesztu. Żilinę masz po drodze zdecydowanie bardziej a potem już Bratislava i 86 przez Węgry z odbiciem i minięciem Slovenii prosto do autocesty w Cro.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Brno Bratysława Budapeszt Zagrzeb
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone