Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kastel Stafilić - powrót

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009
Kastel Stafilić - powrót

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 16.07.2012 15:52

Witam,

Wczoraj wróciłem z Kasteli Stafilić i próbuję się oswoić z szarą biurową rzeczywistością i niestety ciężko mi to idzie....
Zaczynam tym samym relację z pobytu, którą postaram się kontynuować w miarę regularnie jesli obowiązki i czas pozwoli!?
W tzw. międzyczasie jeśli ktoś ma jakieś pytania, czy też wątpliwości związane z tym regionem, tudzież podróżą proszę się nie krępować!

Pozdrawiam Wszystkich, którzy jeszcze przed ale i tych "nieboraków", którzy tak jak ja wrócili już do rzeczywistości!
AbEE
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AbEE » 18.07.2012 09:28

czekamy na relację :D 8)
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 18.07.2012 10:06

Ja także.
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 18.07.2012 10:10

Witam a gdzie pozdrowienia dla nieboraków którzy nie jadą do Cro w tym Cro :cry: :cry: czekamy na relacje :P
J@dranka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@dranka » 18.07.2012 10:16

I ja chętnie poczytam i pooglądam co Kaštel Štafilić ma do zaoferowania :D Jako ten "nieborak" łączę się w bólu po powrocie :(
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 19.07.2012 16:03

Widzę, że jak zwykle mozna liczyć Forumowiczów i mobilizujące wpisy, które dopingują do rozpoczęcia relacji.
W takim razie rozpoczynam relację z tegorocznego wyjazdu.

Na początku powiem co nieco o przygotowaniach do wyjazdu, tudziesz ostatnich godzin przed planowanym wyjazdem. Planujmy nasz wyjazd na sobotę 30.06, pobyt mamy zarezerwowany od 1.07. Na ok. tydzień przed wyjazdem okazuje się, że klima w moim już trochę sędziwym, no powiedzmy "w sile wieku" Peugeociku padła:( A w Chorwacji 37*C więc żona powiedziała "no way", klima musi być... i co tu teraz począć, tułam się po różnej maści "klimatologach" bo klima niby działa ale tak ledwo ledwo a gaz dobity na maxa więc wygląda to na poważniejszą awarię. Od czwartku mam urlop bo wybieramy się na półfinał Euro 2012 do Warszawy więc moje auto zostawiam pełen wiary u mechanika a do W-wy udajemy się autem żony (bez klimy). Mecz nawiasem mówiąc świetny, Narodowy robi jeszcze większe wrażenie.
Upsss.., sory miało być o Chorwacji... Niestety dochodzą mnie niepokojące wieści od mechnika, że do wymiany jest sprężarka klimatyzacji, powiedzieli że czegoś poszukają i dadzą znać! Od środy kiedy auto zostało u mechnika do piątku wykonuję do nich chyba z 30 telefonów i stwierdzam, że jeżeli ja im nie przywiązę tej sprężarki to nic z tego nie będzie. Tak też robię, kupuję sprężarkę w W-wie i w sobotę rano (dzień wyjazdu) dowoże sprężarkę do mechanika. Powiedzieli, że zdążą wymienić i tak też się dzieje, tyle że klima jak kiepsko działała tak po wymianie sprężarki działa dalej tak samo jak przed :evil:
Od mechnika wyjeżdzam o 17.30 z wieścią, że jedziemy do Cro bez klimy, trudno... mówię, więcej się nie da zrobić.

Wraca wykończony do domu po 4-ro godzinnym pobycie w upale u mechanika. Dzieci i żona na szczeście popakowani, ja niebardzo. Wrzucam na szybko T-shirty do torby i pakuję auto potem prysznic, mocna kawa i około 21.15 wyruszamy. Trasa taka jak zwykle: Słowacja-Austria- Mureck-Lenart-Ptuj-Chorwacja:)
Po wyruszeniu okazuje się, że mój trud jednak ktos tam na "górze" docenił bo klima zaczyna działać :D Teraz może być juz tylko lepiej!

Po ok. 13 godzinach parkujemy pod naszym apartamentem w Kasteli Stafilic:

Obrazek

Gospodaż, miły i uczynny. Mieszkanie obszerne, klima jest - wszystko OK!
Po krótkim odpoczynku, udajemy się w kierunku plaży a tam nawet wodna taksówka sobie stoi:

Obrazek

Pierwszy Kastel wyłania się zza zakrętu wraz z pierwszą z 2 plaży o których mówił nasz gospodaż:

Obrazek

Dalszy spacer w kierunku następnych Kasteli wygląda przyjemnie:

Obrazek

Miasteczko sympatyczne z fajnymi widoczkami:

Obrazek

Wreszcie wygłodniali siadamy przypadkowo w Konobie Intrada, która okazuje się potem naszym stałym punktem żywieniowym, dodatkowo okazuje się, że nasz gospodaż daje nam 10% kupon rabatowy do tej knajpki:)

Obrazek

Tyle na dzisiaj, mysle że tym długim wstepem nie odstraszyłem Forumowiczów ale jakoś musiałem się wyżalić;)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 19.07.2012 18:48

Witam.
Pisz i wklejaj jak najwięcej, mogę Tobie (Wam) jedynie pozazdrościć, bo w tym roku niestety bez CRO-terapii :cry:
Super zdjęcia!
eltori
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 01.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) eltori » 19.07.2012 19:07

Witaj, też się cichutko przysiądę i posłucham opowieści o stronach, które kocham, i w których za trochę ponad tydzień będę... Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 20.07.2012 20:23

Przysiadam się i ja :)
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 20.07.2012 23:08

No to witam Wszystkich odwiedzających i ciągnę opowieść dalej. Napiszę dzisiaj parę słów na temat samych Kasteli, otaczających Kastelę plaż i samolotów...
Na początku sama Kastela, dokładniej Kastel Stafilić - miejscowość ciekawa, faktycznie można wieczorkiem udać się wybrzeżem wzdłuż kolejnych Kasteli i iść, iść, iść... My zwiedziliśmy chyba z 5 kolejnych, przyznam że na więcej nie starczyło nam czasu. Wszystkiego na piechotę to raczej ciężko zwiiedzić.
Sama zatoka Kastelańska, jak to zatoka - woda w Kasteli Stafilić jest poprawna i nie moża jej faktycznie coś zarzucić. Powiem tak, jak na zatokę jest OK. Kąpaliśmy się i w Stafilicu i w Kastel Stari, plaże dosyć fajne ale powiem, że np. w Kastelu Starim po południu juz ciężko było na plaży w spokoju poleżeć bo wylegało całe mnóstwo chorwackiej młodzieży. Na naszej plaży, było dosyć mało ludzi, dopiero tak około 17, 18 trochę wiecej się schodziło. A plaża wyglądała tak:
Obrazek
Powiem, że idąc wzdłuż nabrzeża widziałem parę rur wchodzących do morza, z których coś tam do niego płynęło... Było to jednak gdzieś tam po drodze przy portach, nie mniej jednak trochę to było rażące.
Krótko mówiąc gdybym był w Cro 1-szy raz to na pewno wodą był bym zachwycony ale byłem 6-ty.
Co do samolotów to przyznam, że faktycznie jakoś bardzo to nie przeszkadzało ale czwartki i soboty były dniami "zmian turnusów" bo samoloty śmigały co 0,5 godziny nad naszymi głowami:
Obrazek

Obrazek
Jednak leżąc leniwie na plaży była to jakaś rozrywka:)
Tutaj, zdaje się Kastel Novi:
Obrazek
Jak się mylę to poprawiajcie mnie!
Wieczorny spacer uliczkami Kasteli:
Obrazek
i widok na Split w świetle księżyca:
Obrazek

Tyle na temat Kasteli, jak cos mi się jeszcze przypomni w trakcie to wrócę do tematu.
Dalsza relacja to wszelakie nasze wypady w bliższe i dalsze okolice. Jedna z pierwszych to droga do Sibenika i odwiedzony po drodze Primosten:
Przyznam, że bardzo nam się spodobał, trafiliśmy na fajną zacienioną plażę ze scianką wspinaczkową na wodzie:
Obrazek
i jeszcze jeden rzut oka na drugą stronę tej samej plaży:
Obrazek
To tyle na dzisiaj, następny odcinek to relacja z Sibenika i kompleksu Solaris, od którego 14 lat temu zaczęła się nasza przygoda z Chorwacją. Dziękuję za uwagę i dobrej nocy życzę!
SylwiaM78
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) SylwiaM78 » 22.07.2012 22:30

Witam
My 20 sierpnia jedziemy do Kastela Luksic, czy byliście tam na plaży, jak wyglądają?? Czy na ten kompleks Solaris warto wejść??
Aki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 21.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aki » 23.07.2012 08:52

SylwiaM78 napisał(a):Witam
My 20 sierpnia jedziemy do Kastela Luksic, czy byliście tam na plaży, jak wyglądają?? Czy na ten kompleks Solaris warto wejść??


W Luksicu byliśmy na plaży w samym centrum. Plaża dosyć przyjemna, aczkolwiek wąska i na samej plaży ciężko o cień bezswojego parasola. Za to fajny, zacieniony park z ławeczkami i stolikami oraz sklepami, piekarniami dookoła. Powiem tak, do południa było OK, tzn. mało ludzi, wolne ławeczki w parku, natomiast po południu juz było kiepsko bo strasznie dużo ludzi się zrobiło, zwłaszcza chorwackiej młodzieży i ewakuowaliśmy się stamtąd. Mam zdaje się jakieś zdjęcia z tego miejsca, to wrzucę.

Co do kompleksu Solaris, to następna część mojej relacji będzie własnie na ten temat więc zapraszam do lektury!
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010
Pozdrowienia z Kasteli

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 01.08.2012 21:21

Witaj odkrywco,

Ja również się dołączę do lektury :) Czekam na dalsze relacje.

Aga
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 01.08.2012 21:36

Aki napisał(a): Powiem tak, jak na zatokę jest OK. Kąpaliśmy się i w Stafilicu i w Kastel Stari, plaże dosyć fajne ale powiem, że np. w Kastelu Starim po południu juz ciężko było na plaży w spokoju poleżeć bo wylegało całe mnóstwo chorwackiej młodzieży. Na naszej plaży, było dosyć mało ludzi, dopiero tak około 17, 18 trochę wiecej się schodziło. A plaża wyglądała tak:

Powiem, że idąc wzdłuż nabrzeża widziałem parę rur wchodzących do morza, z których coś tam do niego płynęło...

Co do samolotów to przyznam, że faktycznie jakoś bardzo to nie przeszkadzało

Cześć!
Hmmm...Między innymi z tych powodów co piszesz nie zdecydowałem się nigdy na tę Kasztelską lokalizację.
Ale taka czarna wielka rura jest też w dużo bardziej sławnym miejscu- obok was- a mianowicie wzdłuż brzegu przy starym Trogirze -w stronę Kaśteli.

Samoloty...no cóż...latają. Ale wkurzające jest to po świcie, gdy się jeszcze śpi a one szumią.
Moi znajomi byli w Stafiliciu w podróży poślubnej. Wrócili dość zadowoleni, ale to był ich pierwszy raz (mowa o CRO! :wink:).
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 02.08.2012 08:29

Bardzo fajna i rzeczowa relacja.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Kastel Stafilić - powrót
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone