Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Startery internetowe w Chorwacji ( nie startery na rozmowy )

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
armandoo
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 02.05.2012
Startery internetowe w Chorwacji ( nie startery na rozmowy )

Nieprzeczytany postnapisał(a) armandoo » 18.06.2012 15:24

Witam,

czy ktoś orientuje się czy w Chorwacji dostępne są jakieś karty pre-paid/startery na usługi internetowe ?
Uwaga nie mam tu na myśli zestawów na tanie zagraniczne rozmowy telefoniczne ( np.Tele2 gdzie mamy tylko 100MB ) tylko konkretne startery z pakietem danych na internet wymyślone w tym celu.

Coś takiego co byśmy zamontowali sobie np.w tablecie lub modemie na kartę sim i korzystali na miejscu w Chorwacji z mobilnego internetu.

Jakiś odpowiednik np. Play Online na kartę gdzie za doładowanie 50 zł dostajemy 5GB
MaJaKi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 235
Dołączył(a): 26.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaJaKi » 18.06.2012 15:33

Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 18.06.2012 15:36

sebus119
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 19.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebus119 » 27.06.2012 09:12

Tu masz aktualne oferty T Mobile fajnie opisane ale nie wiem czy za 50 zł dostaniesz 5 Gb

http://wiki.bez-kabli.pl/index.php?titl ... :_T-Mobile

Ja będę kupował T Mobile zobaczę jak to lata :) :lol:
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 27.06.2012 09:54

o.k wszystko pięknie, ładnie, pełen wodotrysk !!!

tylko trzeba gdzieś tą kartę włożyć, czy modemy dostępne w marketach NOKII, będą zdawały egzamin???

chodzi mi o coś takiego TUTAJ
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 28.06.2012 08:48

telepol napisał(a):o.k wszystko pięknie, ładnie, pełen wodotrysk !!!

tylko trzeba gdzieś tą kartę włożyć, czy modemy dostępne w marketach NOKII, będą zdawały egzamin???

chodzi mi o coś takiego TUTAJ


telepol
powinien śmigać, ja jako że nie jestem zwolennikiem modemów USB mam jakiegoś 3 czy 4 letniego starego novatela jakiś tam merlin bez żadnego simlocka na express card ,startery kupowałem w różnych krajach min Chorwacja, Niemcy, Austria, Grecja Włochy , Słowacja ) ten co ty chcesz kupić powinien śmigać (choć osobiście wybrałbym coś co sprzedają sieci komórkowe tylko bez simlocka zawsze to więcej info w necie np przy konfiguracji), a mając modem bez simlocka nie masz oryginalnego oprogramowania jakie dostają ludzie kupujący modem+starter, więc wkładając różne karty będziesz musiał poustawiać APN, (ustawienie APN-ów nie jest to co prawda jakaś filozofia, ale jednak,dlatego jak kupisz modem najpierw kup sobie startera w Polsce np. blueconecta czy iplusa czy innego żebyś wiedział co gdzie jak, bo szkoda słońca i czasu w Cro na nerwy z modemem że nie łapie połączenia :D )

a mój wygląda dokładnie jak TEN i mimo że stary działa aż miło
christo1250
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 12.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) christo1250 » 28.06.2012 09:35

telepol napisał(a):o.k wszystko pięknie, ładnie, pełen wodotrysk !!!

tylko trzeba gdzieś tą kartę włożyć, czy modemy dostępne w marketach NOKII, będą zdawały egzamin???

chodzi mi o coś takiego TUTAJ

Nie powinno być problemu. To tylko nasze Aero2 ma specyficzne wymagania. Ważne, żeby tylko modem nie miał simlock'a. No i jak masz możliwość nabycia modemu z anteną zewnętrzną (lub choć gniazdem), wybierz taki. Z doświadczenia wiem, że na wybrzeżu (zwłaszcza w tych bardziej kameralnych miejscach), różnie jest z zasięgiem sieci 3G.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 28.06.2012 17:25

barti75 napisał(a):... a mając modem bez simlocka nie masz oryginalnego oprogramowania jakie dostają ludzie kupujący modem+starter, więc wkładając różne karty będziesz musiał poustawiać APN...


No właśnie, mam modem ICON 225 z orange, ale ma simlocka i oprogramowanie samo sie instaluje, a do takiego "neutralnego" modemu pewnie trzeba samemu konfigurować, ale jak piszesz szkoda słońca na nerwy, zwłaszcza jak się nie ma pojęcia na ten temat
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.06.2012 18:51

Co jakiś czas chodziłem ze swoim japkiem do kafejki internetowej, aby zobaczyć, co się dzieje.
Ale to moje potrzeby; nie wiem, jak u innych...
Albo urlop, albo robota, albo kontrola... :wink:
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 29.06.2012 09:24

telepol napisał(a):No właśnie, mam modem ICON 225 z orange, ale ma simlocka i oprogramowanie samo sie instaluje, a do takiego "neutralnego" modemu pewnie trzeba samemu konfigurować, ale jak piszesz szkoda słońca na nerwy, zwłaszcza jak się nie ma pojęcia na ten temat


telepol
każdy "neutralny" jak go określasz modem potrzebuje sterowników i oprogramowania do niego żeby wogóle ruszył w kompie, i jakiejś aplikacji żeby obsługiwać różne karty nie wiem czy Nokia ma swój soft i jaki.
Natomiast ten ICON-225 którego masz w Orange jest na tyle popularny że z softem nie będzie problemu jak się przyzwyczaiłeś do niego to poszukaj takiego samego na portalu aukcyjnym, co do softu to najpopularniejszy dla modemów bez simlocka jest GlobeTrotter Connect a co do ustawień to sprowadzają się one do wpisania jedynie w ustawieniach modemu min. nazwy profilu np. T-mobile, Orange czy inna, Większość ludzi obawia się tych nieszczęsnych APN ( a to nie jest innego jak Access Point Name czyli nazwa serwera, który obsługuje transmisję danych. Wpisanie tego punktu dostępu jest potrzebne aby karta zalogowała się w swojej sieci. W necie jest trochę stronek z wyszczególnianiem krajów i sieci w nich działających a wygląda to mniej więcej TAK więc naprawdę nie ma się czego obawiać, a napisałem żebyś kupił najpierw w Polsce żebyś wiedział co i jak z tym, aby w Cro nie było ZONKA że mam modem mam kartę a internetu nie mam, więc nie taki diabeł straszny. :D
trzystan
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 4
Dołączył(a): 19.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) trzystan » 29.06.2012 10:07

telepol napisał(a):
barti75 napisał(a):... a mając modem bez simlocka nie masz oryginalnego oprogramowania jakie dostają ludzie kupujący modem+starter, więc wkładając różne karty będziesz musiał poustawiać APN...


No właśnie, mam modem ICON 225 z orange, ale ma simlocka i oprogramowanie samo sie instaluje, a do takiego "neutralnego" modemu pewnie trzeba samemu konfigurować, ale jak piszesz szkoda słońca na nerwy, zwłaszcza jak się nie ma pojęcia na ten temat


Witam wszystkich na forum.
Jeżeli sprawdzałeś,że modem ma simlocka poprzez zmianę karty z innej sieci niż orange,to ok i mój post ci nie pomoże.Ale jeśli nie,to jest duże prawdopodobieństwo,że jest bez simlocka.Ja mam taki sam tylko,że z plusa i też miał być simlock,a nie było.
Pozdrawiam

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Startery internetowe w Chorwacji ( nie startery na rozmowy )
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone