Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Czarnogóra,ale od Bośni,Croatia ale od Czarnogóry :) 2012

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008
Czarnogóra,ale od Bośni,Croatia ale od Czarnogóry :) 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 25.05.2012 11:05

Witam wszystkich Cromaniaków :D Tegoroczne wakacje odbyłem w maju w bałkańskih klimatach przedłużając tegoroczną majówkę na dwu tygodniową.Na wstępie przeprosiny dla Piotrka B. za swój "niebyt" w Turcji . Niestety żona nie była w tym roku przygotowana na tak długi objazd :), płd.-wsch. Turcja zatem następnym razem. Niestety musiałem swój wyjazd zredukować do bardziej cywilizowanych miejsc i z górskich przechadzek przestawić się na spacery po miasteczkach i zatoczkach :D .Ale...i taka forma również okazała się ciekawą :D . Złapaliśmy fajny rym tzn. 2-3 dni w jednym miejscu, by następnie przemieścić się 50-100 km dalej w nowe miejsce, a że Czarnogóra jest niewielka to odbywało sie to sprawnie bez wielkiego wysiłku.
zatem Ad rem: moja trasa:Lublin-Rzeszów- w Serbi:Novi Sad-Valjewo- w Bośni:Viegrad-Gorażde-Foca Hum-w Czarnogórze:Niksić-Cetinje-Petrowac n. Moru-Stari Bar- Ulcinj-Jezioro Skoder-Petrovac n. Moru-Budva-Boka Kotorska(od Tivat-do Herceg Novi)-i do Chorwacji:Cavtat-Dubrovnik-Drvenik-Szybka autostrada na Plitvice( jakoś nigdy nie możemy ich odpuścić :D a może fajnie się stratuje z nich do Polski)-i powrót do Lublina.Ech bylo trochę cywilizowanie ( ja wolę wększą dzicz :D )ale z zaskoczeniem muszę przyznać ze widoki piękne.W każdym razie dobra trasa ok. 4200km na wypróbowanie mojego nowego "Tanku", niestety stary dobry Passat po Chorwacjach, Turcjach, musiał zmienić wlaściciela , był dobry na autostrady, ale na ścieżynkach się nie sprawdzał :D :ile razy można przykrecać przedni zderzak :D : Dobra nie ma co ględzić i relację czas zacząć :D
Ostatnio edytowano 10.03.2013 16:11 przez Italiano, łącznie edytowano 2 razy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.05.2012 11:23

Witam i zasiadam.
Czakma na cd i zdjęcia :D
aleksandra6400
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 405
Dołączył(a): 23.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) aleksandra6400 » 25.05.2012 11:53

Ja też się melduję :)
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 25.05.2012 12:52

Tak sobie skojarzyłem teraz, że właściwie do klubu Cromaniaków wracam po 4 latach bo ostatni wyjazd na bałkańskie(Chorwackie) wertepy to był 2008 rok. Aż łza sie w oku zakręcila :) że to juz tyle lat mineło. Ale po takim czasie i bytności w równie ciekawych miejscach Croatia pozostaje nadal piękną krainą nawet w przejeździe i krótkich pobytach w "Emerycko-turystycznej Żupie Dubrovnickiej" i w "Makarskiej Rivierze polsko-rosyjsko-turystycznej" :D
Martwi mnie jedna rzecz zacząłem pzegladać twoją relaję CRAYFISH i widzę mały problem mamy podobne zdjęcia i podobną walneliśmy trasę. No u ciebie widzę wiecej wnętrza Montenegro u mnie tego niestety niewele.No nic będzie dejavu
Ostatnio edytowano 25.05.2012 13:57 przez Italiano, łącznie edytowano 1 raz
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 31.05.2012 21:17

Ostatnio edytowano 23.03.2015 02:04 przez Italiano, łącznie edytowano 2 razy
Keliopis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 20.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Keliopis » 31.05.2012 23:20

Z przyjemnością prześledzę relacje :)
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 02.06.2012 10:52

Ostatnio edytowano 23.03.2015 02:09 przez Italiano, łącznie edytowano 2 razy
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 02.06.2012 12:06

My też Durmitor podziwialiśmy tylko "z dołu" :wink:
8)
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 02.06.2012 12:17

:D 8)
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 02.06.2012 12:26

kaszubskiexpress napisał(a):My też Durmitor podziwialiśmy tylko "z dołu" :wink:
8)

Może i można byłoby przejechać tą trasa prowadząca z trasy Hum-Niksić na Żabljak, ale jeżeli na mapie była ona biała , a mając w pamięci na czerwono oznaczoną trasę z Foca do Hum, troche mnie to i żonę przerazilo. Zresztą nastawialiśmy się raczej na spacery w Montenegro , pewnie można byłoby przejechać się autem przez Durmitor ale zostawiam go na piesze wędrówki następnym razem :D
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 02.06.2012 12:30

Italiano napisał(a): pewnie można byłoby przejechać się autem przez Durmitor ale zostawiam go na piesze wędrówki następnym razem :D


Jestem podobnego zdania.
Przejeżdżaliśmy tą droga dwa razy i uznaliśmy, ze przejazd na szybko nie ma sensu. Zostawiamy to na następny raz.

W planach most na Tarze i nocleg w okolicach.
8)
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 02.06.2012 13:17

Ostatnio edytowano 23.03.2015 02:12 przez Italiano, łącznie edytowano 3 razy
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 02.06.2012 15:52

Italiano napisał(a):
kaszubskiexpress napisał(a):My też Durmitor podziwialiśmy tylko "z dołu" :wink:
8)

Może i można byłoby przejechać tą trasa prowadząca z trasy Hum-Niksić na Żabljak, ale jeżeli na mapie była ona biała , a mając w pamięci na czerwono oznaczoną trasę z Foca do Hum, troche mnie to i żonę przerazilo. Zresztą nastawialiśmy się raczej na spacery w Montenegro , pewnie można byłoby przejechać się autem przez Durmitor ale zostawiam go na piesze wędrówki następnym razem :D


Droga z Hum do Żabljaka przez Trsę przez Durmitor na całej trasie ma asfalt i przestała być szutrową drogą w 2008. Byliśmy jednymi z ostatnich którzy część od przełęczy do głównej drogi przejechali w sierpniu 2007 po szutrze. Na początku maja mógłby byc problem nie dlatego, że to jest zła droga - ta droga mogłaby być bardzo porządnie zasypana śniegiem.
Kilka zdjęć z tej drogi w relacji Małe i duże bałkańskie podróże

Też spędziliśmy jeden wrześniowy tydzień (7 lat temu) nad wybrzeżem w Czarnogórze z miejscówką w Petrovacu. Rosjanie już zaczynali być widoczni.

Bardzo ciekawa jestem wrażeń. Myśmy stwierdzili że Czarnogórę trzeba kochać (co się w naszym wypadku stało) to się się jej bardzo wiele wybacza :D :D :D a ona na pewno odwdzięczy się niepowtarzalnymi widokami.
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 02.06.2012 17:08

No cóż odczucia do Montenegro...Nie da się uciec od porownań do Croatii.Plaże oczywiście podobają mi sie bardziej w Croatii ze względu na przejrzystość wody wynikająca z białych"otoczakow" oraz czystość na plażach o która Chorwaci dbaja o niebo lepiej od Czarnogorcow. Ale w Croati nie mają tak dzikiej i długiej plaży jak w Ulcinj gdzie na poczatku maja spokojnie można siębyło kąpać gdy tydzień póżniej w okolicy Dubrovnika woda miała temperaturę Bałtyku.Jednak co do czystości plaża owa wiele pozostawiala do życzenia.Jednak mozliwość samotnego spaceru po piaszczystej plaży na dlugości 10 km jest kuszącą alternatywą.
Góry- no cóż Chorwackie wedlug mnie również są ładiejsze,bielsze i spektakularniej wpadaja do morza, jednak Czarnogórskie górskie kaniony to jest to czego w Chorwacji w tak spektakularnej formie brak.zabytki-ich ilośc i jakośc na pewno naq korzyśc Croatii. Ale by nie było że tylko Croatia .Duży plus dla Montenegro za JESZCZE jak podejzewam kilkuletni brak komercji. jeszcze Europa zachodnia tam masowo nie zjechala, jeszcze mozna negocjować ceny,jeszcze czuć ta atmosferę swobody, jeszcze nie ma takiego najazdu autokarów z japońskimi turystami. Tu zdecydowany plus dla Montenegro. :D
Italiano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 24.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Italiano » 02.06.2012 19:32

Ostatnio edytowano 23.03.2015 02:14 przez Italiano, łącznie edytowano 2 razy
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Czarnogóra,ale od Bośni,Croatia ale od Czarnogóry :) 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone