Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lutowa Lanzarota 2012

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003
Lutowa Lanzarota 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 05.04.2012 00:14

No i stało się... W końcu po wielu perturbacjach polecieliśmy na dawno oczekiwane wakacje.
Jako, iż miały się odbyć w naszym okresie zimowym plan padł na Wyspy kanaryjskie.
Egipt mieliśmy zaliczony 7 lat temu, Tunezja nie miała ciekawych ofert w Turcji i Grecji klimacik tez nie zachęcał do morskich kąpieli...
Po wstępnym rozeznaniu padł wybór na Gran Canarię.
Przeanalizowaliśmy wszelkie za i przeciw i padło na opcję: sami sobie (sami sobie szukamy lotu i hotelu). Opcja była ciekawa bo pozwalała znacznie obniżyć koszta. Ale jak to często bywa... tanie loty odleciały :( więc padło na biuro.
Udaliśmy się do tej cudownej instytucji i rewelacja :!: Mamy odlocik oraz powrocik z Bydgoszczy. 27 LUTEGO LECIMY NA LANZAROTĘ!!
Ale wszystko co dobre szybko się kończy... Odlot oczywiście z Bydgoszczy ale powrocik do Warszawki.
Po dylematach moralnych jednak padło że decydujemy się na tę nieszczęsną opcję (najbardziej martwiło nas to jak powrót zniosą dzieciaki).
No dobra to koniec tego przydługiego wstępiku...
Walizki spakowane dupcie w puściutkim samolocie no to lecimy........
Obrazek

co niektórzy odpoczywają po trudach poranka inni wolą małe przekąski...

Obrazek

Lądujemy w Arrecife stolicy Lanzaroty.
No i dwa zaskoczenia.. po mimo zapowiadanej w samolocie temp ok 18 st. jest bardzo ciepło choć wieje jak diabli... Drugie zaskoczenie to wygląd wyspy... mało zieleni (choć tego się spodziewaliśmy po dokładnej analizie przedwyjazdowej) i niebywały w kolorze czarny żwirek wulkaniczny.
Krótki przejazd i jesteśmy w hotelu (nazwę mogę podać na PRV by nie robić tu kryptoreklamy).
Nasza baza :lol: mieściła się w miejscowości Costa Teguise.
Powoli zaczęło nas dopadać zmęczenie. Po małym rekonesansie należyty odpoczynek w hotelowym łóżku..
Zegar biologiczny nie daje pospać i dla dwóch przystojniaków poranek rozpoczyna się od wczesnego spaceru...
Jako że nad ocean mamy bardzo blisko to jesteśmy tam ze wschodem słoneczka
Obrazek

można też spotkać odpoczywających rekreacyjnie
Obrazek

jak i takich kawalerów
Obrazek

jak ktoś lubi detale architektury może znaleźć np coś takiego
Obrazek

z takim ślicznym zamknięciem..
Obrazek

oczywiście Lanzarota jest wyspa wulkanów
Obrazek

oraz przepięknie kwitnących aloesów
Obrazek
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 05.04.2012 00:31

krajobraz jaki nas otaczał wyglądał mniej więcej tak
Obrazek

i tak
Obrazek

choć można było się i schować za mniejszy okaz kaktusa...
Obrazek

co do kaktusów to jeszcze do nich powrócę a to za sprawą działalności Cesara Manriqe, który miał bardzo duży wpływ na obecny wygląd wyspy oraz atrakcje jakie można na Lanzarocie zobaczyć.

Pierwsze dni mijały na nabieraniu kolorów skóry 8) :lol: 8) (od czerwieni poczynając na brązach kończąc) oraz wycieczkach bliższych i dalszych... Zdjęcia z nich wrzucę może jutro jak chwila czasu pozwoli...
Od animatorów przebywających w hotelu dowiedzieliśmy się, iż na sobotni wieczór przewidziana jest wielka parada główną ulicą. Parada przebierańców... Ale o tym następnym razem.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.04.2012 00:32

VOID napisał(a):Nasza baza :lol: mieściła się w miejscowości Costa Teguise.

Moją bazą w Costa Teguise był uroczy Mansion Nazaret. :)

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.04.2012 00:39

całe życie drugi....:)
ale jestem
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 05.04.2012 00:42

arturac napisał(a):całe życie drugi....:)
ale jestem


jak to powiadają... nie ważne jak się zaczyna... ważne jak się kończy :lol: 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.04.2012 00:50

arturac napisał(a):całe życie drugi....:)
ale jestem


Trzecie miejsce też dobre :wink: :lol:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 05.04.2012 11:33

Miejsce nie jest ważne, tylko towarzystwo :)

pisz pisz i wklejaj :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.04.2012 12:16

Wchodzę w temat, bo Lanzarote była opcją na te ferie (skończyło się na Szklarskiej huehuehue), jednak na bank plan jest, aby Kanarki w końcu zrobić :)

pozdrawiam i czekam na cd
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 05.04.2012 12:45

Ja też.
PZDR.
wawerek
Croentuzjasta
Posty: 205
Dołączył(a): 10.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wawerek » 05.04.2012 12:53

Franz napisał(a):
VOID napisał(a):Nasza baza :lol: mieściła się w miejscowości Costa Teguise.

Moją bazą w Costa Teguise był uroczy Mansion Nazaret. :)

Pozdrawiam,
Wojtek


i moją bazą również był Mansion Nazaret;)

Pozdrawiam
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 05.04.2012 13:00

No to i ja..........jeżeli można. 8)
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 05.04.2012 14:49

witam wszystkich :)

no to jeżeli nie zrobię krypto reklamy to my bazowaliśmy w Lanzarote Garden.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 05.04.2012 16:24

No to już wiem czemu się nie pojawiłeś w Przemyślu ... :lol: :lol:
OwcaK
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 29.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) OwcaK » 05.04.2012 20:48

Karol więcej zdjęć:) Czekam na dalszą relację:)
VOID
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1106
Dołączył(a): 06.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) VOID » 05.04.2012 22:52

no to lecimy dalej....
kolejny poranek i tym razem ja nie mogę dospać... jest 5 czasu Kanarkowego. Trochę kręcenia i zapada decyzja. Robię spacerek do portu w Arrecife. Dzień wcześniej widzieliśmy wpływające wycieczkowce oraz dziwne budowle nad brzegiem oceanu. Czyli ciekawość bierze za wygrana.
W hotelu pełne zdziwienie.. co za wariat wybiera się "na miasto" o godz 6 gdzie jeszcze dobrze słońce nie wstało i dopiero co robi się widno.. Piekarnie otwierają o 7.30 a sklepy koło 8. Ale udało dobudzić się pana z recepcji i w końcu otwiera drzwi i wypuszcza mnie na spacerek (później do końca pobytu dziwnie mi się przyglądał).
Dziarskim krokiem (bo chłodno) przemieszczam się wzdłuż wspomnianego Mansion Nazaret.. Gdzieś w oddali dobiegają echa kończącej się imprezki...

Dalej wzdłuż nadbrzeża bardzo ładną promenadką w kierunku rezydencji Króla Hiszpanii (chyba go nie było akurat bo nie doleciał mnie zapach porannej kawy.. :wink: ). Powoli docieram do dziwnych budowli które okazują się zbiornikami na paliwo oraz elektrownią. Jeszcze zejście uliczka w dół i jestem w porcie - jak się okazało towarowym.
Akurat rozładowywano prom towarowy. I powiem szczerze - to co robili kierowcy wywożący naczepy tirów to miszczostwo świata!! Ciągniki wywoziły naczepy z prędkością światła..
Troszkę się pokręciłem i pora wracać na śniadanko - reszta załogi dała znać, że jest na nogach.
Powrót troszkę inna trasą i takie perełki..
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España

cron
Lutowa Lanzarota 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone