Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009
Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011)

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 15.12.2011 13:21

Witam wszystkich!

W tym roku (do trzech razy sztuka - tyle razy była w planach, ale zawsze coś... jak w tej reklamie banku... :lol: ) nareszcie udało nam się wybrać do Albanii. Kraj ten intrygował i przyciągał mnie jak magnes od 4 lat. Oczywiście trzeba było przekonać rodzinę, obalić stereotypy itd itp, ale się udało.
Pomogły w tym wydatnie - oczywiście nie licząc tegoż forum :D - przewodniki:

Albania - Przewodnik turystyczny (seria Miejsca świata) - Tibor Dienes
Albania. Przewodnik turystyczny National Geographic - Gillian Gloyer

Wyjazd 2 lipca o 5:00 z Warszawy, trasa wiodła przez następujące kraje:
Słowacja, Węgry, Serbia (nocleg w Belgradzie), Macedonia, Grecja, Albania - ok. 2200 km z czego ponad połowa po autostradach. Sama podróż naprawdę rewelacja - jedyny minus to granice, a właściwie ruch na nich (tak ok. 1 godz. straty w kolejce, ale zawsze można też odpocząć od jazdy i się rozprostować). Przydała się nawigacja iGO z mapami TopMap Eastern Europe Maps (dostawcy lokalni, nie TeleAtlas ani Navteq), która dobrze nas pokierowała do przejścia granicznego grecko - albańskiego, które w ogóle nie było w żaden sposób oznakowane (droga do niego) - co później podczas przekraczania tej granicy jak się okazało miało swój powód, ale o tym za chwilę... Kolejki nie było, jeden samochód przed nami, ale z powodu nudy panującej wśród greckich celników na tym przejściu albo pewnych odgórnych zaleceń wywiązała się dyskusja pt. szukamy dziury w całym i do Albanii nie pojedziecie (czego się w ogóle nawet nie spodziewałem z ich strony), zaczęło się sprawdzanie paszportów, dokumentów od samochodu, ubezpieczenia, a do tego teksty że tam nie ma po co jechać, że jak na wakacje to tylko Grecja. Istna masakra, ale ja grzecznie swoje że nie widzę powodu, dla którego nie mógłbym tam jechać, że w Grecji już byłem i tak sobie dłuższy czas rozmawialiśmy (bardzo młody chłopak i dziewczyna to byli Ci celnicy), aż w pewnym momencie oni w śmiech coś tam do siebie powiedzieli po grecku - i dają mi paszport i dokumenty od auta i że możemy jechać. Nie miałem jeszcze takiej dziwnej akcji na granicy, ale żadna siła mnie nie powstrzymała od odwiedzenia Albanii jak widać... :lol:
cdn.

Na początek zdjęcia z Ksamil (jak wygląda miasteczko i najbliższa okolica)

Obrazek
wjazd do Ksamil od strony Sarandy

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tu spędziliśmy pierwszą noc - przyjechaliśmy ok. 22:00 i nie chciało nam się szukać po nocy niczego innego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
słynne albańskie bunkry, można je spotkać wszędzie a do tego są bardzo fotogeniczne... :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
najlepsza pizza w Ksamil - naszym skromnym zdaniem oczywiście, bardzo fajna obsługa, domowa rakija - często gratis i jak już wyjeżdżaliśmy to właściciel dał na 1,5 litra "na pamiątkę"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
to nasz hotel, w którym spędziliśmy cudowne 2 tygodnie w Ksamil

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jak ktoś by miał ochotę na zdjęcie z niedźwiadkiem to ma taką okazję na plaży w Ksamil... :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
jedna z bardzo wielu samowoli budowlanych w Ksamil...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
kościół a w tle minaret i regularne nawoływania z niego do modlitwy...

Obrazek
to nasza druga ulubiona knajpka, bardzo sympatyczny właściciel, rewelacyjna kawa i jedzenie, na śniadania najczęściej przychodziliśmy tutaj...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okolice Ksamil:

Obrazek
plaża pomiędzy Ksamil a Sarandą - przypadkowo zjechaliśmy z głównej drogi i znaleźliśmy takie miejsce...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
droga z Ksamil do Butrintu...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.
Artur
Ostatnio edytowano 15.04.2012 21:13 przez am1974, łącznie edytowano 4 razy
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007
Re: 2011: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 15.12.2011 13:44

am1974 napisał(a):Witam wszystkich!

Obrazek
Pozdrawiam.
Artur


Miło mi. Czuje się ładnie powitana. Albanię zwiedzaliśmy w 2010 dzieląc nasze trzytygodniowe podróżowanie z poznawaniem również Grecji. Miło zaglądnąć w te same miejsca.

Mam kilka propozycji. Bo mam nadzieję, że ten post to dobry miłego początek.
Po pierwsze. Wystarczy wysupłać z linku do zdjęcia fragment od img do /img (nawiasy [] też) i będzie ładniej się zdjęcie prezentować. Tak mi się wydaje, bez niepotrzebnych powtarzających się tekstów pochodzących z Flickr.
Po drugie. Mniej na raz zdjęć w jednym poście.
Po trzecie. Jak dla mnie odrobinkę za mocno wyostrzone. Ale jak się Tobie takie podobają to OK.

Po czwarte. Nadawaj dalej. Nie ociągaj się za długo.
helen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2045
Dołączył(a): 08.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) helen » 15.12.2011 13:57

Cudnie, mogłabym spokojnie dalej oglądać, ale z chęcią poczytałabym trochę. Po takim bajkowym, fotograficznym wstępie poproszę teraz szczegóły :lol: najlepiej "dzień po dniu" ;)
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: 2011: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 15.12.2011 14:05

am1974 napisał(a):wjazd do Ksamil od strony Sarandy

No proszę 8O , jakich pięknych chodników się Ksamil doczekał :lol:

A tę jedną wysepkę to wygląda jakby specjalnie ją tak wydłubali, żeby plażę powiększyć i bar postawić :? , to mniej mi się podoba...

Miło będzie poprzypominać sobie Albanię... ale żeby jechać tam przez Grecję 8O , na to bym nie wpadł :cool:

Pzdr
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 15.12.2011 14:09

Ładne zdjęcia.

Pozdrawiam,
Wojtek
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009
Re: 2011: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 15.12.2011 14:16

Lidia K napisał(a):Miło mi. Czuje się ładnie powitana. Albanię zwiedzaliśmy w 2010 dzieląc nasze trzytygodniowe podróżowanie z poznawaniem również Grecji. Miło zaglądnąć w te same miejsca.

Mam kilka propozycji. Bo mam nadzieję, że ten post to dobry miłego początek.
Po pierwsze. Wystarczy wysupłać z linku do zdjęcia fragment od img do /img (nawiasy [] też) i będzie ładniej się zdjęcie prezentować. Tak mi się wydaje, bez niepotrzebnych powtarzających się tekstów pochodzących z Flickr.
Po drugie. Mniej na raz zdjęć w jednym poście.
Po trzecie. Jak dla mnie odrobinkę za mocno wyostrzone. Ale jak się Tobie takie podobają to OK.

Po czwarte. Nadawaj dalej. Nie ociągaj się za długo.


Poprawiłem się... trochę na szybko te kody z flickra wklejałem przyznam się bez bicia... ;) Ociągać się nie zamierzam z relacją... :)

Pozdrawiam.
Artur
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009
Re: 2011: Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 15.12.2011 14:30

kulka53 napisał(a):
am1974 napisał(a):wjazd do Ksamil od strony Sarandy

No proszę, jakich pięknych chodników się Ksamil doczekał :lol:

A tę jedną wysepkę to wygląda jakby specjalnie ją tak wydłubali, żeby plażę powiększyć i bar postawić :? , to mniej mi się podoba...

Miło będzie poprzypominać sobie Albanię... ale żeby jechać tam przez Grecję, na to bym nie wpadł :cool:

Pzdr


Widok na te wysepki mieliśmy z naszego hotelowego balkonu (coś niesamowitego), niestety jak się dowiedziałem od właściciela naszego hotelu (bardzo interesujący człowiek - mając 18 lat uciekł z Albanii na Korfu, a stamtąd do USA i teraz po 40 latach wrócił do Albanii i wybudował w Ksamil hotel) ktoś skorumpował urzędników i dostał pozwolenie na tego typu prace na wyspie tylko po to by była tam plaża i bar, a wieczorami dyskoteki - tylko, że ten pomysł to na razie jeden wielki niewypał - przez 2 tygodnie nie było widać tam specjalnie ludzi, pomimo tego, że są dowożeni za darmo motorówka w obie strony. Strasznie ubolewał nad tym, że jest taka polityka i że pieniądze tak naprawdę ułatwiają wszystko. Tylko, że to już jest nieodwracalna ingerencja człowieka i tak naprawdę barbarzyńska...

Pozdrawiam.
Artur
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 15.12.2011 14:37

Franz napisał(a):Ładne zdjęcia.

Pozdrawiam,
Wojtek


Dziękuję... :)
Albania jest niesamowicie fotogeniczna moim zdaniem, kraj kontrastów, cudowne krajobrazy (morze i góry obok siebie), bunkry, różnorodna roślinność, można by długo wymieniać - właściwie żal się rozstawać z aparatem... ;)

Pozdrawiam.
Artur
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 15.12.2011 14:43

am1974 napisał(a):Albania jest niesamowicie fotogeniczna moim zdaniem, kraj kontrastów, cudowne krajobrazy (morze i góry obok siebie), bunkry, różnorodna roślinność, można by długo wymieniać - właściwie żal się rozstawać z aparatem... ;)

Pozdrawiam.
Artur


Dlatego tu jesteśmy :D
pelkin1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 157
Dołączył(a): 28.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) pelkin1971 » 15.12.2011 14:47

Fajne fotki
We wrześniu tego roku zatrzymaliśmy się w Ksamil na 3 dni.
Piękne miejsce, dobre jedzenie.
Moja żona zakochała się w Ksamil :D
am1974
Croentuzjasta
Posty: 353
Dołączył(a): 15.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) am1974 » 15.12.2011 15:58

Udało się nam po pewnych przebojach (lepsze takie niż inne) opuścić Grecję i po przejściu formalności po albańskiej stronie (wszystkie dane osób skrupulatnie wprowadzone do komputera i samochodu także) przekroczyć ostatnią granicę... ;)
Przed nami ok. 60 km do Ksamil - obowiązkową przez Sarandę. Po drodze towarzyszą nam piękne góry, jest już ok. 20:00 i zjeżdżamy z głównej gładkiej drogi na typowo górską serpentynę (taka niespodzianka), drogę polecam miłośnikom mocnych wrażeń - jedzie się po stronie przepaści bardzo wąską drogą cały czas się wspinając, są metalowe bariery ale też są miejsca gdzie są betonowe bariery, niektóre niekompletne ktoś się tam musiał przebić niestety - bo i wraki też widziałem. W skrócie jak ktoś tamtędy miał okazję (przyjemność) jechać to nie zapomni tego do końca życia i jego pasażerowie również... ;) W powrotną stronę zjazd w dół przy ścianie nie robi żadnego wrażenia w porównaniu ze wspinaczką...
Dalej jest już normalnie, bez adrenaliny... ;) Po drodze mijamy Niebieskie Oko i jedziemy w kierunku Sarandy. Nawigacja spisuje się bez zarzutu, czasami tylko droga się zamienia w utwardzony szuter (na szczęście są to dość krótkie odcinki) - po ilości stojącego sprzętu widać, że budowa dróg ma tam duży priorytet... Mijamy Las Vegas, a nie to Saranda wieczorem jakoś tak podobnie wygląda... :lol:
Po 21:00 docieramy szczęśliwie do Ksamil i zabieramy się za szukanie kwatery. Z pomocą przychodzi nam właściciel lokalnej informacji turystycznej i biura w jednym. O tej godz. nie obiecuje, że nam znajdzie to co byśmy chcieli (czyli coś z widokiem na morze i dla 4 osób), ale tymczasową kwaterę jak najbardziej. Wsiada na skuter i za 10 minut idziemy oglądać kwaterę. Jako, że zakładamy, że to miejsce na jedną noc, więc dogadujemy się co do ceny z właścicielem, parkuję auto za bramą posesji i wypakowujemy niezbędne na jedną noc rzeczy.
Idziemy zrobić mały rekonesans okolicy, trzeba odwiedzić bankomat (były nawet 2 blisko) i coś zjeść na kolację, nasz nowy znajomy poleca nam najbliższą pizzerię. Pierwszy wieczór i już czujemy, że nam się tu spodoba. Z takim przyjęciem i życzliwością, ale taką szczerą a nie wymuszoną za pieniądze to już rzadko gdzie się można spotkać... Za to też m.in. kocham ten kraj... ;)
Rano idziemy szukać docelowej kwatery, jak zwykle najciemniej pod latarnią i wcale nie trzeba daleko szukać. Jakieś 100 m w górę w stronę morza znajduje się Hotel Majestic. Uzgadniamy z właścicielem ile dni zostajemy i za ile... :lol:

Pora teraz na zdjęcia:

Hotel:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Okolica hotelu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widoki z balkonu:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pokój wygląda tak (jak to na wakacjach) ;) :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozdrawiam.
Artur
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 15.12.2011 16:57

No proszę jak się wstrzeliłeś z tematem,ja w następnym roku planuję właśnie tą miejscowość i hotel,nawet okres ten sam,póżniej na dziesięć dni planuję skoczyć do Grecji do 200km,pisz duuuuużo :) Tylko prośba daj zbliżenie tego menu(może ja mam cienki wzrok) oraz napisz jak się ceny kształtują w hotelu i na mieście,pokój z wyżywieniem?.
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 15.12.2011 20:03

Bardzo podobają mi się fotki :) Tradycyjnie spytam czym podciągane i czym robione :) Bardzo ładnie przedstawiłeś Ksamil, nam się trafiło plażowanie w trakcie dość mocnego wiatru - przy drodze w zębach mieliśmy pył i cement ;)

Ja chcę w tym roku polecieć na majówkę do Tirany i objechać wybrzeże - był ktoś w tym terminie? Nie za zimno?
Pozdrawiam!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.12.2011 20:48

Fajne zdjęcia - podoba mi się ta ostrość...i krajobraz oczywiście.

Pozdrawiam i czekam na c.d.
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 15.12.2011 20:53

am1974 pozdrawiam - miło znów obejrzeć Twoje zdjęcia :)
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Albania (Ksamil, Sarande, Butrint, Himare) + Korfu (2011)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone