Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Niezatapialny sen: Nurkowanie od A do Z. Lodowe ostatki.

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Niezatapialny sen: Nurkowanie od A do Z. Lodowe ostatki.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 17.07.2011 23:07

Ostatnio edytowano 01.03.2017 12:42 przez Roxi, łącznie edytowano 56 razy
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18269
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 17.07.2011 23:22

Czekałem na tą relację :D

tak , jak Ty na Hańczę :wink:

Jestem i czekam na c.d.
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 17.07.2011 23:27

8O :)
Polska Lara Croft bez warkocza, czyli Roxi. :)

Już mnie nic nie zaskoczy, czekam na jakąś podniebną relację.
Nie wiem co to będzie balon, motolotnia, szybowiec.
Kwestia czasu, a teraz czekam na zejście w toń. :)

Pozdrawiam tu i teraz.
A jednośladów nie przegapiłem, jakby co. :wink: :D

Miło być pierwszym gościem z postem. (o kurczę już nie :evil: )
Pozdrawiam.
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 17.07.2011 23:30

nomad napisał(a):8O :)
Polska Lara Croft bez warkocza, czyli Roxi. :) ...


Lara może się w buty schować :lol:

Podglądam :wink:

Pzdr
mariusz-w
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8375
Dołączył(a): 22.04.2004
Re: Niezatapialny sen: Hańcza- krótka fotorelacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz-w » 18.07.2011 07:38

Roxi napisał(a):Zapraszam na relację z Krainy Mazurskich Jezior. Będzie krótko, zwięźle i na temat ;)


:roll:

Jak dla mnie ... ciut za krótko ! :wink:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 18.07.2011 08:45

... melduję się na stanowisku obserwatoryjnym :lol: bo właśnie wróciłam z tamtych stron... i chętnie zasiadam do czytelni :D
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.07.2011 08:46

Witajcie :)

piotrf napisał(a):Czekałem na tą relację :D
tak , jak Ty na Hańczę :wink:


Oj na Hańczę czekałam, czekałam aż się doczekałam. Tyle dobrego się nasłuchałam o tym miejscu, że były jakieś obawy, że Hańcza nie spełni moich oczekiwań... ale jak się okazało, nie było się czego bać.

nomad napisał(a):Polska Lara Croft bez warkocza, czyli Roxi.


Ty to potrafisz odpowiednio dobrać słowa :oops:

nomad napisał(a):Pozdrawiam tu i teraz.
A jednośladów nie przegapiłem, jakby co.


Ja również serdecznie pozdrawiam, fajnie że się odezwałeś ;)
A podniebna relacja... hmmm :)

Rafał K napisał(a):Lara może się w buty schować
Podglądam ;)


Zdjęć takich jak Twoje nie będzie, w ogóle nie było czasu na zbytnie zastanawianie się nad kadrem itp... ale mimo wszystko zapraszam i jak zawsze... :hearts:

:)

mariusz-w napisał(a):Jak dla mnie ... ciut za krótko ! ;)


Jeszcze trochę będzie :)

trinity napisał(a):... melduję się na stanowisku obserwatoryjnym bo właśnie wróciłam z tamtych stron... i chętnie zasiadam do czytelni


Tamte strony piękne... szkoda że tak daleko. Cały dzień w drodze, ale warto było.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.07.2011 16:12

Zdjęcia wplatane w relację nijak będą się miały do tekstu, ale mam nadzieję, że jakoś to wszystko wyjdzie :)

Obrazek

Hańcza to jezioro, które jest pod każdym względem naj.

Najpiękniejsze- tak jest i tyle.

Najgłębsze- bo ma 108,5m, co sprawia, że jest najgłębszym jeziorem w Polsce.

Najbardziej niebezpieczne- instruktorzy i inni tego typu zapaleńcy jak z rękawa wyciągają historie o nurkach, których Hańcza zabrała do siebie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trochę o samej Hańczy:

Jezioro Hańcza to oligotroficzne jezioro rynnowe w Suwalskim Parku Krajobrazowym, najgłębsze jezioro w Polsce. Dno i brzegi pokryte dużymi głazami narzutowymi (szczególnie zachodni brzeg), co oprócz czystej wody podnosi jego atrakcyjność.

Obrazek

Hańcza dla płetwonurków jest miejscem magicznym. Pod wodą można podziwiać przepiękne formacje skalne, niesamowite uformowanie dna oraz takie archeologiczne okazy jak dłubanki. Te niewielkie łodzie wyżłobione z pni pochodzą z czasów Średniowiecza.

Zanurzając się w tym kultowym jeziorze można spotkać szczupaki, trocie jeziorowe, sieje, sumy oraz ukryte w zakamarkach popularnych "ścianek" przepiękne miętusy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN.
Ostatnio edytowano 22.02.2012 07:53 przez Roxi, łącznie edytowano 3 razy
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.07.2011 16:28

Roślinność wodna jest uboga. Przez jezioro przepływa rzeka Czarna Hańcza (wpływa od północy wypływa na południu). Jezioro Hańcza charakteryzuje się czystą i bardzo zimną wodą.

Widoczność jest bardzo różna, zależy od pory roku, najgorsza w lecie.
W zakresie: 0-6m głębokości- 3-6m widoczności, 6-12m głębokości widoczność spada czasami nawet do 2m, poniżej 20m- 8-12m widoczności.

Pod wodą jest pięknie, pierwsze metry to bardzo mała widoczność, ale za to fajna temperatura, później termoklina- czyli warstwa wody, w której następuje nagła zmiana temperatury (około 7m) i później już piękna, czysta woda. Każde nurkowanie można uznać za nurkowanie nocne, bez latarki się nie obejdzie, temperatura wody na ok. 20m to tylko 4 stopnie.

My nie schodziliśmy niżej niż 20m, bo nam nie wolno ;), ale koledzy którzy byli z nami zaliczyli 60m 8O

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Najbliższe miejscowości to Blaskowizna, Cisówek, Mierkinie, Przełomka. Przy miejscowości Błaskowizna wspaniałe miejsce nurkowe (ścianka sięgająca 40m).

My stacjonowaliśmy w Błaskowiźnie, to był koniec świata. Wydawało się, że dalej to już tylko niedźwiedzie polarne i tyle ;)

Obrazek

CDN.
Ostatnio edytowano 22.02.2012 07:55 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 18.07.2011 16:51

Poczytam i ja, tym bardziej, że wczoraj wróciłem ze spływu Czarną Hańczą :D
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.07.2011 17:27

Roxi.... Roxi czy jest jeszcze jakieś miejsce gdzie Ciebie nie było :?:
Coraz bardziej mnie zaskakujesz ale nie ukrywam, że tak właśnie lubię. Pozytyw dla Ciebie, tzn. plus dodatni. :lol:
Młode lata mi się przypominają. :lol: ehhh.

Uważaj na Hańczę, tam głęboko jak chol****. To nie Adriatyk, widoczność ...... czy tam jest jakaś widoczność. :?: Ja bym spasował. Otchłań się boję.
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 18.07.2011 17:37

Ja to bym się bał z Roxi vódkę pić :) ta dziewczyna to ....hardcor :D hehe :hearts: :hearts: :hearts: Roxi :) "podobno ma być na moich urodzinach..:P
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.07.2011 18:06

maciek1956 napisał(a):Poczytam i ja, tym bardziej, że wczoraj wróciłem ze spływu Czarną Hańczą :D


Znajome klimaty :)
Tamten rejon ma to coś, do czego chce się wracać... ja już tęsknię za tą zielenią i spokojem :roll:

woka napisał(a):Roxi.... Roxi czy jest jeszcze jakieś miejsce gdzie Ciebie nie było:?: oraz bardziej mnie zaskakujesz ale nie ukrywam, że tak właśnie lubię.


Jeszcze kilka miejsc by się może i znalazło ;)
Bo ja to taka jestem... jajko niespodzianka :lol:

woka napisał(a):Uważaj na Hańczę, tam głęboko jak chol****. To nie Adriatyk, widoczność ...... czy tam jest jakaś widoczność. Ja bym spasował. Otchłań się boję.


Widoczność jest taka jaką masz latarkę :)
Przy pierwszym nurkowaniu przeraziła mnie właśnie otchłań pode mną. Struchlałam, ale opanowałam emocje i cieszyłam się już tym co widzę i czuję :)

woka relacja nie o tym kto, gdzie i kiedy się podrapał pod kolanem i proszę... jesteś :twisted:

Adam.B napisał(a):Ja to bym się bał z Roxi vódkę pić ta dziewczyna to ....hardcor hehe Roxi "podobno ma być na moich urodzinach..


Jak powiedziałam, że będę to będę :lol:
Nie taki hardcor straszny jak go malują.... :twisted:
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 18.07.2011 18:47

Lary Croft nie znam ...za to cieszy mnie fakt że znam Roxi :D no może za dużo powiedziane znam / nie znam ( osobiście) ale poczytac i pooglądac warto... tym bardziej że (cichaczem) w Wiedniu po piętach Wam deptałam ;)

Pozdrawiam Jola
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 18.07.2011 20:17

Jolanda napisał(a):Lary Croft nie znam ...za to cieszy mnie fakt że znam Roxi :D no może za dużo powiedziane znam / nie znam ( osobiście) ale poczytac i pooglądac warto... tym bardziej że (cichaczem) w Wiedniu po piętach Wam deptałam ;)


Witam serdecznie.

Ja to bardzo często mam poczucie, że znam Was wszystkich bardzo dobrze ;)
Fajnie, że po Wiedniu zdecydowałaś się odwiedzić ze mną Błaskowiznę :lol:

Również serdecznie pozdrawiam.
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Niezatapialny sen: Nurkowanie od A do Z. Lodowe ostatki.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone