Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Moja rodzinka na lawendowej wyspie Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009
Moja rodzinka na lawendowej wyspie Hvar

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 11.07.2011 20:54

Z pewną taką nieśmiałością zabieram się za napisanie kilku zdań o tegorocznych wakacjach spędzonych przez moją rodzinkę w Chorwacji. Planując wyjazd przeczytałam bowiem tyle wspaniałych Cro-maniakowych relacji, że teraz nie wiem czy potrafię :oops:

Ale, co tam! Zabieram się do roboty.

I tak się od razu zastanawiam, czy autorzy relacji, które przeczytałam prowadzą jakieś dzienniczki, robią notatki co kiedy robili, gdzie byli w konkretnym dniu, co jedli, itd. że te ich relacje są tak skrupulatne i dokładnie?
Moja pamięć nie jest tak usystematyzowana, notatek nie robiłam, więc to co zapamiętałam postaram się opisać. Od razu obiecuje okrasić moje wypociny zdjęciami robionymi przez mojego męża (zezwolenie jest!)
Ostatnio edytowano 26.07.2011 19:26 przez Goniaa, łącznie edytowano 1 raz
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.07.2011 20:58

Jak dla mnie to liczą się zdjęcia i ewentualnie kilka zdań opisowych.
Zdjęcia masz więc ..... śmiało. :lol:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.07.2011 20:59

Gonia , już pięknie rozpoczęłaś 8)

zezwolenia są , więc zostało czekać na relację :wink:

Zapisuję się jako drugi


Pozdrawiam
Piotr
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 11.07.2011 21:26

Zdjęcia właśnie się "zczytują", będą później lub jutro :lol:

Moja rodzinka to 4 osoby; ja, mąż, duży syn (prawie student jutro będę wiedzieć czego?) i mały syn (prawie drugoklasista w szkole podstawowej). Cel naszej podróży; Chorwacja po raz trzeci :D

Bardzo długo zastanawialiśmy się gdzie konkretnie chcemy być, co zobaczyć. Po długich rozmyślaniach, czytaniach forum na czele peletonu stanęły dwie wyspy: Hvar i Brać; ze wskazaniem na tę pierwszą. Zaraz po zakończeniu roku szkolnego (tobołki były spakowane dzień wcześniej) i zapakowaniu lodówki pozamykaliśmy nasz domek na 4 spusty i ruszyliśmy w drogę. Nawet nie wracałam z drogi sprawdzić czy wyłączyłam żelazko, bo zabrałam je ze sobą.

Jako, że jesteśmy z Podkarpacia, jechaliśmy przez Słowację i Węgry. Nie będę się tutaj rozpisywać na temat drogi, gdyż jechaliśmy i jechaliśmy, aż dojechaliśmy do Budapesztu. Był wieczór więc zdecydowaliśmy się jechać przez miasto. Było pięknie oświetlone, niestety fotek z tego etapu wakacji brak. Fotograf był zarazem kierowcą, więc...

Granicę z Chorwacją przekraczaliśmy w nocy, wybraliśmy stare przejście ze względu na chęć zatankowania duuużej ilości gazu i zakupienia niewielkiej ilości kun, by mieć coś przy sobie na wszelki wypadek.

...
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 11.07.2011 21:32

W tym roku Hvar, więc czekam z niecierpliwąością :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 11.07.2011 21:51

Aguha napisał(a):W tym roku Hvar, więc czekam z niecierpliwąością :D

Dobrze Ci tak, że dopiero pojedziesz :)
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 11.07.2011 22:05

...
A potem była długa droga przez Chorwację, ale już z bardzo ładnymi widoczkami. Zdjęcia tego oczywiście nie oddają, tym bardziej, że to i barierki przeszkadzają i szyby nie zawsze takie czyste.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze cały czas zastanawialiśmy się jeszcze gdzie jechać (urok jazdy w ciemno :D ) W końcu mój młodszy synek rzucił monetę i zadecydował HVAR.
...
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1848
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 12.07.2011 05:57

Będę czytał i oglądał,na Hvarze nas jeszcze nie było.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.07.2011 06:15

Jestem spragniona tego ciepła i zapachu Chorwacji, więc jestem :)

Notatek na wakacjach za bardzo nie prowadzę. Oglądam zdjęcia i kojarzę to się działo, gdzie byliśmy.

Czekam na ciąg dalszy.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 12.07.2011 06:42

Ja tak jak roxi - zdjecia przywracają pamięć ;) no i czekam na cd.
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 12.07.2011 07:04

Jestem ciekawa, jak bardzo Wam się podobał Hvar :lol:
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 12.07.2011 08:55

renatalato
Na Hvarze podobało nam się bardzo. Tyle, że w innych miejscach tez nam się podobało, a byliśmy na wyspie Krk i w okolicach Omiśa.

CinnamonGirl i Roxi
Witam

mireks
Zdjęć będzie dużo, ale na tym etapie podróży fotograf równał się kierowca :D
Goniaa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 559
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Goniaa » 12.07.2011 09:29

...
Skoro Hvar to dotarliśmy do Drvenika i ustawiliśmy się w kolejce na prom. Nie była nawet taka długa, wszyscy się zmieścili.

Rejs wprawdzie krótki, bo tylko 35 minutowy, ale za to widoczki piękne.
Wiem, że takich zdjęć Ci na forum dostatek, ale mojego jeszcze nie było.

Obrazek

Dotarliśmy do Sucuraju. Kierowca zmęczony i to bardzo, reszta trochę mniej, a droga przed nami kręta, oj kręta!!!
Niestety zdjęć z tej części niewiele. Mam jakieś takie dziwne „coś” na widok przepaści itp. udziwnień na drodze. Starałam się za bardzo nie patrzeć w dół, ale jak ktoś lubi takie widoczki to naprawdę było co oglądać!!!

Dotarliśmy do Jelsy i tu zaczęliśmy szukać apartamentów. Jednak, albo miałam takie dziwne szczęście, albo szukałam nie tam gdzie trzeba, ale gdzie weszłam to poniżej 70 euro nie mogłam nic znaleźć. Ja miałam zaplanowane góra 50 euro, bo to czerwiec przecież :(

W związku z powyższym opuściliśmy Jelsę i dotarliśmy do Basiny. Miejscowość nas zauroczyła. :lol:
Widoczki piękne, a przy tym cisza i spokój. Tak lubimy wypoczywać, więc pozostało tylko znaleźć przyjemne mieszkanko. Zaczęliśmy poszukiwania. Ale jakież było nasze zdziwienie gdy okazało się że ten spokój jest dlatego, ze większość domów jest pozamykana, okiennica zasłonięte, właścicieli nie ma :( Zaczęliśmy chodzić wokół domów z napisem apartmani (a jakże) nawoływać halo, dzień dobry, itd. Ale jedynymi ludźmi w Basinie byliśmy chyba tylko my. Stwierdziliśmy, że tutaj sezon się jeszcze nie zaczął.
Po długich a ciężkich poszukiwaniach, bo to domów niewiele i wszędzie pod górkę udało się! Cena bardzo satysfakcjonująca, gospodarze mili, apartament jak dla nas super, tyle że na tydzień, a chcieliśmy na 2. Jednak postanowiliśmy zostać, po tygodniu sobie odmienimy.

Widok z tarasu.
Widoczny na zdjęciach kabel, bardzo drażnił mojego męża, ale nie pozwoliliśmy obciąć :)

Obrazek
Aguha
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 875
Dołączył(a): 27.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aguha » 12.07.2011 09:45

Ale ładnie tu u Ciebie. Normalnie przebieram nóziami, tak się nie mogę doczekać. Pozdrawiam
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 12.07.2011 10:11

Goniaa napisał(a):
Obrazek


Zdjęcie..........pierwyj sort :D .
Zerknę i ja na ten Hvar, jeżeli pozwolisz.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Moja rodzinka na lawendowej wyspie Hvar
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone