Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Park Narodowy Biokowo - Sveti Jure

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
emok
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.06.2011
Park Narodowy Biokowo - Sveti Jure

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 28.06.2011 20:54

:D Może powspominamy wyjazd na Sveti Jure w Parku Narodowym Biokowo. Przepiekne widoki na riwierę makarskę, no i oczywiście wiazd i powrót ze szczytu :evil: Ekstremalne wrażenia dla kierowcy ale i dla pasażera. Byli tacy co wracali na piechotę lub leżąc na tylnym siedzeniu.
Zapraszam.
Ostatnio edytowano 03.08.2015 20:07 przez emok, łącznie edytowano 1 raz
Jarko1
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 30.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jarko1 » 29.06.2011 01:33

Owszem wjazd na Sv. Jure robi wrażenie, szczególnie na sercowych pasażerach lub niektórych forumowiczach jak słynny Andy5000. Widziałem frajerów zawracających na trasie. Tak ! Frajerów, bo zawracali na 1/2 drogi lub dalej, choć ekstremalne momenty są na ścianie powyżej lasu przed schroniskiem i osiołkami na 860?m npm a dalej nie ma już takich urwisk i zakrętów do brania na dwa razy większą furką(busem).
Tu kilka migawek z netu:

tu od 07:30 robi się ciekawie

A tu słynny opis Jacunia dotyczący wprawdzie Hvaru, lecz dobrze oddaje tamte klimaty:
forum/viewtopic.php?t=7216&postdays=0&postorder=asc&highlight=opis%20jazdy&start=30

I najcieplejsze ostatnie zdanie >>To dzięki Wam dojechałem, Drodzy Forumowicze, dzięki Wam byłem świetnie przygotowany sprzętowo i psychologicznie. Wielkie dzięki! <<
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 29.06.2011 06:57

A mam pytanko - czy ta droga jest jednokierunkowa czy trzeba się mijać na trasie?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 29.06.2011 07:22

lukasz1977 napisał(a):A mam pytanko - czy ta droga jest jednokierunkowa czy trzeba się mijać na trasie?

Ta droga NIE JEST jednokierunkowa :D
Ogólnie, wjazd i mijanki - niezapomniane :roll:
emok
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 29.06.2011 19:57

lukasz1977 napisał(a):A mam pytanko - czy ta droga jest jednokierunkowa czy trzeba się mijać na trasie?

:P Miło że temat wrócił. Pojechaliśmy bez pojęcia co nas czeka po drodze. Pierwsze kilometry nie zapowiadały atrakcji jakie nas czekały.
A były oj były. Przed wjazdem należy złożyć lusterka, należy zachować większą odległość między samochodami i nie denerwować się. Jazda jest bezpieczna zachowując uwagę i zdrowy rozsądek. Widoki na postojach niezapomniane. Mijanki super. Zjazd z góry jest łatwiejszy. Na zakrętach i przy mijaniu uważać na lakier. :lol:
Piotrek Byrdziak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 389
Dołączył(a): 23.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek Byrdziak » 29.06.2011 23:11

Byłem w zeszłym roku na Sv. Jure mieszkam w Bielsku-Białej mam kilku znajomych w Szczyrku, do których trzeba dojechać drogą szutrową.Jeśli ktoś mieszka w Szczyrku to napewno wie jak wygląda np. droga na Czyrną.Tak więc jazda na Sv.Jure w moim przypadku była miłym spacerkiem w dodatku asfalcik.
Pozdrawiam wszystkich.
walbart
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) walbart » 30.06.2011 14:40

Obrazek

W drodze na sv. Jura
Gosia38
Odkrywca
Posty: 117
Dołączył(a): 14.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia38 » 30.06.2011 15:18

Też mijalismy takie krówki :lol: :lol: Wjazd 14.06.2011 godz 9 rano z Podgory. Mój mąż - kierowca o silnych nerwach, gdy wjechał juz na górę, nie potrafił nawet podziwiać widoków, tylko myślał o jak najszybszym powrocie na dół, póki jeszcze nie było tłoku. A jak zobaczył 5 busów wjeżdżajacych w górę to był już nieźle przerazony :lol: Jednym słowem - wrażenia niezapomniane, mijanki super, juz nawet nie na lusterka, bo w obu samochodach były złożone, tylko o otarcie lakieru. Najbardziej ekstremalnie jest juz przy samej górze, praktycznie pionowe podjazdy i zmiana biegów 1-2-1-2. Zjazd rzeczywiscie wydaje sie łatwiejszy, choć własnie podczas zjazdu mieliśmy trzy mijanki, w tym jedna dosc niebezpieczna bo nie mielismy gdzie zjechac. Jedynym rozwiązaniem było wycofanie się wjeżdżajacego w górę do najblizszej zatoczki. Te 24 km x 2 nieźle podziałały na nasz system nerwowy :D
emok
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 30.06.2011 18:45

Gosia38 napisał(a):Też mijalismy takie krówki :lol: :lol: Wjazd 14.06.2011 godz 9 rano z Podgory. Mój mąż - kierowca o silnych nerwach, gdy wjechał juz na górę, nie potrafił nawet podziwiać widoków, tylko myślał o jak najszybszym powrocie na dół, póki jeszcze nie było tłoku. A jak zobaczył 5 busów wjeżdżajacych w górę to był już nieźle przerazony :lol: Jednym słowem - wrażenia niezapomniane, mijanki super, juz nawet nie na lusterka, bo w obu samochodach były złożone, tylko o otarcie lakieru. Najbardziej ekstremalnie jest juz przy samej górze, praktycznie pionowe podjazdy i zmiana biegów 1-2-1-2. Zjazd rzeczywiscie wydaje sie łatwiejszy, choć własnie podczas zjazdu mieliśmy trzy mijanki, w tym jedna dosc niebezpieczna bo nie mielismy gdzie zjechac. Jedynym rozwiązaniem było wycofanie się wjeżdżajacego w górę do najblizszej zatoczki. Te 24 km x 2 nieźle podziałały na nasz system nerwowy :D

Na początku września jedziemy ponownie do Dalmacji. Pewnie Jura nie odwiedzimy, ale wspomnienia, jak Lenin, wiecznie żywe.
walbart
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 09.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) walbart » 01.07.2011 06:15

My wjeżdżaliśmy w 08.2010 z samego rana więc ruch był praktycznie w jedną stronę. Trochę gorzej było z powrotem, ale udało się bez większych komplikacji. Pogoda nie była najlepsza, słońce na przemian z chmurami i przejrzystość powietrza taka sobie. Ale warto było.
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 01.07.2011 07:15

A podpowiecie od której strony najlepiej wjechać? Bo na sam szczyt to tylko jedna droga, ale wcześniej od różnych stron można. Aha - będę stacjonował w Tucepi ;)
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Park Narodowy Biokowo - Svaty Jura

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 01.07.2011 08:42

emok napisał(a): Ekstremalne wrażenia dla kierowcy ale i dla pasażera. Byli tacy co wracali na piechotę lub leżąc na tylnym siedzeniu.
Zapraszam.


Tam jechało się zdechle, bo w większości pod górkę a auto jakie miałem nie pozwalało na bardziej ekstremalną jazdę. Za to w czasie trasy powrotnej teściowa wydeptała mi dziurę pod wycieraczką a odezwała się pierwszy raz dopiero na drugi dzień rano :D
emok
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.06.2011
Re: Park Narodowy Biokowo - Svaty Jura

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 01.07.2011 17:39

Rysio napisał(a):
emok napisał(a): Ekstremalne wrażenia dla kierowcy ale i dla pasażera. Byli tacy co wracali na piechotę lub leżąc na tylnym siedzeniu.
Zapraszam.


Tam jechało się zdechle, bo w większości pod górkę a auto jakie miałem nie pozwalało na bardziej ekstremalną jazdę. Za to w czasie trasy powrotnej teściowa wydeptała mi dziurę pod wycieraczką a odezwała się pierwszy raz dopiero na drugi dzień rano :D

A może nazwać tę drogę Radością Teściowej.
emok
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 13.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) emok » 01.07.2011 17:45

lukasz1977 napisał(a):A podpowiecie od której strony najlepiej wjechać? Bo na sam szczyt to tylko jedna droga, ale wcześniej od różnych stron można. Aha - będę stacjonował w Tucepi ;)


:D Sądzę,że najlepiej jechać głównym wejściem do Parku Narodowego Biokowo. Wjazd około 10 km za Makarską w kierunku południowym. Rok temu wstęp kosztował chyba około 70 ichnich pieniążków. Jest po drodze kilka miejsc postojowych z pięknymi widokami . Zachęcam
fidosanok
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fidosanok » 01.07.2011 21:22

Czy może ktoś odpowiedzieć ile obecnie kosztuje wjazd i o której najwcześniej można tam wjechać? No chyba, że jest "otwarte" 24h/dobę. Chciałbym być tam przed wschodem słońca. Da się?
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Park Narodowy Biokowo - Sveti Jure
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone