Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Autostrada A1 w Polsce - dokąd

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.06.2012 23:38

damianołódź napisał(a):
Raul73 napisał(a):damianołódź

Czy obwodnica Łodzi Stryków - Tuszyn już się zaczęła budować? Co słychać w tym temacie?


Generalnie dramat.... Dopiero przygotowują dokumentację do złożenia wniosku o PB


Tu można na bieżąco sprawdzać co się dzieje, do 2014 myślę że nie dadzą rady

http://www.a1.strykow-tuszyn.pl/


Ja pier.... - miało być do 2013 :!: :!:

Te stare słupy pod wiadukty za Tuszynem będą rozbierać czy na tym będa stawiać?
Cropolak
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropolak » 28.06.2012 23:52

damianołódź napisał(a):Cropolak

Ja tez lecę z Łodzi w okolice Omisa, dokładnie Pisak :D . To już Nasz trzeci wyjazd, zawsze śmigamy Cz, A, objazd autostrady w Słowenii i dalej autostradami w Cro, do zjazdu sestanovac. Navi już przygotowana, punkty charakterystyczne wbite, mamy 1390 km. Mam serdeczną prośbę, po przyjeździe na miejsce do Omisa, wrzuć na Forum króciutkie dane o trasie. Ile Wam zajęła, z jaką średnią prędkością podróżowaliście, jak ogólne wrażenia, natężenie ruchu, chciałbym porównać z moją trasą.
Szerokości i miłego wypoczynku[/b]


Okej wrzuce lecz dopiero pod koniec sierpnia ;)

Raul73 napisał(a):
damianołódź napisał(a):
Raul73 napisał(a):damianołódź

Czy obwodnica Łodzi Stryków - Tuszyn już się zaczęła budować? Co słychać w tym temacie?


Generalnie dramat.... Dopiero przygotowują dokumentację do złożenia wniosku o PB


Tu można na bieżąco sprawdzać co się dzieje, do 2014 myślę że nie dadzą rady

http://www.a1.strykow-tuszyn.pl/


Ja pier.... - miało być do 2013 :!: :!:

Te stare słupy pod wiadukty za Tuszynem będą rozbierać czy na tym będa stawiać?

slyszalem ze na tych starych chyba cos będą robić.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.07.2012 11:23

Mam pytanko do fachowców. Juz tu się dowiedziałem, że na nowy odcinek A1 walimy w Podwarpiu. Ale czy nie da się skręcić już w Siewierzu?
Pozdrav.
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 05.07.2012 11:32

Bocian napisał(a):Mam pytanko do fachowców. Juz tu się dowiedziałem, że na nowy odcinek A1 walimy w Podwarpiu. Ale czy nie da się skręcić już w Siewierzu?
Pozdrav.


Można.Na Swiatłach w prawo lub kilkaset metrów dalej na dk78.Po kilku km dojedziesz do zjazdu na S1.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 05.07.2012 12:34

wos71 napisał(a):
Bocian napisał(a):Mam pytanko do fachowców. Juz tu się dowiedziałem, że na nowy odcinek A1 walimy w Podwarpiu. Ale czy nie da się skręcić już w Siewierzu?
Pozdrav.


Można.Na Swiatłach w prawo lub kilkaset metrów dalej na dk78.Po kilku km dojedziesz do zjazdu na S1.


Rzeczywiście dobra opcja! I 4 km bliżej. :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 05.07.2012 13:47

Oki. Dziękuję.
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 06.07.2012 09:27

Bocian napisał(a):Oki. Dziękuję.


Gdzieś czytałem (SSC?), że czasowo to wychodzi to samo - to znaczy DK78 czy S1.

Pozdrav
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.07.2012 09:54

faziolot napisał(a):
Bocian napisał(a):Oki. Dziękuję.


Gdzieś czytałem (SSC?), że czasowo to wychodzi to samo - to znaczy DK78 czy S1.

Pozdrav

Dlatego po prostu zobaczę gdzie wceluję :)
anek cro
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anek cro » 10.07.2012 16:24

andy_n napisał(a):Jeszcze się łudzę, ze na EURO autostrada będzie już "przejezdna".
W końcu kibice z Czech też powinni jakoś dojechać...


Jechałam 7 czerwca 2012... nie była jeszcze przejezdna...
ale wierzę w 26 lipca, nawet jeśli nie to jest tam ok. 50 km bez autostrady i i tak jest najszybciej...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.07.2012 16:27

anek cro napisał(a):
andy_n napisał(a):Jeszcze się łudzę, ze na EURO autostrada będzie już "przejezdna".
W końcu kibice z Czech też powinni jakoś dojechać...


Jechałam 7 czerwca 2012... nie była jeszcze przejezdna...
ale wierzę w 26 lipca, nawet jeśli nie to jest tam ok. 50 km bez autostrady i i tak jest najszybciej...


26lipca to może, ale raczej nie 2012 roku ;) :)
raffiu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 511
Dołączył(a): 26.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffiu » 10.07.2012 20:44

damianołódź napisał(a):Cropolak

Ja tez lecę z Łodzi w okolice Omisa, dokładnie Pisak :D . To już Nasz trzeci wyjazd, zawsze śmigamy Cz, A, objazd autostrady w Słowenii i dalej autostradami w Cro, do zjazdu sestanovac. Navi już przygotowana, punkty charakterystyczne wbite, mamy 1390 km. Mam serdeczną prośbę, po przyjeździe na miejsce do Omisa, wrzuć na Forum króciutkie dane o trasie. Ile Wam zajęła, z jaką średnią prędkością podróżowaliście, jak ogólne wrażenia, natężenie ruchu, chciałbym porównać z moją trasą.
Szerokości i miłego wypoczynku[/b]


Damiano ziomku, też zawsze podróżuję z Łodzi tą trasą. Delikatne wariacje dotyczą jedynie tego, że czasem przez Mikulov innym razem Breclav, ale generalnie ten sam zjazd z autostrady już w Cro. Z ciekawości zapytam, w jakim terminie jedziecie? :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.07.2012 15:07

Kolejny artykuł o A1 i MA532 którego nima ;)
Nie chce mi się wierzyć że na przyszłoroczne wakacje pojedziecie A1 do samej granicy.
Trochę dziwne to porozumienie, bo jeżeli GDDKiA oświadcza, że dostarczy poprawione projekty, (czyli według mnie stwierdza że poprzednie były do dooopy) to dlaczego wykonawca ma pokryć koszty poprawek, jeżeli wykonuje prace zgodnie z projektem?
Oj długo się jeszcze tamtędy nie pojedzie :(
maniusc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 619
Dołączył(a): 24.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniusc » 31.07.2012 22:43

Witam
Poproszę o podpowiedź (punkty trasy!).
Chcę jechać przez CZECHY, AUSTRIĘ, SŁOWENIĘ (bez autostrady) i do CRO.
:)
aro_40
Croentuzjasta
Posty: 296
Dołączył(a): 07.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aro_40 » 01.08.2012 08:44

maniusc napisał(a):Witam
Poproszę o podpowiedź (punkty trasy!).
Chcę jechać przez CZECHY, AUSTRIĘ, SŁOWENIĘ (bez autostrady) i do CRO.
:)


szukajcie, a znajdziecie.....
forum/viewforum.php?f=4

przy głębszym szukaniu można znaleźć na przykład:
a) jak dojechac z Częstochowy (to chyba po drodze z Łodzi do CRO) do Zadaru (to chyba w CRO): forum/viewtopic.php?t=37582

b) gdybyś leciał przez Czechy to masz dylemat: Mikulov czy Breclav forum/viewtopic.php?t=29186

c) no, ale generalnie można mieć dylemat czy lecieć przez Czechy czy przez Słowację forum/viewtopic.php?t=32164

d) i jak ominąć autostradę słoweńską w FAQ całego Forum forum/viewforum.php?f=27

i jeszcze kilkadziesiąt innych stron... trzeba niestety tylko chcieć poszukać
steja
Odkrywca
Posty: 87
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) steja » 01.08.2012 09:56

Myślę, że istotna informacja dla tych co chcą śmigać do obecnego końca A1 w kierunku CZ, czyli węzeł Świerklany (?)
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=542716&page=888
Pierwszy post - specjalnie tak, żebyście poczytali dalsze posty :wink:
Komu się nie chce otworzyć - będą remontować DW932 - czyli Wodzisław Śl. - Żory, czyli drogi na która wlatuje się zjeżdżając właśnie z węzła Świerklany.
Rozpoczęcie remontu - połowa sierpnia :roll: Może się korkować :?
Przestudiowałem trochę mapę i myślę, że węzeł wcześniej należy zjechać na Rybnik i tam dobić do DK78.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Autostrada A1 w Polsce - dokąd - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone