Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słupsk (północna Polska)-Tribunj

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
flejm
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 11.05.2011
Słupsk (północna Polska)-Tribunj

Nieprzeczytany postnapisał(a) flejm » 22.05.2011 22:49

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, jestem początkującym fanem Chorwacji, a uściślając jadę tam pierwszy raz. Chciałem skorzystać z doświadczenia forumowiczów i zadać kilka pytań, no i oczywiście uzyskać na nie odpowiedzi :D. Wyjeżdżamy ze Słupsk (województwo pomorskie) jedziemy do Tribunji, jaką trasą najlepiej jechać, prowadzę tylko ja, żona pasażerem, jedziemy jeszcze z psem, więc potrzebne będą nam pewno częste postoje, na miejscu mamy być około 12 24 czerwca, i tu drugie pytanie kiedy wyjechać??, google pokazuje ,że to 17 h, ale nie uwzględnia postoi i kilku h na sen gdzieś (no właśnie gdzie?? to moje trzecie pytanie). Czy wyjechać 22 na noc i mieć na przespanie noc całą "gdzieś", czy 23 rano i w sumie mamy ponad 26 h na dotarcie?? Jakby ktoś z autopsji mógł napisać jaką trasę wybrać i ile ona zajmie z uwzględnieniem tego kilkugodzinnego postoju na sen. Byłbym bardzo wdzięczny :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2011 23:54

ale Ci współczuję, masz jeszcze dalej niż ja. a pieska nie możecie na 10 dni do rodziny oddać? bo żeby nie psinka to autostradą byś poleciał, przez Niemcy. to może szybko by zeszło. potem Austria-tam nocleg, i dalej do celu. drugiego dnia popołudniu jesteś na miejscu. jeszcze kwestia czym gonisz i jak szybko lubisz/umiesz jeździć :)

Słupsk -Wels, austria -11godzin pokazuje, czyli + postoje 14to minimum/nocleg/
Wels-Tribunj-6,5 godziny czyli 8,5 minimum na 16snatą na miejscu
nie wiem co Ci doradzić, chyba tylko samolot.
kruca bomba, mało casu, mało casu
hassanbey
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 27.12.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) hassanbey » 23.05.2011 08:15

Co ma psinka do autostrad ? Jakiś zakaz wwozu psów an autostradę czy winete trza mieć na nie :D
Aby Ci chłopie do głowy nie wpadło abyś przez Polskę jechał - zajedziesz się !!
Wal na Szczecin - Berlin - Ragensburg - Gratz - Maribor - Zagrzeb - Zadar
Masz troszkę ponad 1700km - nie wiem jakim autem lecisz, ale Ja wyjeżdżając ze Szczecina (ok.godz.16) tą trasę robię w ok.18 godzin (ok.140km/h staram się trzymać) z drzemką pod Gratzem na parkingu i częstymi przystankami dla psa. Po drodze masz full parkingów gdzie się zatrzymasz aby psa wyprowadzić (też z psem jeżdżę). Pamiętaj o paszporcie dla psa i aktualnych szczepieniach !!! Masz pytania pisz adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Semedi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 137
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Semedi » 23.05.2011 09:05

flejm napisał(a):Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, jestem początkującym fanem Chorwacji, a uściślając jadę tam pierwszy raz. Chciałem skorzystać z doświadczenia forumowiczów i zadać kilka pytań, no i oczywiście uzyskać na nie odpowiedzi :D. Wyjeżdżamy ze Słupsk (województwo pomorskie) jedziemy do Tribunji, jaką trasą najlepiej jechać, prowadzę tylko ja, żona pasażerem, jedziemy jeszcze z psem, więc potrzebne będą nam pewno częste postoje, na miejscu mamy być około 12 24 czerwca, i tu drugie pytanie kiedy wyjechać??, google pokazuje ,że to 17 h, ale nie uwzględnia postoi i kilku h na sen gdzieś (no właśnie gdzie?? to moje trzecie pytanie). Czy wyjechać 22 na noc i mieć na przespanie noc całą "gdzieś", czy 23 rano i w sumie mamy ponad 26 h na dotarcie?? Jakby ktoś z autopsji mógł napisać jaką trasę wybrać i ile ona zajmie z uwzględnieniem tego kilkugodzinnego postoju na sen. Byłbym bardzo wdzięczny :)


Ja ze Słupska tylko na Niemcy-Autria-Słowenia-Chorwacja. Tyle, że psa zostawiam na miejscu i zawsze wybieram między nocleg, ponieważ wychodzę z założenie, że jadę na wakacje, a nie wyścigi. W tym roku jadę najpierw na Istrie w odwiedziny, a potem niżej, zapewne w rejony Splitu. Mam nocleg w Austrii (Salzburg), więc mam jakieś 11 godzin, a licząc z postojami i innymi takimi powiedzmy 13-14 godzin. Więc to zrobię na jeden raz. Co do jazdy nocą. Ja osobiście nie lubię zbytnio jeździć nocą, męczę się strasznie, więc wybieram wyjazd rano, tak gdzieś o 4:00, na miejscu mogę być kiedy chcę, najlepiej po 17:00 także bez ciśnienia zdążę. Niektórzy wolą jazdę w nocy, ale to zależy od indywidualnych preferencji. I to tyle. Miłych wakacji!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.05.2011 09:41

hassanbey napisał(a):Co ma psinka do autostrad ? Jakiś zakaz wwozu psów an autostradę czy winete trza mieć na nie :D
Aby Ci chłopie do głowy nie wpadło abyś przez Polskę jechał - zajedziesz się !!
Wal na Szczecin - Berlin - Ragensburg - Gratz - Maribor - Zagrzeb - Zadar
Masz troszkę ponad 1700km - nie wiem jakim autem lecisz, ale Ja wyjeżdżając ze Szczecina (ok.godz.16) tą trasę robię w ok.18 godzin (ok.140km/h staram się trzymać) z drzemką pod Gratzem na parkingu i częstymi przystankami dla psa. Po drodze masz full parkingów gdzie się zatrzymasz aby psa wyprowadzić (też z psem jeżdżę). Pamiętaj o paszporcie dla psa i aktualnych szczepieniach !!! Masz pytania pisz adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

to Ty jeździsz z psem więc nie pytaj mnie co ma psinka do autostrad. na mój gust jak nie wyprowadzisz to się zwali w aucie, a w odróżnieniu od małych dzieci pampersa nie nosi:) Lecisz 140 i robisz przystanki na pieska, to jaka średnia Ci wychodzi? jak masz autostrady nie płatne to nie ma problema, ale jak za nie płacisz i jedziesz ze średnią 80 na godzinę to chyba szkoda kasy.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 23.05.2011 10:42

Lecisz 140 i robisz przystanki na pieska, to jaka średnia Ci wychodzi?


lecisz 70 po Polsce i robisz przystanki, to jaka średnia Ci wychodzi? :wink:

ze Słupska, to tylko przez Helmutów: Berlin - Regensburg - Graz - Maribor - Zagreb
mi się chce z Gdańska przez Niemcy dymać, tak jestem zalergizowany na polskie drogi :cry:

parkingi i tak są zasrane, więc pewnie nikt nie będzie robił ansów, tyle, że ja to bym się brzydził na takim parkingu pieska wypuścić, bo ci do auta cały w fekaliach wsiądzie ... :oops:
flejm
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 11.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) flejm » 23.05.2011 15:09

Dzięki bardzo :)
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 23.05.2011 16:10

flejm-masz niedługo do wyjazdu , ale jeszcze zdążysz poszperać na forum, w terminie kiedy jedziesz nie powinno być korków na trasie, udanego urlopu w Tribunj,( ja śmigam tam w sierpniu)
lemini
Globtroter
Posty: 54
Dołączył(a): 21.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lemini » 16.02.2012 15:02

flejm napisał(a):Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, jestem początkującym fanem Chorwacji, a uściślając jadę tam pierwszy raz. Chciałem skorzystać z doświadczenia forumowiczów i zadać kilka pytań, no i oczywiście uzyskać na nie odpowiedzi :D. Wyjeżdżamy ze Słupsk (województwo pomorskie) jedziemy do Tribunji, jaką trasą najlepiej jechać, prowadzę tylko ja, żona pasażerem, jedziemy jeszcze z psem, więc potrzebne będą nam pewno częste postoje, na miejscu mamy być około 12 24 czerwca, i tu drugie pytanie kiedy wyjechać??, google pokazuje ,że to 17 h, ale nie uwzględnia postoi i kilku h na sen gdzieś (no właśnie gdzie?? to moje trzecie pytanie). Czy wyjechać 22 na noc i mieć na przespanie noc całą "gdzieś", czy 23 rano i w sumie mamy ponad 26 h na dotarcie?? Jakby ktoś z autopsji mógł napisać jaką trasę wybrać i ile ona zajmie z uwzględnieniem tego kilkugodzinnego postoju na sen. Byłbym bardzo wdzięczny :)


Ja tez ze Słupska i jak podróz sie udała?
franko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2360
Dołączył(a): 14.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) franko » 16.02.2012 15:44

lemini napisał(a):
flejm napisał(a):Witam serdecznie wszystkich forumowiczów, jestem początkującym fanem Chorwacji, a uściślając jadę tam pierwszy raz. Chciałem skorzystać z doświadczenia forumowiczów i zadać kilka pytań, no i oczywiście uzyskać na nie odpowiedzi :D. Wyjeżdżamy ze Słupsk (województwo pomorskie) jedziemy do Tribunji, jaką trasą najlepiej jechać, prowadzę tylko ja, żona pasażerem, jedziemy jeszcze z psem, więc potrzebne będą nam pewno częste postoje, na miejscu mamy być około 12 24 czerwca, i tu drugie pytanie kiedy wyjechać??, google pokazuje ,że to 17 h, ale nie uwzględnia postoi i kilku h na sen gdzieś (no właśnie gdzie?? to moje trzecie pytanie). Czy wyjechać 22 na noc i mieć na przespanie noc całą "gdzieś", czy 23 rano i w sumie mamy ponad 26 h na dotarcie?? Jakby ktoś z autopsji mógł napisać jaką trasę wybrać i ile ona zajmie z uwzględnieniem tego kilkugodzinnego postoju na sen. Byłbym bardzo wdzięczny :)


Ja tez ze Słupska i jak podróz sie udała?

Czerwiec 2010
Z Warszawy do Tribunj z postojami (dużo bo wszyscy palący), obiadem i dwugodzinną dżemką, dwóch kierowców, zajęło nam 27 godzin.
Trasa: Warszawa, Katowice, Bielsko B, Cieszyn, Żylina, Bratysława, Wiedeń, Zagrzeb (objazd autostrady na Słowenii) i dalej A1.
PZDR
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 16.02.2012 17:27

Jechać ze Słupska do Chorwacji jako jedyny kierowca bez normalnego noclegu to ryzyko wypadku. Przemyśl sprawę. Nie dasz rady non stop jechać. Próbowałem z Warszawy raz - nie dałem rady - ryzyku spowodowania wypadku w wyniku nagłego przysniecia olbrzymie. Zastanów się i nie rzucaj się z miotłą na słońce. Wiem, że można dojechać ale ostrzegam. Trudno trzeba zapłacić za nocleg i wyspać się jak człowiek.
domingos
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) domingos » 16.02.2012 18:30

A tam takie gadanie #nie dasz rady#
Ja dałem rade z Gdyni do Vodic i na odwrot i wcale nie bylo ciezko,fakt ze poza sezonem ,jechało sie łatwiej

Dobrą opcją jest przejechanie całej Polski i wieczorkiem nocleg gdzies blisko granicy i naprzod z samego rana i byc moze po 10 godz jestescie na miejscu
Alternatywa to przez Niemcy ale bedzie ze 200-300km wiecej
censor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) censor » 16.02.2012 20:13

Krystof napisał(a):
Lecisz 140 i robisz przystanki na pieska, to jaka średnia Ci wychodzi?


lecisz 70 po Polsce i robisz przystanki, to jaka średnia Ci wychodzi? :wink:

ze Słupska, to tylko przez Helmutów: Berlin - Regensburg - Graz - Maribor - Zagreb
mi się chce z Gdańska przez Niemcy dymać, tak jestem zalergizowany na polskie drogi :cry:

parkingi i tak są zasrane, więc pewnie nikt nie będzie robił ansów, tyle, że ja to bym się brzydził na takim parkingu pieska wypuścić, bo ci do auta cały w fekaliach wsiądzie ... :oops:



Cóż mam tą trasę obcykaną i ze Szczecina lepiej jechać na Monachium, Salzburg, Villach, Karawankentunel, Ljubljana.
Nocleg w Ljubljanie proponuję tu: http://www.bit-center.net/en/info .
Spod domu (centrum Szczecina) do hotelu mam 1170 km.
Wyjeżdżając ok. 5 rano jestem na 17-18 w hotelu.
Jadę generalnie zgodnie z przepisami no może przez Niemcy ca. 140 bo Słowenia i Austria zbyt drogo kosztują. Co 200 km pół godz. przerwy ;) no wakacje przecież.
Z Ljubljany jadę do przejścia Slo-Cro (wybieram drogi lokalne mniej więcej od Nowego Miasta, omijam też Karlovac) przy węźle Bosiljevo i dalej już autostrada.
Ta trasa ma tą przewagę nad tą na Maribor, że jest szybsza - sprawdziłem
i_d_e_a
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 18.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) i_d_e_a » 25.04.2012 23:14

Zdecydowanie z noclegiem i postojami, "robiłem" tą trasę wielokrotnie, zawsze z noclegiem i drugim kierowcą na zmianę a i tak zmęczenie daje się we znaki. Z pieskiem to dodatkowy hardcorowy survival się szykuje.
Jak bez noclegu się doczołgasz jadąc ok 20 godzin to i tak następny dzień na miejscu będzie stracony na odespanie - na jedno wychodzi.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 26.04.2012 19:59

domingos napisał(a):A tam takie gadanie #nie dasz rady#
Ja dałem rade z Gdyni do Vodic i na odwrot i wcale nie bylo ciezko,fakt ze poza sezonem ,jechało sie łatwiej

Dobrą opcją jest przejechanie całej Polski i wieczorkiem nocleg gdzies blisko granicy i naprzod z samego rana i byc moze po 10 godz jestescie na miejscu
Alternatywa to przez Niemcy ale bedzie ze 200-300km wiecej



Co Ty wiesz o życiu - nic - kolejny słomiany rajdowiec od siedmiu boleści. Co najwyżej przespi się jak śledż w samochodzie :D :D :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Słupsk (północna Polska)-Tribunj
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone