Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pomocy potrzebuję od praktykujących

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006
Pomocy potrzebuję od praktykujących

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 09.03.2011 11:44

1. http://www.swiatbagaznikow.pl/photo/pro ... 6f1b87.jpg

2. http://www.swiatbagaznikow.pl/photo/pro ... 98ab74.jpg

3. http://www.swiatbagaznikow.pl/photo/pro ... d95c91.jpg

Pytanie do campingowców---proszę o dokładne wytłumaczenie mi, do czego służą pokazane przedłużacze, w jakich połączeniach są potrzebne, jakie gniazda/wtyki występują na campach...
Na campy, od wielu lat nie jeżdżę, mam tylko plan powrotu :D , ale ...zwiększam ofertę o wiele artykułów turystycznych, nie wszystkie wiem dokładnie do czego służą, tzn wiem, do czego służy przedłużacz, ale ...co z czym i w jakim kierunku łączy na campie...
Praktyka czyni mistrza, a dodatkowo, za moich czasów .... :wink:

Chyba czas na przyczepę lub campera, wiele niejasności się wyjaśni :wink:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 09.03.2011 12:02

Maciek, rozumiem, że na 2 pierwszych zdjęciach jest en sam produkt, a na trzecim inny?

To kombinuję tak:
- w skrzynkach campingowych są gnazdka typu "3 bolce" - podobne do naszej siły 380 V - czyli takie gnazdka, do jakich pasuje wtyczka na linku [url]3.http://www.swiatbagaznikow.pl/photo/pro ... d95c91.jpg[/url] - czyli to jest przejściówka - z jednej stony wtyczka do gniazda campingowego, a z drugiej gniazdo do typowej polskiej wtyczki, która dynda w lodówce, ładowarce, przedłużaczu ...

- zakładam też, że ten dziwny twór w linku 1. i 2. to przejściówka dla sprzętów z końcówką przystosowaną do gniazdek campingowych???
czyli dla ludzi, którzy sprzęt campingowy (zasilanie przyczepy, kuchenka elektryczna ...) chcą sobie podłączyć w ogródku?

nie wiem, czy coś wniosłem do postu, ale szkoda mi to usuwać, skoro się już zmóżdżyłem :wink: :roll:

pozdrawiam, Krystof
Andrzejek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzejek » 09.03.2011 12:04

Byłem na wielu kempingach w cro i zawsze były tam normalne gniazdka
takie jak mamy w domu.Takie przejściówki jak na zdjęciach są chyba potrzebne jeśli kamper lub przyczepa ma inne wejście(przyłącze do prądu).Ja miałem w przyczepie normalne dwubolcowe wejście i nigdy nie miałem problemu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.03.2011 12:05

Maćku, na większości kampów w Chorwacji są inne gniazda prądowe niż u nas, tzn. takie "na trzy bolce" i dlatego konieczne są takie przedłużacze jak na zdjęciach.


PS Andrzejku, na jakich kampach byłeś, bo ja na tych co byłem potrzebne były przejściówki.

Wyczytałem, że w 2006 roku byłeś po raz szósty "Pod Masliną" :wink:
fasi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 837
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) fasi » 09.03.2011 12:22

Pod Masliną można się podłączyć standardowym gniazdkiem.
Jednak np. na kempingu San Polo w Bale aby podłączyć się do prądu ze skrzynek, które stały na każdej parceli potrzebowaliśmy "przejściówki".

Cena za przejściówkę w sklepiku na kampie 100 KN.

Lepiej zaopatrzyć się w to u nas niż później na wariata szukać w CRO :D
Andrzejek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzejek » 09.03.2011 12:49

Oczywiście Pod Maslinom,ale ponadto Vranica-Belvedere,Punta Povile,Euro-Camp Raca koło Senj,Porton Biondi koło Rovinj,Kozarica Pakostane,Basko Polje koło Baska Voda,i kilka kampów których nazw już nie pamiętam ale były:w Mlini za Dubrovnikiem ,koło Primosten(chyba Adria),w Seget,przed Opatiją ,coś przed Plitvickimi jeziorami,ale nie Korana.Pewnie były jeszce jakieś krótkie pobyty w drodze,ale pamięć ulotna .Nigdy nie miałem innego kabla jak taki zwykły do kosiarki i nie miałem problemu a podłączeniem.
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 09.03.2011 12:49

Wiedziałem, że ... dzięki, już wiem więcej :D
Różnica zdjęć 1 i 2 polega na --na 1 jest wtyczka 3 bolcowa, na zdj2 jest wtyczka kątowa, z jednej strony 3 bolce, z drugiej, normalna :wink:

Czyli -- klient musi wiedzieć, na jaki camp jedzie, jaką ma przyczepę, ja mogę mu tylko zaproponować różne rozwiązania, potrzebne klub nie, ale to może kazać się na miejscu.
U mnie też cena ok 100 KN, poz 3 droższa.
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 09.03.2011 12:50

Ja w zeszłym roku byłem na 3 campingach (Istria, Krk, Cres) na 2 były normalne wtyczki, a na jednym była taka 3bolcowa. Przed wyjazdem czytałem cro.forum i swoją przejściówkę miałem. :wink:

Niebieska wtyczka w Castoramie kosztowała 7zł, a kawałek przewodu i zwykła wtyczka to chyba w każdym domu się gdzieś poniewiera.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.03.2011 13:06

maciek1956 napisał(a):Wiedziałem, że ... dzięki, już wiem więcej

Czyli -- klient musi wiedzieć, na jaki camp jedzie, jaką ma przyczepę, ja mogę mu tylko zaproponować różne rozwiązania, potrzebne klub nie, ale to może kazać się na miejscu.


Zgadza się Maćku, dobrze klienta poinformować, że na kempingach w Chorwacji może spodziewać się różnych form podłączenia przyczepy lub kampera do prądu.

Przejściówkę lepiej mieć niż nie mieć :D
No i jeszcze co najmniej 50 m przedłużacza :idea:
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 10.03.2011 13:01

Witam
Ponieważ nikt nie odgadł poprawnie zagadki to:

ad1. jest to przejściówka ze zwykłego gniazda ~230V na "kamper", używamy wtedy gdy w skrzynce są tylko standardowe gniazda.

ad2. to samo tylko wtyk kątowy "do kampera"

ad3. przedłużacz (gniazdo-wtyk) od skrzynki do kampera

Pozdrawiam
Jur
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 24.06.2011 08:46

longtom napisał(a):Ja w zeszłym roku byłem na 3 campingach (Istria, Krk, Cres) na 2 były normalne wtyczki, a na jednym była taka 3bolcowa. Przed wyjazdem czytałem cro.forum i swoją przejściówkę miałem. :wink:

Niebieska wtyczka w Castoramie kosztowała 7zł, a kawałek przewodu i zwykła wtyczka to chyba w każdym domu się gdzieś poniewiera.


No to pytanie mam takie: jaki rodzaj tej 3 bolcowej wtyczki dokładnie to jest?
Bo w markecie widziałem kilka o różnej wielkości- średnicy i teraz sam nie wiem jaka to ma być. Pewnie ta mniejsza, bo na siłę to to nie jest.
I pytanie zasadnicze- jakie wtyczki trzeba mieć na greckich kempingach???
Chcę sobie przygotować zestaw podłączeniowy na okoliczność standardowych i 3-bolcowych gniazdek. (krótko mówiąc, muszę zamienić wtyczkę, bo jak rozumiem na campie w skrzynkach są gniazdka, gdzie te 3 bolce będą pasowały gdy są).
Pozdr.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 24.06.2011 09:37

Anai napisał(a):Witam
Ponieważ nikt nie odgadł poprawnie zagadki to:

ad1. jest to przejściówka ze zwykłego gniazda ~230V na "kamper", używamy wtedy gdy w skrzynce są tylko standardowe gniazda.

ad2. to samo tylko wtyk kątowy "do kampera"

ad3. przedłużacz (gniazdo-wtyk) od skrzynki do kampera

Pozdrawiam
Jur


Dokładnie to jest prawidłowa odpowiedź. Do kompletu potrzebujesz jeszcze takiej przejściówki na wypadek gdyby na campie były gniazda EEC a potrzebowałbyś podłączyć zwykły przedłużacz podpiąć.

Edit: Fata, jeśli spotkałeś się z większą wtyczką to owszem są takie ale bardzo rzadko i tylko w określonych lokalizacjach kwater na campie tam gdzie podłączają się camperami o dużym zapotrzebowaniu na energię np. z klimatyzacją, ogrzewaniem, zamrażarkami itp. najczęściej te gniazda są zamknięte w oddzielnych szafkach i olicznikowane. Dla zwykłych zjadaczy chleba podłączenia są 2 - standardowy EEC i zwykły przedłużacz. Pamiętajmy że na campach powinniśmy a w zasadzie jest obowiązek stosowania wyłącznie przedłużaczy z uziemieniem co zapewni bezpieczeństwo np podczas uszkodzenia przewodu przez przejeżdżające po nim samochody. Na campach są zabezpieczenia różnicowoprądowe (przeciwporażeniowe) gwarantujące zadziałanie tylko w przypadku podłączenia się przedłużaczem z uziemieniem.
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 25.06.2011 01:54

:) :wink:
Danke!
waldemort
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemort » 27.06.2011 12:13

Tutaj można kupić różnego rodzaju przejściówki.
http://przyczepytam.com.pl/sklep/produc ... 1d770d59b5
bogdor
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 12.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdor » 19.07.2012 09:48

jeśli mogę coś zasugerować to właściwa nazwa tych wtyczek i gniazd to CEE - mogą być męskie (z bolcami) lub żeńskie (z otworami). Można sobie taką przejściówkę samemu zrobić - przy odrobinie zdolności manualnych. Gdzieś trafiłem na tym forum niedawno na kogoś, kto chyba handluje takim sprzętem.
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Pomocy potrzebuję od praktykujących
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone