Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

którą karte wybra?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
INKA1
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 07.02.2011
którą karte wybra?

Nieprzeczytany postnapisał(a) INKA1 » 19.02.2011 23:04

witam,czytając porady mam już mętlik w głowie-doradzcie która karta bedzie najlepsza przy dokonywaniu płatności i pobieraniu kasy z bankomatu w cro-visa.mastercard czy maestro(czym one tak właściwie sie różnią).właśnie zastanawiam się nad zmianą banku nie wiem który wybrać z jaką kartą. pozdrawiam
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 19.02.2011 23:42

Kiedy zakładałam konto w Mbanku, konsultant wiedząc, że mieszkam w Hr polecił mi MasterCard; motywował to tym, że w krajach, gdzie walutą nie jest Euro wypłaty z bankomatów będą bez prowizji.Co do płacenia kartą, to chyba nie ma znaczenia, prowizji nie ma, jest tylko kwestia przewalutowywania, ale to chyba zależy przede wszystkim od banku (nie jestem szczególnie mądra w tej kwestii)
Pozdrawiam
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 19.02.2011 23:59

INKA1-Pani Kasia dobrze radzi.Mbank nie pobiera, żadnych prowizji, ani ukrytych lub dodatkowych opłat.Sprawdzone na własnej skórze :wink: - polecam.
didik
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 05.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) didik » 20.02.2011 15:48

Mam karty z Polbanku. Mogę potwierdzić to, że przewalutowanie jest z waluty danego kraju na PLN, nie ma przejścia przez EUR czy USD, czyli jest taniej. Prowizji jako takiej za płatność kartą nie mam, ale to oczywiste.
Kuny wyciągam z bankomatu kartą Raiffeisen, bez prowizji na całym świecie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.02.2011 16:12

Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 06.03.2011 17:48

Ludzie, ileż razy można. Nie wprowadzajcie w błąd :evil:

mBank pobiera prowizję przy kartach Visa i to zarówno przy płaceniu jak i przy wybieraniu gotówki z bankomatu.
Artur68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 671
Dołączył(a): 14.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Artur68 » 06.03.2011 20:33

Przy kartach Visa pobiera.
Przy kartach MasterCard nie pobiera.
RASIU
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 17.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RASIU » 06.03.2011 21:40

jw.

jest jedno ale- mastercard paypass kosztuje miesiecznie 1.5 zl, jesli zaplacimy nia w ciagu miesiaca minimum 300 zl,np. placac za paliwo, to te 1,5 zl jest zwracane

mastercard zwykla kosztuje 1,5 zl i nie ma takiej mozliwosci jak wyżej.

Vise zastrzeglem.

mastercard nie ma zadnych ukrytych prowizji...
Stendo
Croentuzjasta
Posty: 304
Dołączył(a): 24.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stendo » 06.03.2011 22:24

RASIU napisał(a):mastercard zwykla kosztuje 1,5 zl i nie ma takiej mozliwosci jak wyżej.


Jeżeli MC jest jedyną kartą do ekonta to również jest bezpłatna. Tylko jeżeli jest jako druga karta to kosztuje 1,50 zł.
RASIU
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 167
Dołączył(a): 17.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RASIU » 08.03.2011 09:37

Tak jak kolega wyzej napisal.

Waznosc Visy konczy mi sie niedlugo po wakacjach, ale jej stan fizyczny jest delikatnie piszac kiepski :lol:
Postanowilem, wiec poinformowac bank o tym z prosba o nowa karte Visa. Otrzymalem odpowiedz negatywna,gdyz bank zaprzestal wydawania kart Visa. Wzialem wiec oferowana MC PP, ktora jest traktowana jako druga i trzeba za nia placic. Stara zastrzeglem, ale po jej koncu terminu waznosci i tak otrzymalbym nowa karte Visa :lol: :lol: :lol: "nie mozna,ale mozna" Ot, praktyki bankowe :-D
Teska
Croentuzjasta
Posty: 129
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Teska » 09.03.2011 17:03

Mi Citi bank też Visę chciał zmienić na MC...zle bank przestał mi się podobać.
BOŚ bank ma karty Visa z roziliczeniem euro 8O 8O

Teraz dostaliśmy karty Noble Banku (Polecam) z dodatkowym pakietem klubowym( z głowy wszelkie ubezpieczenia) i mam nadzieję bedzie wszystko oki jeśli chodzi o płacenie i prowizje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2011 20:13

didik napisał(a):Mam karty z Polbanku. Mogę potwierdzić to, że przewalutowanie jest z waluty danego kraju na PLN, nie ma przejścia przez EUR czy USD, czyli jest taniej. Prowizji jako takiej za płatność kartą nie mam, ale to oczywiste.
Kuny wyciągam z bankomatu kartą Raiffeisen, bez prowizji na całym świecie.


Potwierdzam,
w Polbanku bez dodatkowego przewalutowania tj. z HRK wprost na PLN i dlatego jest to najtańsza karta płatnicza poza strefą euro czy dolara (dodatkowo na konto zwracają ok. 1% ceny zakupu) - w rankingach było ze 100 razy :wink:
Kasę ze Ściany bez prowizji ma kilka banków m.in. DB i Alior

P.S.
Oczywiście jeśli ktoś wyda np. 3000 zł to wszelakie różnice sięgają ...kilkunastu złotych :roll: ....więc ogólnie nie ma się co przejmować tym, czy to Visa, MC i inne Maestro... :wink:
smer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smer » 09.03.2011 21:04

I z tym realistycznym komentarzem udajmy się na wakacje i w nosie miejmy tych kilkanaście złotych...
No, chyba że komuś wyszło z obliczeń, że na zmianie banku/karty zarobi krocie ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.03.2011 21:44

smer napisał(a):I z tym realistycznym komentarzem udajmy się na wakacje i w nosie miejmy tych kilkanaście złotych....


Amen

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone