Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa brać, Sutivan

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010
Wyspa brać, Sutivan

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.02.2011 14:25

Chciałbym przedstawić relację z pobytu na wyspie Brać w zeszłym roku, w Sutivan w Agavie. Pobyt trwał niestety tylko tydzień, transport własnym samochodem- Toyota Corolla :wink: Osoby - żona i ja :D
Wyjechaliśmy ok. 5 rano z Kalisza. Zaplanowaliśmy trasę tak, żeby ominąć Wrocław pamiętając nasze trudności sprzed dwóch lat kiedy wracając z Włoch nie wiedzieliśmy gdzie skręcić i jak jechać dalej :? Uważam, że przejazd przez Wrocław jest okrutnie utrudniony ( nie wiem jak jest teraz) ale wtedy woleliśmy nie ryzykować.
Omijajac większe miasta, granicę przekroczyliśmy w Boboszowie, przejazd przez Czechy - Brno, Ołomuniec, głownymi drogami szybkiego ruchu. Granicę czesko-austracką przejeżdżaliśmy niedaleko Mikulov. Po zasięgnięciu informacji zdecydowaliśmy się przespać w Oekotel w Grazie za 44 EUR za pokój z łazienką i obfitym śniadaniem - polecam) Jedynym mankamentem jest niezbyt sympatyczna młoda Czeszka pracująca tam na recepcji :? chyba lubi kobiety bo uśmiechała się do mojej żony, na mnie patrząc z lekkiego byka.... :lol:
Nie mieliśmy żadnych problemów następnego dnia przy wjeździe do Słoweni, ani też nie było kolejek na trasie ( poniedziałek). Wylupiwszy wcześniej winietę tygodniową jechaliśmy autostradami w Slo. Byłem w lekkim szoku jak łatwo można płacić kartą na bramce za autostrady w Cro - wszystko trwało ułamek sekundy.
Podróż przez Cro okazała się nieco dłużąca i trochę męcząca. Jednak widok portu w Splicie zrekompensował trudy podróży.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Po załadowaniu auta na prom oczom ukazał się równie piękny widok
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Po przyjechaniu do Sutivanu byliśmy pod ogromnym wrażeniem naszej kwatery z odkrytym basenem, miejscem do grillowania, leżakami i palmami dookoła.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 02.02.2011 15:13

Chyba jako pierwsza zapisuję się tutaj jako uczestniczka Waszych chorwackich wakacji... :D
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 02.02.2011 15:53

Jestem i ja :D
Natka_r
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 30.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natka_r » 02.02.2011 17:07

Również i ja się zapisuję, ponieważ w tym roku mam ochotę na Brać :)
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 02.02.2011 17:45

Ja też jestem. :D
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.02.2011 18:35

zdjęcia chyba lepsze niż w relacji Włochy Południowe... :lol:
nie są aż tak niebieskie
Kolejne zdjęcia z apartamentu.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Widok z balkonu
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.02.2011 19:27

Apartament Agava w otoczeniu "najbliższych" na pierwszym planie zdjęcia parking.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Widok na Sutivan z małej pizzeri
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Sutivan to mała wioska, dla niektórych być może za mała jak na wakacje, nie ma tam dyskotek i hucznego życia nocnego
:wink: jest kilka sklepów, restauracja, pyszna pizzeria.
Mała plaża miejska
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Widok na główną aleję z palmami
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.02.2011 19:44

O!Wyasfaltowali parking.
I kasuja za ten asfalt?
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 02.02.2011 21:10

:) nie może i mnie tu zabraknąć :!: forum/viewtopic.php?t=30072&highlight=sutivan
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.02.2011 21:59

hepik napisał(a):O!Wyasfaltowali parking.
I kasuja za ten asfalt?

A gdzie tam) jeszcze by śmieli kasować za równą drogę.
Marcin82
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 28.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin82 » 02.02.2011 22:00

Z miłą chęcią zasiadam do lektury :) tym bardziej,że już we wrześniu odwiedzę Sutivan i apartamenty Agava :)
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 02.02.2011 22:10

Tydzień to zdecydowanie za mało na zwiedzenie całej wyspy. My byliśmy w Supetar, Milna i Zlatni Rat oraz Split, chcieliśmy też wypocząć trochę leżąc brzuchem do góry więc nie poświęciliśmy całego czasu na zwiedzanie. Właściciele apartamentu bardzo sympatyczni, współorganizują dodatkowe atrakcje na wyspie m.in. kolację dalmatyńską - same pysznośći, zwłaszcza ośmiornica - poezja w gębie, a także nurkowanie ze sprzętem. Do tej pory żałuje że nie zdecydowałem się nurkować w Sutivan za stosunkowo niewielkie pieniądze bo wrażenia na pewno nieziemskie.
Po wyspie poruszaliśmy się własnym autkiem, jest bezpiecznie i tak..... swojsko)
Fotka z drogi na Zlatni Rat. Po drugiej stronie brzegu chyba wyspa Hvar
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Tłumy ludzi na Zlatni Rat, mnie osobiście niezbyt się tam podobało. Za gwarno, za tłoczno, za wietrznie, gdy my byliśmy to wiał dość mocny wiatr, zwłaszcza na końcu cypla.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Nie ma to jak poszarpane wybrzeże w takim stylu) okolice Sutivan
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 04.02.2011 14:48

Najbardziej moim zdaniem urokliwym miejscem była okolica Sutivanu i plaży Likva, jedynej piaszczystej plaży - były tam kamloty, ale po wejściu głębiej pod stopami był wyczuwalny piasek.
Z okolic polecam wizytę w Milnie, miejscowości w zachodniej części wyspy, znajduje się tam sporo jachtów i niektóre uliczki do złudzenia przypominają uliczki weneckie.
Jest też sporo sklepów z pamiątkami - w Sutivanie stragan z pamiątkami działał tylko w weekend)
Kilka zdjęć z Milny.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Wracając do Sutivanu - zdjęcie poniżej zostało zrobione z restauracji znajdującej się na końcu aleji palmowej , można tam zjeść pyszny makaron z tuńczykiem i owocami morza. Godne polecenia dla tych którzy tam się wybierają)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 04.02.2011 15:04

Oczywiście nie mogło zabraknąc wycieczki promem do Splitu, zwiedzenie ruin zamku Dioklezjana i spacer po promenadzie miasta.
Widok na Supetar z promu.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Świat jest piękny)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ruiny zamku w Splicie.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 04.02.2011 23:24

nikt nie komentuje) chyba nudy jak flaki z olejem)
pochwalcie chociaż za zdjęcia))))
zdaje się, że mniej niebieskiego na fotach
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wyspa brać, Sutivan
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone