Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W Polsce już nie jeździmy, czyli narciarska relacja na 78%

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
W Polsce już nie jeździmy, czyli narciarska relacja na 78%

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.01.2011 21:15

W Polsce już nie jeździmy, czyli narciarska relacja na 78% :wink:

Jak to szybko minęło... 6 dni narciarskich (i nie tylko :wink:) i wróciliśmy z pięknej doliny Zillertal.

Relację będziemy pisać na cztery ręce - Roxi i moje :D
Zobaczymy, co z tego będzie :wink:

Myślę, że znajdzie się coś miłego nie tylko dla miłośników białego szaleństwa, ale również dla tych, którzy lubią góry, piękne widoki i... nasze relacje :twisted: :D

To tyle tytułem wstępu. Zaczynamy :D

22 stycznia 2011 - noc z piątku na sobotę - wyjazd

Spakowaliśmy się do biednego, małego Fabiaka :wink:, który wyglądał tak:

Obrazek

Obrazek

I pomknęliśmy ku nowej przygodzie.

Droga przebiegała gładko. Myknęliśmy sprawnie przez Czechy, potem północną obwodnicą Wiednia objechaliśmy tenże Wiedeń i dojechaliśmy do Niemiec.

A oto i Zugspitze (najwyższy szczyt w Niemczech - 2962 m n.p.m.) we własnej górskiej postaci :

Obrazek

Zatrzymaliśmy się na chwilę obok Chiemsee, żeby nakarmić mewy, kaczki i łabędzie :wink::

Obrazek

Obrazek

Mewa z jednym skrzydłem :wink::

Obrazek

Za oknem robiło się coraz ciekawiej:

Obrazek

a my zbliżaliśmy się do doliny Zillertal. Oto i ona:

Obrazek

Tylko gdzie ta zima :?:
Na dole dosyć zielono.

Ale w miarę wspinania się pod górkę do naszego pensjonatu (w Gerlosbergu) było coraz bardziej biało.

Wreszcie dojechaliśmy na miejsce:

Obrazek

Widok sprzed domu na miejscowość Zell am Ziller:

Obrazek

Dzień kończymy kufelkiem miejscowego piwa Zillertal :D:

Obrazek

I szybko idziemy spać, bo jutro nasz pierwszy dzień na stoku i musimy być tam pierwsi :wink: :D

Mam nadzieję, że zerkniecie tu czasem, narciarze i nie-narciarze :D
A tytułowe 78% niech na razie pozostanie tajemnicą :wink: Chociaż może już ktoś rozszyfrował tę zagadkę :wink:

Pozdrawiam wszystkich serdecznie :papa:

Maslinka

EDIT: Góra widoczna na zdjęciu to na pewno nie Zugspitze i nie Watzmann, tylko jakieś mniejsze cóś, ale co, nie mam pojęcia :wink:
Ostatnio edytowano 23.02.2012 20:52 przez maslinka, łącznie edytowano 2 razy
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.01.2011 21:23

Witam.

Nigdy tam nie byłem, ale od lat marzyłem o 78% na trasie Direttisima lub trochę mniej na Streif'ie :wink:
Tyle że trasa ma 78 stopni a nie procent... chyba nie to...

Czekam na więcej.

Tytuł relacji w pierwszym członie to obietnica? Mam nadzieję że nie :)
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008
Re: W Polsce już nie jeździmy, czyli narciarska relacja na 7

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 30.01.2011 21:33

maslinka napisał(a):Spakowaliśmy się do biednego, małego Fabiaka :wink:, który wyglądał tak:


Moje wyczulone oko dostrzegło piwo i winko, czyli to, co najważniejsze. :D:


maslinka napisał(a):Mam nadzieję, że zerkniecie tu czasem, narciarze i nie-narciarze :D


Zerkniemy, ale od razu uprzedzam, że moja pierwsza uwaga poczyniona została z pozycji nie-narciarza. :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 30.01.2011 21:39

No i ruszamy z relacją :)

Witamy pierwszych czytaczy :lol:

jan_s1 napisał(a):Moje wyczulone oko dostrzegło piwo i winko, czyli to, co najważniejsze.


Oj, winko grzało na stoku :)
To znaczy grzało zanim się wystudziło w naszym termosie, który był oszukany, bo po 3h wszystko zawsze było zimne :evil:

Zadeklarowałam się, że będę tutaj autorem drugiego planu, więc z mojej strony będą tylko mało znaczące wtrącenia ;)

Na początek wtrącenie apropo mew, bo była to niemała atrakcja po 8h jazdy ;)

Zmarnowałam na te żarłoki pół kanapki z pyszną szyneczką i sałatą :twisted:

Obrazek

Obrazek

Zaraz za mewami zleciały się łabędzie. Stwierdziłam, że takie duże ptaszyska to pewnie od razu mi całą kanapkę zjedzą, a że do Zillertalu pozostał jeszcze kawałek drogi, trzeba było wsiadać do auta, oszczędzając pozostałą część kanapki ;)

Obrazek

Jeszcze taki mały widoczek z parkingu przy naszej kwaterze ;)

Obrazek
Ostatnio edytowano 31.01.2011 09:26 przez Roxi, łącznie edytowano 2 razy
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.01.2011 21:43

Dosiadam się i prawdopodobnie będę miał kilka pytań :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.01.2011 21:46

Byłem w tym samym terminie w Leogang :) Zobaczymy jak było u Was...
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.01.2011 21:56

Interseal napisał(a):Nigdy tam nie byłem, ale od lat marzyłem o 78% na trasie Direttisima lub trochę mniej na Streif'ie :wink:
Tyle że trasa ma 78 stopni a nie procent... chyba nie to...

O stopniach i procentach (:lol:) to musimy jeszcze pogadać, bo ponoć są dwie szkoły... (Wyczytałam w googlach :wink:). Ale dojdziemy do tego :D

Interseal napisał(a):Tytuł relacji w pierwszym członie to obietnica? Mam nadzieję że nie :)

Mała prowokacja :twisted:
Na Świniorkę na pewno przyjedziemy :D

jan_s1 napisał(a):Moje wyczulone oko dostrzegło piwo i winko, czyli to, co najważniejsze. :D:

Jeszcze whisky i advokat do bombardino :lol:

Roxi napisał(a):Zadeklarowałam się, że będę tutaj autorem drugiego planu, więc z mojej strony będą tylko mało znaczące wtrącenia ;)

Wtrącaj śmiało :D
Postaram się nie wrzucać wszystkich zdjęć z poszczególnych dni i zostawić Ci do opisania co ciekawsze wątki :D

Rysio napisał(a):Dosiadam się i prawdopodobnie będę miał kilka pytań :wink:

Od razu mówię, że nie wiemy, po ile LPG i ile można wwozić żywności :lol:

Bocian napisał(a):Byłem w tym samym terminie w Leogang :) Zobaczymy jak było u Was...

A ja chętnie zobaczyłabym, jak u Was :wink:
Może wrzucisz kilka fotek dla porównania?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 30.01.2011 21:58

maslinka napisał(a):Może wrzucisz kilka fotek dla porównania?

Jak znajdę kabelek... :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.01.2011 22:03

maslinka napisał(a):
Interseal napisał(a):Nigdy tam nie byłem, ale od lat marzyłem o 78% na trasie Direttisima lub trochę mniej na Streif'ie :wink:
Tyle że trasa ma 78 stopni a nie procent... chyba nie to...

O stopniach i procentach (:lol:) to musimy jeszcze pogadać, bo ponoć są dwie szkoły... (Wyczytałam w googlach :wink:). Ale dojdziemy do tego :D


W googlach nie czytałem, mnie to w szkole tłukli do głowy... jednak mogłaś napisać czy choć trop mam dobry bez względu na jednostki
:wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.01.2011 22:04

Interseal napisał(a):W googlach nie czytałem, mnie to w szkole tłukli do głowy... jednak mogłaś napisać czy choć trop mam dobry bez względu na jednostki
:wink:

Trop bardzo dobry :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 30.01.2011 22:05

maslinka napisał(a):Od razu mówię, że nie wiemy, po ile LPG i ile można wwozić żywności :lol:


Gaz jest dobry do gotowania kartofli :wink: Co do żywności ... hmmm ... byle jakiś sklep był otwarty, bo żelazna wałówa w postaci puszki szprotów w oleju zwiedziła Europę od Bałtyku po Jadran i teraz czuję do niej taki sentyment że żal otworzyć a co dopiero dać celnikom skonfiskować :wink:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: W Polsce już nie jeździmy, czyli narciarska relacja na 7

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 30.01.2011 22:10

maslinka napisał(a): Relację będziemy pisać na cztery ręce - Roxi i moje :D
Zobaczymy, co z tego będzie :wink:


Kiedyś już tak pisali Typ z Zawodowcem i wyszło całkiem nieźle :) , więc Wasza wspólna relacja też będzie świetna 8)

maslinka napisał(a):
Myślę, że znajdzie się coś miłego nie tylko dla miłośników białego szaleństwa, ale również dla tych, którzy lubią góry, piękne widoki i... nasze relacje :twisted: :D


Fajnie, że o mnie pomyślałyście :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: W Polsce już nie jeździmy, czyli narciarska relacja na 7

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.01.2011 22:15

maslinka napisał(a):A oto i Zugspitze (najwyższy szczyt w Niemczech - 2962 m n.p.m.) we własnej górskiej postaci

Agnieszko, a co Ci każe przypuszczać, że to jest Zugspitze?

Pozdrawiam,
Wojtek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: W Polsce już nie jeździmy, czyli narciarska relacja na 7

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.01.2011 22:21

dangol napisał(a):Kiedyś już tak pisali Typ z Zawodowcem i wyszło całkiem nieźle :) , więc Wasza wspólna relacja też będzie świetna 8)

Mam nadzieję, że jakoś nam pójdzie :D

Franz napisał(a):
maslinka napisał(a):A oto i Zugspitze (najwyższy szczyt w Niemczech - 2962 m n.p.m.) we własnej górskiej postaci

Agnieszko, a co Ci każe przypuszczać, że to jest Zugspitze?

Mój mąż :wink:

Ale teraz właśnie walnął się w czoło i mówi: Watzmann.

Ma rację? Bo ja mu już nie wierzę :wink:

Dzięki za czujność, Wojtku.
(A powiem szczerze, że myślałam: jak się Franz pojawi, to może się okazać, że to nie Zugspitze :wink:)
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 30.01.2011 22:26

Ja też się podłączam i czekam na dalszy ciąg. W zagadki się nie bawię bo narciarz zemnie początkujący i na ten sezon ponownie Jaworzyna ale już mam dalekie plany o grudniu i tu życzył bym sobie Alpy. Tak więc chętnie dowiem się czegoś o tym miejscu, cenach, warunkach no i oczywiście trasach.
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
W Polsce już nie jeździmy, czyli narciarska relacja na 78%
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone