Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mam dylemat - wakacje 2011

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Mam dylemat - wakacje 2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2011 15:11

Witam serdecznie wszystkich Cromaniaków :D

Za oknem śnieg i ciągle go przybywa, a już mam w głowie wakacje.
Ze względu na 8-letniego szkolniaka i wcześniejsze planowane wyjazdy pobyt w cro planowany jest od ok. 6 sierpnia, pobyt 10 dni.
Skład: 2+1 (to my) i znajomi 2 osoby (może jeszcze 2+1, a to jeden ma 2 latka). Transport: samochody własne.
Potrzeby: nieduża miejscowość, ale ze sklepikami, choć ze 2 knajpki, kugle obowiązkowo i market większy w niedalekim pobliżu. No i gdzieś w zasięgu, może być autkiem, targ rybny.
Cel: zwiedzić okolicę, plaża i słonko, nurkowanie z fajką, i nie za strome wejście do wody (2-latka w komplecie).

Chciałam pojawić się gdzieś między Szybenikiem a Trogirem (te miasta+ Split chcemy zobaczyć + wodospady Krka). Dokonałam analizy prawie całego forum (ale i tak mam dylemat ) i pomyślałam najpierw o Srime - bo blisko wieczorem do Vodice. Potem Ksztele - ale opinie o wodzie .... :( Podobnie Marina, Poljice i Seget Vranice.

No i liczę teraz na Wasze podpowiedzi. Czy Zablace, Brodarica, Srime, Zaborić lub Vinisce to dobry pomysł, aby spełniał powyższe??
Czy możecie polecić coś lepszego w tej okolicy?

Dziękuję za wszelkie sugestie.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.01.2011 15:21

Wszystkie te warunki spełnia Rogoźnica i Primosten.
Mogłoby być ewentualnie Rażanj Varos, ale tam z knajpkami raczej kłopot.
Stamtąd tylko rzut beretem do miejsc,które chcesz zobaczyć.
Wodospady?8O :roll:
No,nie wiem.
Chyba,że nie byłeś w Plitvicach..
Jeżeli widziałeś JP dałbym sobie spokój z Krka...
No,ale to tylko moja opinia. :oczko_usmiech:
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 24.01.2011 16:30

każda odpowiedź jest po trosze stronnicza, pewnie staramy sie namówić na miejsca znane. Polecam Tobie serdecznie Seget Vranice - tak od strony zatoczki jaki od morza - super woda - idealne miejsce dla rodziny z dziećmi - urokliwe spacery - można na piechotę dojść do Trogiru.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2011 16:42

anakin napisał(a):Wszystkie te warunki spełnia Rogoźnica i Primosten.

Wodospady?8O :roll:


Myślałam o tym, ale dość duże/komercyjne mi się wydawały, ale może się mylę. Nie chcę, aby co 5 metrów były budki z "pamiątkami", które identyczne tylko z napisem Bałtyk kupię w Polsce, więc je odrzuciłam, ale poczytam jeszcze raz relacje. W tym roku byłam w Starigrad-Paklenica i bardzo nam się podobało (wcześniej Porec i Murter)

W Plitvicach byłam w 2000, ale moje chłopaki nie. W zeszłym roku planowaliśmy Plitvive w drodze powrotnej, ale już teraz wiem, że wracając już nam nie chce się tak zbaczać z drogi ... :(
Krka myślę, że spodobają sie synowi, zwłaszcza kąpiel pod wodospadem
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2011 16:44

AndrzejPK napisał(a): Polecam Tobie serdecznie Seget Vranice - tak od strony zatoczki jaki od morza - super woda - idealne miejsce dla rodziny z dziećmi - urokliwe spacery - można na piechotę dojść do Trogiru.


Właśnie z tego powodu myślałam o tym miasteczku, ale opinie o wodzie mnie odrzuciły, ale co osoba to opinia. A jaki jest tam świat podmorski?A możesz wrzucić tu zdjęcia przybrzeżnej wody? Myślę, ze nie jedna osoba będzie ciekawa i skorzysta.
Pozdrawiam :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.01.2011 17:43

Piekaro , nie bój się promu i płyń na Brac ... dobrze Ci radzi sąsiad z Magurki :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.01.2011 18:18

Piekaro , jak się boisz promu, zakotwicz w Pakoštane :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.01.2011 21:19

Zgoda , Pakostane to wyjście awaryjne :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 24.01.2011 21:40

mkm napisał(a):Zgoda , Pakostane to wyjście awaryjne :wink:

Se grabisz :evil:


:mrgreen:
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 24.01.2011 21:48

piekara114 napisał(a):
anakin napisał(a):Wszystkie te warunki spełnia Rogoźnica i Primosten.

Wodospady?8O :roll:


W Plitvicach byłam w 2000, ale moje chłopaki nie. W zeszłym roku planowaliśmy Plitvive w drodze powrotnej, ale już teraz wiem, że wracając już nam nie chce się tak zbaczać z drogi ... :(
Krka myślę, że spodobają sie synowi, zwłaszcza kąpiel pod wodospadem

Najlepsza kąpiel jest pod wodospadem Kravica w Bośni ,bez ograniczeń
żadnych bojek pływasz gdze chcesz i do tego super ciepła woda :D :D :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.01.2011 21:57

smok131 napisał(a):Najlepsza kąpiel jest pod wodospadem Kravica w Bośni ,bez ograniczeń
żadnych bojek pływasz gdze chcesz i do tego super ciepła woda :D :D :D


Ograniczenia są :wink: trzeba być w Chorwacji bliżej granicy z Bośnią.
Z okolic Primostenu do wodospadu Kravica dość daleko na kąpiel.
smok131
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 24.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) smok131 » 24.01.2011 22:41

prawda ale z Makarskiej to już nie dramat :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2011 09:46

mkm napisał(a):Piekaro , nie bój się promu i płyń na Brac ... dobrze Ci radzi sąsiad z Magurki :wink:


Witam Sąsiada, ja przyjezdna :)
Mimo że góry mnie otaczają, Polica i Babia na co dzień, to wody i promu się nie boję :lol:
Wyspy zostawiam na później, zwiedzamy cro z góry do dołu, najdalej był Zadar, a opuściliśmy Kvarner (bo odcięty od morza).
Teraz w planie okolice Szybenik-Trogir, za rok Makarska+Dubrownik, ale Pan M. jeszcze o tym nie wie, więc mnie nie zdradźcie :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.01.2011 09:50

Janusz Bajcer napisał(a):Piekaro , jak się boisz promu, zakotwicz w Pakoštane :D


Chciałam trochę "niżej",

anakin napisał(a):Najlepsza kąpiel jest pod wodospadem Kravica w Bośni,


Z wybranych okolic trochę daleko :( , ale mam wpisane je na listę, co trzeba zobaczyć innego w Cro, obok tunelu Plitve, sv. Jure czy kolejki na wzgórze w Dubrovniku
Pozdrawiam, za oknem -15stopni
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.01.2011 12:29

piekara114 napisał(a):Wyspy zostawiam na później, zwiedzamy cro z góry do dołu, najdalej był Zadar, a opuściliśmy Kvarner (bo odcięty od morza).

Jak to "...Kvarner odcięty od morza..."?
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Mam dylemat - wakacje 2011
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone