Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Cesky Krumlov - czeska perełka, ahoj

Czesi byli trzecim narodem po Amerykanach i Rosjanach w kosmosie. Czescy badacze Otto Wichterle i Drahoslav Lim opatentowali w 1963 roku metodę produkcji miękkich soczewek kontaktowych i Czesi uważani są za wynalazców soczewek kontaktowych. Kostka cukru została wynaleziona w czeskiej miejscowości Dačice.
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011
Cesky Krumlov - czeska perełka, ahoj

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 17.01.2011 01:25

Krótka relacja, głównie foto, z Ceskego Krumlova - czeskiej "perełki". W sumie mało znane miejsce w Polsce jak na swoją urodę.

Czesi bardzo sympatyczni, szczególnie jak musieli naszą (ich?!) Skodę naprawiać. :lol:

Policjant na parkingu przy autostradzie, sprawdzając naszą winietkę, kazał usunąć zeszłoroczną (nowa też mieliśmy) słowami: "to je szpetne" i że "to" musi pójść "prycz", czym dał nam dobry humor na cały pobyt.

Ceny za parking przy samym mieście jak w Pompejach, czyli mafijne. :evil:

W mieście więcej skośnookich japońskich turystów niż prostookich.

I nigdy nie zapłaciłem za atrakcję z listy UNESCO (teatr na zamku) takich pieniedzy za 20 minut zwiedzania i ... nie żałowałem.

Link do całości:

http://yesdarek.miracle.pl/travelwebsite/krumlov/krumlov_1.htm

A tu przykładowe fotki:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 17.01.2011 14:56

Własciwie powinienem był to wrzucić do "Jak nie Chorwacja to ...?", ale mnie zamuliło...
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.01.2011 15:00

DarCro napisał(a):Własciwie powinienem był to wrzucić do "Jak nie Chorwacja to ...?", ale mnie zamuliło...

Poproś któregoś z modów - Tutaj - to przeniosą.

Poczekam z dopisaniem do spisu treści.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 17.01.2011 17:40

Przeniesiony.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 17.01.2011 18:57

admin1 napisał(a):Przeniesiony.

Było i mnie skasować ...

O! Gratulejszyn z okazji okrąglutkiego posta :wink:
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 29.03.2012 11:51

Przyjdzie w końcu czas na "mój Cesky Krumlov".
Z ka\dej relacji wybieram cos innego. Mnie się tu najbardziej podoba ten łukowy "mostek" pomiędzy budynkami.

Widok z góry na miasto jest z wieży zamkowej?


P.S. Czesi mówią że coś jest "szpatne", gdy coś jest złe, niewłaściwe- a nie brzydkie.
A jest u nich od niedawna chyba zalecenie, żeby nie trzymać starych naklejek winiet na szybach (Słowacy mają zdaje się podobnie).
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 29.03.2012 22:53

Fatamorgana napisał(a):Widok z góry na miasto jest z wieży zamkowej?

W sumie chyba nie wchodziłem, ale z samej przechadzki po zamku i tak widać wszystko.


Fatamorgana napisał(a):Czesi mówią że coś jest "szpatne", gdy coś jest złe, niewłaściwe- a nie brzydkie.

Zgadza się - dlatego brzmi śmiesznie.
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 29.03.2012 23:07

Do Kkrumlova wybieram się już od kilku lat i jakoś dotrzeć nie mogę.
Już nawet klucząc po Pradze i okolicach następny etap to miły być okolice Czeskich Budziejowic i Krumlova. Niestety pogoda przegnała nas z Czech nad Balaton.
Jednak ciągle mam nadzieję, że w końcu dotrę w te okolice.
Pozdrawiam.
8)

Powrót do Czechy - Česko



cron
Cesky Krumlov - czeska perełka, ahoj
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone