Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kupno aparatu pomóżcie.

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 04.03.2011 11:44

Link dla canonierów
:wink:
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 04.03.2011 22:08

Prosze o pomoc

santosz napisał(a):Czy RAW są tylko w lustrzankach?

A jesli nie to czy na podstawie tych danych mozna określić że mam w aparacie RAW http://www.sony.pl/product/dsc-h-series ... nicalspecs


weldon napisał(a):To ciekawe, ale wygląda, że nie 8O


santosz napisał(a):przepraszam, ze tak ciagne ten temat w tym wątku ale.....
wiem ze jpeg zapisuje obrazy w kompresji 8bit. Na ww stronie podano, że mój aparat ma przetwornik 12bitowy, wiem że RAW oferuje zapis 12-14bit, o co tu więc chodzi z tym przetwornikiem? Podano też że ma tryb Clear RAW NR który pozwala na redukcje szumów na poziomie RAW.

Czy zatem z tych informacji wynika, ze nie mam RAW ale zdjęcia zrobione na tym aparacie mogą być zblizone jakosciowo do RAW czy o co tu chodzi?

Jeszcze raz sorki za OT



Proszę o info i odp. na powyzsze pytania
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 05.03.2011 03:17

santosz napisał(a):Prosze o pomoc

Czy RAW są tylko w lustrzankach?

A jesli nie to czy na podstawie tych danych mozna określić że mam w aparacie RAW http://www.sony.pl/product/dsc-h-series ... nicalspecs

przepraszam, ze tak ciagne ten temat w tym wątku ale.....
wiem ze jpeg zapisuje obrazy w kompresji 8bit. Na ww stronie podano, że mój aparat ma przetwornik 12bitowy, wiem że RAW oferuje zapis 12-14bit, o co tu więc chodzi z tym przetwornikiem? Podano też że ma tryb Clear RAW NR który pozwala na redukcje szumów na poziomie RAW.

Czy zatem z tych informacji wynika, ze nie mam RAW ale zdjęcia zrobione na tym aparacie mogą być zblizone jakosciowo do RAW czy o co tu chodzi?



1. RAW występuje nie tylko w lustrzankach, ale wszędzie tam, gdzie poziom zaawansowania aparatu wymaga posiadania tego formatu (z reguły są to modele dla dojrzalszych fotograficznie).

2. W opisie masz jak wół dane o formacie zapisu. Jeżeli nie ma wymienione, że jest RAW, to go po prostu nie ma i już...
A co za tym idzie- pozostałe pytania straciły rację bitu... :wink:

3. niektóre dane w opisach zamieszczanych na stronach mają błędy, albo z rozpędu wpisywane są dane o funkcjach z innego- głównie z wyższego -modelu aparatu (np. zamiast 32 Bitów jest 64bity, zamiast 3kl/sek. mamy 5 itd...
Tu jednak nie ma mowy o pomyłce.
To aparat z klasy przejściowej- pomiędzy hybrydami a lustrzanką, naładowany techniką, ale nie zaawansowany w znaczeniu możliwości pracy ze zdjęciem poza aparatem.

I tyle z grubsza...
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 05.03.2011 09:38

Fatamorgana napisał(a):
santosz napisał(a):Prosze o pomoc

Czy RAW są tylko w lustrzankach?

A jesli nie to czy na podstawie tych danych mozna określić że mam w aparacie RAW http://www.sony.pl/product/dsc-h-series ... nicalspecs

przepraszam, ze tak ciagne ten temat w tym wątku ale.....
wiem ze jpeg zapisuje obrazy w kompresji 8bit. Na ww stronie podano, że mój aparat ma przetwornik 12bitowy, wiem że RAW oferuje zapis 12-14bit, o co tu więc chodzi z tym przetwornikiem? Podano też że ma tryb Clear RAW NR który pozwala na redukcje szumów na poziomie RAW.

Czy zatem z tych informacji wynika, ze nie mam RAW ale zdjęcia zrobione na tym aparacie mogą być zblizone jakosciowo do RAW czy o co tu chodzi?



1. RAW występuje nie tylko w lustrzankach, ale wszędzie tam, gdzie poziom zaawansowania aparatu wymaga posiadania tego formatu (z reguły są to modele dla dojrzalszych fotograficznie).

2. W opisie masz jak wół dane o formacie zapisu. Jeżeli nie ma wymienione, że jest RAW, to go po prostu nie ma i już...
A co za tym idzie- pozostałe pytania straciły rację bitu... :wink:

3. niektóre dane w opisach zamieszczanych na stronach mają błędy, albo z rozpędu wpisywane są dane o funkcjach z innego- głównie z wyższego -modelu aparatu (np. zamiast 32 Bitów jest 64bity, zamiast 3kl/sek. mamy 5 itd...
Tu jednak nie ma mowy o pomyłce.
To aparat z klasy przejściowej- pomiędzy hybrydami a lustrzanką, naładowany techniką, ale nie zaawansowany w znaczeniu możliwości pracy ze zdjęciem poza aparatem.

I tyle z grubsza...



dzięki za informacje choc ten pretensjonalny ton nie był tu potrzebny, nie każdy ma takie informacje jak Wy, stąd takie pytania na forum - z prośba o pomoc.
To teraz z innej beczki, kilka dni temu podjąłem decyzję o zmianie aparatu jednak na lustrzankę, czytałem cały ten temat od początku i zdania na ten tema są różne i tak podzielone, że trudno o jednoznaczną decyzję w sprawie zakupu ale.... potrzebuję aparat, którym dobrze będzie można robić zdjęcia w miejscach zacienionych i praktycznie nocne, który świetnie będzie odwzorowywał kolory ale też zdjecia w ruchu. Aparat ma słuzyć do dokumentacji wojaży rodzinki po Europie ale zdjęcia powinny mieć w sobie coś co spowoduje, że osoba która będzie je oglądać zatrzyma na nich wzrok, no i wazne są dobre zbliżenia - czyli zoom, sprzęt w cenie do 2500zł - czy znajdę coś takiego?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.03.2011 09:56

santosz napisał(a):... zdjęcia powinny mieć w sobie coś co spowoduje, że osoba która będzie je oglądać zatrzyma na nich wzrok, no i wazne są dobre zbliżenia - czyli zoom, sprzęt w cenie do 2500zł - czy znajdę coś takiego?

Santosz, litości ... Ty chcesz mieć dostęp do stocka fotograficznego, a nie kupić aparat.

Bierzesz cokolwiek, dokładasz do tego znajomość fotografowania, światło, temat lub plener,
dobierasz odpowiednie parametry, kadrujesz i focisz.
Wywołujesz lub robisz korektę w programie graficznym i masz szansę, że ktoś się tym zachwyci.
A im bardziej, ten zachwycający, zna się na fotografii, tym lepiej.

Wtedy, tak. Teoretycznie będzie to coś, co przyciągnie wzrok innych.

Przewrotnie spytam tak: którą deskorolkę, do 300 złotych, byś polecił, żebym latał jak Tom Hawk?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 05.03.2011 09:57

santosz napisał(a):praktycznie nocne,


Do tego potrzebujesz statyw.

santosz napisał(a):który świetnie będzie odwzorowywał kolory


Tu pole do popisu należy do Ciebie i właściwego ustawienia balansu bieli.

santosz napisał(a):ale też zdjecia w ruchu.


Czyli potrzebujesz aparatu/obiektywu z szybkim AF.



santosz napisał(a):Aparat ma słuzyć do dokumentacji wojaży rodzinki po Europie


Do tego nadaje się każdy aparat.

santosz napisał(a):ale zdjęcia powinny mieć w sobie coś co spowoduje, że osoba która będzie je oglądać zatrzyma na nich wzrok,


Nie uważasz że to zależy od Twoich pomysłów, sposobu patrzenia na świat i umiejętności ?

santosz napisał(a): no i wazne są dobre zbliżenia - czyli zoom,


Czyli potrzebujesz teleobiektywu.

santosz napisał(a): sprzęt w cenie do 2500zł - czy znajdę coś takiego?


http://www.cyfrowe.pl/aparaty/olympus-e ... 0-150.html i jeszcze na budżetowy statyw wystarczy.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.03.2011 10:06

Będzie miał kłopoty ze sprzedaniem. :wink:

Chyba, że mu się spodoba, to będzie miał kłopot z rozwojem sprzętu. Drogo.
Już bardziej Alfę 450 bym poszukał.

Jeszcze można ją dostać.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 05.03.2011 10:08

O odsprzedaży santosz nic nie pisał :wink:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.03.2011 10:51

Rysio napisał(a):O odsprzedaży santosz nic nie pisał :wink:

No tak, ale jak aparat nie spowoduje, że, cyt.:
"zdjęcia powinny mieć w sobie coś co spowoduje, że osoba która będzie je oglądać zatrzyma na nich wzrok",
to trzeba będzie wymienić na inny, bardziej sprawny w robieniu fotek :D
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 05.03.2011 10:55

weldon napisał(a):Santosz, litości ... Ty chcesz mieć dostęp do stocka fotograficznego, a nie kupić aparat.

Bierzesz cokolwiek, dokładasz do tego znajomość fotografowania, światło, temat lub plener,
dobierasz odpowiednie parametry, kadrujesz i focisz.



Wow, weldon - dzięki :D nie wiedzialem, że to takie proste :D a ja głupi, myslałem że bede jakis czas musiał się wdrażać, pytac innych - jasny gwint - w tym momencie pisanie w FotoCroClub stracilo dla mnie sens....

weldon napisał(a):Wywołujesz lub robisz korektę w programie graficznym i masz szansę, że ktoś się tym zachwyci.
A im bardziej, ten zachwycający, zna się na fotografii, tym lepiej.


Gdybym chciał robic to tak jak mówisz, to po kiego grzyba mi lustrzanka, po co w ogóle mi jest potrzebny obecny aparat, moze kupie za 200 stówki zwykły kompakt, a to o czym napisałeś, zrobie przeciez w Gimpie albo w PS5 którego obecnie uzywam - Dżizys, Weldon - ja chce robić zdjecia naturalne a nie naturalizować zdjecia za pomoca programu - chce oddawać rzeczywistość - lubisz porównania - to tak jakbym ja lubił kobiety naturalne, bez makijazu - bo są naturalnie piekne a Ty (bez urazy) takie wytapetowane, przypudrowane, z peruką nie mówiąc juz o protezach :D
Powiedziałem to dobitnie - sory ale widziałem na tym forum wiele zdjęć gdzie niebo było bardziej niebieskie, woda bardziej turkusowa a budynki nieziemsko ostre.... widziałem tez kilka wiele zdjęć gdzie na pierwszy rzut oka - zwykłe, bez wyrazu ale w nich wlaśnie często znajduję to ćoś

weldon napisał(a):Przewrotnie spytam tak: którą deskorolkę, do 300 złotych, byś polecił, żebym latał jak Tom Hawk?


Myslę, że ta ze sklepu za 5zł nie będzie pewnie tak dobra jak ta za 300, różnica miedzy nimi będzie na pewno znacząca...

Rysio napisał(a):
santosz napisał(a):praktycznie nocne,


Do tego potrzebujesz statyw.


Statyw już mam i to dobry, kupiłem do obecnego aparatu....

Rysio napisał(a):
santosz napisał(a):który świetnie będzie odwzorowywał kolory

Tu pole do popisu należy do Ciebie i właściwego ustawienia balansu bieli.


Tego wlasnie musze się nauczyć... :oops:

Rysio napisał(a):
santosz napisał(a):ale też zdjecia w ruchu.

Czyli potrzebujesz aparatu/obiektywu z szybkim AF


I to jest profesjonalna rada, dzieki :lol:

Rysio napisał(a):
santosz napisał(a):ale zdjęcia powinny mieć w sobie coś co spowoduje, że osoba która będzie je oglądać zatrzyma na nich wzrok,


Nie uważasz że to zależy od Twoich pomysłów, sposobu patrzenia na świat i umiejętności ?


Tu chodziło mi o techniczną stronę, czyli o mnogość ustawień itd.

Rysio napisał(a):
santosz napisał(a): no i wazne są dobre zbliżenia - czyli zoom,
Czyli potrzebujesz teleobiektywu.


Tego tez nie wiedziałem - dzieki Rysio
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 05.03.2011 10:59

Co sądzicie o Sony Cyber-shot DSC-HX1?
Ma go ktoś?
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 05.03.2011 11:02

artur77 napisał(a):Co sądzicie o Sony Cyber-shot DSC-HX1?
Ma go ktoś?


Własnie ja go mam kolego i o tym dyskusja, cofnij sie o stronke
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 05.03.2011 11:16

No tak, ale ja okropny jestem ... :oops:







:wink:

santosz napisał(a):w tym momencie pisanie w FotoCroClub stracilo dla mnie sens...

Zdjęcia rób, zamiast pisać - to będzie miało sens.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 05.03.2011 11:19

canon 550D ( kręci też filmy w full HD ), body i Tamron 17-50/2.8, potem do portretu C 50/1.4 (50/1.8 będzie cię szlag trafiał z jego niedokładnością no i ma brzydki bokeh - 5 listków przysłony w stosunku to 9-ciu w wersji 1/4 ). Potem znów C 85/1.8 do ciasnych portretów. W dobre obiektywy warto "inwestować" nie traci się tak jak na puszkach. Jeśli masz kasę to zamiast Tamrona kup od razu C 17-40/4 L To najtańsza eLka i przez wielu nie doceniana ostra od pełnej dziury itd. trudniej też trafić na zły egzemplarz jak nietrudno u Tamrona.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 05.03.2011 11:28

Bodzioch Marek napisał(a):canon 550D ( kręci też filmy w full HD ), body i Tamron 17-50/2.8, potem do portretu C 50/1.4 (50/1.8 będzie cię szlag trafiał z jego niedokładnością no i ma brzydki bokeh - 5 listków przysłony w stosunku to 9-ciu w wersji 1/4 ). Potem znów C 85/1.8 do ciasnych portretów. W dobre obiektywy warto "inwestować" nie traci się tak jak na puszkach. Jeśli masz kasę to zamiast Tamrona kup od razu C 17-40/4 L To najtańsza eLka i przez wielu nie doceniana ostra od pełnej dziury itd. trudniej też trafić na zły egzemplarz jak nietrudno u Tamrona.


A potem to wszystko bez problemów sprzedasz.. no, może trochę za mniejszą kasę.. ale szybko pójdzie
i kupisz sobie jakiegoś porządnego kompakta i będziesz zadowolniony...
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja



cron
Kupno aparatu pomóżcie. - strona 37
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone