Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Szklarskiej Poręby na piwo.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008
Do Szklarskiej Poręby na piwo.

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 14.09.2010 18:43

W dziale "Jak nie Chorwacja to ... Polska na weekend" autor napisał:

weldon napisał(a):
Chociaż, bardziej miałem na myśli, żebyście pomogli pisząc relacje :D



Spełniając prośbę naszego znakomitego Kolegi sklecę tu kilka nędznych zdań (bo nawet przy dużej dozie dobrej woli trudno nazwać to relacją) z kilkugodzinnego wypadu do Szklarskiej Poręby. Może nie bardzo mieszczę się w temacie, bo weldon wyraźnie zaznaczył, że ma być "na weekend", a nie "na piwo", ale czy ja komu bronię wypić więcej piw? Z tego może się zrobić nawet długi weekend. :lol:

Od niepamiętnych czasów robimy z żoną takie miniwycieczki - tzn gwoli ścisłości Ona na piwo, ja niestety na kawę. Wolałbym odwrotnie, ale z pobudek egoistycznych nie nauczyłem mojej żony trudnej sztuki prowadzenia samochodu. Żeby wszystko było jasne - napisałem w tytule: "na piwo", bo przecież każdy wie, że kobiety są nieporównanie ważniejsze od mężczyzn. :wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 14.09.2010 18:52

Niedzielny wczesny obiad (jak było wczesne śniadanie, to musi być i wczesny obiad). Nagle pada propozycja: jedziemy do Szklarskiej? Odpowiedź może być tylko jedna. Jasne, że jedziemy. Po siedmiu minutach siedzimy już w samochodzie. :D Niestety nie powstał jeszcze na naszym forum temat "Trasa z zachodniej Polski do Szklarskiej Poręby" (no weźcie się w końcu do roboty!), dlatego nikt się nie dowie, którędy jechałem. :lol: W każdym razie widoczki były trochę inne, niż z mojego balkonu.

Właśnie minęliśmy Ślężę:

Obrazek



Kilkanaście kilometrów dalej. Widoczność tego dnia była raczej słaba, ale na to nie miałem żadnego wpływu.

Obrazek



Obrazek



Zaczynają się górki.

Obrazek



Widać już Karkonosze, które kiedyś schodziłem wzdłuż i wszerz.

Obrazek


cdn - pisze się :sm:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.09.2010 19:09

jan_s1 napisał(a):cdn - pisze się :sm:

No to kontynuuj , chętnie poglądam fotki zważywszy że dośc dawno temu byłem w Karkonoszach
jan_s1 napisał(a):Niestety nie powstał jeszcze na naszym forum temat "Trasa z zachodniej Polski do Szklarskiej Poręby" (no weźcie się w końcu do roboty!)

W takim razie do roboty - i napisz czy i jak omijałeś płatny odcinek autostrady, jak z LPG, navi, CB etc. :P
:papa:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 14.09.2010 19:27

jan_s1 napisał(a):i sklecę tu kilka nędznych zdań
Jako że ja fanka Twoich nędznych zdań - nie może mnie tu zabraknąć :D

jan_s1 napisał(a):Może nie bardzo mieszczę się w temacie, bo weldon wyraźnie zaznaczył, że ma być "na weekend", a nie "na piwo", ale czy ja komu bronię wypić więcej piw?
Doprawdy - co za piękne "nędzne" zdanie :lol: :lol: :lol:

pozdrawiam
:D
Ostatnio edytowano 14.09.2010 20:54 przez Tymona, łącznie edytowano 1 raz
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 14.09.2010 19:30

Piotrek_B napisał(a):No to kontynuuj , chętnie poglądam fotki zważywszy że dośc dawno temu byłem w Karkonoszach


No wiesz, ja nie chodziłem po Karkonoszach, tylko piłem kawę. :lol:

Ale coś tam się znajdzie - "góralom" takie górki nie zaimponują.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 14.09.2010 19:30

Uzupełnione w treści spisie ... :wink:

A mnie bardziej interesuje jak Szklarska i w dodatku Poręba? 8O
Przecie by się potłukło ... :lol:

Właśnie czytam Dębskiego Kiedy Bóg Zasypia i dotarłem do Brzetysława pod Ślężą ...

Musi znak to jakowyś ... :D
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 14.09.2010 20:25

Może być i na piwo, żeby tylko było grzane i z sokiem to ok.
Piękne widoki.
Czekam co będzie dalej...
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 14.09.2010 21:06

Tymona napisał(a): nie może mnie tu zabraknąć :D



Witam radośnie najprawdziwszą Fiszpankę Croforum!

Widzę, że lubisz piwo, a że Szklarska leży (mniej więcej :lol: ) między Turcją, a płw Iberyjskim, to było Ci łatwiej wdepnąć na chwilkę. :D

Ale to będzie naprawdę chwila, bo dopiero zacząłem, a lada moment trzeba będzie kończyć. :lol:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 14.09.2010 21:14

weldon napisał(a):Właśnie czytam Dębskiego Kiedy Bóg Zasypia i dotarłem do Brzetysława pod Ślężą ...

Musi znak to jakowyś ... :D


Ktoś powiedział, że nie ma przypadków, są tylko znaki.

Ale przyznam Ci się (tylko nie powtarzaj tego nikomu), że nie znam żadnego Brzetysława. :wink:
jan_s1
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5432
Dołączył(a): 08.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jan_s1 » 14.09.2010 21:19

agniecha0103 napisał(a):Może być i na piwo, żeby tylko było grzane i z sokiem to ok.
Piękne widoki.


Masz rację - piwo to piękny widok. :lol:
Ale ja wolę sok osobno i piwo osobno. :oczko_usmiech:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.09.2010 00:21

Na piwo już mnie namówiłeś Janie :D , a że w Szklarskiej Porębie dawno mnie nie widzieli , tym chętniej się tam z Wami wybiorę 8)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 15.09.2010 05:50

jan_s1 napisał(a):Ale ja wolę sok osobno i piwo osobno. :oczko_usmiech:


Też tak wolę. :D
Jadę z Tobą ... :D
:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.09.2010 06:40

Co do Szklarskiej...jest ona daleko z tyłu za Karpaczem, który cały czas ładnieje i rozwija się w przeciwieństwie do Poręby...zawsze myślałem, że na ostatnim miejscu spośród Karkonoskich miejscowości jest Świeradów ale
i on wyprzedza Szklarską pod względem rozwoju i inwestycji...minusem Świeradowa jest to, że strasznie zniemczał i nawet w knajpie czasami brakuje polskiego menu... :evil:
Marek73
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 28.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek73 » 15.09.2010 10:06

alessandro1977 napisał(a):Co do Szklarskiej...jest ona daleko z tyłu za Karpaczem, który cały czas ładnieje i rozwija się w przeciwieństwie do Poręby...zawsze myślałem, że na ostatnim miejscu spośród Karkonoskich miejscowości jest Świeradów ale
i on wyprzedza Szklarską pod względem rozwoju i inwestycji...minusem Świeradowa jest to, że strasznie zniemczał i nawet w knajpie czasami brakuje polskiego menu... :evil:


Myślałem, że tylko ja mam takie wrażenie. Przez ostatnie 15 lat Szklarska praktycznie stoi w miejscu. Wszystkie okoliczne miejscowości pięknieją, a Szklarska wciąż pozostaje szara. Mam olbrzymi sentyment do tego miasta (6 lat mieszkałem w pobliżu), ale ostatnio na przejażdżki udaję się 15 kilometrów dalej - do Harrahova.

Całe szczęście, że góry wciąż i u nas piękne :D
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12168
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 15.09.2010 11:03

Po obiedzie na piwko w Szklarskiej, chętnie z Tobą wskoczę.
pzdr
Następna strona

Powrót do Polska

cron
Do Szklarskiej Poręby na piwo.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone